Wkładka do ok 1200-1300 zł

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#46

Post autor: wiktorsam »

zbyszek1982 pisze:
12 gru 2019, 11:22
wiktorsam pisze:
12 gru 2019, 10:58
Po prostu największe różnice w brzmieniu w odniesieniu do zainwestowanych pieniędzy da wymiana wkładki.
Pod warunkiem, że preamp te różnice pokaże.
wiktorsam pisze:
12 gru 2019, 10:58
No ale nie jestem złotouchy i nie słyszę kabli
Nie wiem co to ma do rzeczy w obecnej dyskusji.

No i doszliśmy do sedna sprawy. Ja uważam, że nawet dj art pre II pokaże różnice między tą samą wkładką a igłami z różnymi szlifami, nie mówiąc już o innych wkładkach. Z tego co napisałeś można wywnioskować z kolei, że ten preamp nie pozwoli pokazać tych różnic. Dla mnie bez urazy, ale się po prostu mylisz.

Co do słyszenia kabli - to pewien rodzaj mojej złośliwości do pewnej kategorii audiofilów. Chyba niechcący trafiłem skoro jako jedyny zwróciłeś na to uwagę w wątku ;)

Pozdrawiam
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1167
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#47

Post autor: Piterski »

wiktorsam pisze:
12 gru 2019, 11:37
No i doszliśmy do sedna sprawy. Ja uważam, że nawet dj art pre II pokaże różnice między tą samą wkładką a igłami z różnymi szlifami, nie mówiąc już o innych wkładkach. Z tego co napisałeś można wywnioskować z kolei, że ten preamp nie pozwoli pokazać tych różnic. Dla mnie bez urazy, ale się po prostu mylisz.
Tylko temacie kluczowe jest to jak Ci pokarze te różnice.
Tak, że lepsze wkładki sprowadzi do parteru i ich jakości i potencjału brzmienia nie usłyszysz.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#48

Post autor: zbyszek1982 »

wiktorsam pisze:
12 gru 2019, 11:37
Chyba niechcący trafiłem skoro jako jedyny zwróciłeś na to uwagę w wątku
Zwróciłem uwagę, bo odebrałem to jako próbę zdyskredytowania opinii innych forumowiczów - "jestę inżynierę, i mam rację".

Ja kabli nie słyszę. Używam takich poniżej 10zł za metr. :lol:
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#49

Post autor: charliez88 »

Wojtek pisze:
12 gru 2019, 02:29
Oho, zaczyna się głupkowate przeliczanie i teatr.
Oho, zaczynają się głupkowate komentarze zamiast merytorycznej dyskusji.
Wojtek pisze:
12 gru 2019, 02:29
W takim razie zupełnie nie wiem czemu tak mocno się skupiasz na wartości monetarnej klocków.
Ponieważ nie kupisz za 200zł wkładki grającej jak Goldring 1042, Om40/black, etc. Budżet mimo wszystko daje punkt odniesienia - best availible w danej grupie cenowej.
Wojtek pisze:
12 gru 2019, 02:29
OK - ale dlaczego ktoś miałby iść w Twoje ślady z taką hierarchią?
Nikt nie musi, ale dlaczego z drugiej strony ktoś ma słuchać Ciebie i kupić 3 wkładkę w 3 tygodnie? :) Dzielę się swoimi doświadczeniami, wartość klocków na rynku wtórnym podaję jako jakiś punkt odniesienia. Generalnie chyba każdy, kto nieco poważniej zabawił się w Audio dochodzi do podobnych wniosków co ja (kolumny->wzmak->źródlo) a nie źródło----------->długo nic -------- > kolumny-wzmak.

