Wkładka do ok 1200-1300 zł

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#121

Post autor: Quarter »

Wiem, że w sumie moje pierwotne pytanie raczej jest zaczynem do szerszej dyskusji, ale też dodam jeszcze kilka słów wyjaśnień w konkretnie mojej sytuacji:

1. To nie jest tak, że traktuję ruch w kierunku 2M Blue jako błąd czy porażkę. Moja króciutka analogowa historia wkładkowo-igłowa to:

a) AT-70 ze sferykiem ATN-71 (taka była zamontowana na kupiony Grundigu PS3500
b) zamiana igły na ATN-71e czyli eliptyka z Wamatu - KROK DO PRZODU
c) kupno 2M RED - KROK DO PRZODU
d) kupno igły 2M BLUE - KROK DO PRZODU

Sądzę, że każdy z tych kroków był krokiem do przodu, tzn poprawiał jakość odsłuchu. Więc z tego punktu widzenia na pewno było warto. Natomiast idąc do przodu można iść troszkę bardziej w prawo, albo troszkę bardziej w lewo (a raczej bardziej do ciepłych krajów lub do Skandynawii). Z racji słabego osłuchania nie do końca potrafię powiedzieć czy z 2M Blue jestem w Europie Centralnej czy południowej - na pewno okolice równika to to nie są. Na pewno krajobrazy są tu fajne, przestrzenie rozległe, ale mogłoby być ciutkę cieplej, a zieleń soczystsza i wino bardziej burzące krew. Zaczyna mi się podobać - chyba zacznę pisać "ałdiofylskie" recenzje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

2. Wkładkę ustawiałem za pomocą dołączonego do zestawu Technicsa overhang gauge i szablonu z Tonaru
https://planetadzwieku.com/tonar-alignment.html
Nacisk ustawiłem klasycznie: antiskating na zero, ramię w swobodnej poziomej lewitacji i ustawienie nacisku przeciwwagą na 1.8, następnie antiskating też na 1.8. Złapię chwilę oddechu to sprawdzę wagą od kolegi Peliksa i azymut poziomicą. Gramofon jest wypoziomowany.

Muszę się "przemóc" i posłuchać jeszcze na słuchawkach - to może pomoże wykluczyć kolumny jako "oziębiacze" i "osuszacze" dźwięku.

3. Art DJ Pre II - nie pozbyłem się go, leży w szafie. Po prostu phono stage w Luxmanie w mojej ocenie jest lepszy - jego brzmienie i kreowana przestrzeń i stereofonia bardziej mi odpowiada, wydaje się mi być bogatsza i wielopłaszczyznowa.

4. Oczywiście jest jeszcze kwestia kabli, ale nie wiem, czy przy tym poziomie reszty toru akurat one wniosą jakoś wiele nowego (co nie znaczy, że nie kupię porządnego RCA).

5. Z przyjemnością zaproszę na kawę albo wproszę się na kawę do zaawansowanych Kolegów w Wawie - może w okolicy Xmas byłaby okazja? Bardzo bym był rad gdyby ktoś z doświadczenie wpadł i posłuchał tej mojej składanki klocuszków, a może nawet wziął ze sobą jakiś PRE czy headshell z inną wkładką i posłuchalibyśmy jak to zagada w moim, nie najbardziej idealnym akustycznie, salonie? To mogłoby mieć sens.

6. To oczywiście temat nie na ten wątek, ale kiedy kupowałem moje Ikony byłem strasznie z nich dumny. Tak naprawdę wtedy powąchałem, co może dać fajne audio i jak wiele straciłem przez poprzednie lata słuchając muzyki na słabym sprzęcie. Więc ta duma z Ikonów gdzieś została, a być może to właśnie w kolumnach tkwią największe rezerwy mojego toru. Ale tu zapewne istotny przeskok jakościowy to już grubsze zera do wydania więc będzie musiał zaczekać.
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#122

Post autor: Regsoft »

