Wkładka do ok 1200-1300 zł

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#136

Post autor: charliez88 »

MMarek pisze:
13 gru 2019, 23:23
Gramofon + pre + wzmacniacz + głośniki = tor analogowy
Jeśli się mylę w powyższym - proszę mnie wyprowadzić z błędu, ale merytorycznie.
skoro napisałem 35% wkladka 35 % pre , 30 % gramofon to jakby mamy 100% do kupy - chyba więc logiczne, że nie brałem w ogole pod uwagi wzmacniacza, kolumn, kabli i innych specyfików.

Cholera no naprawdę trzeba pisać oczywistą oczywistość pod tytułem - dotyczy to źródla analogowego, skoro zamknałem 100% ?
MMarek pisze:
13 gru 2019, 23:23
Jeśli - Twoim zdaniem - 35% wnosi wkładka i 35% wnosi pre - dla mnie to wartości tożsame - równe sobie - 35%=35% - to dlaczego kilka postów dalej piszesz, ze oczywistym jest, że wkładka wnosi najwięcej? Coś się zmieniło w matematyce i nagle jedne 35 jest większe/mniejsze od drugiego 35?

Sory, ale dla mnie to Ciebie trudno jest mi zrozumieć.
Czytając moją pełną wypowiedź zapewne doczytasz, ze pisałem o możliwych kilku procentach przesunięcia 'ważnosci'
Czytając cały kontekst chyba też nie trudno domyślić się że chodzilo mi o to, że dobry preamp jest niemal równoważny dobrej wkładce w ŹRODLE ANALOGOWYM .
MMarek pisze:
13 gru 2019, 23:23
co skrzętnie pominąłeś - zatem o swoją rękę jestem spokojny.
wybacz, przeoczyłem
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1167
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#137

Post autor: Piterski »

Wojtek pisze:
13 gru 2019, 22:08
Piterski, masz rację co do geometrii, ale nie sądzę by Quarter w swojej sytuacji uzyskał oczekiwaną poprawę na 2M Blue przez samo to.
Zresztą, na Technicsach wystarczy wspomniany już przez Quartera plastik do ustawiania overhangu pod geometrię Baerwalda, na 52mm.
Szablon jaki wskazałeś do kupienia można sobie też wydrukować w domu.
Moje sugestie dotyczą tylko tego jak poprawnie ustawić geometrię wkładki by pokazała pełnię swoich możliwości.
Jako, że właśnie taki drukowany szablon poprawiałem i sam też przećwiczyłem ten temat u siebie to polecam się zdecydować na ten niewielki stosunkowo wydatek, który się przyda w przyszłości do każdej wkładki. Kolega z forum dał się namówić na zakup wskazanego szablonu i po jego zadowolonej minię sądzę, że nie żałował.

Quarter zrobi jak uważa, w każdym bądź razie zapraszam go z wizytą.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1691
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#138

Post autor: winylowy_luke »

Piterski pisze:
14 gru 2019, 00:21
Jako, że właśnie taki drukowany szablon poprawiałem i sam też przećwiczyłem ten temat u siebie to polecam się zdecydować na ten niewielki stosunkowo wydatek, który się przyda w przyszłości do każdej wkładki.
A szablon do Technicsów z VinylEngine nadaje się do czegoś? Chcę go wypróbować. Na razie ustawiłem wkładki narzędziem załączonym do gramofonu (overhang gauge) oraz sprawdziłem szablonem dołączonym do płyty testowej HiFi News. Na moje oko jest ok ;) Ale zaintrygowałeś mnie tym szablonem z ebay...

Kolego Quarter: jako posiadacz GRa również mogę zaoferować spotkanie z wkładkami: Philips GP-500mk2, Denon DL-301mk2 (zmodowany) oraz Shure V15III 8-)
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10462
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#139

Post autor: Myszor »

Takie szablony jak ten z ebaja to kol. Pawelec też potrafi. Mi zrobił do sme3009 , sme 3012 i lustre 801gst.
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#140

Post autor: Quarter »

Myszor pisze:
13 gru 2019, 22:16
Quarter pisze:
13 gru 2019, 16:57
Natomiast idąc do przodu można iść troszkę bardziej w prawo, albo troszkę bardziej w lewo (a raczej bardziej do ciepłych krajów lub do Skandynawii).
Bardzo fajnie to opisałeś. A teraz powiedz gdzie chcesz iść ;)
Starałem się opisać dalej (i wcześniej) gdzie mnie gna. Gdybym miał użyć analogii geograficznej to powiedziałbym: DO ITALII!