No sorry używajac analogii samochodowej - nie ma sensu montowac silnika Porsche do syrenki. Tzn niby możesz, tylko po co ?
wiktorsam pisze:
12 gru 2019, 08:57
c. Użytkownicy drogich pre słyszą różnicę - bo przecież wydali tyle pieniędzy więc to musi grać dużo lepiej!!! - to też jest prawdopodobne - każdy zna pojęcie efektu placebo.
Poczytaj dla odmiany o czymś takim jak Efekt Wenus z wioski, jestem przekonany, że własnie z tym mamy tutaj do czynienia.
wiktorsam pisze:
12 gru 2019, 08:57
I od razu wyjaśnijmy sobie - nie twierdzę, że nie ma różnicy w preampach - w blindtestach które słuchałem wyłapuję bez problemu różnice, ale nie są to różnice fundamentalne! Moim zdaniem da się wyłapać niuanse, ale na pewno nie całkowitą zmianę charakterystyki dźwięku (oczywicie zakładam, że mówimy o dobrych preampach a nie chińszczyźnie bez uziemnienia)
Znaczy to ni mniej ni więcej, a tyle, że nie słuchałeś odpowiednio dobrych/różnych preampów, albo masz na tyle kiepski system, że co byś nie podłączył to wzmak/kolumny/kable/cokolwiek tłamsi resztę.
wiktorsam pisze:
12 gru 2019, 08:57
Kwestie finansowe nigdy nie mają przełożenia 1:1 do jakości dźwięku.
To kup za 300zł wkładkę grającą tak jak at 20sla / 2m black / om40 /goldring 1042
wiktorsam pisze:
12 gru 2019, 08:57
Najpierw
wiktorsam pisze:
12 gru 2019, 08:57
Najpierw kupujemy pasujący nam wzmacniacz i kolumny, potem dopasowujemy źródło dźwięku do naszych upodobań.
Tu się zgadzam, dlatego uważam, że Quester chce ostro przinwestować źródło a raczej nie w nim tkwi problem.
wiktorsam pisze:
12 gru 2019, 08:57
I jeszcze jedna rada dla autora wątku - ja polecam kupić sobie dobre słuchawki i na nich robić porównania, bo na słuchawkach najlepiej usłyszymy różnice miedzy wkładkami i wyrobimy sobie na ich temat opinię, i dopiero jak na słuchawkach uzyskamy zadowalającą jakość to zastanówmy się co zmienić w reszcie toru żeby zbliżyć się do nich jakościowo. Ale to znowu moje podejście - nie twierdzę, że prawidłowe.
Jeżeli chce się stać porównywaczem wkładek to owszem - eliminuje w ten sposob zmienną akustyki pomieszczenia. Jeżeli jednak chce w tym pomieszczeniu słuchać na kolumnach to właściwie bez znaczenia jak gra dana wkładka na słuchawkach, znaczenie ma jak jej brzmienie przełoży sie na akustyke pomieszczenia.
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#50

Post autor: charliez88 »

wiktorsam pisze:
12 gru 2019, 11:37
Co do słyszenia kabli - to pewien rodzaj mojej złośliwości do pewnej kategorii audiofilów. Chyba niechcący trafiłem skoro jako jedyny zwróciłeś na to uwagę w wątku
Niestety kable grają, szkoda czasu na shitstorm, ale to jest właśnie ten efekt wenus z wioski. Oczywiście robiąc system za 10k zł nie ma sensu ładować w nie wiecej niż kilkaset zł zeby były przyzowite, ale ignorować ich nie można. Ostatnio byłem na odsłuchu u kolegi, ja przywiozlem swoje kable, on miał swoje. Zawołaliśmy żonę po zmianie głosnikowców i bez problemu wskazała różnicę w brzmieniu. Ale znowu - jak zmienisz ujowy kabel za 400 na ujowy kabel za 1000 w kiepskim systemie/ograniczonym systemie... no to możesz tego nei usłyszeć. Ja w swoim pierwszym systemie nie byłem w stanie dostrzec zmiany drutów z Castoramy na Chordy za prawie 2k zł
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#51

Post autor: wiktorsam »

Piterski pisze:
12 gru 2019, 11:42
wiktorsam pisze:
12 gru 2019, 11:37
No i doszliśmy do sedna sprawy. Ja uważam, że nawet dj art pre II pokaże różnice między tą samą wkładką a igłami z różnymi szlifami, nie mówiąc już o innych wkładkach. Z tego co napisałeś można wywnioskować z kolei, że ten preamp nie pozwoli pokazać tych różnic. Dla mnie bez urazy, ale się po prostu mylisz.
Tylko temacie kluczowe jest to jak Ci pokarze te różnice.
Tak, że lepsze wkładki sprowadzi do parteru i ich jakości i potencjału brzmienia nie usłyszysz.
Ok, zakładając nawet, że jest z nim tak źle, nadal masz porównanie na tym samym systemie różnych wkładek i nadal jedna od drugiej będzie Ci bardziej odpowiadała. Co innego, jeżeli na świecie istniałby jeden, referencyjny pre, który da pewność że dźwięk będzie idealny i każdemu będzie odpowiadał - wtedy mówię w ciemno kupować!!!! Ale sam wiesz że tak nie jest. Jeden poleca mańka, inny nudę, inny husariaa. Czytałem testy porównawcze, nawet tu na forum, i serio nie widziałem żeby np porównanie mańka i nudy wyglądało jak nokaut. Nawet w opisach testujących mówi się bardziej o niuansach niż jakichś dużych różnicach. Dlatego moim zdaniem pre jako dopełnienie a nie jako podstawa systemu. A wy chcecie z niego zrobić podstawę.

