Wkładka do ok 1200-1300 zł

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#151

Post autor: wiktorsam »

Bacek pisze:
14 gru 2019, 18:36
Biogon pisze:
14 gru 2019, 15:19
wiktorsam pisze:
14 gru 2019, 13:53
Jeżeli pre nie jest totalnie ułomny, zawsze więcej korzyści da lepsza wkładka z igłą niż preamp.
True! Ponadto dobry preamp obnaży wszelkie ułomności słabej wkładki.
Znaczy że dobry preamp ze słabą wkładką będzie grał gorzej niż słaby preamp z tą samą wkładka?
Dość kontrowersyjna teza. Czy może jest jakiś inny sposób tego obnażania?
Tak, ale za słaby uważam minimum poziom art dj pre II a nie jakieś najtańsze chińszczyzny bez masy.
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#152

Post autor: Zeroqll »

wiktorsam pisze:
14 gru 2019, 13:53
Powtarzam jeszcze raz, żeby dolać oliwy do ognia. Jeżeli pre nie jest totalnie ułomny, zawsze więcej korzyści da lepsza wkładka z igłą niż preamp. A w szczególności jeżeli chodzi o charakter brzmienia.
Jeżeli za "nie totalnie ułomny" uważasz poziom co najmniej Art DJ to się z Tobą totalnie nie zgadzam.
wiktorsam pisze:
14 gru 2019, 13:53
Dobry przedwzmacniacz nie powinien z samych czysto teoretycznych założeń wpływać na charakter brzmienia wkładki.
Teoria to jedno, a praktyka drugie. W realnym świecie praktycznie każde pre ma swoje brzmienie.
wiktorsam pisze:
14 gru 2019, 13:53
Analogicznie moim zdaniem jest z wkładkami, nawet jeżeli preamp ustępuje wkładce jakością to i tak wynikowy dźwięk zachowa więcej detali niż w sytuacji odwrotnej. Zaś nawet najlepszy preamp nie odzyska detali których nie odtworzyła wkładka.
Zgadza się, ale mowa jest jedynie o detalach. A co ze sceną, barwą, rozdzielczością, wypełnieniem? Co z tego że będziesz miał więcej szczegółów skoro scena będzie wąska, instrumenty będą mało czytelne, barwa nijaka, i wszystko będzie brzmieć chudo.
Biogon pisze:
14 gru 2019, 15:19
True! Ponadto dobry preamp obnaży wszelkie ułomności słabej wkładki.
wojtekf pisze:
14 gru 2019, 16:35
Oczywiście, dobre rzeczy będzie słychać świetnie, ale ułomności tańszych wkładek też wylezą...
O jakich ułomnościach mówicie?
Biogon pisze:
14 gru 2019, 18:45
Mówiny o słaba wkładka + dobry pre vs dobra wkładka + słaby pre jako zestaw startowy.
Z moich doświadczeń wynika że lepiej wypada combo słaba wkładka + dobry pre, kwestia jeszcze co to słaba wkładka.
wiktorsam pisze:
14 gru 2019, 19:52
Bacek pisze:
14 gru 2019, 18:36
Znaczy że dobry preamp ze słabą wkładką będzie grał gorzej niż słaby preamp z tą samą wkładka?
Dość kontrowersyjna teza. Czy może jest jakiś inny sposób tego obnażania?
Tak, ale za słaby uważam minimum poziom art dj pre II a nie jakieś najtańsze chińszczyzny bez masy.
Jeżeli tak uważasz to ciężko będzie nam prowadzić dyskusję.
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#153

Post autor: wiktorsam »

Wyjaśnij mi w takim razie co w preampie odpowiedzialne jest za budowanie sceny, umiejscowienie instrumentów czy wokalu na tej scenie. Skopana separacja kanałów, nierówny poziom sygnału na poszczególnych kanałach jest w stanie zniszczyć scenę ale z tego co wiem art jest pod tym względem ok. Wg pomiarów które widziałem na audiosciencereview nie ma wad które by go dyskwalifikowały. Czasem mam wrażenie, że jego największą wadą jest w niektórych oczach jego odpustowy wygląd i niska cena. Co do barwy to sam o tym pisałem na samym początku, że to moim zdaniem jest główny powód dla którego niektóre pre są tak popularne. Tylko moim zdaniem nie jest to koniecznie równe wiernemu odtwarzaniu nagrań. Chętnie bym zobaczył pomiary tak wychwalanych tu na forum pre wykonane przez bezstronnych testerów. Podejrzewam że można się czasami zdziwić. Maniek był też testowany przez audiosciencereview i dostał rekomendację, a tu na forum widziałem wypowiedzi, że nuda go znokautowała. Ciekaw jestem jej pomiarów.
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#154

