Wkładka do ok 1200-1300 zł

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#76

Post autor: charliez88 »

Wojtek pisze:
12 gru 2019, 13:14
To zacznij ją prowadzić, z łaski swojej
To raczej Ty jesteś znany z czepialstwa, nie ja ;-)
Wojtek pisze:
12 gru 2019, 13:14
Ale po co iść w ekstrema? Za 200 złotych może nie, ale za jakiś ułamek ceny sklepowej tych "referencji" - oczywiście że tak, jeśli bierzemy pod uwagę rynek wtórny (a z tego co rozumiem, bierzemy).
Wkładki jak wiadomo się zużywają - szczególnie igły. Preampy nie. Wypadałoby porównywać więc przynajmniej wkładki nowe/ceny nowych igieł. Bo to że znajdziesz raz na kilka miesięcy jakiś 'niedoszacowany' model, o którym nikt nie wie - nie wątpię.
Wojtek pisze:
12 gru 2019, 13:14
Żeby to było takie proste... ale rozumiem że w Twojej głowie jest - i dlatego się nie zrozumiemy na tym polu.
Jakieś ramy porównawcze trzeba przyjąć. Jak ktoś pyta o wkłądkę najlepszą do 500zł nową to siłą rzeczy nie będziesz mu w stanie zaproponować nic co klasowo zbliży się do wkładek, które będzie mogl kupić w budżecie 1500zł. Pewne punkty odniesienia dźwięku są uniwersalne - barwa, nasycenie, bas, rozdzielczość, scena, itp itd.
Wojtek pisze:
12 gru 2019, 13:14
Bo ma to w tej sytuacji sens?
Poza tym - nie wiem czemu kolejny raz piszesz że chodzi o trzecią wkładkę, skoro de facto chodzi o drugą, inną niż Ortofon 2M.
Jak masz rozjebane płuca to 3ci przeszczep serca na dłuższą metę Ci nie pomoże. Jak kupi 3 i 4 tą wkłądkę i nadal nie będzie to bedziesz polecał 5ta? Bo wg mnie umoczył już poważnie na 2m Blue, wydał 700 zł, tylko po to, aby przekonać się, że to nie to czego szuka.
Wojtek pisze:
12 gru 2019, 13:14
Generalnie bądź pewien że Twoja droga nie jest "jedyna słuszna", bo takich nie ma, stąd też "chyba" jest tutaj mocnym słowem kluczowym.
Oczywiście że nie jest jedyną słuszną. Tym bardziej nie jest nią polecana przez Ciebie droga. To, że po tygodniu Quester szuka kolejnej wkładki jest tego najlpszym przykładem.
Wojtek pisze:
12 gru 2019, 13:14
Teraz napisz jeszcze o jakie Porsche Tobie chodz
Nie ma sensu eksploatowanie dobrych, topowych wkładek na niskiej jakości preampach. Nie ma sensu składanie źródła za +10k zł do kolumn za 2500zł. Tzn ma sens, pod warunkiem ,ze te kolumny obronią się jakością na tle innych - droższych 'lepszych' , ale te Dali konkurencyjne nie będą.
Wojtek pisze:
12 gru 2019, 13:14
Komedia
to są te twoje argumenty?
Wojtek pisze:
12 gru 2019, 13:14
Po co takie ekstrema? Poza tym - na rynku wtórnym akurat da radę to zrobić.
Chyba na igle niewiadomego przebiegu i mając wieloletnią wiedzę.
Wojtek pisze:
12 gru 2019, 13:14
Skoro mu nie pasuje brzmienie źródła to czemu ma problemu szukać gdzie indziej?
Nie pasuje mu brzmienie całości , kupowanie więc kolejnej wkładki - czyli najdelikatniejszego i jedynego wyraźnie zużywającego się elementu toru jest absurdalne.
Wojtek pisze:
12 gru 2019, 13:14
Mówiąc prościej: jeśli nie wkładka model X czy Y to jaki preamp X czy Y, jaki wzmacniacz X czy Y, jakie kolumny X czy Y?
Ależ zaproponowałem - posłuchać preampów Missego, Bufona na początek (choć Bufon z tego co wiem pcha raczej brzmienie w innym kierunku niż zakładany)
Shure, EAR od Missego zrobią z 2m Blue dokładnie to, czego Quester szuka, czy wystarczająco - nie wiem, ale sprawdzi to za 20zł (kurier), a nie 1400. Jeśli faktycznie okaże się, że jedyną radą jest zmiana wkładki wtedy można tej zmiany dokonać z pełnym przekonaniem.
Wojtek pisze:
12 gru 2019, 13:14
Zadałem pytanie już kiedyś w wątku o Technics SL-1500C proszące o wskazanie preampa który z 2M Red robi 2M Black, ale może też być 2M Bronze.
Nadal czekam na konkretne przykłady
Ale w takie dyskusje możemy sie bawic tygodniami. Tobie pisze się A, a ty dalej swoje. Nikt nie twierdzi, że 2m Red zagra JAK Bronze czy BLACK, natomiast Husariaa z 2m Red , czy preamp typu Chinooka zagra uważam lepiej (z lepsza barwą powietrzem, dynamiką) niż Bronze/Black z preampem typu ART DJ. W domowych warunkach Ortofon 5E jeśli dobrze pamiętam w połączeniu z Husarią zagrał nie gorzej niż OM30 swego czasu z jakimiś preampami prijecta, czy cambridgea (zdaje sie ze cp1)

