Wega JPS 350P, wybór wkładki i headshella

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wega JPS 350P, wybór wkładki i headshella

#16

Post autor: Wojtek »

IMHO nie ma sensu brać z Kanady skoro można bezpośrednio od JICO albo z eBaya albo z LPTunes (USA).
Jeśli dana igła jest jakimś cudem tańsza niż gdzie indziej to pewnie nie jest to przypadek.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
jaca1970
Posty: 1733
Rejestracja: 02 mar 2018, 15:21
Gramofon: Universum 6000

Re: Wega JPS 350P, wybór wkładki i headshella

#17

Post autor: jaca1970 »

Melomann pisze:
09 maja 2019, 00:08
Wojtku, zrób mi rezerwację. Muszę przemyśleć.
myśl, myśl..
ja myślę że bardziej " na tacy" nie będziesz miał podane.

BTW: kupiłem niedawno od tego "rozdygotanego sombrero" jeden zestaw wkładka i igła w tym przedziale cenowym,
i też mi koleżanka małżonka marudzi.... ale jak nowa wkładka zagrała, marudzenia jakby mniej

w końcu zawsze można zmienić i kolekcjonować puste flaszki
Jesień/zima - Universum 6000 by Micro Seiki, EMPIRE 5000, PRE by Jaceulek, Drewnopodobny ROTEL 402, Marantz LD 100. Wiosna/lato - Combo Schneider: Dual 1235, Shure V15 III i kolumny Philips KD - 1034.
Melomann
Posty: 121
Rejestracja: 09 kwie 2019, 21:03

Re: Wega JPS 350P, wybór wkładki i headshella

#18

Post autor: Melomann »

Czy ktoś mi mógł zrobić porównanie 3 wkładek?

Ortofon F 150 Mk2,
ADC QLM 36 Mk 3, z igłą sferyczna, Rs1, obie podobny pułap cenowy.

Oraz Shure m97.

Wszystkie wkładki używane i nowe igły.

Chodzi o klasę i walory brzmieniowe.
Dziękuję
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Wega JPS 350P, wybór wkładki i headshella

#19

Post autor: kriss »

Oczekujesz, że jest ktoś , kto akurat słyszał te 3 wkładki i pamięta jak one grają względem siebie? Pewnie i ktoś by się znalazł ale co z tego.
Na temat wkładek o które pytasz są informacje na forum i jak mniej więcej grają
Ten Ortofon to nie za wysoka liga a brzemienie Shure jest na tyle specyficzne że nie będzie planktonu :D
Na sam koniec wszystko i tak zależy od Ciebie i preferencji, następnie od toru na jakim to ma śmigać.
Tutaj wkłada ADC będzie moim zdaniem faworytem.
Awatar użytkownika
jaca1970
Posty: 1733
Rejestracja: 02 mar 2018, 15:21
Gramofon: Universum 6000

Re: Wega JPS 350P, wybór wkładki i headshella

#20

Post autor: jaca1970 »

Jeśli Ci to pomoże.
Kombinowałem dokładnie tak samo z wkładką do mojej WEGA - 8-) kupiłem go z oryginalną wkładką AT-70 ( a to prababcia AT-95 :P )
też nie chciałem przepłacać, akurat się trafiły - Stanton 500 "gold", Stanton 680 i Shure M44
i co zrobić ? którą wybrać ?
zawracałem kolegom d...e na forum - ( teraz się z tego sieje )

i co
kupiłem wszystkie 3 i do tego z headshellami - ( finansowo bolało) ale z perspektywy kilku miesięcy to była najlepsza decyzja

Wszystkie zagrały lepiej od AT- 70, ale każda inaczej...

podzieliłem na: 500 do grania, M44 do słuchania i 680 do zabawy z płytami trochę w słabym stanie
( mam kilka zmęczonych oryginałów np: SBB - to na tej igle mi nie szkoda ) też takie płyty masz lub będziesz miał

mogłem za wszystko kupić jedna "lepszą " ale zabawa z wymianą i słuchaniem trzech różnych - i porównanie z AT- 70 - bezcenne

jest duży wybór używanych wkładek, okazje się trafiają, polecam kopić z headshellem komplet - możne być taniej -

jest taka dziurka na drugi zestaw po lewej stronie w Twojej WEGA prawda ?
Jesień/zima - Universum 6000 by Micro Seiki, EMPIRE 5000, PRE by Jaceulek, Drewnopodobny ROTEL 402, Marantz LD 100. Wiosna/lato - Combo Schneider: Dual 1235, Shure V15 III i kolumny Philips KD - 1034.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wega JPS 350P, wybór wkładki i headshella

#21

Post autor: Wojtek »

Kolega ma ścisłe ograniczenie budżetowe. Nie wiem z czego wynika no ale trudno :)
Jako alternatywę nakierowałem go na Philipsy z giełdy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Wega JPS 350P, wybór wkładki i headshella