MMarek pisze:
13 gru 2019, 13:38
Nie ja zacząłem sugerować - proponować - rekomendować jogurta
Ja to zrobiłem ale i z pełną świadomością, że nie mogę mieć pewności o co chodziło pytającemu. Jak wrzucam swojego Denona to sąsiedzi sugerują, że mam odpalony jakiś tryb surround na przynajmniej czterech głośnikach bo orkiestra jakby się rozpierzchła w różnych kierunkach (wiem, że to do końca nie jest naturalne dla luuuubię). Stąd jak słyszę o otaczającym dźwięku mam jedno konkretne skojarzenie :D PS. Sąsiedzi i tak wolą Philipsa bo Denon nie daje takiego bum, bum, cyk, cyk (nie mam gałek regulacji tonów na wzmaku) :morda:
MMarek pisze:
13 gru 2019, 13:38
czy MC na drugą wkładkę to właściwe posunięcie by było
Właściwe jak wcześniej posłucha i się przekona jak pierwszy zauważyłeś 8-)
Wojtek pisze:
13 gru 2019, 14:25
zmiana kolumn (jeśli mają być nowe) to już byłby konkretniejszy wydatek na start
No oczywiście masz rację, ale za to pier...cie byłoby nawet na Spotify :morda:
Wojtek pisze:
13 gru 2019, 14:25
niewiele mniej od takiego PUA-7
PUA ma moim zdaniem >50% więcej ... dla kogoś niewiele dla kogoś ociupinkę :D ... ale ile by nie było to na pewno łatwiej się dogaduje z 103-ką niż Technics :morda:
Wojtek pisze:
13 gru 2019, 14:25
Ja widziałem info że nadal pozostało 12g masy efektywnej. Jak masz jakieś inne pewniejsze źródło to przytocz proszę.
Moje źródło jest "G" nie pewniejsze bo jak znam życie to masz jakieś dane producenta. Ja swoje "mądrości" mam od sprzedawcy, który stwierdził (oczywiście autorytatywnie), że "1200GR ma nieco lżejsze ramię (10g) aby lepiej dopasować się do podatności aktualnie produkowanych wkładek". Brzmiał-jakby-się-znał więc sprzedaję dalej aż mnie ktoś oprotestuje :lol: OK. Jeśli faktycznie ma efektywnie 12g a moje testy 103-ki są coś warte to przy pomocy wagi chyba da się uzyskać optymalny dźwięk. Policzmy :think: Z dodatkowym ciężarkiem da się wyważyć 103-kę (8.5g) na skali z headshell do 16.5g (max 25g dla zestawu z instrukcji). Jako, że nacisk przekracza 2g to spokojnie da się użyć wagi zamiast podziałki na przeciwwadze i headshell 18g. Da to zwiększenie masy efektywnej ramienia o 10.5g czyli będzie 22.5g. Ogarnąłem? :think: Skąd te moje optymalne 25g? Nie wiem jakie wartości masy podaje oficjalnie Sony dla PUA-7. Wg moich wyliczeń jest ok. 22g dla X60 i 20g dla X65. Na X60 optymalny dźwięk uzyskałem na cięższym o 3.5g headshell. Ot wszystko. No może nie wszystko ale to co chyba powinienem napisać :shifty:
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#123

Post autor: MMarek »

Regsoft pisze:
13 gru 2019, 17:25
Jak wrzucam swojego Denona to sąsiedzi sugerują, że mam odpalony jakiś tryb surround na przynajmniej czterech głośnikach bo orkiestra jakby się rozpierzchła w różnych kierunkach
Że niby taki łomot...
No to by pasowało....:morda:

ale tak poważnie... - Regu - przecież wiesz, że ja jestem także WIELKIM fanem Denona
Uważam, że każdy - jeśli ma możliwość - powinien spróbować i przekonać się nausznie co to za czort.

