Wkładka do ok 1200-1300 zł

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#91

Post autor: Regsoft »

Quarter pisze:
26 lis 2019, 15:01
żeby było pięknie, soczyście, zachwycająco
Tia ... i wszystko jasne dla każdego :teasing-tease:
Quarter pisze:
26 lis 2019, 15:01
poczucie otoczenia przez piękne dźwięki
Denon MC (masz już odpowiedni PRE w Luxie) 8-)

Wersja dla ubogich: Odwróć fazę na kolumnach :morda:
Quarter pisze:
26 lis 2019, 15:01
błyszcząco
Jak się dobrze zastanowić to ... już masz :think:
Quarter pisze:
26 lis 2019, 15:01
Fajnie jakby było mocne pie.....cie kiedy potrzeba
Przynajmniej podkręć basy na wzmaku bo te Dali mają sporo zalet ale pier...cie delikatnie mówiąc słabowite :lol:
Quarter pisze:
11 gru 2019, 11:44
oczywiście o ustawieniach wzmaka na "0"
Dlaczego? Korzystaj skoro masz. 75% wpływu drogich zabawek zastąpisz takimi prostymi sposobami 8-)
wiktorsam pisze:
12 gru 2019, 08:57
są w zasadzie trzy możliwości
W zasadzie mógłbym się zgodzić z Panem Inżynierem ale obawiam się, że gównoburza po alergicznej reakcji niektórych forumowiczów oprócz ubarwienia dyskusji niewiele wniesie w kwestii konkretów :roll:
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#92

Post autor: Quarter »

Myszor pisze:
12 gru 2019, 19:19
Biedny Quarter. Pewnie ma wyrzuty sumienia że otworzył puszkę Pandory :lol:
Jak nic zrezygnuje z winyli bo stwierdzi że banda wariatów.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Luzik, nie zrezygnuję :) Miałem/mam nadal kilka jeszcze innych pasji w życiu, od lat biorę udział w życiu paru forów internetowych i kilka burz już widziałem :) Jak miałem 30 lat to sam się czasami pospierałem gorąco i momentami lekko złośliwie - teraz mam o 20 lat więcej i o 200% więcej dystansu i luzu :whistle:

Cała dyskusja, jakkolwiek czasami emocjonalna, jest pełna fantastycznej wiedzy, którą chłonę z radością. A co do emocji - czym byłaby pasja bez emocji? Dopóki trzymamy się kanonów gentlemańskich w wypowiedziach, dopóty dyskurs, nawet emocjonalny, jest w pełni uprawniony i na miejscu. Tak uważam. I niezwykle pouczający dla nowicjuszy, takich jak ja.

Wracając do meritum - kilka słów sprostowania czy wyjaśnienia. Jak wspomniałem, jestem już dość dużym chłopcem i sporo decyzji zakupowych (np. słodycze, lampki choinkowe, igły do wkładek, papierosy) podejmuję samodzielnie :D Tak też zrobiłem z 2M Red i igłą 2M Blue. Nie żałuję tych zakupów - lekcja odrobiona, 2M Blue gra fajnie. Nie mam poczucia typu "o żesz k...., to w ogóle brzmi jak skopany jamnik kupiony za działkę marychy od kolesia z Bronxu". Nie, to brzmi naprawdę zacnie w aktualnym układzie. Ale przyjmuję założenie, że może być jeszcze wznioślej, jeszcze dynamiczniej, jeszcze słodziej i jeszcze bardziej otulająco i podniecająco. Więc szukam, rozważam, czytam z przyjemnością, dokształcam się dzięki Wam. Wiem, że muszę poeksperymentować, wypożyczyć dobry preamp, może zainwestować w jeszcze jedną, wyższą, wkładkę. Jak nie jutro, to pojutrze - zbiorę fundusze, coś posprzedaję, coś dokupię, będzie ciekawie :dance:

OK, dwa słowa odpowiedzi na zadane pytania:

