Wkładka do Pioneer PL-L1000

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
jaki_taki
Posty: 67
Rejestracja: 13 maja 2015, 11:19
Gramofon: Pioneer PL-320
Lokalizacja: Kraków

Re: Wkładka do Pioneer PL-L1000

#16

Post autor: jaki_taki »

dot87 pisze:
02 maja 2018, 10:45
Skoro na tej starej bardziej trzeszczy to nie pomyślałeś żeby wymienić tylko igłę z tej Twojej nowej OM 10 ? Przypuszczam że to zjechana igła odpowiada za trzaski a skoro masz przy okazji nowa igłę na nowej wkładce to co stoi na przeszkodzie żeby sprawdzić (nie trzeba nic ustawiać bo generator ten sam a igłę można wymienić jak się człowiek uprze i bez zdejmowania z ramienia)
Opisywałem tą sytuację z wkładkami Ortofon OM10, ta stara jest węższa i gdy zdjąłem headshell z Pioneera i włożyłem igłę od mojej OM10 to igła nie trzymała się na magnesie - miała tendencje do samoistnego wysuwania. Na moją wkładkę igła od starej weszła z dużym oporem i nie dałem rady docisnąć jej do końca.
Dlatego zrezygnowałem z dalszych doświadczeń i rozpocząłem poszukiwanie nowej wkładki
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41507
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka do Pioneer PL-L1000

#17

Post autor: Wojtek »

jaki_taki pisze:
02 maja 2018, 10:17
Czekam na przesyłkę od sprzedawcy gramofonów, są w drodze jakieś wkładki, może jedna może dwie,
oczywiście używane, mają być w lepszym stanie niż te, które wiszą w sprzedanych gramofonach.
Dziwny układ szczerze mówiąc :) Kinder niespodzianka wkładkowa :D
No ale może coś fajnego w tym jajku będzie :morda: Jakiś Shure czy inny ADC np.
jaki_taki pisze:
02 maja 2018, 10:17
Liczę na jakąś podpowiedź, czy MP-110 będzie lepiej współpracować z PL-1000, czy może z SL-1401?
Sam będziesz miał okazję sprawdzić, jeśli kupisz :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
jaki_taki
Posty: 67
Rejestracja: 13 maja 2015, 11:19
Gramofon: Pioneer PL-320
Lokalizacja: Kraków

Re: Wkładka do Pioneer PL-L1000

#18

Post autor: jaki_taki »

Wojtek post_id=212993 time=1525259893 user_id=2]
Dziwny układ szczerze mówiąc :) Kinder niespodzianka wkładkowa :D
No ale może coś fajnego w tym jajku będzie :morda: Jakiś Shure czy inny ADC np.
Tyś chyba jasnowidzem jest, otrzymałem przesyłkę, w niej Shure75ED type 2.
Zrobiłem zdjęcia żeby pokazać stan, zwłaszcza igły, można dołączyć?
jaki_taki
Posty: 67
Rejestracja: 13 maja 2015, 11:19
Gramofon: Pioneer PL-320
Lokalizacja: Kraków

Re: Wkładka do Pioneer PL-L1000

#19

Post autor: jaki_taki »

Wraz z headshellem :)
Awatar użytkownika
songo
Posty: 110
Rejestracja: 16 mar 2016, 23:06

Re: Wkładka do Pioneer PL-L1000

#20

Post autor: songo »

jaki_taki pisze:
02 maja 2018, 11:50
dot87 pisze:
02 maja 2018, 10:45
Skoro na tej starej bardziej trzeszczy to nie pomyślałeś żeby wymienić tylko igłę z tej Twojej nowej OM 10 ? Przypuszczam że to zjechana igła odpowiada za trzaski a skoro masz przy okazji nowa igłę na nowej wkładce to co stoi na przeszkodzie żeby sprawdzić (nie trzeba nic ustawiać bo generator ten sam a igłę można wymienić jak się człowiek uprze i bez zdejmowania z ramienia)
Opisywałem tą sytuację z wkładkami Ortofon OM10, ta stara jest węższa i gdy zdjąłem headshell z Pioneera i włożyłem igłę od mojej OM10 to igła nie trzymała się na magnesie - miała tendencje do samoistnego wysuwania.
Ale już Ci pisałem. Możesz nakleić na metalowy element mocujący wkładki kawałek taśmy izolacyjnej. Wtedy szersza igła będzie się trzymała pewnie. Można jej tak bezpiecznie używać.
jaki_taki
Posty: 67
Rejestracja: 13 maja 2015, 11:19
Gramofon: Pioneer PL-320
Lokalizacja: Kraków