Mało tego. Moją tezę co do ważności preampa popiera z tego co spamiętałem zbyszek, Myszor, Zeroqll, Piterski tylko z osob, które zechciały się tutaj wypowiedzieć- jak wiemy każdy z nich ma obycie wieksze niż mniejsze w sprzęcie (tj swoje przerzucili),a Ty dalej swoje wałkujesz jako prawda objawiona i oczekujesz argumentów... Mamy jakies protokoły porównawcze, czy filmy nagrac ? zwołać komisję? c'mon...
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#77

Post autor: wiktorsam »

Piterski pisze:
12 gru 2019, 14:35
Wojtek pisze:
12 gru 2019, 13:14
Bo AT-440 przy normalnych nastawach zgodnie z RIAA i na nie "przyciemnionym" sprzęcie w rzeczywistości jest bardzo jasno grającą wkładką.
Mój błąd, że nie doprecyzowałem. Chodzi o wkładkę Ortofona Sylus 3E.
wiktorsam pisze:
12 gru 2019, 13:40
Napisałem już w tym wątku co porównywałem - wbudowany pre w rotela ra-1210, dj art pre II, shiit mani.
To ciekawe bo ja jak kiedyś porównywałem wbudowany preamp w Coplandzie CSA28 z Musical Fidelity X-LP to jakoś nie miałem wątpliwości o przewadze brzmieniowej tego drugiego.
wiktorsam pisze:
12 gru 2019, 14:20
Co jest złe w samodzielnym testowaniu i porównywaniu? [...]
Uważam, że to podstawa wszelkich wyborów tylko łatwiej jest pożyczyć inny preamp niż wkładkę. I to jest główny argument za wypróbowaniem wpływu preampa tym bardziej, że jak autor tematu pisał nie jest osłuchany i nie ma punktu odniesienia. Ma tylko wyobrażenie dźwięku jaki by chciał uzyskać.
Ale ja słyszę różnicę między tymi pre :). Uważam jednak, że różnica na + po upgrade nie jest tak duża jaką daje wymiana wkładki. Dobry pre pomoże wydobyć więcej z dobrej wkładki, ale nie oznacza to, że słabszy pre zmieni charakterystykę jej dźwięku. O to się rozchodzi cała dyskusja. Autor ma wyobrażenie na temat tego jak by chciał, żeby brzmiał jego system audio i moim zdaniem szybciej w jego sytuacji to wyobrażenie zaspokoi wymiana wkładki czy głośników niż wymiana pre.
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#78