TOR CYFROWY
Niestety, tor cyfrowy mam do niczego - jakiś blueray Sony podpięty teraz do Marantza od kina domowego, który to blueray czasami służy jako odtwarzacz CD kiedy potrzebny jest "elevator music" jako tło do spotkania towarzyskiego. Ogólnie rzecz biorąc, muzyka z tego odtwarzacza nie stała przy aktualnym torze do odsłuchu winyli. Jedyne co mogę stwierdzić, to że bas jest silniejszy (co nie znaczy do końca - "ładniejszy") z cyfry niż w torze winylowym. Muszę podpiąć tego blueraya do Luxmana - może Luxman serwuje jakieś niedobory basu? Ale raczej nie - przy Brothers in Arms od Moffi bas jest bardzo OK. Ale podkręcę gałkę w prawo - choć lubię, gdy wszystkie korekcje są na "0", a gra świetnie. Może coś nie do końca ok jest z ustawieniem wkładki?

NACISK IGŁY
W weekend w końcu odpakuję wagę od Peliksa i precyzyjnie zmierzę nacisk igły, choć wydaje mi się, że kalibrację nacisku wykonałem zgodnie z regułami sztuki.

FINANSE
Co do rozważań finansowych (jakkolwiek ułomne one nie są w tej pasji) - problem mamy przy porównywaniu nowych vs używanych sprzętów. Np. moje kolumny mają ok. 10 lat i zapłaciłem za nie wtedy chyba 4 czy 5k. Teraz widziałem ogłoszenie tych samych kolumn w bardzo ładnym stanie za chyba 1800 zł. To jak teraz porównywać je do ceny gramofonu? O Luxmanie już nawet nie wspominam - ile kosztuje nowy Luxman odpowiadający dźwiękowo mojemu L-435? Z kolei za 2-2,5k kupiłbym prawdopodobnie w świetnym stanie Technicsa 12xx, który raczej nie ustępowałby dramatycznie mojemu nowiutkiemu, pachnącemu 1200GR. Jak więc liczyć wartość tego elementu toru? 2000 czy 6300? Ot, zagwozdka. Akurat jedyna rzecz, którą zawsze raczej będę chciał mieć nową z pudełka to igła. Rynek igieł używanych to dżungla - mógłbym się skusić jedynie na ofertę od kogoś z forum, kto bezapelacyjnie zasługuje na miano pasjonata i "szalonego" pedanta. Inaczej - loteria.

SŁUCHAWKI
W kwestii słuchawek - mam tu problem, bo: a/nie lubię słuchawek, używam ich tylko do komponowania i mixu w Logicu, b/nawet najbardziej płaskie i "referencyjne" brzmią tak bardzo inaczej od kolumn, że trudno się chyba opierać na tych odczuciach. Nie mam zresztą niczego wielkiego - ot, AKG 240 Studio. Są OK, ale słuchać płyt lubię z kolumn, nie ze słuchawek.

Pewnie, że nie wiem do końca czego szukam (mea culpa!). Próbuję, w miarę możliwości finansowych i intensywnego dokształcania się, szukać drogi do tego "sweet spot", gdzie czas staje w miejscu.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za Wasze porady, rozważania i dyskusje i....proszę o więcej :)
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#93

Post autor: charliez88 »

Quarter pisze:
12 gru 2019, 21:52
Jeszcze raz bardzo dziękuję za Wasze porady, rozważania i dyskusje i....proszę o więcej
Proszę... nie... :lol: :hand:

Spróbuj preampa - od Missego będzie cieplej, jak gdziś dorwiesz Nude/Husarię.... to będzie bardziej rozdzielczo, dynamiczniej , z lepszym kopem, ale nie tak dłusto.
Ale majac Nude/Husarie to dopóki nie masz 5-8k na preamp to raczej nic lepszego nie znajdziesz... wiec to swego rodzaju święty spokoj ;)
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41519
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#94

Post autor: Wojtek »

charliez88 pisze:
12 gru 2019, 16:34
Myślę, że przykładów demagogii i przekręcania znalazłoby się w Twich wypowiedziach nadal wiecej niż w moich.
Trzeba przyznać że odwracać kota ogonem potrafisz po mistrzowsku.
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 16:34
Ok, jak tak lubisz konkrety, to podrzuć mi ze 3 propozycje wkładek co zagrają mi lepiej od Rondo Blu, czy MC 20 super mk2 - mogą być do 500zł z nowymi igłami- chętnie dokupię, najlepiej tak do 15cu. Chętnie sobie kupię.
Nieźle pojechałeś z tym koncertem życzeń :) Ale u Ciebie to w sumie normalne, więc nie mam co się dziwić.

