Wkładka/igła do Kenwood kd-1033

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Fisiel
Posty: 12
Rejestracja: 15 gru 2017, 14:00

Wkładka/igła do Kenwood kd-1033

#1

Post autor: Fisiel »

Witajcie,
Dziś rano stałem się szczęśliwym posiadaczem używanego Kenwooda KD-1033. Podłączyłem go do Art Dj Pre 2, wszystko niby działa, krążek się kręci, muzyka leci, ale... Potwornie trzeszczy, skacze, powtarza się. Niestety, wszystkie płyty w kolekcji są w stanie popiwnicznym - nie mam jeszcze nic, czym mógłbym je wyczyścić, poza szmatką z mikrofibry - więc ciężko mi stwierdzić, czy to wina płyt, zajechanej igły, wkładki, czy złego wyważenia antyskatingu. Ale cóż, nowy krążek przyjdzie niebawem pocztą, utensylia do czyszczenia też zaraz kupię, tylko ta igła... W tej chwili zamontowana jest
N 47 Kenwooda. Na jaką polecilibyście ją wymienić? Czy skoro to używka to muszę wymienić też wkładkę, czy wystarczy sama igła? Skąd mam wiedzieć, jaka tam jest wkładka? :P
dizzyx
Posty: 17
Rejestracja: 25 gru 2017, 23:45

Re: Wkładka/igła do Kenwood kd-1033

#2

Post autor: dizzyx »

Igła N47, wkładka to Kenwood V47. Do tej wkładki zamontujesz w zasadzie tylko taką igłę ;)
Na allegro masz u dwóch sprzedawców, u obu są to raczej zamienniki ;)
Jeśli nie znasz przebiegu igły to lepiej ją wymienić, możesz wymienić samą igłę ;)
Fisiel
Posty: 12
Rejestracja: 15 gru 2017, 14:00

Re: Wkładka/igła do Kenwood kd-1033

#3

Post autor: Fisiel »

Dzięki, zatem tę właśnie zamówię:) Opłaca się inwestować w nową wkładkę, czy na początek analogowej przygody wystarczy ta V 47? I... czy wkładka się zużywa?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka/igła do Kenwood kd-1033

#4

Post autor: Wojtek »

Wystarczy. Praktycznie się nie zużywa.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