Gdzie kupić igłę do Pickering XSV 4000

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gdzie kupić igłę do Pickering XSV 4000

#16

Post autor: Wojtek »

Rega pisze:
31 sie 2020, 18:42
Jeśli jest możliwośc zakupu w/w igły w Polsce to byłbym wdzieczny za podanie adresu.
Niestety nie ma takiej opcji, jak już wcześniej wspomniano.

To nie jest kwestia chęci tylko realiów rynkowych.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Rega
Posty: 242
Rejestracja: 28 sie 2020, 20:39
Gramofon: RP 3, ThorensTD 320
Lokalizacja: Czasem Aarhus Dania, czasem Węgorzyno PL

Re: Gdzie kupić igłę do Pickering XSV 4000

#17

Post autor: Rega »

Pozostaje mi, więc czekać aż ktoś bedzie sprowadzał jakąś igłę dla siebie i wykorzystując Jego uprzejmość, prosic aby też, przy okazji, zamówił dla mnie interesującą mnie igłę. Oczywiście po wcześniejszym przesłaniu odpowiedniej sumy na konto zamawiającego. Może kiedyś trafie na takiego dobroczyńcę...
Myślałem o zamontowaniu tej wkładki w ramieniu SME i używaniu w remontowanym właśnie gramofonie Thorens TD 320. Mógłby to byc jakiś progres w porównaniu z obecną RP3.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gdzie kupić igłę do Pickering XSV 4000

#18

Post autor: Wojtek »

Mogę zamówić Tobie jak chcesz.

Pewnie że ta wkładka zasługuje na Thorensa. Pickering XSV-4000 to brat bliźniak Stanton 881, a Thorens swego czasu nawet parował swoje gramofony właśnie z tymi wkładkami.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Rega
Posty: 242
Rejestracja: 28 sie 2020, 20:39
Gramofon: RP 3, ThorensTD 320
Lokalizacja: Czasem Aarhus Dania, czasem Węgorzyno PL

Re: Gdzie kupić igłę do Pickering XSV 4000

#19

Post autor: Rega »

Właśnie skontaktowałem sie z Kolegą naprawiajacym. Zobaczymy jak będzie Jego opinia. Też zaproponował, że jeśli nie da sie naprawic to może mi zamówic. W każdym razie bardzo dziekuję za propozycję i na razie nie mówie, że nie skorzystam. Dzis wysyłam do ekspertyzy oraz ewentualnej naprawy. Bardzo się cieszę, że w końcu coś się ruszyło w tym temacie. Po dwóch latach leżenia w szufladzie, może w końcu ją usłyszę. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gdzie kupić igłę do Pickering XSV 4000

#20

Post autor: Wojtek »

Z całym szacunkiem do Cantilevera, oszczędnościowe "naprawianie" na zasadzie "wstawię tam coś innego" moim zdaniem ma niewielki sens przy tej wkładce.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Rega
Posty: 242
Rejestracja: 28 sie 2020, 20:39
Gramofon: RP 3, ThorensTD 320
Lokalizacja: Czasem Aarhus Dania, czasem Węgorzyno PL

Re: Gdzie kupić igłę do Pickering XSV 4000

#21

Post autor: Rega »

No, zobaczymy jak będzie decyzja po oględzinach. Byc może Cantilever dysponuje jakimś dobrym ,,materiałem,, do wstawienia. Zdaję sobie sprawe, ze to nie będzie kwadrofoniczny oryginał Pickeringa, ale też nie chce aby tam wstawiac jakiś najtańszy zamiennik. Decyzja dotycząca tego co tam będzie wstawione, jeszcze nie zapadła. Z innego źródła mam informacje dotyczącą naprawy Denona DL 103 i w tym wypadku właściciel jest zadowolony. A trudno powiedzieć o nim, że sie nie zna. Sam prowadzi fachowy serwis gramofonów. Myślę, że warto spróbować, a jesli efekt nie będzie satysfakcjonujący to wtedy kupie gotową igłę, choc tu też, już raz kupiłem (w Wamacie) i okazało się że jest niewłaściwa. W każdym razie trzymam Cię za słowo w sprawie obietnicy pomocy w zakupie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gdzie kupić igłę do Pickering XSV 4000

#22

Post autor: Wojtek »

Tu nie chodzi o "jakiś materiał" czy brak zdolności.
Po prostu igły VL od LPGear są bardzo zbliżone do oryginalnych igieł Pickering/Stanton, stąd niespecjalnie warto kombinować w ten sposób przy tak niskiej cenie jakościowego zamiennika.