Napisałem że biadolisz bo powiedziałeś to tak jakby to była jakaś niezaprzeczalna prawda, kiedy w rzeczywistości tak nie jest.

Żeby nie być gołosłownym - taka Nagaoka MP-110 może się podobać bardziej niż Denon DL-103.
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 16:34
Tak - są drogie rzeczy, które grają kiepsko, gorzej od tańszych. Nie zmienia to faktu, że cena była jest i będzie głównym (choć nie jedybym) wyznacznikiem jakości... choćby ze względu na zastosowane materiały, podzespoły, research, koszty produkcji.
Ogólnie owszem, ale jak ktoś się skupia właśnie głównie na tym to może się pogubić, co zresztą widać u Ciebie.
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 16:34
Piszę to średnio raz na jedną dyskusję prowadzimy. Czym więc jak nie demagogią jest takie gadanie z Twojej strony? Myślę że nawet gośc z IQ szympansa załapał już meritum, Twoje zakładam jest nieco większe, wychodzi więc na to że z jakiegoś powodu zależy Ci na tym, aby uciec od merytoryki i jest to (po raz kolejny) zabieg celowy.
Karol, nie wiem czemu pajacujesz teraz w ten sposób.
Ja tylko wskazałem miejsce gdzie sam sobie zaprzeczyłeś, albo przynajmniej osłabiasz własny argument.

Nie wiem też czemu przeprowadzasz jakąś dogłębną analizę przy tej okazji, ale jest zabawnie :)
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 16:34
Nikt nie twierdził, że zagra to TAK samo, albo lepiej w KAŻDYM aspekcie. Mówiliśmy o ogólnie lepszym odbiorze dźwięku, w niewątpliwie kluczowych aspektach.
OK. Nie wiem czemu dopiero teraz, ale wychodzi na to że się zgadzamy w tej kwestii.

Problem w tym że wobec tego "ogólnie lepszego odbioru", takie jednoznaczne pisanie jak np. to w przykładzie Zbyszka czy nawet Twoim z OMkami jest jednak mocno mylące.
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 16:34
No i znowu przekręcasz. Nie napisałem że w KAŻDYM aspekcie, ani że da się z OM5 zrobić granie lepsze od OM30 to są Twoje słowa, nie moje.
Mnie bardzije podobał sie odbiór i pisze o tym po raz co najmniej 3 lub 4, ale ty zamiast skupiać się na tym co mam do przekazania skupiasz się na próbie wciśnięcia mi swoich słow w moje usta (tutaj palce)
Nie przekręcam, starałem się uściślić czy dobrze zrozumiałem.

Teraz już wiem że nie zrozumieliśmy się za pierwszym razem.

Natomiast co konkretnie miał na myśli Zbyszek to mogę tylko zgadywać teraz, jeśli nie lepiej w każdym aspekcie.

Zakładam że jednak nie robisz za adwokata pozostałych i mają swój głos :)
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 16:34
Sorry, ale ty argumentów też nie przedstawiłeś... więc... co z tego Wojtku ?
Znów niepotrzebnie odwracasz kota ogonem.

Koronnym argumentem z mojej strony jest natura rzeczy, czyli jak to działa że sygnał zapisany na płycie jest słyszany ze słuchawek i głośników.
Igła na to największy wpływ, w zespół z przetwornikiem. W żadnym wypadku nie równoważny z tym co dalej robi z tym sygnałem preamp.

Ty twierdzisz że panuje tutaj równowaga więc na tym polu nadal ścierają się nasze zdania :)

Nie potrzebuję "pleców" by bronić tego co mówię o technikaliach.
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 16:34
Mogę Ci jedynie zyczć doświadczeń z takim preampem... który tą tezę pozwoli Ci zweryfikowac.
Powtarzam: to jest niemożliwe. Możesz sobie darować takie pobożne życzenia.