Nie wiem jaką sekcję MC na Lucek autora, ale jeśli nie jest co najmniej dobra - to wzmiankowana przeze mnie uwaga nt. SUT ma jednak sens.
Regsoft pisze:
13 gru 2019, 17:25
Stąd jak słyszę o otaczającym dźwięku mam jedno konkretne skojarzenie
No ja też!!!
Regsoft pisze:
13 gru 2019, 17:25
PS. Sąsiedzi i tak wolą Philipsa
Ja bym się wyprowadził...
Co za ludzie.... ;)
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#124

Post autor: Regsoft »

MMarek pisze:
13 gru 2019, 17:45
Nie wiem jaką sekcję MC na Lucek autora, ale jeśli nie jest co najmniej dobra - to wzmiankowana przeze mnie uwaga nt. SUT ma jednak sens.
SUT sprawdzi się przy dysproporcji jakości (w skrajnym przypadku braku) sekcji MC wobec MM. Patrząc na schemat Pre tego Luxa nie szedłbym w tym kierunku rozważań 8-)
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2349
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#125

Post autor: Peliks »

Tu się wtrącę. Grałem chwilę (nawet dłuższą) na tym konkretnym egzemplarzu wzmacniacza i niestety pre phono odstaje od "całości". Buphono (ja mam wersję 4.2) bije je w każdym aspekcie o Nudach nie wspomnę. Miałem też Art dj i fakt wbudowane pre jest lepsze no i ma sekcję MC ale bez szału. Pozdrawiam. Marek.
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#126

Post autor: Wojtek »

Zeroqll pisze:
13 gru 2019, 15:39
Czy przeczytałeś mój cały pierwszy post czy odnosisz się tylko do tego konkretnego cytatu?
Cytatu, dzięki za dopełnienie.
Quarter pisze:
13 gru 2019, 16:57
Muszę się "przemóc" i posłuchać jeszcze na słuchawkach - to może pomoże wykluczyć kolumny jako "oziębiacze" i "osuszacze" dźwięku.
Pewnie.
Quarter pisze:
13 gru 2019, 16:57
3. Art DJ Pre II - nie pozbyłem się go, leży w szafie.
OK, sory, myślałem że już sprzedałeś, widocznie pomyliłem z innym forumowiczem :)
Regsoft pisze:
13 gru 2019, 17:25
PUA ma moim zdaniem >50% więcej
Przedstawiłem ku temu dowody już w paru miejscach na forum, nie chcę wracać do tej dyskusji bo nic nowego w temacie nie powiem :)
Warto porównywać m.e. ramion przy jednakowej wadze koszyka, bo jak drugie ramię ma prawie 2x cięższy koszyk no to nie dziwota że jest sporo większa m.e. :morda:
Regsoft pisze:
13 gru 2019, 17:25
ale ile by nie było to na pewno łatwiej się dogaduje z 103-ką niż Technics
No tak, ale przecież nie będziemy namawiali Quartera do zmiany gramofonu.
Regsoft pisze:
13 gru 2019, 17:25
Moje źródło jest "G" nie pewniejsze bo jak znam życie to masz jakieś dane producenta. Ja swoje "mądrości" mam od sprzedawcy, który stwierdził (oczywiście autorytatywnie), że "1200GR ma nieco lżejsze ramię (10g) aby lepiej dopasować się do podatności aktualnie produkowanych wkładek". Brzmiał-jakby-się-znał więc sprzedaję dalej aż mnie ktoś oprotestuje :lol:
Paaaanie, takie źródło to wiesz Pan. Idź Pan... i tak dalej :morda:

Jeśli cytujesz jego słowa to mamy już słonia w składzie porcelany - lżejsze ramię jest lepsze dla wysokich podatności wkładek, a obecny trend produkcyjny wkładek w całej rozciągłości skierowany jest bardziej pod średnią i niską podatność.