No bo popatrzcie na takie stereotypowe ujęcie np. Toskanii:

- piękne krajobrazy, poetyckie przestrzenie: czyli duża, oddychająca, pachnąca scena
- ciepło!
- elegancko i lekko, z uwagą na detale (włoska moda i architektura), ale przede wszystkim liczy się ogólne wrażenie. Włoskie supersamochody moga mieć niedoróbki czy nieszczęśliwe rozwiązania tu i ówdzie (które wprawiają Niemców i Japończyków w osłupienie), ale i tak ogólne wrażenie jest powalające.
- podniecająco jak mieszanka toskańskiego, głębokiego choć klarownego wina z zapachem skóry Monici Bellucci
- wyraziście i dynamicznie jak podwójne espresso

Włochy to szalony, nie jednowymiarowy kraj, w którym zderzają się pozornie wykluczające się cechy. Ale to miejsce, w którym chciałbym na starość osiąść. Czy da się tam teleportować "muzycznie" za pomocą odpowiedniego toru? Tego szukam :lol:
winylowy_luke pisze:
14 gru 2019, 11:38
Kolego Quarter: jako posiadacz GRa również mogę zaoferować spotkanie z wkładkami: Philips GP-500mk2, Denon DL-301mk2 (zmodowany) oraz Shure V15III 8-)
Piterski pisze:
14 gru 2019, 00:21

Quarter zrobi jak uważa, w każdym bądź razie zapraszam go z wizytą.
Bardzo Wam dziękuję za zaproszenie! Jak będzie bliżej przerwy świątecznej i uspokoi się, mam nadzieję, moje życie zawodowe to odezwę się na priv.
Peliks pisze:
13 gru 2019, 18:57
Tu się wtrącę. Grałem chwilę (nawet dłuższą) na tym konkretnym egzemplarzu wzmacniacza i niestety pre phono odstaje od "całości". Buphono (ja mam wersję 4.2) bije je w każdym aspekcie o Nudach nie wspomnę. Miałem też Art dj i fakt wbudowane pre jest lepsze no i ma sekcję MC ale bez szału. Pozdrawiam. Marek.
Dzięki Marku za opinię - cieszę się, że potwierdzasz moje doznania phono stage vs Art DJ. O Buphono wspominałeś w naszej rozmowie telefonicznej, jak pamiętam.

Jedno jest pewne - 1200GR do sklepu nie oddam za żadne skarby :D :D :D Jak przyjdzie czas i finanse na Sikorę albo coś z tej półki to Technics odejdzie na emeryturę, ale to jeszcze długo, albo wcale, nie nastąpi. Luxman pewnie kiedyś zostanie zastąpiony....lepszym Luxmanem, ale teraz myślę, że z tej pary Luxman-Technics trzeba wycisnąć maxa. Pomacam dobre PRE i może, dzięki uprzejmości Kolegów, lepsze wkładki. Zobaczymy, który "pociąg" dowiezie mnie do upragnionej Italii :)
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#141

Post autor: Wojtek »

Bacek pisze:
13 gru 2019, 22:17
Mimo wszystko ustawianie dwoma różnymi szablonami to proszenie się o kłopoty.
Oj tak.
charliez88 pisze:
13 gru 2019, 22:51
Raz mowisz, że ocenianie z pryzmatu ceny to moj wielki problem ,a przy pierwszym lepszym podanym przykładzie 'wykładasz się' i potwierdzasz moją... dość oczywistą tezę, że kasa to neistety jeden z głównych wyznacnzików.
Aha. Szkoda słów w takim razie. Widzisz to co chcesz widzieć :)
charliez88 pisze:
13 gru 2019, 22:51
Buraka powiadasz? A co takiego burackiego zrobiłem ? Cóż, wykonywany przez Ciebie zawód narzuca sposób dyskusji , a moje zainteresowania poza audio powodują, że dostrzegam prawidłowosci pomiedzy zawodem, a sposobem dyskusji, bo chyba wiesz, że ludzie w IT są nieco 'inni' i nie jest to absolutnie żaden przytyk.
Wow. Po prostu wow. Nie sądziłem że uda Ci się jeszcze bardziej siebie samego pogrążać w buraczanym zachowaniu.

Nie, absolutnie nie jest to żaden przytyk że ludzie z branży IT są "nieco inni" i że mój zawód ma przełożenie (negatywne) na to jak dyskutuję z ludźmi na forum.
Nic na to nie poradzę że mam taką ułomność, prawda Karol?
charliez88 pisze:
13 gru 2019, 22:51
Tak jak napisałem - kilka procent można w niektórych przypadkach przesunąć tu i ówdzie.
Jeśli tak to pisanie "oczywiście że igła ma i generator ma największy wpływ" temu przeczy. Zdecyduj się.
charliez88 pisze:
13 gru 2019, 22:51
Sorry, nie mam w zwyczaju tłumaczyć się ze słów których nie wypowiedziałem, a (juz tradycyjnie) próbujesz mi je wepchąć w gardło nazywając kłamcą.
Kłopot w tym że to nie jest coś co sobie ubzdurałem tylko rzeczywistość.