Re: Wkładka do Pioneer PL-L1000

#21

Post autor: jaki_taki »

Dziękuję za przypomnienie, spróbuję zrobić jak podpowiadasz. Czy taśma izolacyjna to taka kolorowa np. zielona plastikowa używana przez elektryków?
Awatar użytkownika
songo
Posty: 110
Rejestracja: 16 mar 2016, 23:06

Re: Wkładka do Pioneer PL-L1000

#22

Post autor: songo »

jaki_taki pisze:
02 maja 2018, 20:39
Dziękuję za przypomnienie, spróbuję zrobić jak podpowiadasz. Czy taśma izolacyjna to taka kolorowa np. zielona plastikowa używana przez elektryków?
Tak. Ale to oczywiście nie musi być taśma izolacyjna, może być zwykła taśma klejąca, ale pewnie jedna warstwa nie wystarczy, gdyż jest cieńsza. W ostateczności może być skrawek papieru toaletowego (raczej nieużywanego, choć wedle upodobań ;)), tylko będzie wypadał przy każdym zdjęciu igły.
jaki_taki
Posty: 67
Rejestracja: 13 maja 2015, 11:19
Gramofon: Pioneer PL-320
Lokalizacja: Kraków

Re: Wkładka do Pioneer PL-L1000

#23

Post autor: jaki_taki »

Skoro na tej starej bardziej trzeszczy to nie pomyślałeś żeby wymienić tylko igłę z tej Twojej nowej OM 10 ? Przypuszczam że to zjechana igła odpowiada za trzaski a skoro masz przy okazji nowa igłę na nowej wkładce to co stoi na przeszkodzie żeby sprawdzić (nie trzeba nic ustawiać bo generator ten sam a igłę można wymienić jak się człowiek uprze i bez zdejmowania z ramienia)
Noszę się z zamiarem kupna nowej wkładki do Pioneer PL_L1000, już prawie byłem skłonny kupić MP-110, jednak wpadłem na jeszcze jedno rozwiązanie. Za co prawda 100 zł więcej, mogę kupić igłę OM20 i założyć ją do korpusu OM10. Mam w ten sposób dwie wkładki. Ta nowa OM10 już siedzi w Technics SL-1401 i jak dla mnie całkiem fajnie gra.
Jak napisałem powyżej dostałem wkładkę Shure M75ED, mam zamiar ją zagospodarować, tylko chciałbym aby szanowni znawcy wypowiedzieli się o jej stanie i ewentualnym zakupie zamiennika igły. Ocena sensowności inwestowania w nową igłę dotyczy także wkładki Kenwood N-39 mkII.
Mam jeszcze do remontu gramofon Pioneer PL-320, Dual cs 1214, wkładki znajdą zastosowanie :)
Ale już Ci pisałem. Możesz nakleić na metalowy element mocujący wkładki kawałek taśmy izolacyjnej. Wtedy szersza igła będzie się trzymała pewnie. Można jej tak bezpiecznie używać.
To mnie natchnęło :)
Awatar użytkownika
songo
Posty: 110
Rejestracja: 16 mar 2016, 23:06