Mam zbyt wiele różnych porównań za sobą by mieć jakiekolwiek wątpliwości na tym polu.
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 16:34
Nie wiem też, czy zintegrowane preampy w topowych Sansujach z epoki to przykład słabego pre, o którym tutaj głównie mowa.
Pudło :)


Dla mnie pewnym ważnym spostrzeżeniem tutaj jest to że zdajesz się nie mieć żadnego problemu z łgarstwem i pomówieniami, nawet jak zostaniesz złapany za rękę...

Regsoft pisze:
12 gru 2019, 21:10
Denon MC (masz już odpowiedni PRE w Luxie)
Kolega/koledzy twierdzą że właśnie niezbyt odpowiedni :D
Quarter pisze:
12 gru 2019, 21:52
TOR CYFROWY
OK, teraz mamy jasność jak to wygląda przy innych źródłach.
Quarter pisze:
12 gru 2019, 21:52
Może coś nie do końca ok jest z ustawieniem wkładki?
Raczej nie, ale możesz zwiększyć nieco nacisk, tak o 0.2g.
Quarter pisze:
12 gru 2019, 21:52
FINANSE
Mocny punkt.
Dlatego też nie widzę specjalnie sensu by porównywać w ten sposób i ustanawiać jakieś wesołe reguły na temat co ile powinno kosztować żeby było "koszernie".
Niepotrzebna komplikacja.
Quarter pisze:
12 gru 2019, 21:52
Akurat jedyna rzecz, którą zawsze raczej będę chciał mieć nową z pudełka to igła. Rynek igieł używanych to dżungla - mógłbym się skusić jedynie na ofertę od kogoś z forum, kto bezapelacyjnie zasługuje na miano pasjonata i "szalonego" pedanta. Inaczej - loteria.
Wiesz, nikt nie namawia do zajeżdżania używanych igieł.
Do większości wkładek typu MM/MI dostaniesz jakiś mniej lub bardziej sensowny zamiennik oryginału ze świeżej produkcji.
Quarter pisze:
12 gru 2019, 21:52
Są OK, ale słuchać płyt lubię z kolumn, nie ze słuchawek.
wiktorsam chciał jedynie wskazać, że na słuchawkach najłatwiej/najszybciej można precyzyjnie wyłapać zmiany w torze (na poziomie od źródła do wzmacniacza słuchawkowego, rzecz jasna), nawet te bardzo subtelne jak przy zmianie igły.
Kolumny wprowadzają jednak więcej zmiennych do układanki przez co siłą rzeczy potrzeba więcej czasu by wyrobić sobie zdanie na temat.
Quarter pisze:
12 gru 2019, 21:52
Pewnie, że nie wiem do końca czego szukam (mea culpa!). Próbuję, w miarę możliwości finansowych i intensywnego dokształcania się, szukać drogi do tego "sweet spot", gdzie czas staje w miejscu.
Na początku nikt nie wie.

Jak są możliwości przetestowania niewielkim kosztem jakiegokolwiek klocka to jasne że warto spróbować.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#95

Post autor: Regsoft »

Wojtek pisze:
13 gru 2019, 00:56
Kolega/koledzy twierdzą że właśnie niezbyt odpowiedni
A gdzie to wyczytałeś Drogi Watsonie w ferworze tej Pożal-Się-Boże "dysputy" (sam też bym się na tym etapie nie wbijał w drogie PRE)? :think: Kto śmiał? :morda:

Oczywiście, że moim skromnym zdaniem Denon mu się wpasuje (tu wstaw cytat "otoczenia dźwiękami") i nie jest mu potrzebna żadna rozjaśniająca wkładka. Problemem jest pier...cie, którego moim zdaniem na swoich kolumnach nie uzyska (można nieco bas podciągnąć na potencjometrach ale cudu nie będzie) ... 8-)
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1149
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#96

Post autor: Piterski »

Quarter pisze:
12 gru 2019, 21:52
NACISK IGŁY
W weekend w końcu odpakuję wagę od Peliksa i precyzyjnie zmierzę nacisk igły, choć wydaje mi się, że kalibrację nacisku wykonałem zgodnie z regułami sztuki.
Czym się podpierałeś przy ustawianiu nacisku igły nie mając wagi? Tak wogule to umknęła mi w ferworze tej awantury informacja w jaki sposób ustawiałeś geometrie wkładki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41519
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#97

Post autor: Wojtek »

Regsoft pisze:
13 gru 2019, 07:33
A gdzie to wyczytałeś Drogi Watsonie w ferworze tej Pożal-Się-Boże "dysputy" (sam też bym się na tym etapie nie wbijał w drogie PRE)? :think: Kto śmiał?
Tak jakby od tego się zaczęło. Pomimo że Quarter już się pozbył Art DJ Pre, "Karol & spółka" stoją na stanowisku że zakup wkładki z zadanego przedziału cenowego to coś najgłupszego co można wymyślić, a Quarter powinien zainwestować pierw w kolejny preamp albo zmienić kolumny.

