Zmiana wkładki z AT 95E

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
bartekk
Posty: 37
Rejestracja: 30 sty 2018, 15:57

Zmiana wkładki z AT 95E

#1

Post autor: bartekk »

Witam

Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem gramofonu Audio-Technica AT-LP120USBHC ze standardową wkładką AT 95E.
Sprzęt podłączony jest do Cambridge Audio Minx Xi i do kolumn Castle Knight 3 i gra bardzo fajnie. Ale jak to w życiu bywa naczytałem się że zmiana wkładki spowoduje że oniemieję :) i w oko wpadły mi nasdtępujące modele. Brałbym z headshellem coby się nie bawić w przekładanie:

- Audio-Technica VM520EB/H
- Audio-Technica VM530EN/H

Kasa coprawda prawie drugie tyle co gramofon, ale w imię lepszego odbioru poświęcę się. I teraz pytanie czy warto i który szanowne Koleżeństwo by poleciło. A może warto coś innego ? Bedę bardzo wdzięczny za pomoc.
bartekk
Posty: 37
Rejestracja: 30 sty 2018, 15:57

Re: Zmiana wkładki z AT 95E

#2

Post autor: bartekk »

Dzięki za pomoc :)
Kupiłem AT 120E
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmiana wkładki z AT 95E

#3

Post autor: Wojtek »

bartekk pisze:
30 sty 2018, 23:19
Dzięki za pomoc :)
W sensie że masz ADHD bo nie mogłeś wyczekać aż ktoś odpisze? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
bartekk
Posty: 37
Rejestracja: 30 sty 2018, 15:57

Re: Zmiana wkładki z AT 95E

#4

Post autor: bartekk »

niecierpliwy jestem :)
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3795
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Zmiana wkładki z AT 95E

#5

Post autor: Obywatel »

bartekk pisze:
30 sty 2018, 16:06
naczytałem się że zmiana wkładki spowoduje że oniemieję :)
Wbudowany przedwzmacniacz tego gramofonu skutecznie zniweluje różnicę pomiędzy AT-95E a czymkolwiek lepszym.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
bartekk
Posty: 37
Rejestracja: 30 sty 2018, 15:57

Re: Zmiana wkładki z AT 95E

#6

Post autor: bartekk »

Obywatel pisze:
11 lut 2018, 03:00
bartekk pisze:
30 sty 2018, 16:06
naczytałem się że zmiana wkładki spowoduje że oniemieję :)
Wbudowany przedwzmacniacz tego gramofonu skutecznie zniweluje różnicę pomiędzy AT-95E a czymkolwiek lepszym.
I dlatego jest wyłączony, a do gramofonu podpięty jest przedwzmacniacz Cambridge Audio Uno. Zastanawiam sie jedynie nad stałym wymontowaniem przedwzmacniacza z gramofonu
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15181
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zmiana wkładki z AT 95E

#7

Post autor: darkman »

Po co?
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3795
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Zmiana wkładki z AT 95E

#8

Post autor: Obywatel »

bartekk pisze:
11 lut 2018, 10:15
Zastanawiam sie jedynie nad stałym wymontowaniem przedwzmacniacza z gramofonu
To słuszny kierunek. A efekty można usłyszeć tu:

Ostatnio zmieniony 11 lut 2018, 17:22 przez Obywatel, łącznie zmieniany 2 razy.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15181
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zmiana wkładki z AT 95E

#9

Post autor: darkman »

Nie pytam jak tylko na hoy tracić na wartości w przypadku wymiany na inny model!
Co akurat w przypadku tego modelu, prędzej czy póxniej miewa miejsce. Świni siodełm nie uczynisz ułana.
Materiał z grubsza nie jest dla mnie nowością, ale ma 27 minut = jajca Se czynisz? ;)
Reasumując nie pytam Ciebie tylko bartekk@, bo być może jego ewentualna decyzja nie jest w pełni świadoma. Pewnie dlatego napisał, że się zastanawia.