Post autor: Zeroqll »

Nie wiem, nie jestem inżynierem. Bazuję na własnych doświadczeniach i odsłuchach, Ty zaś na teorii, dlatego nie dojdziemy do porozumienia, bo ja bazuję na tym co było, a Ty na tym co powinno być.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#155

Post autor: Myszor »

wiktorsam pisze:
14 gru 2019, 22:02
Ciekaw jestem jej pomiarów.
Pomiarów czego ?
wiktorsam pisze:
12 gru 2019, 13:40
Za około tydzień będę miał kilka sztuk NOS oryginalych igieł atn20sla do sprzedania za 800 zł sztuka. Razem z wkładką 1200-1300 zł
Pomiary zrobione ?
wiktorsam pisze:
12 gru 2019, 14:20
Bo kupiłem coś po kwiecistych opisach ludzi podobnych Tobie i okazywało się, że to nie to? Bo ktoś napisał, że taki czy taki dac da super jakość a okazywało się, że się mylił?
No o premapach nic nie wiesz ale w niejasnych insynuacjach się odnajdujesz :lol:

Jesteś dziewięć lat na forum i nie wyszedłeś poza art dj ? Spoko ale przestań się wypowiadać o nudzie bo się kompromitujesz.
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#156

Post autor: wiktorsam »

Mam mańka. Wcześniej używałem wbudowanego pre w rotela ra1210. Arta używałem krótko przed zakupem mańka, gdy zmieniłem wzmacniacz na taki bez wbudowanego pre. O tym wszystkim jest w tym wątku. Ty Myszor za to nie wniosłeś do niego nic poza wycieczkami osobistymi w moim kierunku. Napisz mi gdzie Ciebie czy kogokolwiek innego zaatakowałem personalnie. Wypowiadam się jedynie na temat sprzętu. Wy zaś zaślepieni obrońcy pre robicie co chwilę wycieczki osobiste a konkretów brak. Dziecinada...

Ps poczytaj recenzje na audiosciencereview to się dowiesz co się mierzy w preampach bo po poprzedniej wypowiedzi mogę chyba założyć że nie wiesz. Wiesz chociaż po co się je stosuje? :lol:
Ostatnio zmieniony 14 gru 2019, 22:36 przez wiktorsam, łącznie zmieniany 1 raz.
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#157

Post autor: Zeroqll »

wiktorsam pisze:
14 gru 2019, 22:30
Wy zaś zaślepieni obrońcy pre robicie co chwilę wycieczki osobiste a konkretów brak. Dziecinada...
No wybacz, ale gdzie z mojej strony masz wycieczki osobiste? Kilkukrotnie opisałem konkrety do których do tej pory się nie ustosunkowałeś.
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#158

Post autor: wiktorsam »

Zeroqll pisze:
14 gru 2019, 22:35
wiktorsam pisze:
14 gru 2019, 22:30
Wy zaś zaślepieni obrońcy pre robicie co chwilę wycieczki osobiste a konkretów brak. Dziecinada...
No wybacz, ale gdzie z mojej strony masz wycieczki osobiste? Kilkukrotnie opisałem konkrety do których do tej pory się nie ustosunkowałeś.
Piszę o zaślepionych czyli tych którzy używają argumentów ad persona - charliez88 i Myszor
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#159

Post autor: Myszor »

wiktorsam pisze:
14 gru 2019, 22:40
ad persona - charliez88 i Myszor
Zacytowałem ci. Przeoczyłeś ?
Ty jesteś taki flexitarian. Jak ci pasuje to jedziesz po osobach , a jak nie pasuje to po pomiarach :lol:
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#160

Post autor: Zeroqll »

Co nie zmienia faktu, że w dużej mierze teoretyzujesz, a nie odnosisz się do własnych doświadczeń.
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#161

Post autor: wiktorsam »

Myszor pisze:
14 gru 2019, 22:50
wiktorsam pisze:
14 gru 2019, 22:40
ad persona - charliez88 i Myszor
Zacytowałem ci. Przeoczyłeś ?
Ty jesteś taki flexitarian. Jak ci pasuje to jedziesz po osobach , a jak nie pasuje to po pomiarach :lol:
Zacytowałeś? Gdzie tam widzisz wycieczkę osobistą? A może przytocz swoją wypowiedź do której się odniosłem wtedy?
Przypomnieć?
Myszor pisze:
12 gru 2019, 14:14
wiktorsam pisze:
12 gru 2019, 14:07
Mam pełną szufladę takich nokautów.
Tak jak podejrzewałem od początku. Nie masz pojęcia o czym piszesz.
Zeroqll pisze:
14 gru 2019, 22:54
autor: Zeroqll » 11 min temu