Post autor: wojtekf »

charliez88 pisze:
12 gru 2019, 14:53
Bo wg mnie umoczył już poważnie na 2m Blue, wydał 700 zł, tylko po to, aby przekonać się, że to nie to czego szuka.
Yyy, ale 2M Blue to był autorski pomysł autora wątku, więc może nie zrzucaj tego na Wojtka...
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1162
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#79

Post autor: Piterski »

wiktorsam pisze:
12 gru 2019, 15:03
słabszy pre zmieni charakterystykę jej dźwięku.
Zmieni i to nawet w tych droższych są takie przypadki.
Dla przykładu proponuje porównać Trylogi 906 z Sensorem 2 czy choćby Husarią. To jest zupełnie inna estetyka grania.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#80

Post autor: Bacek »

wojtekf pisze:
12 gru 2019, 15:12
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 14:53
Bo wg mnie umoczył już poważnie na 2m Blue, wydał 700 zł, tylko po to, aby przekonać się, że to nie to czego szuka.
Yyy, ale 2M Blue to był autorski pomysł autora wątku, więc może nie zrzucaj tego na Wojtka...
Bez względu na to z czyjego pomysłu umoczył, tak na prawdę nie ma żadnej gwarancji że zmieniając czy to pre czy wkłądkę nie umoczy kolejnej dużej sumy. Po prostu nie to ładne co ładne a co się komu podoba, a dodatkowo ten dokupiony element będzie grał w jego systemie co może przynieść zmianę gigantyczną, małą lub żadną.
Niestety albo słuchamy czegoś w swoim systemie albo godzimy się z ryzykiem wpadki. Innej drogi nie ma. Rady co najwyżej mogą zmniejszyć ryzyko takiej wpadki. Ale znowu, radzący raczej polecają to co im się podoba.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#81

Post autor: charliez88 »

wojtekf pisze:
12 gru 2019, 15:12
Yyy, ale 2M Blue to był autorski pomysł autora wątku, więc może nie zrzucaj tego na Wojtka...
Nie zrzucam winy, tylko zauważam, że temu przyklasnął, podobnie jak Ty. Ja ten pomysł negowałem.
Bacek pisze:
12 gru 2019, 15:32
Bez względu na to z czyjego pomysłu umoczył, tak na prawdę nie ma żadnej gwarancji że zmieniając czy to pre czy wkłądkę nie umoczy kolejnej dużej sumy.
Dlatego uważam, że eksperymentowanie na nowych produktach - szczególnie tak delikatnych i zużywających się jak wkładka... to pomysł najgłupszy z mozliwych i sugeruję pożyczenie preampa, które kosztuje tyle co nic.
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#82

Post autor: wojtekf »

charliez88 pisze:
12 gru 2019, 15:40
wojtekf pisze:
12 gru 2019, 15:12
Yyy, ale 2M Blue to był autorski pomysł autora wątku, więc może nie zrzucaj tego na Wojtka...
Nie zrzucam winy, tylko zauważam, że temu przyklasnął, podobnie jak Ty. Ja ten pomysł negowałem.
W żadnym momencie nie przyklasnąłem pomysłowi upgrade'u z 2M Red do 2M Blue. Wskazałem jedynie jedną z ciekawszych ofert cenowych na wkładki w zadanym pułapie. Mając doświadczenie zarówno z 2M Red, jak i z Goldringiem.
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#83

Post autor: MMarek »

charliez88 pisze:
12 gru 2019, 15:40
Nie zrzucam winy, tylko zauważam, że temu przyklasnął, podobnie jak Ty. Ja ten pomysł negowałem.
Karolu - poważnie?
A zechciałbyś powiedzieć gdzie ta negacja była?
Znalazłem wyłącznie to.

