wkładka do KP-990, następca 2M blue

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: wkładka do KP-990, następca 2M blue

#31

Post autor: Wojtek »

Zeroqll pisze:
22 lut 2019, 08:55
Jest 103M HE na boronie od Cantalievera, jeżeli byłaby możliwość testu to już w ogóle bym się nie zastanawiał tylko sprawdził.
Tak, tylko jeśli byłaby możliwość testu albo zwrotu - bo to jednak eksperyment (nie umniejszając niczego Cantileverowi).
Dragant pisze:
22 lut 2019, 09:18
Niestety ostatnio przekonałem się o najnowszej "broni" Urzędu Celnego, zamawiając JNP-200 z Japonii. Podobno w związku z natłokiem paczek ze wschodu, otworzyli nowy dział, dedykowany do paczek z tamtych regionów. Teraz już chyba trzeba mieć duże szczęście, żeby dostać bonus z UC.
Nie potwierdzam :) Nadal jest to loteria.
Z ostatniego rzutu (ten tydzień) - najtańsza paczka wpadła na cło, dwie droższe przeszły bokiem :D
W każdym wypadku zadeklarowana realna wartość przedmiotu, także bez ściemy ;)

Swoja drogą - napisałbyś parę słów o mariażu MP-110 + JNP-200 kiedyś :)
Dragant pisze:
22 lut 2019, 09:18
Ale do pewnych gatunków muzycznych. Podobnie jak Nagaoka pasuje mi do jeszcze czegoś innego.
No niestety tak to już działa. Dlatego warto mieć parę wkładek do różnych zadań (albo parenaście, jeśli już jest się świrem :morda: )
Dragant pisze:
22 lut 2019, 09:18
Naprawdę nie lubię pisać o subiektywnych odczuciach odsłuchowych wkładek, igieł i całej reszty toru.
:(
Dragant pisze:
22 lut 2019, 09:18
Wszystkie wkładki wymienione przeze mnie są fajne. W moim torze. Dla mnie.
Pięknie powiedziane.


Podobnie jak Zeroqll coś czuję że retipowana DL-103 z ostrzejszym szlifem "to byłoby to" czego Hipek szuka na dzień dzisiejszy - przynajmniej tak mi doświadczenie podpowiada.

Ale że jest to pole eksperymentatorskie, bo nowych DL-103D czy lepszych się raczej nie dostanie, no to już jest kwestia decyzji.

Sensowne opcje nówkowe już przegadaliśmy.


Ortofony MC to generalnie neutralne wkładki (MMki zresztą też, dopiero seria 2M zaczęła od tego nieco odchodzić), a Denony w większości przypadków efekciarsko-podkręcone - stąd są to de facto dwa osobne obozy fanów :P Niezależnie od toru.


Ja bardzo zachowawczo nie otwieram szeroko pudelka "vintage" bo i tak już jest na ten moment konkretny wybór przedstawiony, a nie chcę za bardzo mącić w głowie :)


Można też oczywiście bardziej zachowawczo poeksperymentować nie wykładając od razu 2k na stół - czyli np. kupić Nagaoka MP-110 by się przekonać czy ten "sound" pasuje, a potem ew. upgrade (lub jeszcze co innego) hah.
Ewentualnie sztuki używane/prawie nowe.


A że tak zapytam - co teraz myślisz Hipek, po tej lekturze? :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: wkładka do KP-990, następca 2M blue

#32

Post autor: Zeroqll »

Wojtek pisze:
22 lut 2019, 09:31
Zeroqll pisze:
22 lut 2019, 08:55
Jest 103M HE na boronie od Cantalievera, jeżeli byłaby możliwość testu to już w ogóle bym się nie zastanawiał tylko sprawdził.
Tak, tylko jeśli byłaby możliwość testu albo zwrotu - bo to jednak eksperyment (nie umniejszając niczego Cantileverowi).
Z retipem to tak jak mówisz skok w nieznane, aczkolwiek mam 103R na oryginalnej igle, 103D i M po retipie, mam też KD 990, stąd moje sugestie. Gdybym miał tylko jedną zasugerować Hipkowi to 103D HE. Ale to on musi się wypowiedzieć czy zakłada możliwość zabawy w retip.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15145
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: wkładka do KP-990, następca 2M blue