Re: Wkładka do Pioneer PL-L1000

#24

Post autor: songo »

jaki_taki pisze:
03 maja 2018, 09:22
Skoro na tej starej bardziej trzeszczy to nie pomyślałeś żeby wymienić tylko igłę z tej Twojej nowej OM 10 ? Przypuszczam że to zjechana igła odpowiada za trzaski a skoro masz przy okazji nowa igłę na nowej wkładce to co stoi na przeszkodzie żeby sprawdzić (nie trzeba nic ustawiać bo generator ten sam a igłę można wymienić jak się człowiek uprze i bez zdejmowania z ramienia)
Noszę się z zamiarem kupna nowej wkładki do Pioneer PL_L1000, już prawie byłem skłonny kupić MP-110, jednak wpadłem na jeszcze jedno rozwiązanie. Za co prawda 100 zł więcej, mogę kupić igłę OM20 i założyć ją do korpusu OM10. Mam w ten sposób dwie wkładki. Ta nowa OM10 już siedzi w Technics SL-1401 i jak dla mnie całkiem fajnie gra.
Mała przestroga, jeśli będziesz chciał bawić się z droższymi igłami. Może się zdarzyć, że igła założona „na taśmę” do starszej wkładki nie będzie grała tak samo dobrze, jak zestaw bez protezy. Nie jest to regułą i może być równie dobrze, ale historia notowała i takie przypadki. Jak to w Ortofonie: wszystko zależy od tego, czy masz wkładkę wyprodukowaną w roku, kiedy suma opadów w Kopenhadze pomnożona przez średnią prędkość wiatru na Wyspach Owczych jest parzysta, czy nie. :)
Także przy droższych inwestycjach dobrze zapewnić sobie możliwość odsłuchu.
jaki_taki
Posty: 67
Rejestracja: 13 maja 2015, 11:19
Gramofon: Pioneer PL-320
Lokalizacja: Kraków

Re: Wkładka do Pioneer PL-L1000

#25

Post autor: jaki_taki »

Mała przestroga, jeśli będziesz chciał bawić się z droższymi igłami. Może się zdarzyć, że igła założona „na taśmę” do starszej wkładki nie będzie grała tak samo dobrze, jak zestaw bez protezy. Nie jest to regułą i może być równie dobrze, ale historia notowała i takie przypadki. Jak to w Ortofonie: wszystko zależy od tego, czy masz wkładkę wyprodukowaną w roku, kiedy suma opadów w Kopenhadze pomnożona przez średnią prędkość wiatru na Wyspach Owczych jest parzysta, czy nie. :)
Także przy droższych inwestycjach dobrze zapewnić sobie możliwość odsłuchu.
Dziękuję za cenna wskazówkę :), może dla większej pewności założę igłę OM 20 na korpus tej nowej wkładki OM 10, a na stary korpus obsadzę nową igłę igły OM 10.
Mimo wszystko rozglądnę się za igłą w Krakowie, w salonie gdzie można będzie przeprowadzić odsłuch.
jaki_taki
Posty: 67
Rejestracja: 13 maja 2015, 11:19
Gramofon: Pioneer PL-320
Lokalizacja: Kraków

Re: Wkładka do Pioneer PL-L1000

#26

Post autor: jaki_taki »

Gdzie kupić igłę do Shure75 D, jeśli zajdzie taka potrzeba? Przejrzałem internet, ofert jest sporo, wskażcie proszę tę właściwą :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41507
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka do Pioneer PL-L1000

#27

Post autor: Wojtek »

jaki_taki pisze:
03 maja 2018, 09:22
tylko chciałbym aby szanowni znawcy wypowiedzieli się o jej stanie
Po zdjęciach? Bez sensu :)
jaki_taki pisze:
03 maja 2018, 09:22
i ewentualnym zakupie zamiennika igły
Jest potężny temat na forum o Shure M75 :)
jaki_taki pisze:
03 maja 2018, 09:22
Ocena sensowności inwestowania w nową igłę dotyczy także wkładki Kenwood N-39 mkII
Nie jest to nic wysokich lotów.
jaki_taki pisze:
03 maja 2018, 20:45
Gdzie kupić igłę do Shure75 D, jeśli zajdzie taka potrzeba? Przejrzałem internet, ofert jest sporo, wskażcie proszę tę właściwą :)
JICO (tylko nie z Niemiec).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