Dzięki za wyliczenie. Wszystko się zgadza :)
MMarek pisze:
13 gru 2019, 17:45
Że niby taki łomot...
No to by pasowało....
Haha, pięknie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#127

Post autor: Regsoft »

Wojtek pisze:
13 gru 2019, 19:39
nic nowego w temacie nie powiem
Nawet z okazji Wigilii? :lol: Pro-si-my! :bow-blue:
Wojtek pisze:
13 gru 2019, 19:39
Warto porównywać m.e. ramion przy jednakowej wadze koszyka
Prawda to :roll:
Ale i tak będzie lżejsze :happy-partydance:
Wojtek pisze:
13 gru 2019, 19:39
drugie ramię ma prawie 2x cięższy koszyk
2x czyli 100%? No przesadziłeś jak Ojciec drzwko pod oknem ... raptem 50% ... czyli cytując klasyka: "niewiele" :morda:
Wojtek pisze:
13 gru 2019, 19:39
przecież nie będziemy namawiali Quartera do zmiany gramofonu
Po licho? To super sprzęt. Specjalnie pojechałem do sklepu pomacać cacko. Gdyby tak jeszcze miał autostart. Nawet taki siermiężny jak w SL-1610 :morda: Albo sterowanie poza klapą. Wiesz ... w pewnym wieku człek wygody szuka ... :character-oldtimer:
Wojtek pisze:
13 gru 2019, 19:39
Idź Pan
Nie byłbym zdziwiony jeśli to indywiduum czyta forum więc dobij gada ujawniając swoje źródło informacji :twisted:
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1149
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#128

Post autor: Piterski »

Quarter pisze:
13 gru 2019, 16:57
2. Wkładkę ustawiałem za pomocą dołączonego do zestawu Technicsa overhang gauge i szablonu z Tonaru
Zaznaczę na początku, że nie robiłem porównań różnych "krzywych" charakterystyk stosowanych do ustawienia geometrii wkładki. Wymagało by to zabawy i zgrywania próbek do późniejszych porównań. Jednakże taki szablonik jakiego użyłeś uważam za mocno niedoskonały. Nie wiadomo tak naprawdę do jakich parametrów ramienia jest on dedykowany. Mam protractor Clearaudio, który ma cztery opcje ustawienia wkładki, ale doszedłem do wniosku, że jeśli mogę to wolę posługiwać się jednak dedykowaną geometrią do danego ramienia. Uwzględnia on zakładany dla wkładki przesięg i odległość montażową. Do twojego gramofonu taki szablon jest i dałem Ci do niego link. Czy warto wydać te kilkadziesiąt złoty? Ja uważam że tak. Ostatnio właśnie poprawiałem geometrię takiego ramienia i różnica błędu konta styczności była rzędu 2-3 stopni, czyli znacznie więcej niż różnice dla różnych dedykowanych szablonów.
Quarter pisze:
13 gru 2019, 16:57
Nacisk ustawiłem klasycznie: antiskating na zero, ramię w swobodnej poziomej lewitacji i ustawienie nacisku przeciwwagą na 1.8,
Tak więc nacisk masz w przybliżeniu 1,8 ale spodziewam się, że nie dokładnie tyle ile byś sobie życzył. Nawet ramię Micro Seiki 505M z doskonale przemyślanym systemem ustawiania nacisku trudno ustawić tak by uzyskać zalecany nacisk odczytany ze skali. Da się to jednak zrobić.
Quarter pisze:
13 gru 2019, 16:57
Złapię chwilę oddechu to sprawdzę wagą od kolegi Peliksa i azymut poziomicą.
Azymut ustawiany tylko za pomocą poziomicy to może być ślepa uliczka. Poziomiczka służy do wstępnego ustawienia wkładki, a później do akcji powinno wkroczyć lusterko i lupa z silnym źródłem światła. Kolejny etap wtajemniczenia to płyta testowa i komputer lub odpowiedni mierniczek.
Quarter pisze:
13 gru 2019, 16:57
Z przyjemnością zaproszę na kawę albo wproszę się na kawę do zaawansowanych Kolegów w Wawie
Nie uważam się za super znawce bo ciągle sam się czegoś nowego dowiaduje ale jak masz chęć to zapraszam. Namiar tel. mogę podać na PW.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#129

Post autor: Wojtek »

Regsoft pisze:
13 gru 2019, 20:08
Nawet z okazji Wigilii? :lol: Pro-si-my!
Nie :morda:
Regsoft pisze:
13 gru 2019, 20:08
2x czyli 100%? No przesadziłeś jak Ojciec drzwko pod oknem ... raptem 50% ... czyli cytując klasyka: "niewiele"
OK, jakoś sobie zakodowałem że SH-165 jest cięższy niż 11g. Spoko.