Twój cytat - post #9 wątek: Dobra wkładka o neutralnym charakterze

Nie wiem jak to pre wbudowane, ale kolumny masz niegłupie. Spróbuj nieco lepszego niż te ultra mocno podstawowe wkładki - OM20/2m Blue?

viewtopic.php?t=14438

My proponowaliśmy - by kolega zaczął od OM10 - w miarę tanio i bezpiecznie i w miarę neutralnie - bo wówczas to było przedmiotem dyskusji

BTW - ode mnie:
1. Założenie "lepszej" igły do generatora, którego charakterystyka z jakiegoś powodu nam nie odpowiada jest niemądre - ale na błędach się człowiek uczy,
2. Wypożyczenie z możliwością zwrotu jakiegoś elementu toru /czy to pre, czy kolumn, itd./- jeśli jest możliwe - zawsze warte zachodu - można sobie wyrobić SWOJE subiektywne zdanie na dany temat we własnym torze audio i we własnym pomieszczeniu odsłuchowym,
3. W przypadku wkładek nie jest już tak łatwo - to a propo's pkt.2 - dlatego musimy polegać na opinii kolegów - ich opinii, licząc na ich obiektywizm
Ostatnio zmieniony 12 gru 2019, 16:05 przez MMarek, łącznie zmieniany 2 razy.
ebola1972
Posty: 561
Rejestracja: 18 gru 2018, 12:02
Gramofon: Sony PS-X50
Lokalizacja: Płock

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#84

Post autor: ebola1972 »

aktualnie posiadam pre shure i marantza.
jeżeli autor tematu jest zainteresowany mogę wysłać pre shure na początku przyszłego tygodnia.
pre marantza chciałbym potrzymać trochę dłużej i również mogę dosłać.
proszę tylko uzyskać zgodę @Misse.
@Quarter, jeżeli jesteś zainteresowany więcej informacji podam na priv.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2019, 16:03 przez ebola1972, łącznie zmieniany 1 raz.
Sony PS-X50
lampa EL34 by Misse, Yaqin MS-30L, Ugoda
Preamp PeeCeeBee
pre MaCaBRiaa
Philips CD 350 (mod by Martynka) Beogram CD 7000
DAC Topping D50S l1541gold dac (mod by Martynka)
Kolumny DIY
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#85

Post autor: charliez88 »

MMarek pisze:
12 gru 2019, 15:49
Twój cytat - post #9 wątek: Dobra wkładka o neutralnym charakterze
Nie ten wątek. Nie ten użytkownik, odnoszę się od dyskusji w wątku technis 1500c.
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#86

Post autor: Wojtek »

Piterski pisze:
12 gru 2019, 14:35
Mój błąd, że nie doprecyzowałem. Chodzi o wkładkę Ortofona Sylus 3E.
Wow no to faktycznie bieda opcja :)
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 14:53
To raczej Ty jesteś znany z czepialstwa, nie ja
Już chyba wolę swoje czepialstwo od Twojej demagogii i przekręcania.
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 14:53
Bo to że znajdziesz raz na kilka miesięcy jakiś 'niedoszacowany' model, o którym nikt nie wie - nie wątpię.
Z całym szacunkiem, ale biadolisz.
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 14:53
Jakieś ramy porównawcze trzeba przyjąć.
Spoko tylko nie wiem czemu Ty je musisz ustalać :)
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 14:53
Jak ktoś pyta o wkłądkę najlepszą do 500zł nową to siłą rzeczy nie będziesz mu w stanie zaproponować nic co klasowo zbliży się do wkładek, które będzie mogl kupić w budżecie 1500zł.
Są to pewne nagięte ekstrema, ale ponownie - biadolisz.
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 14:53
Pewne punkty odniesienia dźwięku są uniwersalne - barwa, nasycenie, bas, rozdzielczość, scena, itp itd.
Cena nie jest ani ostatecznym ani głównym wyznacznikiem klasy sprzętu.
Upieranie się że jest nie zmieni rzeczywistości.
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 14:53
Jak masz rozjebane płuca to 3ci przeszczep serca na dłuższą metę Ci nie pomoże.
Spoko, ale co to ma do tego że mowa o drugiej wkładce, a Ty próbujesz wmówić że o trzeciej?
Przyznałbyś się że coś Ci się popierdoliło :)
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 14:53
Jak kupi 3 i 4 tą wkłądkę i nadal nie będzie to bedziesz polecał 5ta?
Pewnie. Każde "nie to" ułatwia dojście do rozwiązania.

