Wkładka do Bernarda 431

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3764
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Wkładka do Bernarda 431

#16

Post autor: Obywatel »

Wkładkę zawsze można sobie zostawić :) Ja też AT-120E nie oddałem z poprzednim gramofonem.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wkładka do Bernarda 431

#17

Post autor: darkman »

No tak, jakiś starszy elan raczej, też mi się tak wydaje, choć w tych pomarańczowych nie jestem zbyt biegły (w czerwonych bardziej jakoś). No to szału nie ma. Można wymienić.
Pytanie czy na AT100? To bardzo fajna wkładka i faktycznie potem zostanie do innego gramofonu jakby co?
No właśnie, co? Nasz Szanowny Kolega Ob@ zostawił i ja też bym zostawił ALE, Obywatel@ miał AT120, to już lepszy szlif było nie było, bo korpus ten sam.
Na czym polega owa wątpliwość, którą prezentuję?
ano na tym, że tzw przyszły gramofon, to nie wiadomo jeszcze jaki i jak potoczą się losy logistyki torowej u Ciebie kolego. Zatem trudno dziś wyrokować czy w przyszłości wybór AT w ogóle uznasz za właściwy.
Może się bowiem okazać, że wejdziesz w jakiegoś Duala, Technicsa czy innego Luxmana i chłopaki z Twojego otoczenia "się okaże" grają inną szkołą: "vintage z epoki" lub "shure nad shurami - brzmienia ciemniejsze nieco" itd..itp. Warto więcej poczytać. Warto przemyśleć wydatek by był kierunkowy bardziej lub zgoła ekonomiczny po prostu.
Ekonomiczny i przyzwoity dla tego gramofonu to AT95. Bdb współczynnik odsprzedaży, praktycznie bezstratny, można powiedzieć. Tanio będzie też jakiś generator ze starszych już nieprodukowanych firmówek i do tego nowa igła. (tu odsyłam do tematów w dziale 'wkładki'). Czasem groszowy korpus zaopatrzony w dobrą igłę daje rewelacyjny efekt.
mmmrcn
Posty: 11
Rejestracja: 02 sie 2017, 10:26

Re: Wkładka do Bernarda 431

#18

Post autor: mmmrcn »

Cześć,
przymierzam się do wymiany wkładki w Bernardzie 431 i po przejrzeniu wątku wydaje mi się, że zakup AT95E to rozsądny wybór. Jedynie moje pytanie dotyczy headshell'a - mianowicie posiadam ten z drugiego zdjęcia zamieszczonego w poniższym cytacie. Czy możecie rozjaśnić mi kwestę w czym się to wiąże i czy da się zamocować bezproblemowo tą wkładkę?
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3764
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Wkładka do Bernarda 431

#19

Post autor: Obywatel »

Brak podłużnych otworów wiąże to się z brakiem możliwości regulacji wkładki w headshellu. Dlatego każda inna wkładka niż fabryczna nie będzie do końca prawidłowo zamocowana. Masz 3 możliwości:
1. Poszukać sobie takiego koszyka jak na 1 zdjęciu.
2. Pójść do ślusarza ze swoim headshellem i zdjęciem 1 headshella i powiedzieć mu, żeby Ci rozfrezował otwory.
3. Pieprzyć to i zamocować AT-95e w headshellu tak jak jest, jak robi 90% ludzi w tej sytuacji. Z tego co wiem, akurat wkładki AT trafiają igłą mniej więcej w ten sam punkt co Mf-ki.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
mmmrcn
Posty: 11
Rejestracja: 02 sie 2017, 10:26

Re: Wkładka do Bernarda 431

#20

Post autor: mmmrcn »

Konkretna odpowiedź, dzięki!
mmmrcn
Posty: 11
Rejestracja: 02 sie 2017, 10:26

Re: Wkładka do Bernarda 431

#21

Post autor: mmmrcn »

Przepraszam za post pod postem, ale mam jeszcze jedno pytanie. Czy jest różnica między wkładką AT95 E i AT95E BL? Czasami pojawia się ten skrót i nie wiem czy ma to jakieś znaczenie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka do Bernarda 431

#22

Post autor: Wojtek »

Nie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
mmmrcn
Posty: 11
Rejestracja: 02 sie 2017, 10:26

Re: Wkładka do Bernarda 431

#23

Post autor: mmmrcn »

Znów konkret, dzięki raz jeszcze!
ODPOWIEDZ