A propo konia na hoy mnie Obywatelu cytujesz? Skoro post jest pod postem? Zwłaszcza, że nie oczekuję odpowiedzi od Ciebie, bo to nie ja się tutaj zastanawiam. ADHD?
Prawdę mówiąc nic mnie tak nie osłabia na forum, jak stary forumowicz przypalający głupa.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3795
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Zmiana wkładki z AT 95E

#10

Post autor: Obywatel »

Nie ma konieczności nieodwracalnej ingerencji czy fizycznego wybebeszania pre-ampa, żeby się go pozbyć z toru, a efekt jest bardzo odczuwalny na plus.

Testy brzmienia przed / po zaczynają się w tym momencie:
https://youtu.be/4NT67ii04uQ?t=19m23s
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15181
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zmiana wkładki z AT 95E

#11

Post autor: darkman »

Najlepszy efekt upgrade tego modelu gramofonu możliwy jest w fabryce.
A to poprzez profesjonalną kontrolę jakości i rygor ostatecznej obróbki części wraz z ich składaniem. Tymczasem mamy to co mamy.
- znane i opisywane problemy ze stabilnością obrotów,
- złe pasowanie elementów napędu,
- niska kontrola jakości produkcji seryjnej i w efekcie sporo zastrzeżeń użytkowników końcowych,
Sam preamp jest wyłączalny i to ostatecznie wystarcza, reszta to przysłowiowe dłubanie w nosie, którego efekt może być odczuwalny zwłaszcza w kwestii dobrego samopoczucia grzebacza. Operacja owa jest odnośna prostowaniu (omijaniu) toru krekcji w niektórych wzmacniaczach. Sztuka dla sztuki. Można? Oczywiście, że można. Świat audio zniesie wszystko. Tylko po co?

Dla każdego coś miłego:
(na ww temat mamy na forum co najmniej kilka konkretnych wątków)
Hm.. :D a tak między nami jaskiniowcami Obywatelu, nie sądzisz chyba, że będę słuchał jakichś niby próbek dźwiękowych via YT? :lol:

Rzecz jasna modyfikacja np CA Azur przynosi pewne odczuwalne w niewielkim stopniu efekty nie przeczę, jednak to nadal tylko Azor i daleko od swojej budy nie odleci.

Dla mnie (ww sens) to coś jak poszukiwanie złota w Górach Kaczawskich. Sensowne? No pewnie. Ono tam jest ponad wszelką wątpliwość, jednak w śladowych ilościach i z tegoż piasku bicza nie ukręcisz.
Inna sprawa, że w Klondike też teraz zima. Jakbyś nie stanął to dupa z tyłu.
bartekk
Posty: 37
Rejestracja: 30 sty 2018, 15:57

Re: Zmiana wkładki z AT 95E

#12

Post autor: bartekk »

darkman pisze:
11 lut 2018, 18:38

- znane i opisywane problemy ze stabilnością obrotów,
- złe pasowanie elementów napędu,
- niska kontrola jakości produkcji seryjnej i w efekcie sporo zastrzeżeń użytkowników końcowych,

Rzeczonych usterek w AT 120 nie stwierdzam - jest równo i stabilnie, gramofon bardzo fajnie gra po lekkiej modyfikacji - wymieniłem filc na korek, zmieniłem wkładkę na AT 120 i dodałem przedwzmacniacz Cambridge Audio Solo. Różnica pomiędzy wbudowanym wzmacniaczem a zewnętrznym jest DRASTYCZNA. Różnica po wymontowaniu / stałym odłączeniu wbudowanego przedwzmacniacza a jedynie jego wyłączeniem również jest odczuwalna w wysokich tonach i jest to bardzo wyraźne.
Tyle w temacie
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmiana wkładki z AT 95E

#13

Post autor: Wojtek »

Może akurat miałeś farta i trafił się lepiej skręcony egzemplarz ;)
Oby dotrwał poza gwarancję.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15181
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zmiana wkładki z AT 95E

#14

Post autor: darkman »