#33

Post autor: darkman »

MMarek pisze:
22 lut 2019, 08:08
Jak idzie o separację czy szczegół Denon nie ma startu do tego Ortofona ŻADNEGO.
Co za uroczy powiew fundamentalizmu. Swoją droga podszywanie się Grafomanika pod nicki moich kolegów zaczyna być uciążliwe.
Regsoft pisze:
22 lut 2019, 08:34
Daleki byłbym jednak aby je formułować w tak bezdyskusyjny sposób
Jak zwykle trafnie i punkt. Może byś w jakichś zawodach strzeleckich wziął udział? Nie rozważałeś?
Cza by to przykleić. Może na początku wątku. I nie tylko tego :)

p.s. Koledzy w mojej opinii retipowana wkładka dla Hipcia, który nie miał innych i nie zna innych, nie będzie dobrym wyborem. Niezależnie od brandu.
To raczej wybór na następny krok porównawczy. Tymczasem solidna i jakaś niedroga MM w typie od NP-110/(i kolejne)/ wydaje się być dobrym i pozbawionym ryzyka dealem. Na tym etapie, chyba najlepszy wybór.
Z pozycji 2M Blue, to bardzo fajny skoczek.
Niestety z wkładkami tak jest, że jedna to jak jedna szklanka. Da się wypić i nawet nawalić, ale co jak przyjdą goście? No ale od czegoś trzeba zacząć :) To na pewno.
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: wkładka do KP-990, następca 2M blue

#34

Post autor: Dragant »

Wojtek pisze:
22 lut 2019, 09:31
Dragant pisze: ↑57 min temu
Niestety ostatnio przekonałem się o najnowszej "broni" Urzędu Celnego, zamawiając JNP-200 z Japonii. Podobno w związku z natłokiem paczek ze wschodu, otworzyli nowy dział, dedykowany do paczek z tamtych regionów. Teraz już chyba trzeba mieć duże szczęście, żeby dostać bonus z UC.
Nie potwierdzam Nadal jest to loteria.
Z ostatniego rzutu (ten tydzień) - najtańsza paczka wpadła na cło, dwie droższe przeszły bokiem
W każdym wypadku zadeklarowana realna wartość przedmiotu, także bez ściemy
No to mam wyjątkowego pecha, bo u mnie w ciągu ostatnich 3 tygodni, trzy paczki wpadły na UC ze 100% skutecznością. Może następnym razem się uda :lol:
Wojtek pisze:
22 lut 2019, 09:31
Swoja drogą - napisałbyś parę słów o mariażu MP-110 + JNP-200 kiedyś
Dopiero dziś rano ją odebrałem z poczty. Zainstaluję, posłucham, dam jej trochę na ułożenie się i na pewno coś skrobnę ;) Raczej w ramach porównania z JNP-110.

Taka moja ostatnia rada w kwestii wyboru wkładek/igieł. Jak tylko masz Hipku możliwość pożyczenia od kogoś jakiejkolwiek wkładki - polecam to zrobić. Posłuchanie Nagaoki 110 da Ci pojęcie jak brzmi ona u Ciebie (a nie jest to mało popularna wkładka). Jak masz kasę i Ci się spodoba - kupisz MP200/300/500... Podobnie z Denonem 103 (R czy nie-R... charakter poznasz), 301, 160, nowszymi AT OC9 II, AT33PTG, Shury czy inne Empire.