Skoro nie da się inaczej jak pokazać palcem - cytaty, chronologicznie:
charliez88 pisze:
11 gru 2019, 13:33
Nonsensem jest sugerowanie zakupu 3ciej wkładki w 3 tygodnie.
charliez88 pisze:Nikt nie musi, ale dlaczego z drugiej strony ktoś ma słuchać Ciebie i kupić 3 wkładkę w 3 tygodnie?
Wojtek pisze:Poza tym - nie wiem czemu kolejny raz piszesz że chodzi o trzecią wkładkę, skoro de facto chodzi o drugą, inną niż Ortofon 2M.
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 14:53
Jak masz rozjebane płuca to 3ci przeszczep serca na dłuższą metę Ci nie pomoże. Jak kupi 3 i 4 tą wkłądkę i nadal nie będzie to bedziesz polecał 5ta? Bo wg mnie umoczył już poważnie na 2m Blue, wydał 700 zł, tylko po to, aby przekonać się, że to nie to czego szuka.
Nie napisałeś że się pomyliłeś tylko dalej szłeś w zaparte jakby to że coś się Tobie popierdoliło nie ma znaczenia.

Poza tym - na początku sam proponowałeś zakup "trzeciej" wkładki, wskazując na Shure V15 III, potem zmieniając ton że zmiana wkładki jest najgłupszym co można obecnie Quarterowi sugerować...

Twoje wytłumaczenie:
charliez88 pisze:
11 gru 2019, 17:22
No jako jedna Z opcji, a nie konieczna koniecznosć.
:D
Tak jakby wszyscy inni pisali o koniecznościach, a nie o możliwych opcjach.

Dalej, kwestia co wg Ciebie doprowadziło do decyzji zakupu 2M Blue przez Quartera, który podkreślał nie raz i nie dwa że to był jego własny pomysł:
charliez88 pisze:Bo wg mnie umoczył już poważnie na 2m Blue, wydał 700 zł, tylko po to, aby przekonać się, że to nie to czego szuka.
wojtekf pisze:Yyy, ale 2M Blue to był autorski pomysł autora wątku, więc może nie zrzucaj tego na Wojtka...
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 15:40
Nie zrzucam winy, tylko zauważam, że temu przyklasnął, podobnie jak Ty. Ja ten pomysł negowałem.
wojtekf pisze:
12 gru 2019, 15:45
W żadnym momencie nie przyklasnąłem pomysłowi upgrade'u z 2M Red do 2M Blue.
Ja też nie wiem gdzie temu przyklaskiwałem. Dla spokoju ducha przejrzałem cały wątek Technicsowy i do kwestii 2M Blue odniosłem się jedynie tutaj:
viewtopic.php?p=265954#p265954
Wojtek pisze:
20 paź 2019, 19:14
krisdebowski pisze:
20 paź 2019, 10:55
ale w panie ortofon blue
Jakby co - nie musisz kupować całej wkładki. Red i Blue różnią się tylko igłą.
Jeśli to co napisałem jest równoznaczne z "przyklaskiwaniem" czy też "namawianiem" by Quarter w to wchodził to chyba powinieneś udać się do jakiegoś specjalisty Karol, zamiast robić z nas wariatów.

Jak nie chcesz się tłumaczyć z własnych kłamliwych słów to nie musisz.
Każdy może sobie sam te przypadki i zachowanie ocenić i wyrobić zdanie o Tobie.


W moich oczach, po tym całym występie, jesteś już skończony.

winylowy_luke pisze:
14 gru 2019, 11:38
A szablon do Technicsów z VinylEngine nadaje się do czegoś? Chcę go wypróbować. Na razie ustawiłem wkładki narzędziem załączonym do gramofonu (overhang gauge) oraz sprawdziłem szablonem dołączonym do płyty testowej HiFi News. Na moje oko jest ok ;) Ale zaintrygowałeś mnie tym szablonem z ebay...
Nie zdziwię się jeśli po przyłożeniu wydruku do kupnego to wyjdzie że to jedne i te same kreski :)

Szablon z eBaya nie jest jakimś cudem lepszy od wydruku, ot po prostu bardziej solidny produkt niż kartka papieru.