Równie dobrze możesz to odnieść do nieudanych zakupów przy jakimkolwiek innym klocku, którego nie dasz rady przetestować w domowych warunkach przed wyłożeniem kasy.
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 14:53
Bo wg mnie umoczył już poważnie na 2m Blue, wydał 700 zł, tylko po to, aby przekonać się, że to nie to czego szuka.
OK, ale wiesz że to jego własny pomysł był (o czym zresztą przypomniał tutaj), a nie że ktoś mu tak doradził na forum?
Opisywał swoje przygody z salonem który przez przypadek dał mu całą wkładkę.
Ty ogarniasz fakty czy tracisz kontakt z rzeczywistością już?
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 14:53
Tym bardziej nie jest nią polecana przez Ciebie droga. To, że po tygodniu Quester szuka kolejnej wkładki jest tego najlpszym przykładem.
Jak wyżej. Nie jest w ogóle przykładem.
Musisz się bardziej wysilić.
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 14:53
Nie ma sensu eksploatowanie dobrych, topowych wkładek na niskiej jakości preampach.
A eksploatowanie tanich wkładek na drogich preampach już ma sens? :)
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 14:53
Nie ma sensu składanie źródła za +10k zł do kolumn za 2500zł. Tzn ma sens, pod warunkiem ,ze te kolumny obronią się jakością na tle innych - droższych 'lepszych' , ale te Dali konkurencyjne nie będą.
Wow, teraz sam przyznajesz że porównywanie sprzętów w oparciu o cenę na metce jest niemiarodajne.
Jak miło że w końcu z czymś się zgadzamy :)
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 14:53
Chyba na igle niewiadomego przebiegu i mając wieloletnią wiedzę.
"Chyba" nadal biadolisz.

Od tego jest forum by pytać o radę. Nie zakładamy chyba że ktoś tutaj jest pozostawiony sam sobie i jest skazany na szukanie po omacku.
Nie po to człowiek pyta "co polecacie?" na forum dyskusyjnym.
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 14:53
Nie pasuje mu brzmienie całości
Ej, ale my tego nie wiemy jeszcze :) Nadal czekam na odpowiedź jak mu się słucha źródeł cyfrowych.
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 14:53
Ale w takie dyskusje możemy sie bawic tygodniami.
Tygodniami bawić się w "prosty" (dla Ciebie, ponoć) temat? Coś tu jest nie tak.
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 14:53
Nikt nie twierdzi, że 2m Red zagra JAK Bronze czy BLACK
Nie no, zbyszek przecież rzucił konkretną tezą przed chwilą.
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 14:53
natomiast Husariaa z 2m Red , czy preamp typu Chinooka zagra uważam lepiej (z lepsza barwą powietrzem, dynamiką) niż Bronze/Black z preampem typu ART DJ
Że "lepiej" w jakimś aspekcie to nigdy nie wątpiłem.

Wątpię natomiast w twierdzenia że równe/lepsze (względem droższej wkładki) w KAŻDYM aspekcie :) Od początku tych dysput.
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 14:53
W domowych warunkach Ortofon 5E jeśli dobrze pamiętam w połączeniu z Husarią zagrał nie gorzej niż OM30 swego czasu z jakimiś preampami prijecta, czy cambridgea (zdaje sie ze cp1)
Czyli OM 5 zagrała dokładnie, a może i lepiej jak OM30 na lepszym preampie, w każdym aspekcie?
No to już jest znów konkretna teza, podobnie jak zbyszkowa.

Ergo - jednak twierdzisz że da się zrobić z OM 5 OM 30, przy pomocy preampa :)
Skoro tak to to samo można zrobić na 2M.

Ja tu tylko interpretuję twierdzenia, żebyśmy się dobrze zrozumieli.