Jeśli wszystko OK Twoim zdaniem, to dobrze.
Gratuluję zatem. dobrego samopoczucia i zadowolenia.
bartekk pisze:
11 lut 2018, 21:10
fajnie gra po lekkiej modyfikacji
Nie masz zielonego pojęcia co to modyfikacja, tak BTW i nadużywasz znaczenia tego słowa. Bardzo.
bartekk pisze:
11 lut 2018, 21:10
- wymieniłem filc na korek
Czad! :lol:
bartekk pisze:
11 lut 2018, 21:10
a zewnętrznym jest DRASTYCZNA - i
Ktoś napisał, że nie? Hę? Wiesz o czym piszesz, czy tak się Tobie jedynie zdaje?
bartekk pisze:
11 lut 2018, 21:10
nie ma co tu pieprzyć że "są odczuwalne w niewielkim stopniu efekty".
Nie napisałem nic o Twoim budżetowym pphono. Informacja jest o innym modelu CA, dość podatnym na uwaga będzie trudne słowo, modyfikacje. Prawdziwe. Zatem pudło. W dodatku poparte pejoratywnym wulgaryzmem, który sobie zdecydowanie wypraszam i to w trybie natychmiastowym zgłaszając Twoje było nie było dość frywolnie nietypowe zachowanie, do moderatora forum z prośbą o wyciągnięcie konsekwencji.
bartekk pisze:
11 lut 2018, 21:10
"są odczuwalne w niewielkim stopniu efekty"...
W istocie owe efekty profesjonalnej modyfikacji wzmiankowanego przez mnie pphono należy uznać za znikome, choć w istocie odczuwalne, co w żaden sposób nie podnosi klasy tego preampu ani też nie lokuje go w innej klasie.
bartekk pisze:
11 lut 2018, 21:10
Kolega przedmówca sprawdzał
Owszem sprawdzał.
bartekk pisze:
11 lut 2018, 21:10
czy tak lubi popierdolić ?
No cóż to pytanie wydaje mi się być nieco zbyt familiarnym jak na krótki czas naszej korespondencyjnej przecież tylko znajomości. Sugerujesz coś konkretnego? Ten rodzaj propozycji zakrawa na rodzaj mobingu. W dodatku o nieokreślonej proweniencji gatunkowej. Będziesz uprzejmy doprecyzować swoje pytanie? Chętnie się do niego ustosunkuję nie tylko na łamach forum. Nalegam zatem i czekam informacji uzupełniającej. Jednocześnie chciałbym dodać, że w obszarze mojego zainteresowania leżałoby też uzyskanie informacji skąd taki rodzaj ciekawości i jakie są jej podstawy?
bartekk pisze:
11 lut 2018, 21:10
Różnica po wymontowaniu / stałym odłączeniu wbudowanego przedwzmacniacza a jedynie jego wyłączeniem również jest odczuwalna w wysokich tonach i jest to bardzo wyraźne.
To po co nas epatujesz informacją, że się zastanawiasz czy go wymontować? Czyżbyś nie był pewny swoich ww osądów?
bartekk pisze:
11 lut 2018, 21:10
również jest odczuwalna w wysokich tonach
Wysokie tony to akurat domena wkładki, którą zamontowałeś. Tu ocena może natrafiać na zbyt małe doświadczenie odłsuchowe wkładek w ogóle, choć nie musi. Już sam rodzaj postawionego pytania w pierwszym poście świadczy o tym iż wzmiankowane doświadczenie w Twoim wypadku jest niewielkie, by nie powiedzieć żadne.
W istocie nic złego w prezentowaniu swojej oceny, jednak ton nieznoszący sprzeciwu na tym etapie ma znamiona natury satyrycznej.
bartekk pisze:
11 lut 2018, 21:10
Tyle w temacie
Bynajmniej. Wkrótce się o tym przekonasz.

Sugeruję więcej empatii w nowym miejscu. Sugeruję unikać obrażania innych, bo kij ma dwa końce.
Sugeruję by się zastanowić czy na pewno rodzaj przyjętej narracji jest właściwym w stosunku do osoby, która w stosunku do ciebie nie użyła żadnych określeń, które personalnie można by uznać za obraźliwe. Sugeruję panować na swoim językiem.
bartekk
Posty: 37
Rejestracja: 30 sty 2018, 15:57

Re: Zmiana wkładki z AT 95E

#15

Post autor: bartekk »

Dziękuję za wyjeśnienia. Treść postu zmieniłem zanim Ty Kolego zdążyłeś wydłubać ten przydługi powyższy wywód - notabene musiałeś go dość długo pisać. Jeśli uraziłem to przepraszam - ja prosty chłopak z dobrym słuchem jestem
ODPOWIEDZ