wkładka do KP-990, następca 2M blue

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wkładka do KP-990, następca 2M blue

#91

Post autor: koscidogitary »

Wojtek pisze:
13 sty 2020, 14:53
Czyli jak?
Wszystko co piszę, to są moje subiektywne odczucia na moim subiektywnym sprzęcie. :morda:

Ale podejmuję rękawicę!
Liczę, że 301-ka zagra delikatniej, równiej, będzie mniej basu, nie będzie grała aż tak MC-kowo jak 103M, nie będzie 'ćwierkać', będzie łatwiejsza do skonfigurowania w moim zestawie (wyższy output), SUT Cinemaga oprócz tego, że podniesie sygnał z wkładki o 20dB to jeszcze wygeneruje kilka- może kilkanaście mikrowatogodzin (uWh) darmowej energi elektrycznej, a jak hybrydowy preamp zostanie wskrzeszony to mnie ten otrzymany efekt wyrwie z butów jak piorun Frankensteina i na końcu objawi się prawda absolutna, że teoretycznie gorsza 301-ka zagra u mnie lepiej niż odejchana w kosmos 103M i to po retipie :mrgreen:
Mówiąc wprost - finalnie doznam MC-kowego samooświecenia :angelic-little:
Aaa, i jeszcze liczę, że te nowe kolumny na głośnikach wstęgowych, które przyjdą za dwa tygodnie już teraz pasują do tego zestawu, mimo, że zwrotnice jeszcze są w trakcie montażu a głosniki sa w drodze od dystrybutora, a właściwie, to liczę, że wraz z 301-ką będą stanowiły trzon mojego nowego brzmienia MC! :scared-shocked:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: wkładka do KP-990, następca 2M blue

#92

Post autor: Wojtek »

Chyba nie chcę wnikać w tematykę "bardziej MC-kowo" i "mniej MC-kowo" brzmiących wkładek MC :morda:

Na pocieszenie powiem że 103M ma generator rodem z serii 30x właśnie, a nie 103.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wkładka do KP-990, następca 2M blue

#93

Post autor: koscidogitary »

Dobra, jeszcze dodam, że chciałbym nie tracić detalu (fine line vs. sfeyk ze 103R) i jednocześnie nie podskakiwać konwulsyjnie na każdy usłyszany, nadmiernie wyeksponowany trzask na płycie.
Taki efekt słyszałem na audio show. Gramofon za ponad 200 000zł, audiofilska płyta dżezowa, nagłośnienie za dobre pół miliona, lampizatory, kondycjonery, odszumiacze i takie tam, cisza, igła w dół (jakiś MC-ek za 25 000zł), i te bezcenne nagłe wzdrygnięcia całej zebranej publiczności Hotelu Golden Tulip w takt każdego usłyszanego, bardzo głośnego, bardzo audiofilskiego cpykcnięcia i trzaśnięcia...
Oj! Tego bym nie chciał znowu przeżyć!
Ostatnio zmieniony 13 sty 2020, 19:20 przez koscidogitary, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wkładka do KP-990, następca 2M blue

#94

Post autor: koscidogitary »

Wojtek pisze:
13 sty 2020, 15:28
Na pocieszenie powiem że 103M ma generator rodem z serii 30x właśnie, a nie 103.
Cieszę się z tego co piszesz.
103M bardzo mi podpasowała, oryginalnie był jakiś nude coś tam na boronie, tutaj miałem retipa na bardzo dobrym eliptyku.
Liczę, że 301 na fine line da mi to czego oczekuję. Jak nie, to zostaje jeszcze 103R. Urzekło mnie brzmienie Denona MC, zwłaszcza ten kolorowy bas i średnie tony. Chciałbym zostać przy Denonie.

Ps. Mniej MC-kowo, skrót myślowy, oznacza, że nie oczekuję od 301, że zagra tak dobrze i przestrzennie, z fajerwerkami muzycznymi jak 103M, oczekuję, że będzie bardziej 'zwyczajna', nadal z charakterem Demona ale za to będzie łatwiejsza w zaaplikowaniu na mojej aparaturze.
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: wkładka do KP-990, następca 2M blue

#95

Post autor: Biogon »

Trzeba było poczekać na SUT. 103M bez trafo nie razbieriosz ;) Ja testowałem od Tomka wersję na Boronie. Tu coś o tym pisałem:

viewtopic.php?t=11258&start=135
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wkładka do KP-990, następca 2M blue

#96

Post autor: koscidogitary »

Biogon pisze:
13 sty 2020, 16:30
poczekać na SUT
Czytałem ten wątek. Powiem szczerze, czas przesyłek się nie zgrał, to raz, a dwa, SUT o którym piszę, to koszt grubo powyżej tysiąca za używany. Wezmę go na testy z 301-ką ale docelowo liczę, że obejdzie się bez SUT. Pokładam nadzieję w nieco wyższym sygnale 301-ki oraz w tym moim preampie hybrydowym. Tyle, że preamp to perspektywa paru dobrych tygodni zanim będzie uruchomiony. Możliwe, że SUT zagra na tyle dobrze, że go zostawię, ale wtedy z 301-ką, ewentualnie z 103R, ale jakoś nie wiem, czy chcę sferyka. Musiałbym posłuchać.
Ja mam analityczny sprzęt i nie wiem czy SUT tutaj coś zdziała na plus. Ale tym razem już nie będę taki impulsywny w podejmowaniu decyzji o odsyłaniu sprzętu.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: wkładka do KP-990, następca 2M blue

#97

Post autor: Wojtek »

koscidogitary pisze:
13 sty 2020, 15:32
oryginalnie był jakiś nude coś tam na boronie
Nagi "special elliptical" na boronie.
koscidogitary pisze:
13 sty 2020, 15:32
tutaj miałem retipa na bardzo dobrym eliptyku
W sensie że jaka bardzo dobra igła posłużyła za dawcę?