Piterski pisał że musiał "poprawiać" wydruk, ale niczym dziwnym jest że szablonów do wydrukowania jest cała masa.

Najlepsze krzywe generuje programik TemplateGen, omawiany zresztą już na forum w stosownym wątku, ale geometria przy SL1200 jest na tyle powszechna że bez trudu można znaleźć sprawdzone gotowce.

Poza tym, przypominam: nie ma czegoś takiego jak jedna jedyna słuszna geometria dla danego gramofonu czy złożenia gramofon + ramię, ponieważ jest kilka (jeśli nie kilkanaście) sposobów wyliczania ów geometrii, które mają to do siebie że faworyzują różne sektory powierzchni płyty.
winylowy_luke pisze:
14 gru 2019, 11:38
Kolego Quarter: jako posiadacz GRa również mogę zaoferować spotkanie z wkładkami: Philips GP-500mk2, Denon DL-301mk2 (zmodowany) oraz Shure V15III
O, to chyba najciekawsza propozycja bo macie jednakowy gramofon :)
Nie ujmując oczywiście propozycjom Piterskiego i pozostałych.
Quarter pisze:
14 gru 2019, 12:52
Pomacam dobre PRE i może, dzięki uprzejmości Kolegów, lepsze wkładki. Zobaczymy, który "pociąg" dowiezie mnie do upragnionej Italii
Słuszna koncepcja :)

Podobają mi się twoje opisy i przyrównania :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#142

Post autor: wiktorsam »

Wycofałem się z pisania w tym wątku bo przez krótką chwilę okazało się "że się nie znam", "mam za mało doświadczenia żeby się wypowiadać" przechwalam się tym, że jestem inżynierem - co w ogóle mnie rozbawiło bo chodziło o podejście do pewnych spraw a nie o tytuł naukowy (inż to akurat mój najniższy) teraz rykoszetem dowiedziałem się, że jestem inny bo jestem informatykiem. Pewnie to jest doskonałe dopełnienie wizerunku mojej osoby jaki powstał w głowie kilu dyskutujących.
Powtarzam jeszcze raz, żeby dolać oliwy do ognia. Jeżeli pre nie jest totalnie ułomny, zawsze więcej korzyści da lepsza wkładka z igłą niż preamp. A w szczególności jeżeli chodzi o charakter brzmienia. Dobry przedwzmacniacz nie powinien z samych czysto teoretycznych założeń wpływać na charakter brzmienia wkładki.

I tak mnie naszło jeszcze jedno porównanie - z racji wykonywanego zawodu mam poza typowo informatycznymi zagadnieniami styczność także z obróbką video - co da lepszy wynikowy obraz - sygnał 4k przekonwertowany do 1080p, czysty sygnał 1080p, czy sygnał 1080p upscalowany do 4k?

Odpowiem, najlepszy sygnał wyjściowy będzie po konwersji 4k do 1080p, zachowa się najwięcej dodatkowych szczegółów które giną w sygnale nagranym od razu w fullhd. Analogicznie moim zdaniem jest z wkładkami, nawet jeżeli preamp ustępuje wkładce jakością to i tak wynikowy dźwięk zachowa więcej detali niż w sytuacji odwrotnej. Zaś nawet najlepszy preamp nie odzyska detali których nie odtworzyła wkładka. Zadziała to podobnie jak upscalowanie rozdzielczości w video - więcej pikseli ale jakość niezmieniona.
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#143

Post autor: Biogon »

wiktorsam pisze:
14 gru 2019, 13:53
Jeżeli pre nie jest totalnie ułomny, zawsze więcej korzyści da lepsza wkładka z igłą niż preamp.
True! Ponadto dobry preamp obnaży wszelkie ułomności słabej wkładki.
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#144

Post autor: wojtekf »

Biogon pisze:
14 gru 2019, 15:19
wiktorsam pisze:
14 gru 2019, 13:53
Jeżeli pre nie jest totalnie ułomny, zawsze więcej korzyści da lepsza wkładka z igłą niż preamp.
True! Ponadto dobry preamp obnaży wszelkie ułomności słabej wkładki.
Dobrze mówi, polać mu. :mrgreen:
Dyskusja kręci się wokół teorii, że dobry preamp będzie "wyciągał" maksimum z wkładki, ale jakoś nie chce mi się wierzyć w tak dobrze wycelowaną selektywność tych urządzeń. Oczywiście, dobre rzeczy będzie słychać świetnie, ale ułomności tańszych wkładek też wylezą...
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#145

Post autor: charliez88 »

Wojtek pisze:
14 gru 2019, 13:16
Wow. Po prostu wow. Nie sądziłem że uda Ci się jeszcze bardziej siebie samego pogrążać w buraczanym zachowaniu.
Wow, po prostu wow.

