Dual 1246 jaką wkładkę wybrać

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Dual 1246 jaką wkładkę wybrać

#16

Post autor: darkman »

Nagets pisze:
12 lis 2017, 19:17
Wiesz o gustach i guścikach podobno się nie dyskutuje
Bynajmniej.
Z gustem się nie dyskutuje. O gustach i guścikach owszem.
Nagets pisze:
12 lis 2017, 19:17
darkman pisze: ↑
34 min temu
'Klon AT" daje takie pojęcie o wkładkach AT jak filmiki o reszcie. Z gustem japońca jest jak z dupą, każdy ma swoją.

Wiesz o gustach i guścikach podobno się nie dyskutuje,
Masło maślane. Rzecz dotyczy wkładki Grado, a to wkładka która nie gra w większości systemów.
Nagets pisze:
12 lis 2017, 19:17
ale wiesz, nie mój malowany świat
Wiem.
Nagets pisze:
12 lis 2017, 19:17
nie moje kredki.
To się czyta praktycznie w każdym Twoim zdaniu. Kwestia czasu i chęci. Wiedza przyjdzie z czasem doświadczeń.
Nagets pisze:
12 lis 2017, 19:17
że pojęcie o wkładkach AT mam prawie zerowe
Nie masz żadnego. Nie wiesz o czym piszesz.
Nagets pisze:
12 lis 2017, 19:17
żeby nie było że nie masz chociaż trochę racji.
A jakie to ma znaczenie kolego? Chcesz oceniać wirtualnie wkładki Audiotechnica przez pryzmat posiadanej DMS i wyrażać swoje zdanie na ich temat? Sam kiedyś będziesz się z tego śmiał, a na dziś życzę więcej loozu i mniej wojowniczości.
Nikt tu nie jest przeciwko Tobie, bo to zbyt łatwe.
Nagets pisze:
12 lis 2017, 19:32
trochę inaczej można było sformułować zdanie i od razu nie brzmiałoby to jak zaczepka.
To sformułuj. Zacznij od siebie. Na pouczanie przyjdzie właściwy czas i u Ciebie.
Awatar użytkownika
PhantomLord
Posty: 243
Rejestracja: 23 wrz 2016, 08:48
Gramofon: SABA PSP 250
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dual 1246 jaką wkładkę wybrać

#17

Post autor: PhantomLord »

Wkładkę odsłuchać to jednak musiałbyś u siebie, bo jednak wzmacniacz, przedwzmacniacz, gramofon, kolumny, pomieszczenie no wszystko ma znaczenie. Moim zdaniem nie ma sensu się szlajac, chyba że jakiś kolega z forum ma na stanie mp-110 i Cię przyjmie, ale to raczej jako wizyta towarzyska niż odsłuchiwania ;-).

Co do ściągania z Niemiec, no to sam się zastanow czy warto oszczędzać te 50 zł. Ja bym pewnie wolał oszczędzać :mrgreen: ale ja skąpy jestem ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dual 1246 jaką wkładkę wybrać

#18

Post autor: Wojtek »

Nagets pisze:
12 lis 2017, 18:25
Aż tak źle? Pewien Japończyk ocenił ją na miejscu numer 2 zaraz za Nagaoką w swojej recenzji - dlatego się dziwię :D.
A ja się dziwię po kiego grzyba Ty jeszcze z nami dyskutujesz skoro odkryłeś "pewnego Japończyka" na youtube :)
Strata czasu.
Nagets pisze:
12 lis 2017, 18:25
Z tego co się orientuję AT głównie mają jasne brzmienie, chociaż mój klon AT z tanią igłą gra okej. Potrafi przybucić :doh:.
To że wkładka gra jasno nie znaczy że nie ma w ogóle dołu czy energii.
Nagets pisze:
12 lis 2017, 18:25
Filmiki na youtube z bezpośrednio zgranym dźwiękiem i to jeszcze z Duala napawają optymizmem
Głupota.
Nagets pisze:
12 lis 2017, 19:17
Nie wiem czy chce mi się aż tak bawić :D.
Pierw pisałeś że nie straszne Ci zagraniczne transakcje, a teraz pękasz przy najprostszych numerach :D
Komedia.
Nagets pisze:
12 lis 2017, 19:17
Z Niemieckiej strony wyszło koło 550-560zł już z przesyłką, pytanie czy też czegoś nie doliczą, aktualna cena na wamacie to 590zł - czyli raczej się nie opłaca.
Nie doliczą. Opłaca się, o 40 złotych :)
Nagets pisze:
12 lis 2017, 19:17
No chyba, że wgl odradzacie tego sprzedawce - chociaż już parę rzeczy u niego zamawiałem i ani razu mnie nie oszukano.
Pierwsza część zdania jest co najmniej głupkowata patrząc na drugą część.
Dlaczego mamy nie polecać najtańszego sprzedawcy Nagaoka (i nie tylko) w Polsce?
Nagets pisze:
12 lis 2017, 19:17
to tak trochę się zastanawiam tylko wtedy czemu się wgl udzielasz - ale wiesz, nie mój malowany świat, nie moje kredki.
Szczyt :D
Nagets pisze:
12 lis 2017, 19:32
ale tak trochę inaczej można było sformułować zdanie i od razu nie brzmiałoby to jak zaczepka
To może lepiej nie patrz na moje zdania w tej odpowiedzi :morda:
Zupełnie nie dziwię się tekstom darkmana bo odbieram to co czytam chyba tak samo.
Tyle że ja chyba mam więcej cierpliwości :morda:
Nagets pisze:
12 lis 2017, 19:32
Zobaczymy, wydaje mi się że to dobry wybór.
Jak kupisz i zamontujesz to się przekonasz.
Nagets pisze:
12 lis 2017, 19:32
Ale z góry zakładam, że raczej z tym ciężko - a później jest kwestia tego czy to tak samo zagra z moim gramofonem.
Bingo! :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Nagets
Posty: 15
Rejestracja: 17 mar 2016, 19:39
Gramofon: Dual 1246