Fine-line Tomek "wyciąga" z igieł Ortofon 320.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: wkładka do KP-990, następca 2M blue

#98

Post autor: MMarek »

koscidogitary pisze:
13 sty 2020, 15:30
Taki efekt słyszałem na audio show. Gramofon za ponad 200 000zł, audiofilska płyta dżezowa, nagłośnienie za dobre pół miliona, lampizatory, kondycjonery, odszumiacze i takie tam, cisza, igła w dół (jakiś MC-ek za 25 000zł), i te bezcenne nagłe wzdrygnięcia całej zebranej publiczności Hotelu Golden Tulip w takt każdego usłyszaneego, bardzo głośnego, bardzo audiofilskiego cpykcnięcia i trzaśnięcia...
W tajemnicy :lol: powiem, że w 2017 jak byłem na AVS i wszedłem do sali gdzie właśnie puszczano jakiś winyl (klasykę) i widziałem grupę słuchaczy zachwycających się płytą z niewiarygodną ilością trzasków (dla mnie to było nie do słuchania) powiedziałem sobie - jadę na Śląsk posłuchać mojej S-Klasy (wówczas jeszcze nie miałem Denona)..... :mrgreen:

A w samym temacie powiem, że Denony MC mogą jednak nie spełnić Twoich oczekiwań...
Choć będę mocno trzymał kciuki...
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wkładka do KP-990, następca 2M blue

#99

Post autor: koscidogitary »

MMarek pisze:
13 sty 2020, 18:32
w 2017
Ha ha ha ha... No ja właśnie o 2017 roku pisałem :)
Łooo sk....we....syn !! :morda:
Czyżbyśmy słyszeli to samo?
Ostatnio zmieniony 13 sty 2020, 19:54 przez koscidogitary, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wkładka do KP-990, następca 2M blue

#100

Post autor: koscidogitary »

Wojtek pisze:
13 sty 2020, 18:19
Fine-line
Tego nie wiem, ale w tym DL-103M jest coś innego. Nie wiem czy mogę napisać co tam jest założone. Ale jest to markowy, wysokiej klasy eliptyczny NOS, zupełnie nie Ortofona.
O fine-line'y nie pytałem co to jest. Jak przyjdzie 301MKI to zapytam... Tam jest właśnie fine-line.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2020, 20:08 przez koscidogitary, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wkładka do KP-990, następca 2M blue

#101

Post autor: koscidogitary »

MMarek pisze:
13 sty 2020, 18:32
nie spełnić
Rzuć proszę mięchem i powiedz dlaczego? Jestem kompletnie świeży w temacie MC...
ISOPHON
Posty: 592
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:57

Re: wkładka do KP-990, następca 2M blue

#102

Post autor: ISOPHON »

W sensie że jaka bardzo dobra igła posłużyła za dawcę?
..najlepsiejsa ATN-95 ?? :morda:
Ostatnio zmieniony 13 sty 2020, 19:23 przez ISOPHON, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: wkładka do KP-990, następca 2M blue

#103

Post autor: Myszor »

Trzeszczenie płyty to nie kwestia sprzętu za pierdyliard tylko kondycji płyty, elktrostatyki, umycia jej porządnie itp. Co ma do tego sprzęt to ja nie wiem.
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wkładka do KP-990, następca 2M blue

#104

Post autor: koscidogitary »

Myszor pisze:
13 sty 2020, 19:20
to nie kwestia sprzętu
Z szacunkiem, a guzik prawda. To tylko ogólniki i truizmy. Generalnie się z tym zgadzam na dużym stopniu ogólności, ale sedno jest gdzie indziej.
Myszor pisze:
13 sty 2020, 19:20
co ma do tego sprzęt
Powiem Ci jak ja to widzę, widziałem wtedy - ano ma do tego, że: wysoka moc, wysoka efektywność, duże natężenie dźwięku w małym pomieszczeniu, bardzo wysoka 'rozdzielczość' - tzw. gęsty dźwięk nasycony harmonicznymi parzystymi, braki harmonicznych nieparzystych, stąd płaska scena, dźwięk grający 'na twarz', lampowy-podkoloryzowany, lekko skompresowany charakter brzmienia... Mało? Posłuchaj gęstych, wysokoskutecznych, rozkręconych na 2/3 zakresu ~2x100 a może i więcej watów w pomieszczeniu ~ 35-40m2. Nawet 30 watów w czystej klasie A może zrobić papkę z młoteczka i kowadełka aparatu słuchowego. Tak to działa - mam możliwość zaprezentowania jakby co. A co dopiero trzask o wysokim poziomie natężenia w stosunku do sygnału muzycznego. Jak to usłyszałem wtedy w 2017 to zacząłem się w głos śmiać, po czym mnie i kolegę upominano, że przeszkadzamy w odsłuchu, i w sumie słusznie... Ale tak to wtedy odebrałem, takie mam doświadczenia. Nie drę z tego łacha, po prostu takie mam odczucia i tę dziecięcą szczerość... Możliwe też, że naiwność.

Ps.: Trąca off-topem, jakby co to możemy przenieść dyskusję gdzieś indziej.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: wkładka do KP-990, następca 2M blue

#105

Post autor: Myszor »

nie ma za bardzo o czym dyskutować. Jedne płyty trzeszczą a inne nie. Ot tyle.
ODPOWIEDZ