Piterski, masz rację co do geometrii, ale nie sądzę by Quarter w swojej sytuacji uzyskał oczekiwaną poprawę na 2M Blue przez samo to.
Zresztą, na Technicsach wystarczy wspomniany już przez Quartera plastik do ustawiania overhangu pod geometrię Baerwalda, na 52mm.

Szablon jaki wskazałeś do kupienia można sobie też wydrukować w domu.
Piterski pisze:
13 gru 2019, 21:08
Tak więc nacisk masz w przybliżeniu 1,8 ale spodziewam się, że nie dokładnie tyle ile byś sobie życzył. Nawet ramię Micro Seiki 505M z doskonale przemyślanym systemem ustawiania nacisku trudno ustawić tak by uzyskać zalecany nacisk odczytany ze skali. Da się to jednak zrobić.
Ja Ci powiem że arcy-rzadko mi się zdarza odstępstwo na poziomie wyższym niż 0.1g jak wyważam na oko, a potem kontrolnie używam wagi, właśnie na gramofonie Technicsa. Ale może to kwestia wprawy :)

Generalnie nie szukałbym przyczyny problemu w nieprecyzyjnym ustawieniu wkładki w tym wypadku.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#130

Post autor: Myszor »

Quarter pisze:
13 gru 2019, 16:57
Natomiast idąc do przodu można iść troszkę bardziej w prawo, albo troszkę bardziej w lewo (a raczej bardziej do ciepłych krajów lub do Skandynawii).
Bardzo fajnie to opisałeś. A teraz powiedz gdzie chcesz iść ;)
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#131

Post autor: Bacek »

Mimo wszystko ustawianie dwoma różnymi szablonami to proszenie się o kłopoty. Każdy ma inną geometrię więc z połączenia nic dobrego nie wyjdzie. Z dwojga złego to już lepiej tym technicsowym ustrojstwem. Tą długa linijka to wyczyn poprawnie coś ustawić.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#132

Post autor: MMarek »

Peliks pisze:
13 gru 2019, 18:57
Grałem chwilę (nawet dłuższą) na tym konkretnym egzemplarzu wzmacniacza i niestety pre phono odstaje od "całości"
Peliks pisze:
13 gru 2019, 18:57
ma sekcję MC ale bez szału
Dzięki imienniku za opinię nauszną.
Myszor pisze:
13 gru 2019, 22:16
A teraz powiedz gdzie chcesz iść
Pewnie po przeczytaniu tego wątku do sklepu oddać 1200GR.....:morda:
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#133

Post autor: charliez88 »