Hipku, jeśli interesuje Cię jakaś wkładka, którą posiadam to zapraszam już na PW - jakoś się dogadamy ;)
darkman pisze:
22 lut 2019, 10:45
To raczej wybór na następny krok porównawczy. Tymczasem solidna i jakaś niedroga MM w typie od NP-110/(i kolejne)/ wydaje się być dobrym i pozbawionym ryzyka dealem. Na tym etapie, chyba najlepszy wybór.
Popieram. Aczkolwiek fajnie jest posłuchać jak najszerszego spektrum dostępnych modeli. Nawet po zakupie "czegoś na start", słuchać, sprawdzać, szukać czegoś dalej.
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: wkładka do KP-990, następca 2M blue

#35

Post autor: Regsoft »

MMarek pisze:
22 lut 2019, 09:15
rozwiniesz proszę?
Oczywiście. Przepraszam ale czytanie forum bez odpowiedniej koncentracji nie jest dobrym pomysłem. Nie słuchałem MC-20 (pomyliłem z inną wkładką) więc po prostu wykreśl to co napisałem. Z drugiej strony warto abyś dał jakąś konkretną propozycję bo znalezienie nowej MC-20 (o cenie nie wspomnę) chyba nie jest takie proste. Jakby nie patrzeć to nieco inna liga niż wspomniane Denony (wykraczająca poza budżet). Z kolei wkładki po retejpie na starcie chyba jakoś nie do końca mnie przekonują do kwestii wyrobienia sobie poglądu na to co pasuje a co nie :?
MMarek pisze:
22 lut 2019, 09:15
specjalny odszczep 3 Ohmowy dedykowany właściwie wyłącznie pod Ortofona
Sporo (może nawet większość) Ortofonów woli mniejszą przekładnie ale w sam raz dla MC-20 jest to faktycznie dobre środowisko 8-)
PS. To raczej wyjście dla Denona jest tu "odszczepem" :D
Dragant pisze:
22 lut 2019, 09:18
Teraz już chyba trzeba mieć duże szczęście, żeby dostać bonus z UC.
Z Japonii niemal zawsze mnie siekali. Natomiast z Chin wciąż nie mam problemów (np. 2juki czyli H-K). Zdaję sobie sprawę, że to może się za chwilę skończyć :roll:
Wojtek pisze:
22 lut 2019, 07:51
No właśnie tutaj chyba głównie tępy szlif igły może przeszkadzać, skoro na 2M Blue brakło detali.
Dlatego jestem zdziwiony, że zaproponowałeś 103-kę. PS. Moim zdaniem nie trzeba lżejszego hs dla 301-ki na KP-990 ...
Wojtek pisze:
22 lut 2019, 09:31
efekciarsko-podkręcone
Sąsiad mawia: Kłaniam się temu typowi spod 5-tki, który lubi Volkswageny. Przecież nie każdy musi znać się na samochodać :lol:
Zeroqll pisze:
22 lut 2019, 09:46
zakłada możliwość zabawy w retip.
Na starcie przygody z wkładkami raczej sugerowałbym brzmienie oryginalne :think:
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: wkładka do KP-990, następca 2M blue

#36

Post autor: MMarek »

Regsoft pisze:
22 lut 2019, 12:06
Przepraszam ale czytanie forum bez odpowiedniej koncentracji nie jest dobrym pomysłem. Nie słuchałem MC-20 (pomyliłem z inną wkładką) więc po prostu wykreśl to co napisałem.
Regu - Najważniejsze, że się wyjaśniło - bo byłem odrobinę Twoją wypowiedzią zdziwiony...

BTW: ja natomiast Was przepraszam Panowie, ale nie wycofam się z żadnego słowa które napisałem. Uprzejmie jednak proszę o całościowe potraktowanie mojej wypowiedzi nt. DL301mk2 vs MC20. Szerzej o moich i wyłącznie moich odczuciach napiszę w późniejszym czasie, no chyba, że zostanę z forum usunięty jako persona non grata...

BTW nr 2: Denon DL301mk2 jest wkładką którą mam, lubię, słucham i słuchać będę.
Regsoft pisze:
22 lut 2019, 12:06
Z drugiej strony warto abyś dał jakąś konkretną propozycję bo znalezienie nowej MC-20 (o cenie nie wspomnę) chyba nie jest takie proste.
Obawiam się, że praktycznie prawie niemożliwe - choć wiadomo - cuda się zdarzają...
Ja nie zamierzałem Hipkowi proponować MC20, wybrałem z listy proponowanych wkładek we wcześniejszych postach przez różnych użytkowników akurat te dwie (DL301mk2 oraz MC20) - bo je akurat posiadam u siebie i dokładnie jestem na etapie słuchania na przemian m.in. właśnie tych.