Oczywiście niech mnie "Karol & spółka" poprawią jeśli się mylę :)
Regsoft pisze:
13 gru 2019, 07:33
Oczywiście, że moim skromnym zdaniem Denon mu się wpasuje (tu wstaw cytat "otoczenia dźwiękami") i nie jest mu potrzebna żadna rozjaśniająca wkładka. Problemem jest pier...cie, którego moim zdaniem na swoich kolumnach nie uzyska (można nieco bas podciągnąć na potencjometrach ale cudu nie będzie) ...
Myślę że i tak poczułby różnicę, ale jednak pójście w Denona to też trzeba zrobić kompromis z detalami, względem 2M Blue.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1149
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#98

Post autor: Piterski »

Jeśli mówimy o Denonie Dl103R to proszę nie zapominać, że on potrzebuje konkretnego ciężkiego ramienia. Moim zdaniem ramię Techniksa nie spełnia tego warunku.

Przy okazji Quarter sprawdzałeś jaka jest obecnie częstotliwość rezonansowa układu?

PS. Przy okazji to skoro jesteś z Warszawy to po co te jałowe dysputy, może warto poznać osobiście innych winylomaniaków ze stolicy.
Nie sądzę by to był wielki problem.

PS. Do kalibracji wkładki polecam zakupić ten szablon.
https://www.ebay.com/itm/Technics-SL-12 ... Sw2ytafMiG
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#99

Post autor: MMarek »

W specyfikacji 1200GR przyjmuje wkładki o masie od 5,6 do 16,4 g
Załączniki
1200gr.png
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1149
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#100

Post autor: Piterski »

Nie podają w niej lub ja nie znajduję masy efektywnej ramienia, a jak wiadomo wkładka oprócz masy ma jeszcze podatność.
Podany zakres masy wkładki i head shella może być wskazówka do tego jaką masą jest wstanie skompensować przeciwwaga.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#101

Post autor: Regsoft »

Wojtek pisze:
13 gru 2019, 09:47
zakup wkładki z zadanego przedziału cenowego to coś najgłupszego co można wymyślić, a Quarter powinien zainwestować pierw w kolejny preamp albo zmienić kolumny
Fakt, że najlepiej jakby mógł posłuchać gdzieś różnych wkładek ... ale z tym preampem na tym etapie to też jak dla mnie dziwny pomysł (pełna zgoda) ... a kolumny to czuję, że kiedyś wymieni bo ma parcie na mocniejszego kopa ... :D
Wojtek pisze:
13 gru 2019, 09:47
pójście w Denona to też trzeba zrobić kompromis z detalami
Moim zdaniem nie o detale mu chodzi. Wrzucił Blue (trochę dziwny pomysł jak Red nie zatrybił charakterem) i dalej to nie to. Z resztą nie myślałem o 103R. Musiałby dociążać ramię aby bas się lepiej ułożył no i przy tych nowiutkich płytach sferyk by pewnie faktycznie niektóre nieco odczarował. Ale taka 301-ka ze szlifem SE (sam uwielbiam na niej tłuc Moffiki) to już bym rozważył. Sam nie pożyczę ale w Warszawie to taki forumowicz ma spore możliwości 8-)
Piterski pisze:
13 gru 2019, 10:46
Denonie Dl103R to proszę nie zapominać, że on potrzebuje konkretnego ciężkiego ramienia
W rezonans (szczególnie na cięższym headshell) by nie wpadł, ale faktycznie optymalne to by to nie było ...
Piterski pisze:
13 gru 2019, 10:46
skoro jesteś z Warszawy to po co te jałowe dysputy
Pełna zgoda :D
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#102