Pocieszne jest jak próbujesz mnie co 2gi post obrazić jakimś epitetem typu 'snob, kłamca... a potem tylko dlatego, że przyjąłem Twój sposób dyskusji jeszcze mnie wyzywasz od buraków :roll: Rozumiem, że tylko Tobie wolno być tutaj opryskliwym?
Wojtek pisze:
14 gru 2019, 13:16
Jeśli tak to pisanie "oczywiście że igła ma i generator ma największy wpływ" temu przeczy. Zdecyduj się.
Wycinaj dalej z kontekstu moje wypowiedzi i mozemy zapętlać tą dyskusję w nieskończoność.
Wojtek pisze:
14 gru 2019, 13:16
Skoro nie da się inaczej jak pokazać palcem - cytaty, chronologicznie:
Ale z czym się pomyliłem ?
Kupił jedną wkładkę na gramofonie, drugą kupił osobno (miała być zgodnie z Twoją sugestią igła, ale sklep się pomylił), rozważa zakup trzeciej.
Wojtek pisze:
14 gru 2019, 13:16
Poza tym - na początku sam proponowałeś zakup "trzeciej" wkładki, wskazując na Shure V15 III, potem zmieniając ton że zmiana wkładki jest najgłupszym co można obecnie Quarterowi sugerować
Odpowiedziałem na jego pytanie po czym zacząłem go odwodzić od zakupu,
Wojtek pisze:
14 gru 2019, 13:16
Dalej, kwestia co wg Ciebie doprowadziło do decyzji zakupu 2M Blue przez Quartera, który podkreślał nie raz i nie dwa że to był jego własny pomysł:
Mnimam, że jakbyś nie napisał, ze 2m red to słaba przewartościwana wkładka, że Blue ma kompatybine igły i wkładki wniosą mu dużo więcej niż preamp to Quarter pewnie nie pobiegłby tak prędko po Blue i nie rozważał kolejenej - swojej juz 3ciej wkładki. Na podstawie tego twierdzę, że 'namawiałeś' go do zakupu. Bo po to sie toczą dysusje , zeby postronni mogli wyciągac jakies wnioski i podejmować na podstawie ich jakies kroki. Ale rozumiem, że wg Ciebie nie miało to wpływu na decyzję Quartera, podobnie jak cała dyskusja.
Wojtek pisze:
14 gru 2019, 13:16
W moich oczach, po tym całym występie, jesteś już skończony.
Masz rację. Jak mówi stare przysłowie: Nie dyskutuj z idiotą po sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

Ci którzy chcieli zrozumieć - zrozumieli juz w temacie o Technicsie 1500c, Ci co nie chcieli zrozumieć - nie zrozumieją, bo rozumieć nie chcą. Teraz rozumiem, dlaczego coraz więcej osób zachowuje swoje opinie dla siebie / rozmów telefonicznych tego typu wymiana uprzejmości z Tobą to nic przyjmenego, ani co gorsza konstruktywnego.

Wygrałeś. :clap:
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#146

Post autor: Biogon »

Peace & Love !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#147

Post autor: MMarek »

Biogon pisze:
14 gru 2019, 15:19
wiktorsam pisze:
14 gru 2019, 13:53
Jeżeli pre nie jest totalnie ułomny, zawsze więcej korzyści da lepsza wkładka z igłą niż preamp.
True! Ponadto dobry preamp obnaży wszelkie ułomności słabej wkładki.
DOKŁADNIE TAK!!!
:obscene-drinkingcheers:
biogon pisze: Peace & Love
Popieram
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#148

Post autor: Bacek »

Biogon pisze:
14 gru 2019, 15:19
wiktorsam pisze:
14 gru 2019, 13:53
Jeżeli pre nie jest totalnie ułomny, zawsze więcej korzyści da lepsza wkładka z igłą niż preamp.
True! Ponadto dobry preamp obnaży wszelkie ułomności słabej wkładki.
Znaczy że dobry preamp ze słabą wkładką będzie grał gorzej niż słaby preamp z tą samą wkładka?
Dość kontrowersyjna teza. Czy może jest jakiś inny sposób tego obnażania?
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#149

Post autor: Biogon »

Mówiny o słaba wkładka + dobry pre vs dobra wkładka + słaby pre jako zestaw startowy.
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#150

Post autor: MMarek »

Bacek pisze:
14 gru 2019, 18:36
Dość kontrowersyjna teza
No.
Tyle, że teza którą sam postawiłeś.
ODPOWIEDZ