Regsoft pisze:
22 lut 2019, 12:06
Jakby nie patrzeć to nieco inna liga niż wspomniane Denony (wykraczająca poza budżet).
Tak dokładnie. Nic dodać nic ująć.
Regsoft pisze:
22 lut 2019, 12:06
Z kolei wkładki po retejpie na starcie chyba jakoś nie do końca mnie przekonują do kwestii wyrobienia sobie poglądu na to co pasuje a co nie
Po raz kolejny pełna zgoda.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: wkładka do KP-990, następca 2M blue

#37

Post autor: Regsoft »

MMarek pisze:
22 lut 2019, 12:30
Szerzej o moich i wyłącznie moich odczuciach napiszę w późniejszym czasie
Super! :clap: PS. Zwróć uwagę, że przy tak wielkiej przekładni (ponad 3x większej niż przy Denonach) dzieją się "ciekawe" rzeczy (np. posłuchaj obu bez SUT). Chodzi o to aby wyrównać założenia testu i spróbować napisać również o samych wkładkach a nie tandemie z (de facto) różnymi SUT 8-)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: wkładka do KP-990, następca 2M blue

#38

Post autor: Wojtek »

Regsoft pisze:
22 lut 2019, 12:06
Dlatego jestem zdziwiony, że zaproponowałeś 103-kę.
Bardziej pisałem o 103 po retipie, a nie o "original" :)
Regsoft pisze:
22 lut 2019, 12:06
Sąsiad mawia: Kłaniam się temu typowi spod 5-tki, który lubi Volkswageny. Przecież nie każdy musi znać się na samochodać :lol:
W sensie że Denon 103 to taki VW Passat?

W suuuuumie... :think:
Regsoft pisze:
22 lut 2019, 12:06
Z drugiej strony warto abyś dał jakąś konkretną propozycję bo znalezienie nowej MC-20 (o cenie nie wspomnę) chyba nie jest takie proste.
To jest jednak wkładka vintage więc jeśli nie retipowane to głównie używki wchodzą w grę - a taką znaleźć to już nie taki problem :)

Patrząc na wszystkie za i przeciw - chyba Nagaoka wygrywa póki co :D
Ew. DL-301.
AT-OC9/II = risky business :think:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: wkładka do KP-990, następca 2M blue

#39

Post autor: Regsoft »

Wojtek pisze:
22 lut 2019, 13:30
Bardziej pisałem o 103 po retipie, a nie o "original"
Widocznie bardziej myślałeś niż pisałeś (#10) :lol:
Wojtek pisze:
22 lut 2019, 13:30
W sensie
... głębiej ukrytym 8-)
Wojtek pisze:
22 lut 2019, 13:30
Patrząc na wszystkie za i przeciw - chyba Nagaoka wygrywa póki co
Ew. DL-301.
Też tak sądzę. Tylko odwrotnie :morda:
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: wkładka do KP-990, następca 2M blue

#40

Post autor: Dragant »

Wojtek pisze:
22 lut 2019, 13:30
AT-OC9/II = risky business
Nie, nie... to nie była stricte sugestia zakupu pod tego Kena. Nie chciałbym być źle zrozumiany ;) Ot, rzuciłem tylko, że warto jej posłuchać.

Nagaoka jest bardzo fajnym startem. Nawet MP110, którą można wyrwać za 500zł nówkę. Ja tak zrobiłem i nie żałuję ani złotówki. Mając zarówno DL-301 (MK1 co prawda...) jak i MP-110, osobiście częściej słucham Denona. Ale to też kwestia, że napędza je dalej Nuda, która ma przyzwoitą sekcję MC.
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: wkładka do KP-990, następca 2M blue

#41

Post autor: charliez88 »

Wojtek pisze:
22 lut 2019, 07:51
charliez88 pisze:
22 lut 2019, 03:29
Gdzies na poczcie utknęła mi m.in AT OC9 I po naprawie u Cantelivera.
Myśle, że może zrobić robotę.
Mocno jasno grająca MC.