charliez88 - znam pojęcie efektu wenus z pipidówa/wioski - nie przeszkadza mi to, ale za to pokazuje, że pomijasz jedną chyba najbardziej istotną kwestię - to nie chodzi o to co wg Ciebie (tak przecież osłuchanego audiofila, z tak doskonałą i wyrobioną opinią na temat wszystkich sprzętów) brzmi dobrze. To chodzi o to co będzie dobrze brzmiało wg autora wątku. Dla mnie mogę mieć ograniczenia bo nie słuchałem różnych systemów, ale mnie to naprawdę nie interesuje, bo po prostu podoba mi się brzmienie mojego systemu. Po prostu. Tylko tle ale dla mnie to jest aż tyle. Może koledze też wystarczy jakaś drobna korekta i odzyska radość z słuchania. A może będzie musiał wydać dużo pieniędzy żeby tą radość odzyskać - i nie koniecznie z powodu wymiany sprzętu na lepszy a z powodu wydania odpowiednio pokaźnej sumy - bo przecież teraz to musi grać dobrze!. I nie jest to złośliwość, na naszą psychikę oddziałują różne bodźce, każdy pod tym względem jest inny. Ja np przewody RCA powymieniałem na takie po około 50zł/metr. Nie dla tego, że słyszę różnicę (robiłem testy porównawcze i nie słyszę), ale po prostu lepiej się z tym czuję.



EDIT
Doczytałem, że napisałeś, że kable grają czyli wiem z jaką kategorią audiofila mam do czynienia.
Mam kolegę, który słyszy różnice w przewodach, słyszy różnicę w napędzie CD gdy podłączy odwrotnie kabel zasilający do gniazdka, mimo, że wyprowadza z niego sygnał cyfrowy po coaxialu. Miał nawet podstawki pod kable. Szkoda, że jak się z nim chciałem założyć, że w blind teście jak ja będę przekładał kable rca to nie zauważy różnicy (mówimy o dobrych jakościowo przewodach) to zmienił zdanie i powiedział, że słychać różnice tylko na nowych kablach, bo jak już się wygrzeją to wszystkie grają podobnie...
Ostatnio zmieniony 12 gru 2019, 12:29 przez wiktorsam, łącznie zmieniany 1 raz.
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#52

Post autor: zbyszek1982 »

wiktorsam pisze:
12 gru 2019, 12:04
Ok, zakładając nawet, że jest z nim tak źle, nadal masz porównanie na tym samym systemie różnych wkładek i nadal jedna od drugiej będzie Ci bardziej odpowiadała.
No i super, tylko co jak przykładowo taka 2M Red, z dobrym pre zagra lepiej niż 2M Bronze (cena 4x Red) z tym, na którym je porównujesz.

Jeżeli pre będzie wąskim gardłem systemu, to nawet najlepsza wkładka nic tu nie da.
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#53

Post autor: wiktorsam »

zbyszek1982 pisze:
12 gru 2019, 12:17
wiktorsam pisze:
12 gru 2019, 12:04
Ok, zakładając nawet, że jest z nim tak źle, nadal masz porównanie na tym samym systemie różnych wkładek i nadal jedna od drugiej będzie Ci bardziej odpowiadała.
No i super, tylko co jak przykładowo taka 2M Red, z dobrym pre zagra lepiej niż 2M Bronze (cena 4x Red) z tym, na którym je porównujesz.