Bo pierw napisałeś "nikt nie twierdzi", a dwa zdania dalej twierdzisz właśnie to - przynajmniej tak to odczytuję.
Popraw mnie jeśli się mylę.
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 14:53
Moją tezę co do ważności preampa popiera z tego co spamiętałem zbyszek, Myszor, Zeroqll, Piterski tylko z osob, które zechciały się tutaj wypowiedzieć- jak wiemy każdy z nich ma obycie wieksze niż mniejsze w sprzęcie (tj swoje przerzucili),a Ty dalej swoje wałkujesz jako prawda objawiona i oczekujesz argumentów...
... bo nikt takowego jeszcze nie przedstawił. Dziwisz mi się?
Ta lista może się rozciągać i do setki osób, ale co z tego Karol? :)

Odbijam - płaskoziemców też jest trochę.

Czemu się sadzisz jeśli sam proponuję sprawdzenie tego wszystkiego w praktyce?


Przy kolekcji przeszło 100 wkładek gramofonowych (MM, MI, MC) i pasujących igieł (od klasy turbo-bieda po top topów) i preampów MM/MC zarówno zintegrowanych jak i dedykowanych od prostych zintegrowanych poprzez bardziej zaawansowane, kończąc na Nudzie Dual Mono złożonej przez MISSE, gdzie na prawdę mam spoko warunki do tego by przyłożyć do wkładki X igłę bieda i top, nawet jednocześnie bo mam wkładkę X zdublowaną np., nigdy nie byłem i nie jestem nadal w stanie uczynić cud, by Nuda Dual Mono zrobiła z bieda igły top igłę czy nawet prawie top tylko z tytułu tego że porównuję combo "bieda" wpięte do Nudy z combo "top" do prostszego preampu w integrze.

Czy combo "bieda" zagra na Nudzie lepiej niż na prostszym preampie? Oczywiście że tak.
Combo "top" tak samo.
Bo ten lepszy technicznie preamp jednak robi swoją robotę.

Ale nie ma szans by wkład preampa w całość równał się czy nawet przekraczał skalę zmian wnoszoną przez zmianę wkładki i igły.
Bacek pisze:
12 gru 2019, 15:32
Bez względu na to z czyjego pomysłu umoczył, tak na prawdę nie ma żadnej gwarancji że zmieniając czy to pre czy wkłądkę nie umoczy kolejnej dużej sumy. Po prostu nie to ładne co ładne a co się komu podoba, a dodatkowo ten dokupiony element będzie grał w jego systemie co może przynieść zmianę gigantyczną, małą lub żadną.
Niestety albo słuchamy czegoś w swoim systemie albo godzimy się z ryzykiem wpadki. Innej drogi nie ma. Rady co najwyżej mogą zmniejszyć ryzyko takiej wpadki. Ale znowu, radzący raczej polecają to co im się podoba.
Oczywista sprawa Bacek, ale dobrze że to przywołujesz.

Ja akurat nie mam problemu z doradzaniem nawet tego co mi osobiście nie pasuje, bo byłoby to dosyć ograniczające jednak.
Każdy z nas ma inne uszy, nie mówiąc już o oczekiwaniach czy gustach muzycznych, a już w ogóle nie mówiąc o różnorodności w sprzęcie.
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 15:40
Nie zrzucam winy, tylko zauważam, że temu przyklasnął, podobnie jak Ty. Ja ten pomysł negowałem.
Znów zakrzywiasz rzeczywistość.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#87

Post autor: MMarek »

charliez88 pisze:
12 gru 2019, 16:02
Nie ten wątek. Nie ten użytkownik, odnoszę się od dyskusji w wątku technis 1500c
A to sory - nadrobię lekturę.
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#88

Post autor: charliez88 »

