Wkładka do Technics SL-Q3

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka do Technics SL-Q3

#16

Post autor: Wojtek »

lolo164 pisze:
24 mar 2018, 16:28
Czy wkładki sprzedawane są w zestawie z igłą?
Oczywiście.
lolo164 pisze:
24 mar 2018, 16:35
A czy mógłbyś mi napisać dlaczego akurat zaproponowałeś tą Nagaokę a nie jakąś Audio-Technica.
Bo uważam że ta Nagaoka bardziej Tobie podejdzie niż jakaś Audio-Technica :)
Obywatel pisze:
24 mar 2018, 18:33
207 to świetna wkładka, ale jedyna igła jaką warto do niej dokupić, żeby dobrze brzmiała to NOS.
Bzdura.
Obywatel pisze:
24 mar 2018, 18:33
Kiedyś nawet wrzuciłem taki test:
Komentarze mówią same za siebie...
Skoro sam autor klipu (czyli Obywatel) stwierdza w komentarzach że test opiera się na porównaniu grania oryginalnej igły o nieznanym przebiegu, a jeszcze nawet nie wygrzanej, nowej igły JICO, to ciężko poważnie traktować takie testy czy opinie.
Bezwartościowe :(
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Wkładka do Technics SL-Q3

#17

Post autor: Obywatel »

Wojtek pisze:
24 mar 2018, 21:42
Obywatel pisze:
24 mar 2018, 18:33
207 to świetna wkładka, ale jedyna igła jaką warto do niej dokupić, żeby dobrze brzmiała to NOS.
Bzdura.
Jeśli są jakieś współczesne zamienniki dające gwarancję jakości, to poproszę o linki bo bardzo chętnie kupię igłę do mojej 207 :)
Wojtek pisze:
24 mar 2018, 21:42
Obywatel pisze:
24 mar 2018, 18:33
Kiedyś nawet wrzuciłem taki test:
Komentarze mówią same za siebie...
Skoro sam autor klipu (czyli Obywatel) stwierdza w komentarzach że test opiera się na porównaniu grania oryginalnej igły o nieznanym przebiegu, a jeszcze nawet nie wygrzanej, nowej igły JICO, to ciężko poważnie traktować takie testy czy opinie.
Bezwartościowe :(
Mimo, że igła Technics jest o nieznanym przebiegu (co jest argumentem przeciwko niej), to jednak i tak miażdży JICO. Być może "wygrzanie" ociupinę by zwiększyło szansę zamiennika, ale na pewno nie pozwoliłoby mu wskoczyć do tej samej ligi co (sferyczny) oryginał.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka do Technics SL-Q3

#18

Post autor: Wojtek »

Obywatel pisze:
25 mar 2018, 01:18
Jeśli są jakieś współczesne zamienniki dające gwarancję jakości, to poproszę o linki bo bardzo chętnie kupię igłę do mojej 207 :)
Masz już swój temat na ten temat.
Przy okazji, rozróżnij "gwarancja jakości" od "nie podoba mi się brzmienie, bo nie gra jak oryginał, więc zwracam sprawną igłę do sprzedawcy".
Jak dawno temu napisałem Tobie że żaden zamiennik nie zagra jak oryginalna igła? Kiedy to do Ciebie dotrze?
Technics zastosował przy tej serii dość nietypową i niepowtarzalną metalurgię przez co tego typu oczekiwania są stricte pobożnym życzeniem.

Możesz rozważyć wymianę samego grota igły na coś innego, skoro zawieszenie jeszcze żyje. Cantilever to ogarnie.
Obywatel pisze:
25 mar 2018, 01:18
Być może "wygrzanie" ociupinę by zwiększyło szansę zamiennika, ale na pewno nie pozwoliłoby mu wskoczyć do tej samej ligi co (sferyczny) oryginał.
Skoro nie masz bladego pojęcia to na jakiej zasadzie piszesz o pewności? :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
lolo164
Posty: 74
Rejestracja: 23 kwie 2017, 12:43
Gramofon: Technics SL-Q3

Re: Wkładka do Technics SL-Q3

#19

Post autor: lolo164 »

Ok dziękuję Ci Wojtku za pomoc. Wszystko do montażu wkładki będzie w zestawie? Czy potrzebuję coś jeszcze dokupić tzn. kabelki, śrubki itp?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka do Technics SL-Q3

#20

Post autor: Wojtek »

To zależy czy chcesz założyć wkładkę na drugim headshellu czy też chcesz wykorzystać ten już posiadany i zamienić wkładkę Technicsa na nową.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
lolo164
Posty: 74
Rejestracja: 23 kwie 2017, 12:43
Gramofon: Technics SL-Q3

Re: Wkładka do Technics SL-Q3

#21

Post autor: lolo164 »

Chcę wykorzystać już posiadany headshell.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka do Technics SL-Q3

#22

Post autor: Wojtek »

No to temat z głowy :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kmk
Posty: 24
Rejestracja: 05 wrz 2017, 16:13
Gramofon: Technics SL-1700mk2
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wkładka do Technics SL-Q3

#23

Post autor: kmk »

...ale warto zamontować nową wkładkę na nowy headshell, żeby potem w prosty sposób sobie porównać brzmienie.

Wracając do wkładki 207C mam ją w tej chwili z oryginalną igłą i brzmi ona bardzo przyjemnie dla ucha w porównaniu do Nagaoki mp110, bardziej funowsko, gra bardziej po ciemnej stronie mocy, jest to bardzo miłe dla ucha. Nagaoka technicznie wygrywa, żadne z pasm nie jest podbite, wybiera z płyty więcej szczegółów, ale jest też przez to chłodniejsza i można to określić to jako brak duszy przy bardziej mięsisty rockowych kawałka.
ODPOWIEDZ