#22

Post autor: kriss »

Wojtek pisze:
11 maja 2019, 14:40
Jako alternatywę nakierowałem go na Philipsy z giełdy.
No to teraz całkiem już zgłupieje :lol:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wega JPS 350P, wybór wkładki i headshella

#23

Post autor: Wojtek »

jaca1970 dobrze sprawę opisał - jak się obracamy w podobnej klasie wkładek to ciężko wskazać która będzie najlepsza dla kogoś.
Stanton 500 to np. relatywnie niska liga technologicznie. Staruszek względem pozostałych. A jednak się podoba.
Podobnie zresztą jest z fenomenem Denona 103.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Wega JPS 350P, wybór wkładki i headshella

#24

Post autor: Regsoft »

Wojtek pisze:
11 maja 2019, 14:40
Jako alternatywę nakierowałem go na Philipsy z giełdy.
Popieram 8-)
Melomann
Posty: 121
Rejestracja: 09 kwie 2019, 21:03

Re: Wega JPS 350P, wybór wkładki i headshella

#25

Post autor: Melomann »

Problem w tym, że nie ma jak odsłuchać używanych wkładek...

Od kolegi z forum zakupiłem Shure'a M95 z headshellem.. Wyszło tyle co za gołą wkładkę od Wojtka, a więc bardzo przyzwoicie.

Wkładka jest bez igły i kolejny dylemat.
Co dobrego kupić? Igła ED??

Wamat, czy coś z ebay?
Pytałem o igłę w temacie Shure 95. Przeczytałem cały wątek. Bardzo ciekawe porównania igieł od różnych dostawców /sprzedawców. O tym też pisałem.

Reasumując nie będę zakupu przeciągnąć w nieskończoność, dlatego decyzja padła na shure'a.

Myślę o zakupienia igły Tonara, trochę drożej niż z Wamataudio. Ale skoro nie ma różnic sonicznych.. Sam nie wiem.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wega JPS 350P, wybór wkładki i headshella

#26

Post autor: Wojtek »

Melomann pisze:
12 maja 2019, 23:42
Problem w tym, że nie ma jak odsłuchać używanych wkładek...
Nowych za bardzo też ;)
Melomann pisze:
12 maja 2019, 23:42
Pytałem o igłę w temacie Shure 95.
No to może tam ciągnijmy dyskusję na temat igły do tej wkładki zamiast dwutorowo?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Melomann
Posty: 121
Rejestracja: 09 kwie 2019, 21:03

Re: Wega JPS 350P, wybór wkładki i headshella

#27

Post autor: Melomann »

Wojtku, jestem za.

Edycja

podaję bezpośredni link do dyskusji.
viewtopic.php?f=12&t=3857&p=251266#p251266

W zasadzie o Shure 95 powiedziano już prawie wszystko. zostaje tylko dobór igły.
Dokładny symbol mojej wkładki to Shure M95 G. Szukam igły eliptycznej. Typ ED.

Dylemat czy igła z Wamat audio czy ebay Tonar. Te parę złociszy to nie jest problem.

Edycja2
jaca1970 pisze:
11 maja 2019, 10:55
Jeśli Ci to pomoże.
Kombinowałem dokładnie tak samo z wkładką do mojej WEGA - 8-) kupiłem go z oryginalną wkładką AT-70 ( a to prababcia AT-95 :P )
też nie chciałem przepłacać, akurat się trafiły - Stanton 500 "gold", Stanton 680 i Shure M44
i co zrobić ? którą wybrać ?
zawracałem kolegom d...e na forum - ( teraz się z tego sieje )

i co
kupiłem wszystkie 3 i do tego z headshellami - ( finansowo bolało) ale z perspektywy kilku miesięcy to była najlepsza decyzja

Wszystkie zagrały lepiej od AT- 70, ale każda inaczej...

podzieliłem na: 500 do grania, M44 do słuchania i 680 do zabawy z płytami trochę w słabym stanie
( mam kilka zmęczonych oryginałów np: SBB - to na tej igle mi nie szkoda ) też takie płyty masz lub będziesz miał

mogłem za wszystko kupić jedna "lepszą " ale zabawa z wymianą i słuchaniem trzech różnych - i porównanie z AT- 70 - bezcenne

jest duży wybór używanych wkładek, okazje się trafiają, polecam kopić z headshellem komplet - możne być taniej -

jest taka dziurka na drugi zestaw po lewej stronie w Twojej WEGA prawda ?
Prawdopobnie pójdę Twoją drogą, ale za jakiś czas. Oryginał Sony z hedem do szuflady i będzie kolejna wkładka z głowicą.
Tak jest dziurka ma dodatkowy hed. :D

Edycja3
Wojtek pisze:
11 maja 2019, 14:40
Kolega ma ścisłe ograniczenie budżetowe. Nie wiem z czego wynika no ale trudno :)
Jako alternatywę nakierowałem go na Philipsy z giełdy.
Mam i nie mam. Wojtku gdybyś był trochę bardziej elastyczny, to prawdopodobnie kupiłbym od Ciebie (komplet). Druga sprawa to dostępność igieł do QLM'a. Dlatego mój wybór padł na Sure'a.