Jeżeli pre będzie wąskim gardłem systemu, to nawet najlepsza wkładka nic tu nie da.
Wytłumacz mi więc proszę, jak na tym samym gramofonie, przedwzmacniaczu, wkładka lepsza może zagrać gorzej od wkładki gorszej? Lepsza zatraci detale? Przedwzmacniacz zadziała jak filtr, który wytłumi a nawet pogorszy te wszystkie dodatkowe dźwięki, które wydobędzie lepsza wkładka? To twórcy tego pre to musieli być strasznie złośliwi ;). W ogóle jak w latach 60-80 czyli w złotej erze winyli ludzie słuchali muzyki? Przecież 80% wbudowanych pre w wzmacniacze z tamtej ery jest zbudowana w bardzo prosty, żeby nie napisać prostacki sposób.

W takim razie proponuję tu na forum założyć temat i ostrzegać użytkowników, że przed zakupem gramofonu obowiązkowo muszą kupić dobry przedwzmacniacz na poziomie co najmniej nudy, żeby w ogóle móc się wypowiadać na temat jakości dźwięku. Za wszelkie zgłoszone uwagi co do jakości dźwięku na przedwzmacniaczu poniżej tego poziomu ban na 2 tygodnie (żeby zdążyć przemyśleć swoje zachowanie i kupić właściwy pre) ;)

Oczywiście żartuję sobie i nie bierzcie tego do siebie ;)
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#54

Post autor: zbyszek1982 »

wiktorsam pisze:
12 gru 2019, 12:28
Wytłumacz mi więc proszę, jak na tym samym gramofonie, przedwzmacniaczu, wkładka lepsza może zagrać gorzej od wkładki gorszej?
Nie napisałem tego. Przeczytaj jeszcze raz.
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#55

Post autor: wiktorsam »

zbyszek1982 pisze:
12 gru 2019, 12:31
wiktorsam pisze:
12 gru 2019, 12:28
Wytłumacz mi więc proszę, jak na tym samym gramofonie, przedwzmacniaczu, wkładka lepsza może zagrać gorzej od wkładki gorszej?
Nie napisałem tego. Przeczytaj jeszcze raz.
Ok doczytałem, ale w takim razie nie rozumiem czemu odniosłeś się do mnie. Ja mówię o szukaniu odpowiedniej wkładki na posiadanym pre, bo to da lepszy skok jakościowy dźwięku w stosunku do zainwestowanych pieniędzy a dopiero potem dopieszczeniu systemu dobrym pre, niż zaczęcie od wymiany przedwzmacniacza a potem dopiero wkładki. Ty piszesz o porównaniu dwóch różnych wkładek na dwóch różnych przedwzmacniaczach co jest bez sensu, i nie o tym jest ten wątek.

A w ogóle to już pomijając kłótnię co ważniejsze - wkładka czy pre to moim zdaniem autor powinien sam się zastanowić co oczekuje i co chce wymienić, bo może się okazać, że po wsadzeniu pokaźnej sumy w pre i wkładkę nadal to nie będzie to, bo wąskim gardłem okażą się głośniki.

Bez osłuchania innych systemów, bez odkrycia czego tak naprawdę brakuje w dźwięku i jakiegokolwiek odniesienia do innych systemów ta dyskusja będzie jałowa a inwestowane pieniądze strzałami na oślep.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2019, 12:43 przez wiktorsam, łącznie zmieniany 1 raz.
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1167
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#56

Post autor: Piterski »

Preamp nie jest żadnym dopełnieniem bo razem z wkładka jest to serce systemu analogowego. Dobranie tych dwóch elementów jest kluczowe.

Słaby preamp nie spowoduje, że gorsza wkładka zagra lepiej od tej lepszej. On je ze sobą zrówna na tyle, że właśnie potem nie widzisz sensu w zakupie lepszego preampu bo Ci się to uśrednienie podoba.

Ja przywiozłem mój stary gramofon, który docelowo gra na mocno budżetowym wzmacniaczu i po spa jakie z nim przeprowadziłem podpiąłem go w moim systemie do preampa w CL36 Luxmana. Na talerzu wylądowała muzyka operowa wydana przez Eternę.
Nie poznaje tej wkładki i tego gramofonu, klasa brzmienia jest nie do porównania, a ja uważałem tę wkładkę za krzykliwą i bez wypełnienia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1691
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#57

Post autor: winylowy_luke »

wiktorsam pisze:
12 gru 2019, 12:04
i serio nie widziałem żeby np porównanie mańka i nudy wyglądało jak nokaut
Nie? No to jako właściciel obu napiszę tak: K.O. bez dwóch zdań ;)
Strach pomyśleć co Husariaa potrafi...
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#58

Post autor: Wojtek »

zbyszek1982 pisze:
12 gru 2019, 11:22
Pod warunkiem, że preamp te różnice pokaże.
Wybacz, ale nie znam preampa, nawet najtańszego, przy którym nie dałoby się usłyszeć jakichkolwiek różnic między wkładkami czy igłami.
Jeśli ktoś taki zna to niech podaje, dopiszemy do niepolecanych od razu.