Co nie zmienia faktu, że w dużej mierze teoretyzujesz, a nie odnosisz się do własnych doświadczeń.
Właśnie wszystkie moje wypowiedzi bazują na podstawie porównań 3 wkładek i 3 pre które używałem - piszę o tym od samego początku w tym wątku. Na tej podstawie uważam, że przeskok z art na shiit mani lub wbudowany pre w rotel ra1210 nie jest tak duży jak przeskok z wkładki z szlifem eliptyczmym (mp110) na wkładkę z szlifem shibata at20sla. Powiem więcej, nie jest nawet w połowie tak odczuwalny jak przeskok z igły bonded shibata na igłę nude shibata na tej samej wkładce (at20sla). Z tego wyciągnąłem wnioski, że jeżeli szukamy innego brzmienia lepiej będzie zmienić wkładkę niż pre, bo pre nie powinien zmieniać charakteru brzmienia. Autor chce ocieplenia brzmienia poprawy muzykalności i lepszego wykopu z dołu (przynajmniej ja tak odebrałem jego wypowiedzi) - pokaż mu w takim razie preamp który zrobi to z posiadanymi przez autora wkładkami.
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#162

Post autor: Wojtek »

charliez88 pisze:
14 gru 2019, 16:38
a potem tylko dlatego, że przyjąłem Twój sposób dyskusji jeszcze mnie wyzywasz od buraków
Nie, nie dlatego. Nie zachowujesz się jak burak od wczoraj i tylko wobec mnie.
charliez88 pisze:
14 gru 2019, 16:38
Rozumiem, że tylko Tobie wolno być tutaj opryskliwym?
Czyli jednak jesteś świadom co robisz. OK, o tyle łatwiej.
charliez88 pisze:
14 gru 2019, 16:38
Wycinaj dalej z kontekstu moje wypowiedzi i mozemy zapętlać tą dyskusję w nieskończoność.
Mogę cytować całe posty, a i tak wyjdzie na to samo.
Raz twierdzisz jedno, potem drugie, wskazywana jest Tobie sprzeczność stwierdzeń, a Ty mówisz że wszystko jest OK i że to z innymi jest coś nie tak.
charliez88 pisze:
14 gru 2019, 16:38
miała być zgodnie z Twoją sugestią igła, ale sklep się pomylił
Karol, znów insynuujesz nieprawdę. To przestaje być śmieszne.
charliez88 pisze:
14 gru 2019, 16:38
Mnimam, że jakbyś nie napisał, ze 2m red to słaba przewartościwana wkładka, że Blue ma kompatybine igły i wkładki wniosą mu dużo więcej niż preamp to Quarter pewnie nie pobiegłby tak prędko po Blue i nie rozważał kolejenej - swojej juz 3ciej wkładki. Na podstawie tego twierdzę, że 'namawiałeś' go do zakupu.
Mniemasz...

I jesteś święcie przekonany że inaczej być nie mogło.

Napisałeś wcześniej wojtekf że nie zwalasz winy, ale chyba jednak zwalasz, skoro od swojego "mniemania" dochodzisz do tego że namawiałem do zakupu, choć nic takiego nie miało miejsca.

Nie chcę wchodzić w polemikę czy jest różnica między namawianiem, a "namawianiem". Stawiasz mi pewien zarzut.

Innymi słowy, "namawiałem" kogoś w sposób taki że nie napisałem żeby czegoś nie robił.

Namówiłem pośrednio kogoś który twierdzi że to był jego własny pomysł.

Idąc dalej za tą "domniemaną" logiką - to nie był Quartera pomysł tylko mój pomysł, efekt mojej manipulacji, choćby nieświadomej.

Teraz rozumiem dlaczego czujesz że masz prawo by mi to przypisać.
charliez88 pisze:
14 gru 2019, 16:38
Ale rozumiem, że wg Ciebie nie miało to wpływu na decyzję Quartera, podobnie jak cała dyskusja.
Nie. Ja tylko dopuszczam taką myśl, że Twoja genialna dedukcja może być chybiona.