Re: Dual 1246 jaką wkładkę wybrać

#19

Post autor: Nagets »

Wojtek pisze:
13 lis 2017, 01:08
A ja się dziwię po kiego grzyba Ty jeszcze z nami dyskutujesz skoro odkryłeś "pewnego Japończyka" na youtube
Strata czasu.
Wiem, że to opinia tylko jednej osoby, zaraz nie płaczę że hurr durr bo on tak mówił to musi być super. Jestem ciekawy Twojej opinii, a Ty mnie gasisz że po co wgl z wami gadam - super. Mogłem wgl o Tym nie wspominać, ale pamiętam jak wy się podniecaliście jego recenzjami na shoucie - to wszedłem na jego profil.
Wojtek pisze:
13 lis 2017, 01:08
To że wkładka gra jasno nie znaczy że nie ma w ogóle dołu czy energii.
Być może jestem zbyt świeży jeszcze w tej kwestii żeby aż tak się w stu procentach wypowiadać - ale wydaje mi się, że w mojej wkładce jednak ciężar jest i aż tak jasno nie brzmi. Ale zobaczymy jak osłucham więcej wkładek.
Wojtek pisze:
13 lis 2017, 01:08
Głupota.
Tak wiem, ocenianie przez youtube jest złe, mam całkowicie inny sprzęt. Bla bla bla, daje mi to tylko pogląd, że jakoś to tam zagra i nie będzie całkowicie sucho - jeśli o tym mówimy, to przepraszam że chciałem się upewnić czy wgl będzie na zbliżonym ramieniu dół :D. Coś tam można stwierdzić, ale wiadomo bez przesady.
Wojtek pisze:
13 lis 2017, 01:08
Pierw pisałeś że nie straszne Ci zagraniczne transakcje, a teraz pękasz przy najprostszych numerach :D
Komedia.
To co zrobie to raczej moja sprawa - jeszcze się zastanawiam. Jak nie doliczą to raczej się szarpnę. Także rzeczywiście boki zrywać :D.
Wojtek pisze:
13 lis 2017, 01:08
Pierwsza część zdania jest co najmniej głupkowata patrząc na drugą część.
Dlaczego mamy nie polecać najtańszego sprzedawcy Nagaoka (i nie tylko) w Polsce?
Nie wiem, może ktoś kiedyś nie dostał wkładki za którą wywalił +500zł - ja u tego sprzedawcy zamawiam tylko koszulki, a wcześniej tylko igłę. Na razie było si - może ktoś chciał podzielić się inną opinią.
Wojtek pisze:
13 lis 2017, 01:08
Jak kupisz i zamontujesz to się przekonasz.
No nie mam wyjścia raczej ;D.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dual 1246 jaką wkładkę wybrać

#20

Post autor: Wojtek »

Nagets pisze:
13 lis 2017, 08:02
Wiem, że to opinia tylko jednej osoby, zaraz nie płaczę że hurr durr bo on tak mówił to musi być super. Jestem ciekawy Twojej opinii, a Ty mnie gasisz że po co wgl z wami gadam - super.
Nie. Po prostu tak to brzmi jak czytam, że "ooo, to dziwne, przecież Japończyk ją poleca" :)
Nagets pisze:
13 lis 2017, 08:02
ale pamiętam jak wy się podniecaliście jego recenzjami na shoucie
Nie ja, ale za innych forumowiczów nie odpowiadam ;)
Nagets pisze:
13 lis 2017, 08:02
ale wydaje mi się, że w mojej wkładce jednak ciężar jest i aż tak jasno nie brzmi.
Może być. Za bardzo się skupiasz że to AT wykonała tą serię wkładek dla Duala. Niemniej nie ma ona swojego odpowiednika w ofercie AT, a na pewno nie brzmi jak ówczesny podstawczak tej marki czyli AT-71. Poza tym, kiedyś kiedyś AT nie miały aż tak jasnego brzmienia co w latach '80tych czy dzisiaj.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