Wojtek pisze:
12 gru 2019, 16:06
Już chyba wolę swoje czepialstwo od Twojej demagogii i przekręcania.
Myślę, że przykładów demagogii i przekręcania znalazłoby się w Twich wypowiedziach nadal wiecej niż w moich.
Wojtek pisze:
12 gru 2019, 16:06
Spoko tylko nie wiem czemu Ty je musisz ustalać
Ty wolisz niekonkretną dyskusję na milion cytatów więc ktoś jakieś ramy musi narzucic. 8-)
Wojtek pisze:
12 gru 2019, 16:06
Są to pewne nagięte ekstrema, ale ponownie - biadolisz.
Ok, jak tak lubisz konkrety, to podrzuć mi ze 3 propozycje wkładek co zagrają mi lepiej od Rondo Blu, czy MC 20 super mk2 - mogą być do 500zł z nowymi igłami- chętnie dokupię, najlepiej tak do 15cu. Chętnie sobie kupię. :mrgreen:
Wojtek pisze:
12 gru 2019, 16:06
Cena nie jest ani ostatecznym ani głównym wyznacznikiem klasy sprzętu.
Upieranie się że jest nie zmieni rzeczywistości.
Tak - są drogie rzeczy, które grają kiepsko, gorzej od tańszych. Nie zmienia to faktu, że cena była jest i będzie głównym (choć nie jedybym) wyznacznikiem jakości... choćby ze względu na zastosowane materiały, podzespoły, research, koszty produkcji.
Wojtek pisze:
12 gru 2019, 16:06
Wow, teraz sam przyznajesz że porównywanie sprzętów w oparciu o cenę na metce jest niemiarodajne.
Jak miło że w końcu z czymś się zgadzamy
Piszę to średnio raz na jedną dyskusję prowadzimy. Czym więc jak nie demagogią jest takie gadanie z Twojej strony? Myślę że nawet gośc z IQ szympansa załapał już meritum, Twoje zakładam jest nieco większe, wychodzi więc na to że z jakiegoś powodu zależy Ci na tym, aby uciec od merytoryki i jest to (po raz kolejny) zabieg celowy.
Wojtek pisze:
12 gru 2019, 16:06
Że "lepiej" w jakimś aspekcie to nigdy nie wątpiłem.
No więc albo robisz idiotę z siebie w tym momencie, albo próbujesz robić idiotów z nas.
Nikt nie twierdził, że zagra to TAK samo, albo lepiej w KAŻDYM aspekcie. Mówiliśmy o ogólnie lepszym odbiorze dźwięku, w niewątpliwie kluczowych aspektach.
Wojtek pisze:
12 gru 2019, 16:06
Czyli OM 5 zagrała dokładnie, a może i lepiej jak OM30 na lepszym preampie, w każdym aspekcie?
No to już jest znów konkretna teza, podobnie jak zbyszkowa.
No i znowu przekręcasz. Nie napisałem że w KAŻDYM aspekcie, ani że da się z OM5 zrobić granie lepsze od OM30 to są Twoje słowa, nie moje.
Mnie bardzije podobał sie odbiór i pisze o tym po raz co najmniej 3 lub 4, ale ty zamiast skupiać się na tym co mam do przekazania skupiasz się na próbie wciśnięcia mi swoich słow w moje usta (tutaj palce)
Wojtek pisze:
12 gru 2019, 16:06
... bo nikt takowego jeszcze nie przedstawił. Dziwisz mi się?
Ta lista może się rozciągać i do setki osób, ale co z tego Karol?
Sorry, ale ty argumentów też nie przedstawiłeś... więc... co z tego Wojtku ?
Wojtek pisze:
12 gru 2019, 16:06
Ale nie ma szans by wkład preampa w całość równał się czy nawet przekraczał skalę zmian wnoszoną przez zmianę wkładki i igły.
Mogę Ci jedynie zyczć doświadczeń z takim preampem... który tą tezę pozwoli Ci zweryfikowac.
Nie wiem też, czy zintegrowane preampy w topowych Sansujach z epoki to przykład słabego pre, o którym tutaj głównie mowa. :roll:
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#89

Post autor: Myszor »

Biedny Quarter. Pewnie ma wyrzuty sumienia że otworzył puszkę Pandory :lol:
Jak nic zrezygnuje z winyli bo stwierdzi że banda wariatów.
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1686
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#90

Post autor: winylowy_luke »

Myszor pisze:
12 gru 2019, 19:19
Biedny Quarter. Pewnie ma wyrzuty sumienia że otworzył puszkę Pandory :lol:
Jak nic zrezygnuje z winyli bo stwierdzi że banda wariatów.
Twardym trzeba być nie mientkim! :lol:
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
ODPOWIEDZ