Wojtek pisze:
13 gru 2019, 14:25
Sory Karol, może Tobie się wydaje inaczej, ale masz zbyt krótkie rękawki na takie szeryfowanie
Widzę , że czegoś nie zrozumiałeś. Nie piję do podpisu pod Twoim nikciem, odnoszę się do sposobu dyskusji, który można uprawiać w określony sposób niezaleznie od 'rangi'. Moje rękawki są wystarczająco długie - dzięki.
Wojtek pisze:
13 gru 2019, 14:25
Nigdzie nie napisałem że na każdą wkładkę z pułapu 1500 złotych znajdę lepszą za 500 (nową)
Wojtek pisze:
13 gru 2019, 14:25
Przy ekstremach na pewno, ale to nie jest kwestia bez wyjątków przecież.
Dlatego nadal śmiało mogę negować Twoją filozofię/podejście jako coś absolutnego
Grasz jak Ci pasuje. Raz mowisz, że ocenianie z pryzmatu ceny to moj wielki problem ,a przy pierwszym lepszym podanym przykładzie 'wykładasz się' i potwierdzasz moją... dość oczywistą tezę, że kasa to neistety jeden z głównych wyznacnzików.
Wojtek pisze:
13 gru 2019, 14:25
Przywołaj może swoją opinię na temat kosztów regeneracji wkładek MC u producenta
Co to ma do rzeczy w w/w dyskusji?
Wojtek pisze:
13 gru 2019, 14:25
Nie mam co wmawiać, bo nie chodzi o "jedyne", a główne I próbujesz kolegę namówić by robił to samo, zupełnie niepotrzebnie.
Nikt inny nie wprowadził do tego tematu wyliczanki ile jaki klocek kosztuje (czy też "powinien kosztować") w relacji do pozostałych.
To Twoja metodologia.
Szkoda, że umknęło Ci w jakim celu zrobiłem ów wyliczankę...
Wojtek pisze:
13 gru 2019, 14:25
Człowieku, daruj sobie takie analizy i wywody na mój temat, bo robisz z siebie tylko coraz większego buraka.
Buraka powiadasz? A co takiego burackiego zrobiłem ? Cóż, wykonywany przez Ciebie zawód narzuca sposób dyskusji , a moje zainteresowania poza audio powodują, że dostrzegam prawidłowosci pomiedzy zawodem, a sposobem dyskusji, bo chyba wiesz, że ludzie w IT są nieco 'inni' i nie jest to absolutnie żaden przytyk.
Wojtek pisze:
13 gru 2019, 14:25
Nie wiem teraz czy zdanie "oczywiście że igła ma i generator ma największy wpływ" można podciągnąć pod "różne przypadki"
Tak jak napisałem - kilka procent można w niektórych przypadkach przesunąć tu i ówdzie. Załóż Windfelda na byle-jakie ramie, byle jaki napęd, zapnij do art dj pro... a zagra gorzej niż Bronz na normalnym ramieniu i normalnej wkładce. I tyle.To czy wkładka będzie miała 35% wagi, a preamp 30% czy odwrotnie w skrajnych sytuacjach to chyba mało istotny detal...
Wojtek pisze:
13 gru 2019, 14:25
Krótka pamięć?

Chodzi o fałszywe stwierdzenia jakobym proponował koledze zakup już trzeciej wkładki i że to przeze mnie kupił igłę 2M Blue, pomimo że od początku chodzi o drugą wkładkę, a sam autor podkreśla że zakup lepszej igły to jego własny pomysł.
Sorry, nie mam w zwyczaju tłumaczyć się ze słów których nie wypowiedziałem, a (juz tradycyjnie) próbujesz mi je wepchąć w gardło nazywając kłamcą.
Masz jednak krótką pamięć, bo do tych zarzutów się odniosłem:
charliez88 pisze:
12 gru 2019, 15:40
Nie zrzucam winy, tylko zauważam, że temu przyklasnął, podobnie jak Ty. Ja ten pomysł negowałem.
...albo teraz Ty klamiesz mówiąc, że się do tego nie odniosłem... hmm nie wiem jak powinienem to interpretować.
Znowu odwracasz moje słowa. Przecież to Quarter założył temat nie ty, wiec logiczne że to ON wyszedł z inicjatywą. Inicjatywą, którą ja negowałem już wątek wcześniej, a Ty ją wspierałeś jako słuszna droga. Dlatego użyłem określenia że 'namawiasz' ... Bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że jestesmy w koncepcie 'kolejnego kroku' Quartera w zuepłnie skrajnych punktach.
MMarek pisze:
13 gru 2019, 14:45
Pamiętałem jednak, że coś mi nie pasowało - stąd szukałem tego wpisu, bo tor analogowy nie może być wyłącznie tymi dwoma elementami dając łącznie 100%.

