Stanton 500

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Stanton 500

#16

Post autor: darkman »

Trudno wyczuć. Nie znam tego wzmacniacza, ale pewnie daje radę. Zasadniczo Twoje pytanie jest retoryczne.
Możesz jeszcze sprawdzić/upgreadować tor dołączeniem na próbe jakiegoś pre gramo zewnętrznego. Może ktoś z Twojej okolicy może pomóc. Nie napisałeś skąd jesteś, ale domyslam się, że gdzieś na trasie Paryż - Moskwa.. tak pośrodku?


Ty nam powiedz jak to jest. Skorzystaj z fajnej oferty Roba i posłuchaj sobie tej igły.
Tak czy owak nie masz z czym porównać za bardzo i z tego powodu to takie trochę audio konfabulacje.
Moim zdanie to tak, warto dać Stantonowi jakąś igłę. Nie warto kupować AT95e w tym kontekście. jeśli już to inną wkładkę. Lepszą po prostu i powiedzmy na dłużej. Najprościej, najtaniej i moim zdaniem najlepiej jest zostawić sobie Stantona. A igła? No cóż bez igły toto nie gra :D
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Stanton 500

#17

Post autor: gravediggie »

Wojtek,

Dzięki za info.

BRob,

Dzięki za propozycję. Myślę że kupię którąś z zaproponowanych tu przez Szanownych Kolegów igieł.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Stanton 500

#18

Post autor: gravediggie »

darkman pisze:Trudno wyczuć. Nie znam tego wzmacniacza, ale pewnie daje radę. Zasadniczo Twoje pytanie jest retoryczne.
Możesz jeszcze sprawdzić/upgreadować tor dołączeniem na próbe jakiegoś pre gramo zewnętrznego. Może ktoś z Twojej okolicy może pomóc. Nie napisałeś skąd jesteś, ale domyslam się, że gdzieś na trasie Paryż - Moskwa.. tak pośrodku?


Ty nam powiedz jak to jest. Skorzystaj z fajnej oferty Roba i posłuchaj sobie tej igły.
Tak czy owak nie masz z czym porównać za bardzo i z tego powodu to takie trochę audio konfabulacje.
Moim zdanie to tak, warto dać Stantonowi jakąś igłę. Nie warto kupować AT95e w tym kontekście. jeśli już to inną wkładkę. Lepszą po prostu i powiedzmy na dłużej. Najprościej, najtaniej i moim zdaniem najlepiej jest zostawić sobie Stantona. A igła? No cóż bez igły toto nie gra :D

Jestem ze Szczecina. Czyli na trasie Berlin-Gdańsk :)

Co do wzmacniacza - mi on wystarcza. Nie chcę być źle zrozumiany, po prostu nie mam dużej skali porównawczej jeśli chodzi o audio a o gramofony to żadnej nie mam. Do tej pory miałem w gramofonie JWC L-A21 polską FMkę w którą poprzedni właściciel wsadził na chama igłę od innej wkładki i na moje potrzeby to......grało zadowalająco. Ale już nie pogra bo uszkodziłem tą igłę, poza tym taka konstrukcja nie wzbudza mojego zaufania. Podejrzewam że wystarczyłaby mi najtańsza igła do Stantona lub MF ale jeśli mam wydawać pieniądze to chciałbym to zrobić względnie z głową. Propozycja BRoba bardzo zacna, co prawda podziękowałem ale może zbyt pochopnie.

Dzięki za opinię dotyczącą ewentualnego kupna AT95e, myślałem o tej wkładce, jeżeli twierdzisz ze to bez sensu, mając 500tkę to temat jest zamknięty.

Bardzo wszystkim dziękuję za informację. Nie spodziewałem się takiego odzewu. Jak już gramofon będzie działał, napiszę o swoich wrażeniach ale czy to będzie miarodajne, nie wiem.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
BRob
Posty: 833
Rejestracja: 08 lip 2013, 23:09
Gramofon: SL 1710
Lokalizacja: Ząbki WWL

Re: Stanton 500

#19

Post autor: BRob »

gravediggie , jak zdecydujesz jaka to będzie igła, to daj znać. Ja z zakupami z zagranicy jestem na bakier, może zrobimy zakup hurtowy, tak ze dwie sztuki na raz! :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Stanton 500

#20

Post autor: Wojtek »

BRob:
Problem w tym że przy większej wartości zamówienia wzrasta ryzyko opłat celnych, także przekalkulujcie to sobie dobrze :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Stanton 500

#21

Post autor: gravediggie »

Za radą Crackera kupiłem zamiennik Pfanstiehl 820-DE 820-DEE 4820-DE w myneedlestore.com . Koszt po przeliczeniu z kanadyjskiego dolara wyniósł bodajże 116zł z przesyłką. Czas oczekiwania 2 tygodnie. Jestem bardzo zadowolony z brzmienia tej igły. :beer: dla Crackera się należy gdyby przypadkiem znalazł się w Sz-nie.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
ODPOWIEDZ