Tak jak napisał Piterski - możemy co najwyżej rozmawiać o skali, czyli "jak".
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 11:49
Oho, zaczynają się głupkowate komentarze zamiast merytorycznej dyskusji.
To zacznij ją prowadzić, z łaski swojej :)
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 11:49
Ponieważ nie kupisz za 200zł wkładki grającej jak Goldring 1042, Om40/black, etc.
Ale po co iść w ekstrema? Za 200 złotych może nie, ale za jakiś ułamek ceny sklepowej tych "referencji" - oczywiście że tak, jeśli bierzemy pod uwagę rynek wtórny (a z tego co rozumiem, bierzemy).
Na rynku pierwotnym zresztą też mamy takie przykłady.
Koetsu czy SPU nie są wkładkami które obiektywnie orają wszystko tylko dlatego że mają wysokie ceny :)
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 11:49
Budżet mimo wszystko daje punkt odniesienia - best availible w danej grupie cenowej.
Żeby to było takie proste... ale rozumiem że w Twojej głowie jest - i dlatego się nie zrozumiemy na tym polu.
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 11:49
Nikt nie musi, ale dlaczego z drugiej strony ktoś ma słuchać Ciebie i kupić 3 wkładkę w 3 tygodnie?
Bo ma to w tej sytuacji sens?
Poza tym - nie wiem czemu kolejny raz piszesz że chodzi o trzecią wkładkę, skoro de facto chodzi o drugą, inną niż Ortofon 2M.
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 11:49
wartość klocków na rynku wtórnym podaję jako jakiś punkt odniesienia.
Zupełnie niepotrzebnie, bo ten punkt odniesienia guzik wnosi do problematyki.
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 11:49
Generalnie chyba każdy, kto nieco poważniej zabawił się w Audio dochodzi do podobnych wniosków co ja (kolumny->wzmak->źródlo) a nie źródło----------->długo nic -------- > kolumny-wzmak.
Generalnie bądź pewien że Twoja droga nie jest "jedyna słuszna", bo takich nie ma, stąd też "chyba" jest tutaj mocnym słowem kluczowym.
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 11:49
No sorry używajac analogii samochodowej - nie ma sensu montowac silnika Porsche do syrenki. Tzn niby możesz, tylko po co ?
Teraz napisz jeszcze o jakie Porsche Tobie chodzi - wkładka za 1000 złotych czy preamp za 1000 złotych? Czy może kolumny za 3000 do wzmacniacza za 1000-1300?
Syrenką jest tutaj Technics czy całość? :)

Robi się z tego bardzo zabawna argumentacja :D
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 11:49
Znaczy to ni mniej ni więcej, a tyle, że nie słuchałeś odpowiednio dobrych/różnych preampów, albo masz na tyle kiepski system, że co byś nie podłączył to wzmak/kolumny/kable/cokolwiek tłamsi resztę.
Komedia :)
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 11:49
To kup za 300zł wkładkę grającą tak jak at 20sla / 2m black / om40 /goldring 1042
Po co takie ekstrema? Poza tym - na rynku wtórnym akurat da radę to zrobić.
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 11:49
Tu się zgadzam, dlatego uważam, że Quester chce ostro przinwestować źródło a raczej nie w nim tkwi problem.
Skoro mu nie pasuje brzmienie źródła to czemu ma problemu szukać gdzie indziej?

Bo jakiś narwany Karol w to nie wierzy?

No litości...
wiktorsam pisze:
12 gru 2019, 12:04
to nie chodzi o to co wg Ciebie (tak przecież osłuchanego audiofila, z tak doskonałą i wyrobioną opinią na temat wszystkich sprzętów) brzmi dobrze. To chodzi o to co będzie dobrze brzmiało wg autora wątku.
Oj tak.