DL-103 nie ma wymiennej igły więc jakakolwiek możliwość naprawy tańszym kosztem niż zakup kolejnego egzemplarza wkładki będzie jawił się jako "lepsza opcja".

A jeśli już iść w retipping czy też "ratowanie" oryginalnej igły - jest w USA gość który jest fanem m.in. tej serii wkładek i ma już "stałą" recepturę naprawczą + możliwość porównania z oryginałami:
https://www.ebay.com/itm/Cartridge-Reti ... 81-981-681
https://www.ebay.com/itm/Phono-Retippin ... 81-981-681
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Rega
Posty: 242
Rejestracja: 28 sie 2020, 20:39
Gramofon: RP 3, ThorensTD 320
Lokalizacja: Czasem Aarhus Dania, czasem Węgorzyno PL

Re: Gdzie kupić igłę do Pickering XSV 4000

#23

Post autor: Rega »

Nie zrozum mnie źle - igła w tej wkładce jest wymienna, więc jeśli naprawa nie bedzie mogła zastąpić oryginalnej wkładki w stopniu przynajmniej zadowalającym to nic nie stoi na przeszkodzie aby zamówić od LPGear. Będę miał dwie igły. do tej wkładki. Mam też trochę bardziej zniszczonych płyt, ale nie chcę sie ich pozbywać. Być może jeśli zdecyduję sie na zakup igły nowej to będzie używana do płyt w dobrym stanie, a ta gorsza do pozostałych. No, ale decyzja dopiero po naprawie i ocenie efektu. Nie jestem jakimś koneserem lub znawcą i w tej chwili używam gramofonu Rega Planar 3 z wkładką Technicsa. W/g mnie brzmi nienajgorzej. Możliwe, ze prawdziwym znawcom raniłaby uszy ;)
20200401_184326.jpg
20200401_145851.jpg
Załączniki
20200416_162208.jpg
20200416_162230.jpg
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gdzie kupić igłę do Pickering XSV 4000

#24

Post autor: Wojtek »

Nie wiem już teraz czy się zgrywasz czy serio piszesz że nie wiesz czego używasz/co masz, ale EPC-205 II L to również wkładka wysokiej klasy.
Mniej więcej ta sama klasa co ten Pickering, choć brzmienie inne.
Rega pisze:
02 wrz 2020, 19:19
No, ale decyzja dopiero po naprawie i ocenie efektu.
Tu bardziej chodzi o niewyrzucanie pieniędzy na eksperymenty skoro można mieć coś sprawdzonego.
Porównania do oryginału wszak już nie masz.

Oczywiście jeśli Cantileverowi uda się ożywić oryginalny układ - fajnie!
Odradzam natomiast pójście na sztukowanie w tym wypadku.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Rega
Posty: 242
Rejestracja: 28 sie 2020, 20:39
Gramofon: RP 3, ThorensTD 320
Lokalizacja: Czasem Aarhus Dania, czasem Węgorzyno PL

Re: Gdzie kupić igłę do Pickering XSV 4000

#25

Post autor: Rega »

No to mnie zaskoczyłeś z tą wkładką, której używam w Redze :o . Naprawdę! Jestem zbyt krótko na Tym forum aby sie zgrywać, a i wiek już nie po temu. Dostałem ją od kolegi w Danii. ALe nic mi nie powiedział, że to wkładka wysokiej klasy. Dał mi ją w celu zastąpienia AT 95, której używałem wcześniej. Fakt - różnica w działaniu bardzo duża. Od niego dostałem tez Thorensa, ale niestety w dość słabym stanie (stał u niego kilkanaście lat w garażu), trochę podrdzewiałego oraz bez części ramienia.Pokrywa, niestety, popękana bo chyba czasem coś na nią spadło w tym garażu. Zobaczymy jaki efekt bedzie po renowacji. W Danii też odkupiłem ramię SME 3009 mk2. Też do regulacji, smarowania oraz uzupełnienia o ciężarki. Możliwe, ze coś jeszcze bedzie tam do zrobienia. Mam wielka nadzieję, ze uda sie połączyć w jedno te zabytki i posłuchać.
Załączniki
20191028_180821.jpg
20191028_181534.jpg
20191028_180611.jpg
ODPOWIEDZ