Notabene jestem ciekaw Twoich wrażeń po retipie, skoro słyszałeś jak grała przed wypadkiem.
OC I nie słychałem przed, kupiłem pulę połamańców jakiś czas temu.
OC9 II na eliptyku mi się bardzo podoba - straciła trochę tej świetlistości, zrobiła się jakby przystępniejsza... choć detal zupełnie już nie microlineowy, ale w tym wypadku nie przeszkadza to w ogole. To już inna wkładka zupełnie, natomiast nadal grająca świetnie. Robiliśmy retippa koledze co miał podobną 'przygodę co ja i on też był mocno zaskoczony jak fajne brzmienie wyszło .... miała iść do szuflady jako zapas, a zawisła znowu na wiele godzin ;)
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: wkładka do KP-990, następca 2M blue

#42

Post autor: Wojtek »

Regsoft pisze:
22 lut 2019, 13:50
Widocznie bardziej myślałeś niż pisałeś (#10) :lol:
Pacz no pan:
Wojtek pisze:
21 lut 2019, 14:35
Denon DL-103 tobie podejdzie raczej bardziej niż DL-301 (szczególnie jeśli lubisz lofi sound i sferyczne igły) :morda: :morda: :violence-minigun:
Tym razem dla ułatwienia przekazu podkreśliłem przytyk w stronę DL-103 :morda:

Jeśli ktoś nieroztropnie to odebrał że de facto polecam DL-103/R na tępaku kiedy człowiek otwarcie pisze że mu brakuje detali przy nagim eliptyku to dozgonnie przepraszam za zbyt zawoalowany charakter mych wypowiedzi :)
Sory Regsoft.

To się po prostu słabo kalkuluje.
Dragant pisze:
22 lut 2019, 13:58
Nagaoka jest bardzo fajnym startem. Nawet MP110, którą można wyrwać za 500zł nówkę. Ja tak zrobiłem i nie żałuję ani złotówki. Mając zarówno DL-301 (MK1 co prawda...) jak i MP-110, osobiście częściej słucham Denona. Ale to też kwestia, że napędza je dalej Nuda, która ma przyzwoitą sekcję MC.
Cenna uwaga.
Tym bardziej ciekawe będzie porównanie DL-301 vs MP-110 z igłą od MP-200.

No bo de facto tutaj w tej samej wadze kasowej mamy teraz u Hipka DL-301 kontra MP-200.
charliez88 pisze:
22 lut 2019, 14:02
OC I nie słychałem przed, kupiłem pulę połamańców jakiś czas temu.
Aj, no to gorzej, ale OK.
charliez88 pisze:
22 lut 2019, 14:02
Robiliśmy retippa koledze co miał podobną 'przygodę co ja
Wow - jakiś przeklęty ten model skoro podatny na łamliwość :)
Albo macie zbyt grube paluchy :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: wkładka do KP-990, następca 2M blue

#43

Post autor: charliez88 »

Wojtek pisze:
22 lut 2019, 14:10
Wow - jakiś przeklęty ten model skoro podatny na łamliwość
Bardzo duzo jest połamanej OC9. Nie wiem ,czy wynika to z dużej popularnosci, czy dużej delikatnosci... a może jedno i drugie?
Ten eliptyk od Tomka jest dużo solidniejszy :mrgreen: :twisted:
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: wkładka do KP-990, następca 2M blue

#44

Post autor: MMarek »

Dragant pisze:
22 lut 2019, 13:58
Mając zarówno DL-301 (MK1 co prawda...) jak i MP-110, osobiście częściej słucham Denona.
Łukaszu - jeśli chciałbyś posłuchać mk2 - to daj znać.
Jest u mnie - póki co - para Ortofonów na gościnnych występach... :lol:
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: wkładka do KP-990, następca 2M blue

#45

Post autor: Regsoft »

Wojtek pisze:
22 lut 2019, 14:10
Jeśli ktoś nieroztropnie to odebrał
Sorry, ale dokładnie tak to odebrałem. Widać taki nieroztropny jestem :D
Mam nadzieję, że tylko ja :?
ODPOWIEDZ