Post autor: Bacek »

Piterski pisze:
13 gru 2019, 10:46
Jeśli mówimy o Denonie Dl103R to proszę nie zapominać, że on potrzebuje konkretnego ciężkiego ramienia. Moim zdaniem ramię Techniksa nie spełnia tego warunku.
Odpowiednio ciężki headshell i będzie spełniać. Widziałem gdzieś świetny post z pomiarami. Znajdę to wkleję.
Regsoft pisze:
13 gru 2019, 11:27
W rezonans (szczególnie na cięższym headshell) by nie wpadł, ale faktycznie optymalne to by to nie było ...
A czmu? Kuzma to nie jest ale ramię Technicsa to bardzo przyzwoite ramię.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#103

Post autor: MMarek »

Regsoft pisze:
13 gru 2019, 11:27
Wrzucił Blue (trochę dziwny pomysł jak Red nie zatrybił charakterem) i dalej to nie to
Też na to zwróciłem uwagę wcześniej... 8-)
Regsoft pisze:
13 gru 2019, 11:27
Ale taka 301-ka ze szlifem SE (sam uwielbiam na niej tłuc Moffiki) to już bym rozważył.
Uwielbiam 301 i też bym polecił, nie wiem tylko, czy nie lepiej byłoby np. na początek zapolować na DL-109D/R. Koszt mniejszy, charakter 100% Denonowy i to MM-ka byłaby.
Ja idzie o DL-301 to jednak budżet trzeba by trochę naciągnąć na samą wkładkę.
MC LO jako druga wkładka... Czy ja wiem...
Nie jest także tajemnicą, że Demony MC dobrze się czują w towarzystwie SUT - zatem kolejne talary.
Ale do odważnych świat należy... :lol:
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#104

Post autor: charliez88 »

Wojtek pisze:
13 gru 2019, 00:56
Trzeba przyznać że odwracać kota ogonem potrafisz po mistrzowsku.
Raczej nie pozwalam, żebyś Ty to robił bezkarnie jak w większości dyskusji.
Wojtek pisze:
13 gru 2019, 00:56
Nieźle pojechałeś z tym koncertem życzeń Ale u Ciebie to w sumie normalne, więc nie mam co się dziwić.

Napisałem że biadolisz bo powiedziałeś to tak jakby to była jakaś niezaprzeczalna prawda, kiedy w rzeczywistości tak nie jest.

Żeby nie być gołosłownym - taka Nagaoka MP-110 może się podobać bardziej niż Denon DL-103.
Czyli przyznajesz, że poniżej pewnego budżetu nie da się osiągnąć określonej jakości.
Dziękuję, tylko i wyłącznie o to mi chodziło.
Wojtek pisze:
13 gru 2019, 00:56
Ogólnie owszem, ale jak ktoś się skupia właśnie głównie na tym to może się pogubić, co zresztą widać u Ciebie.
Audio to zabawa, w której bardzo łatwo się pogubić - wyprodukowano przez lata taką ilość sprzętu, że cięzko złapać jakąś realną referencję co jest najlepsze/dobre, dlatego ja staram się kupować produkty 'best in the budget' niezależnie czy nowe, czy z rynku wtórnego. Ty z kolei negujesz sensowność używania budżetu jako odnośnik... a jednocześnie choćby przyklad wkładek pokazuje, że pewnych rzeczy nie da się osiągnąć poniżej określonej kwoty. Pricing - czyli wyceny jakie serwują nam producenci mają pozycjonować ich produkty na tle innych i choćbyśmy bardzo chcieli to nie da się uniknąć posługiwania tymi ramami. Oczywiście można na podstawie testów własnych zweryfikować niektore produkty, ale powiedzmy sobie wprost - nie dasz rady zrobić tego ze wszystkim.

