Uzupełnienie MM do AT-OC9/II ?

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Therion
Posty: 456
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:49

Uzupełnienie MM do AT-OC9/II ?

#1

Post autor: Therion »

Wojtek pisze:
24 lis 2017, 14:42
Therion pisze:
24 lis 2017, 14:40
ale powiedziano mi, że dla ATOC9 mogą co najwyżej buty wiązać, to odpuściłem
Błąd :)
Therion pisze:
24 lis 2017, 14:40
Z MM mam AT95 i Fonikę MF100 :) Leżakują.
To wiele tłumaczy :)
Wojtku, jeżeli nie masz mnie jeszcze dość :) to którą wkładkę z MM byś mi polecił jako uzupełnienie do AT-OC9/II ?

Lubię z kopytem, dużo basu, szeroka scena. Jak wiesz DL-103R nie podeszła mi. Tzn byłaby fajna, gdybym nie znał OC9.
Awatar użytkownika
Therion
Posty: 456
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:49

Re: O wyższości wkładek MM nad MC

#2

Post autor: Therion »

Wczoraj z nudów przykręciłem do headshella AT95 i włączyłem ... Zabrzmiało tak, jakby mój sprzęt miał poważną awarię. Buczący potężny bas a później długo, długo nic i dopiero jakieś przytłumione dźwięki. O, mniej więcej tak, jakbyśmy MM podłączyli w phono stage jak MC.

Nie umiem sprawdzić, czy AT95 jest odpowiednia dla mojego ramienia, ale chyba nie, bo przeciwwagę musiałem wkręcić niemal całą.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41812
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: O wyższości wkładek MM nad MC

#3

Post autor: Wojtek »

Therion pisze:
06 gru 2017, 22:32
to którą wkładkę z MM byś mi polecił jako uzupełnienie do AT-OC9/II ?
To zależy jaką rolę miałoby pełnić to "uzupełnienie".
Chodzi Ci o "to samo, ale inaczej"?
Therion pisze:
06 gru 2017, 22:38
Buczący potężny bas a później długo, długo nic i dopiero jakieś przytłumione dźwięki. O, mniej więcej tak, jakbyśmy MM podłączyli w phono stage jak MC.
Myślę że przesadzasz nieco. Jaki masz w ogóle preamp MM, a jaki MC?
Therion pisze:
06 gru 2017, 22:38
Nie umiem sprawdzić, czy AT95 jest odpowiednia dla mojego ramienia, ale chyba nie, bo przeciwwagę musiałem wkręcić niemal całą.
Jest.

Z tego co rozumiem to przesiadłeś się kiedyś z Fonici (?) na Transrotora z Jelco SA-250, a z AT-95 na AT-OC9/II.
I teraz w efekcie jest bieda poznawcza, bo mamy pewną wielką dziurę doświadczalną do zapchania między tymi sprzętami :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Therion
Posty: 456
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:49

Re: O wyższości wkładek MM nad MC

#4

Post autor: Therion »

Wojtek pisze:
07 gru 2017, 00:48
Z tego co rozumiem to przesiadłeś się kiedyś z Fonici (?) na Transrotora z Jelco SA-250, a z AT-95 na AT-OC9/II.
Nie nie :) Fonica >GS Adam AT-95E> CEC6200 z Shure V15MKIII > Ad Fontes z Goldring 2100 > TR-800S z Goldring Electra (na ułamek sekundy ta Electra) zastąpiła ją DL-103R na 5h :) póżniej AT-OC9ML/II i w tym miejscu stoję.
Wojtek pisze:
07 gru 2017, 00:48
Myślę że przesadzasz nieco. Jaki masz w ogóle preamp MM, a jaki MC?
dla wkładek MC i MM mam LAR LPS-1