Nawet przyjmując teoretycznie takie uproszczenie ja kompletnie się nie zgadzam, że wartość procentowa wkładka+igła = pre.
Wybacz Marek, ale nie rozumiem zupełnie o czym mówisz.
Napisałem , że wg mnie tor analogowy (w sensie źródło analogowe) to 35% wkładka, 35% pre, 30% ramię + napęd .Więcej elementów źródła nie ma - nie licząc kabli.. Napisałem również jeśli mnie pamięć nie myli, że te kilka procent może wędrować tu i ówdzie. Rozkład procentowy ma tutaj pokazać przede wszystkim dość równe proporcje poszczególnych elementów, które wpływają na odbiór.
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#134

Post autor: charliez88 »

MMarek pisze:
13 gru 2019, 12:28
Dałbym sobie rękę obciąć, że wczoraj w tym wątku ktoś dokonał procentowego podziału poszczególnych elementów toru audio i ich wpływu na odbiór i wyglądało to następująco: wkładka z igłą 35%; preamp 35%, wzmacniacz 15% i kolumny 15%.
Teraz szukam i szukam i znaleźć nie mogę..... :think:
"i byś k...wa teraz ręki nie miał..."
MMarek pisze:
13 gru 2019, 12:50
ak i to delikatnie mówiąc.
Autor skasował tą informację, która ma się do rzeczywistości jak @#$#@
Nic nie skasowałem, po prostu coś sobie ubzdurałeś i z Regem obrabiacie mi dupe za słowa, których nie powiedziałem :lol:
Wojtek pisze:
13 gru 2019, 14:25
Z waszych wcześniejszych wypowiedzi wynikało co innego, stąd to nieporozumienie, przez niedopowiedzenie.
Zabawne ( i znamienne) , że my (broniący tematu PREampów) wiedzieliśmy o co nam chodzi i siebie zrozumieliśmy czytając te same posty a Ty jeden nie.. :morda:

Idę na szklaneczkę jakiegoś procentowego płynu, postaram się juz do tego nie wracać dzisiaj :angelic-cyan:
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Wkładka do ok 1200-1300 zł

#135

Post autor: MMarek »

charliez88 pisze:
13 gru 2019, 22:51
Wybacz Marek, ale nie rozumiem zupełnie o czym mówisz.
Karolu.
Ja jestem prosty chłop.
Staram się pisać prostym językiem. Co tu zatem rozumieć?

Jak ktoś pisze tor analogowy - to rozumiem, że ma na myśli tor analogowy.
Gramofon + pre + wzmacniacz + głośniki = tor analogowy
Jeśli się mylę w powyższym - proszę mnie wyprowadzić z błędu, ale merytorycznie.

Uprzejmie proszę mnie przekonać - także merytorycznie, że tor analogowy = źródło toru analogowego
Dla mnie do momentu przekonania mnie to zupełnie co innego.

Jeśli - Twoim zdaniem - 35% wnosi wkładka i 35% wnosi pre - dla mnie to wartości tożsame - równe sobie - 35%=35% - to dlaczego kilka postów dalej piszesz, ze oczywistym jest, że wkładka wnosi najwięcej? Coś się zmieniło w matematyce i nagle jedne 35 jest większe/mniejsze od drugiego 35?

Sory, ale dla mnie to Ciebie trudno jest mi zrozumieć.
charliez88 pisze:
13 gru 2019, 23:00
"i byś k...wa teraz ręki nie miał..."
charliez88 pisze:
13 gru 2019, 23:00
Nic nie skasowałem, po prostu coś sobie ubzdurałeś i z Regem obrabiacie mi dupe za słowa, których nie powiedziałem
Jak już cytujesz innych - przede wszystkim mnie Karolu - to rób to rzetelnie. Ja akurat napisałem:
MMarek pisze:
13 gru 2019, 14:45
Jednak źle zapamiętałem (SKS ), bo autor wspomina tutaj wyłącznie o gramofonie i preampie - nie pisze o wzmacniaczu i kolumnach....
co skrzętnie pominąłeś - zatem o swoją rękę jestem spokojny.

A obrabianie dupy - jak to ująłeś - jest mi obce.
ODPOWIEDZ