Próbujesz usilnie udowodnić mi i innym, że kasa to moje jedyne kryterium oceny, co jest bardzo dalekie od prawdy, ponieważ w moim torze znajdują się zarówno rzeczy relatywnie tanie jak i relatywnie drogie.
Wojtek pisze:
13 gru 2019, 00:56
Ja tylko wskazałem miejsce gdzie sam sobie zaprzeczyłeś, albo przynajmniej osłabiasz własny argument.
Tzn w jaki sposob go osłabiam? Po prostu nie myśle zero-jedynkowo. Dostrzegam jak wiele odcieni szarości jest pomiędzy czarnym, a bialym.
Wojtek pisze:
13 gru 2019, 00:56
OK. Nie wiem czemu dopiero teraz, ale wychodzi na to że się zgadzamy w tej kwestii.
A ja wiem doskonale - dlatego że tradycyjnie (dla siebie) zamiast starać się zrozumieć kontekst starasz się znaleźć w wypowiedzi jakiś haczyk, po czym rozbijasz to na 10 cytatów i w ten sposob uprawiasz własnie nagminnie demagogię. Mniemam, że wynika to z wykonywanego przez Ciebie zawodu, natomiast język polski i fora to nie język programowania i kanony są nieco inne.
Wojtek pisze:
13 gru 2019, 00:56
Problem w tym że wobec tego "ogólnie lepszego odbioru", takie jednoznaczne pisanie jak np. to w przykładzie Zbyszka czy nawet Twoim z OMkami jest jednak mocno mylące.
No proszę Cie... i kto teraz odwraca kota ogonem.
Przecież to oczywiste, że z Husarią Redowi nagle szlif się nie wyostrzy, a Blackowi stępi z Art DJ pro.
Natomiast ogólny odbiór (a o to walczymy robiąc system) będzie lepszy i tyle.
Wojtek pisze:
13 gru 2019, 00:56
Natomiast co konkretnie miał na myśli Zbyszek to mogę tylko zgadywać teraz, jeśli nie lepiej w każdym aspekcie.

Zakładam że jednak nie robisz za adwokata pozostałych i mają swój głos
c
W sensie ma się tłumaczyć teraz dlaczego go źle zrozumialeś? No nie wiem , czy będzie mu się chciało, czy następnym razem po prostu machnie ręką na taką dyskusję.
Wojtek pisze:
13 gru 2019, 00:56
Koronnym argumentem z mojej strony jest natura rzeczy, czyli jak to działa że sygnał zapisany na płycie jest słyszany ze słuchawek i głośników.
Igła na to największy wpływ, w zespół z przetwornikiem. W żadnym wypadku nie równoważny z tym co dalej robi z tym sygnałem preamp.

Ty twierdzisz że panuje tutaj równowaga więc na tym polu nadal ścierają się nasze zdania
Oczywiście, że igła i generator ma największy wpływ. Tylko co z tego, jeśli po drodze do kolumn to co zostanie wygenerowane zostanie zgubione m.in przez preamp, który nie pokaże wszystkiego na miarę potencjału wkładki? Wracając do analogii motoryzacyjnej to jak miec auto z silnikiem 500km, które ma skopaną skrzynię biegów i nie potrafi tej mocy przekazać na napęd. Niby super, możemy się popręzyć że mamy 500 kucy, ale podjedzie coś 250km z dobrą skrzynią, dobrą oponką i to 500km objedzie 3x. Najlepszy generator świata, najlepsza igła jeżeli nie zostanie odpowiednio przełożona dalej do głośników na niewiele się zda bez odpowiedniego wzmocnienia, bo straci to co ma najlepszego po drodze do naszych uszu. Tj juz za preampem ten sygnał będzie niewiele lepszy niż z generatora niższej jakości.
Wojtek pisze:
13 gru 2019, 00:56
Dla mnie pewnym ważnym spostrzeżeniem tutaj jest to że zdajesz się nie mieć żadnego problemu z łgarstwem i pomówieniami, nawet jak zostaniesz złapany za rękę...
To do mnie ? Rozwiń proszę, bo nie wiem ,gdzie skłamalem i gdzie mnie za rękę złapaleś ?
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#105

Post autor: MMarek »

Dałbym sobie rękę obciąć, że wczoraj w tym wątku ktoś dokonał procentowego podziału poszczególnych elementów toru audio i ich wpływu na odbiór i wyglądało to następująco: wkładka z igłą 35%; preamp 35%, wzmacniacz 15% i kolumny 15%.
Teraz szukam i szukam i znaleźć nie mogę..... :think:
ODPOWIEDZ