Poza tym, miło by było usłyszeć jakąś konkretną poradę w temacie problemu Quartera, skoro z jednej strony możemy mówić o konkretnych polecanych wkładkach, z wskazaniem na model i ofertę (zgodnie zresztą z zapytaniem autora wątku), a z drugiej mamy taką kawalkadę "połaź po ludziach i salonach audio, pożycz coś za X miesięcy jak się zwolni, wydaj X złotych na coś ale pierw upewnij się że to będzie to"... :)

Mamy jakoś określone braki w systemie analogowym (jeszcze nie wiemy czy tych samych nie ma przy cyfrze, ale już zapytałem), ktoś mówi że problem nie leży w źródle, a gdzieś dalej.

No to niech taki ktoś proponuje jakieś konkrety do wymiany w zakładanym budżecie na upgrade (podkreślam).
Mówiąc prościej: jeśli nie wkładka model X czy Y to jaki preamp X czy Y, jaki wzmacniacz X czy Y, jakie kolumny X czy Y?

Zasłanianie się przy takiej mocnej dyskusji hasłem "nie da się doradzać na odległość" prowadzi do pytania - po co jest ta dyskusja, jeśli nie po to by konkretnym wskazaniem doradzić autorowi upgrade?
zbyszek1982 pisze:
12 gru 2019, 12:17
No i super, tylko co jak przykładowo taka 2M Red, z dobrym pre zagra lepiej niż 2M Bronze (cena 4x Red) z tym, na którym je porównujesz.
Piterski pisze:
12 gru 2019, 12:43
Słaby preamp nie spowoduje, że gorsza wkładka zagra lepiej od tej lepszej. On je ze sobą zrówna na tyle, że właśnie potem nie widzisz sensu w zakupie lepszego preampu bo Ci się to uśrednienie podoba.
Zadałem pytanie już kiedyś w wątku o Technics SL-1500C proszące o wskazanie preampa który z 2M Red robi 2M Black, ale może też być 2M Bronze.
Nadal czekam na konkretne przykłady :)

Skoro to wszystko jest takie proste to zupełnie nie rozumiem czemu muszę jeszcze na to czekać :D
Piterski pisze:
12 gru 2019, 12:43
Nie poznaje tej wkładki i tego gramofonu, klasa brzmienia jest nie do porównania, a ja uważałem tę wkładkę za krzykliwą i bez wypełnienia.
Bo AT-440 przy normalnych nastawach zgodnie z RIAA i na nie "przyciemnionym" sprzęcie w rzeczywistości jest bardzo jasno grającą wkładką.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#59

Post autor: zbyszek1982 »

Wojtek pisze:
12 gru 2019, 13:14
Wybacz, ale nie znam preampa, nawet najtańszego, przy którym nie dałoby się usłyszeć jakichkolwiek różnic między wkładkami czy igłami.
A ja tego nie neguję. 2M Bronze zagra lepiej od Red i na Art DJ Pre i na Husarii, ale obawiam się, że Red na Husarii zagra mimo wszystko lepiej, niż Bronze na Art DJ.

To oczywiście skrajne przypadki, ale nadal uważam, że jak sie chce wejść na wyższy poziom wkładkowy (1k+) to trzeba najpierw zainwestować w pre, które taki wkładkom sprosta.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#60

Post autor: Wojtek »

zbyszek1982 pisze:
12 gru 2019, 13:20
ale obawiam się, że Red na Husarii zagra mimo wszystko lepiej, niż Bronze na Art DJ.
A ja z pełnym przekonaniem stwierdzam że nie :)
Zrobimy test kiedyś?

Oczywiście jeden ważny warunek - musi być lepiej w każdym aspekcie brzmienia wkładki.
zbyszek1982 pisze:
12 gru 2019, 13:20
To oczywiście skrajne przypadki
To swoją drogą.
zbyszek1982 pisze:
12 gru 2019, 13:20
że jak sie chce wejść na wyższy poziom wkładkowy (1k+) to trzeba najpierw zainwestować w pre, które taki wkładkom sprosta.
Czyli jakie? Kolega ma dzisiaj integrę Luxmana, nie Art DJ Pre.

Oczywiście nadal obracamy się w kwestii rozwiązania problemu Quartera, czyli preamp taki który "naprawi" 2M Blue :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