Ale ja już wiem że nawet w tej kwestii Ciebie nie przekonam.
charliez88 pisze:
14 gru 2019, 16:38
Teraz rozumiem, dlaczego coraz więcej osób zachowuje swoje opinie dla siebie / rozmów telefonicznych tego typu wymiana uprzejmości z Tobą to nic przyjmenego, ani co gorsza konstruktywnego.

Wygrałeś.
Nie Karol. Tutaj nie ma co wygrywać ani przegrywać, przynajmniej wg mnie.

Nie wiem tylko czemu tak Tobie zależy na oczernianiu mnie w taki sposób.

Twierdzisz teraz że na forum dzieje się coś złego i że to jest moja wina.

Jest to niełatwa dla mnie decyzja, ale chciałbym sprawdzić czy rzeczywiście tak jest jak właśnie napisałeś.
Pomogę Tobie wyjść stąd.


wiktorsam:
Muszę się zgodzić z przedmówcami, że Twoje argumenty są za słabe by były przekonywujące.

Podobnie jak radzono już Quarterowi - pożycz od kogoś lepszy preamp i zweryfikuj co dzisiaj uważasz, ale masz niesprawdzone.
Pre ma wpływ na brzmienie. Tego nikt tutaj nie dysputował.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#163

Post autor: Zeroqll »

wiktorsam pisze:
14 gru 2019, 23:12
Właśnie wszystkie moje wypowiedzi bazują na podstawie porównań 3 wkładek i 3 pre które używałem - piszę o tym od samego początku w tym wątku. Na tej podstawie uważam, że przeskok z art na shiit mani lub wbudowany pre w rotel ra1210 nie jest tak duży jak przeskok z wkładki z szlifem eliptyczmym (mp110) na wkładkę z szlifem shibata at20sla. Powiem więcej, nie jest nawet w połowie tak odczuwalny jak przeskok z igły bonded shibata na igłę nude shibata na tej samej wkładce (at20sla). Z tego wyciągnąłem wnioski, że jeżeli szukamy innego brzmienia lepiej będzie zmienić wkładkę niż pre, bo pre nie powinien zmieniać charakteru brzmienia. Autor chce ocieplenia brzmienia poprawy muzykalności i lepszego wykopu z dołu (przynajmniej ja tak odebrałem jego wypowiedzi) - pokaż mu w takim razie preamp który zrobi to z posiadanymi przez autora wkładkami.
Wymienione przez Ciebie preampy to nadal klasa podstawowa. Zgodzę się z Tobą, że lepiej zmieniać wkładki niż preampy, ale dla mnie dobry preamp to podstawa, bez niego nie wyciśniesz z wkładki tego co w niej najlepsze. Co nie zmienia faktu, że przedwzmacniacze mają swoje brzmienie i wskazane przez Ciebie cechy ma np klon EAR od Missego, którego miałem u siebie na testach.
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#164

Post autor: wiktorsam »

Wojtek pisze:
14 gru 2019, 23:19

wiktorsam:
Muszę się zgodzić z przedmówcami, że Twoje argumenty są za słabe by były przekonywujące.

Podobnie jak radzono już Quarterowi - pożycz od kogoś lepszy preamp i zweryfikuj co dzisiaj uważasz, ale masz niesprawdzone.
Pre ma wpływ na brzmienie. Tego nikt tutaj nie dysputował.
A nuda akurat jest na moim celowniku bo shiit mani nie zrobił na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia (liczyłem że mi kapcie spadną). Mam nadzieję, że po zakupie nudy co najmniej buty mi spadną tak jak niektórym forumowiczom po wymianie przewodów :lol:

Nie przywiązuję się specjalnie do sprzętów więc pewnie prędzej czy później będą zmiany w moim torze audio. Od kiedy na poważniej zająłem się audio to przewinęło się już u mnie 6 zestawów głośnikowych, 8 wzmacniaczy, w tym jedno kino domowe, gramofonów zmieniałem najmniej, jest to mój drugi, wkładek przerobiłem w sumie 6, ale do tych przerobionych na poprzednim gramofonie się nie odnoszę bo po prostu było to zbyt dawno i nie pamiętam już ich brzmienia... Nawet w tej chwili mam na stanie 4 wzmacniacze ;).
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#165

Post autor: Wojtek »

Ptaszki ćwierkają że niedługo jakaś Nuda się na giełdzie pojawi :morda:

Niemniej, to nadal tranzystor. Jeśli MISSE się zgodzi to z pewnością warto pożyczyć i przekonać się jak to jest z lampowym preampem.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