Hmm... To może istnieje taka ewentualność, że moja AT95E jest jakoś uszkodzona, bo to, co usłyszałem, było bardzo złe, takie. I nie piszę tego dlatego, że mi się w d*pie przewróciło, tylko naprawdę buczało. Tę AT95E mam krótko, założyłem kilka razy, ale może ma jakąś wadę? Mam w razie czego 2gą, nieodpakowaną, miałem sprzedać (nieodpakowana jest warta jakieś 100zł, ale jeżeli piszesz, że moje ramię jest w stanie zaakceptować AT95E mimo, że przeciwwaga jest wkręcona niemal do końca, żeby uzyskać nacisk tych 2g, to odpakuję nową i spróbuję jeszcze raz.
Awatar użytkownika
Therion
Posty: 456
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:49

Re: O wyższości wkładek MM nad MC

#5

Post autor: Therion »

Wojtek pisze:
07 gru 2017, 00:48
Therion pisze:
06 gru 2017, 22:32
to którą wkładkę z MM byś mi polecił jako uzupełnienie do AT-OC9/II ?
To zależy jaką rolę miałoby pełnić to "uzupełnienie".
Chodzi Ci o "to samo, ale inaczej"?
No chyba tak.

Myślę raczej o czymś dynamicznym, też jakoś tam kultowym (1042?) tak dla alternatywy ATOC9 . Może być propozycja używanej, którą trzeba poszukać w świecie. Nawiązuję do tytułu tego postu: O wyższości wkładek MM nad MC Może warto mieć jakąś MM w kolekcji.
Awatar użytkownika
Therion
Posty: 456
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:49

Re: O wyższości wkładek MM nad MC

#6

Post autor: Therion »

Nagaoka MP110 da radę ?
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10503
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: O wyższości wkładek MM nad MC

#7

Post autor: Myszor »

Therion pisze:
07 gru 2017, 15:22
Nagaoka MP110 da radę ?
Jest bardzo fajna ale to jest inne słuchanie niż AT.
Problem jest taki że jak się wejdzie wyżej na drabinkę to się nie chce schodzić szczebelek niżej bo mniej świata widać.
Płyty na sprzedaż: viewtopic.php?t=21701
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15315
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: O wyższości wkładek MM nad MC

#8

Post autor: darkman »

To już problem laryngologiczny raczej. W lunecie Panie, jak powiększenie za duże to i trudniej trafić, bo chybota. Lufa jako i wkładka szykujemy pod siebie, a nie żeby być najwyższym* i dajmy na to najdroższym w całej swojej najbardziejszości.
*dobrze jest podać też, ze względu na co? Inaczej to bełkot, choć sympatyczny.

Oczywiście słynne ramię Theriona nie podlega żadnym kwalifikacją bo jest jego. Dlatego jest najlepsze. Bo tak.
:D poza tym Therion ma fajny motór i nawet Regowi się podobał, a to jest spore wydarzenie towarzyskie. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Petro
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2017, 20:44
Gramofon: PS-X75, SL-1600
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: O wyższości wkładek MM nad MC

#9

Post autor: Petro »

Myszor pisze:
07 gru 2017, 15:33
jak się wejdzie wyżej na drabinkę to się nie chce schodzić
darkman pisze:
07 gru 2017, 16:06
wkładka szykujemy pod siebie, a nie żeby być najwyższym
Świnto Racja, ale ... na tej dajmy na to drabinie, jak kumpel jest kilka szczebli wyżej, to ma się głowę na wysokości jego... no miejscu, które nie sprzyja dyskursom, nie mówiąc już o oddychaniu i czy się chce czy nie, wędruje się w górę. I takie już nasze przekleństwo, a może błogosławieństwo, że ciągle się coś chce zmieniać, poprawiać, ulepszać. Już Amator 2b nie starcza, już Rotel, a za chwile inny hebel, albo Hegel.
I tak będziemy szukać tego Złotego Audio Graala.
PS-X75, SL-1600mk2//AT33E LC-OFC//AT440Mla-VMN50SH//Accu E-406V//Quadral Vulkan
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15315
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: O wyższości wkładek MM nad MC

#10

Post autor: darkman »