I dylemat igła ED z Wamatu czy Tonar z ebay. Chodzi mi tylko o właściwości soniczne.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wega JPS 350P, wybór wkładki i headshella

#28

Post autor: Wojtek »

Jesteś za... ale mimo to ciągniesz dalej tutaj temat igły do M95 :(
Melomann pisze:
13 maja 2019, 00:12
Mam i nie mam. Wojtku gdybyś był trochę bardziej elastyczny, to prawdopodobnie kupiłbym od Ciebie (komplet).
Masz. Kropka ;)
Dla zgromadzonych wyjaśnię na swoim przykładzie jak należy rozumieć "elastyczność" w ujęciu Melomanna - prośba o zejście z ceny o 40%.

Dam znać jak w końcu zostanę instytucją charytatywną Bractwa Orderu Virtuti Cebulari :morda:
Melomann pisze:
13 maja 2019, 00:12
Dlatego mój wybór padł na Shure'a.
Ja myślałem że szukasz coś co pasuje pod koncert życzeń z pierwszego posta, a nie że szukamy "coś dobrego co się mieści w budżecie".
To zmienia postać rzeczy.

Najważniejsze żeby się podobało.

Powtarzam: o igłach do M95 lepiej pisać w wątku o M95. Uzbrój się w cierpliwość.
Jeśli nikt nie odpowiada na zadane pytania to niekoniecznie znaczy że powinieneś podbijać temat na dwa wątki licząc że to coś zmieni.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Melomann
Posty: 121
Rejestracja: 09 kwie 2019, 21:03

Re: Wega JPS 350P, wybór wkładki i headshella

#29

Post autor: Melomann »

Wojtek pisze:
13 maja 2019, 09:31

Masz. Kropka ;)
Dla zgromadzonych wyjaśnię na swoim przykładzie jak należy rozumieć "elastyczność" w ujęciu Melomanna - prośba o zejście z ceny o 40%.


Najważniejsze żeby się podobało.
To się nazywają negocjacje handlowe :D. Pisałem Ci ile chcę wydać na wkładkę z igłą maksymalnie w kolejnym poście. A różnica od ceny wyjściowej była ~ 23%. Nie jak piszesz 40%. Nie odniosłeś się. No i zważywszy okoliczności kupna igły, o których nie będę pisał na forum ze zrozumiałych względów. 😊 Dlatego uważam, że moja oferta była uczciwa.

Pozdrawiam Cię Wojtku
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wega JPS 350P, wybór wkładki i headshella

#30

Post autor: Wojtek »

Kolego, już nie przeinaczaj, bo to się robi coraz bardziej przykre tylko.

Jak złożyłem Tobie propozycję w ramach wątku to przecież wiedziałem że jest to ponad zakładany budżet (bo określiłeś go w pierwszym poście).
Mimo to sam zdecydowałeś się podjąć ze mną temat prywatnie. Poprosiłeś o rezerwację towaru.
Dopytywałeś o wkładkę, igłę, pytałeś jaką inną igłę kupić jeśli nie tą ode mnie (wszak dałem wybór, sama wkładka albo komplet).
Myślałem że robisz to dlatego że jednak znalazłeś dodatkowe środki, wszak w przeciwnym razie całe to trucie dupy miałoby mało sensu.

Koniec końców prosisz o "promocję" bo możesz dać tylko 200, jak w temacie, w zamian za komplet.
Sama wkładka Ciebie nie interesowała.
Nie zgodziłem się.
Zamiast tego pokierowałem w stronę ogłoszeń Philipsów u kolegów na giełdzie, nadal mając na uwadze "koncert życzeń" z tematu :)
Melomann pisze:
13 maja 2019, 09:53
A różnica od ceny wyjściowej była ~ 23%. Nie jak piszesz 40%.
Nie wiem jak Ty to liczysz, ale spadek ceny z 325 na 200 to serio okolice ~40% upustu.
Nie zaproponowałeś mi 250.
Z tego względu nie wiem czemu mnie korygujesz podając różnicę między moją ceną, a ceną wyższą niż proponowana przez Ciebie :)

Tego typu teksty mnie najbardziej zadziwiają.
Bo albo gadasz od rzeczy albo chcesz namalować jakiś nieciekawy obrazek.
Melomann pisze:
13 maja 2019, 09:53
Nie odniosłeś się.
Do czego?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