Pjetro Hegel to chiński hebel. :mrgreen: Co nie przeszkadza mu być bdb wzmakiem.
Droga audio tak. Kołtunizm audio nie. (oczywiście, że to nie do Myszora, tylko tak z natury "żem cytował").
Awatar użytkownika
Therion
Posty: 456
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:49

Re: O wyższości wkładek MM nad MC

#11

Post autor: Therion »

darkman pisze:
07 gru 2017, 16:06
Oczywiście słynne ramię Theriona nie podlega żadnym kwalifikacją bo jest jego. Dlatego jest najlepsze. Bo tak.
:D poza tym Therion ma fajny motór i nawet Regowi się podobał, a to jest spore wydarzenie towarzyskie. :mrgreen:
Świetnie to ująłeś. Jest świetne, bo jest moje. Ale to by było próżne, a przecież nie można mi próżności zarzucić. Więc jest najlepsze również dlatego, iż wierzę sprzedawcy. A sprzedawca twierdził, że to nie jest zwykłe Jelco. Producent wziął zwykłe Jelco, następnie wybrał trzy dziewice spośród tysiąca i te trzy dziewice w nocy, wciągnęły nowe druciki do tego ramionka, następnie oplotły to ramię udami i przetestowały. A producent widział to i wiedział, że to jest dobre. I rzekł: już nie nazywasz się Jelco. Nazywasz się TR-800S. I tak nastał poranek, dzień kolejny. Wówczas pojawiam się ja, cały na biało i kupuję gramiaka z tym rozdziewiczonym, jeszcze pachnącym świeżością, dawnym Jelco a obecnie TR.

Dziękuję za pochwałę motóra. Raider mu.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15315
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Uzupełnienie MM do AT-OC9/II ?

#12

Post autor: darkman »

Therion pisze:
07 gru 2017, 21:04
wybrał trzy dziewice spośród tysiąca i te trzy dziewice w nocy,
Rozłożyły nogi, ale było ciemno i do dziś nie wiedzą przed kim. Niesmak jednak pozostał :mrgreen:, a gawiedź i tak uwierzy, bo jest gawiedzią i to jej prawo.
..3 z tysiąca to nawet COBOS nie robi.. chyba, że bokami, jak te Panie, po tamtej nocy która opisałeś Waść :D
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3985
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Uzupełnienie MM do AT-OC9/II ?

#13

Post autor: SimonTemplar »

Myszor pisze:
07 gru 2017, 15:33
Jest bardzo fajna ale to jest inne słuchanie niż AT.
Problem jest taki że jak się wejdzie wyżej na drabinkę to się nie chce schodzić szczebelek niżej bo mniej świata widać.
DOKŁADNIE.
Walczę od kilku tygodni z przesiadką z AT440Mlb na Nagaokę MP150 i odtruć się po AT nie mogę.
Obie fajne, ale to inne granie.
Therion pisze:
07 gru 2017, 15:22
Nagaoka MP110 da radę ?
Radę to ona da ale po AT-OC9/II może u ciebie długo nie powisieć. Insza inszość ;)
Awatar użytkownika
Therion
Posty: 456
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:49

Re: Uzupełnienie MM do AT-OC9/II ?

#14

Post autor: Therion »

Therion pisze:
07 gru 2017, 15:22
Nagaoka MP110 da radę ?
Radę to ona da ale po AT-OC9/II może u ciebie długo nie powisieć. Insza inszość ;)
To tak już miałem z Denonem. Fajny, ale.... AT fajniejsze.

OK, summa summarum, albo AT albo nic.

Szkoda, bo chyba ominie kilka fajnych wkładek. Ok, płyty za to kupię.

Dzięki za dobre chęci.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6390
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Uzupełnienie MM do AT-OC9/II ?

#15

Post autor: Regsoft »

Therion pisze:
07 gru 2017, 21:04
dziewice ... wciągnęły ... druciki
Aha :shock:
ODPOWIEDZ