Nowa igła / wkładka do gramofonu Dual CS5000

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa igła / wkładka do gramofonu Dual CS5000

#16

Post autor: Wojtek »

rafi40 pisze: ma dość dobre opinie
Podaj mi dowolny model wkładki, a znajdę Ci dobre opinie o niej ;) Te negatywne też :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
rafi40
Posty: 97
Rejestracja: 09 wrz 2015, 17:47
Gramofon: Dual CS5000
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Nowa igła / wkładka do gramofonu Dual CS5000

#17

Post autor: rafi40 »

Wojtek pisze: Podaj mi dowolny model wkładki, a znajdę Ci dobre opinie o niej Te negatywne też
Wojtku - niby tak...ale to nic nie wnosi do tematu ;) Dzisiaj zacząłem czytać nieco o tej wkładce i jak na razie same pozytywne opinie :-) dlatego interesuje mnie czy ktoś użytkuje/użytkował tą wkładkę i mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa igła / wkładka do gramofonu Dual CS5000

#18

Post autor: Wojtek »

rafi40 pisze: Wojtku - niby tak...ale to nic nie wnosi do tematu ;)
Wnosi dokładnie tyle samo co pisanie o tym że znalazłeś w sieci pozytywne opinie na taki czy inny temat ;)

Shelter 201 to odmiana Sumiko Pearl, które to wkładki Shelter robi dla Sumiko już jakiś czas.
Tak więc jeśli szukasz opinii forumowiczów to poszperaj za wpisami o Sumiko Pearl.

Moim zdaniem nie jest to wkładka warta takich pieniędzy, biorąc pod uwagę jakie inne MMki można dostać do 9 stów.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
rafi40
Posty: 97
Rejestracja: 09 wrz 2015, 17:47
Gramofon: Dual CS5000
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Nowa igła / wkładka do gramofonu Dual CS5000

#19

Post autor: rafi40 »

Wojtek pisze: Moim zdaniem nie jest to wkładka warta takich pieniędzy, biorąc pod uwagę jakie inne MMki można dostać do 9 stów.
I to już coś wnosi do tematu :) A mógłbyś podać kilku twoich faworytów ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa igła / wkładka do gramofonu Dual CS5000

#20

Post autor: Wojtek »

Wolałbym skupić się na Twoich potrzebach i dobieraniu czegoś pod Twoim kątem (czyli czymś co ma sens), tak jak to robiłem do tej pory w tym wątku, niż robić pogawędki nt. moich ulubionych wkładek. Jeśli bardzo chcesz to już lepiej na priv.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
rafi40
Posty: 97
Rejestracja: 09 wrz 2015, 17:47
Gramofon: Dual CS5000
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Nowa igła / wkładka do gramofonu Dual CS5000

#21

Post autor: rafi40 »

Wojtek pisze: Wolałbym skupić się na Twoich potrzebach i dobieraniu czegoś pod Twoim kątem (czyli czymś co ma sens), tak jak to robiłem do tej pory w tym wątku
Mogę powiedzieć, że do chwili obecnej skupiałem się generalnie na dwóch producentach:
1) Shure - wkładka V15 - tu cały czas obstawiam raczej igłę Jico SAS (neo SAS) - licytowałem kilka egzemplarzy na ebay-u ale niestety bez powodzenia
2) Acutex - przez chwilę na ebay był dostępny model 412STR (NOS) za dość przyzwoitą kwotę (ok. 700zł + kw), natomiast spotkałem się z opiniami iż niektórzy użytkownicy tej wkładki mają sporawe problemy z jej właściwym ustawieniem i bywa, że gra zbyt jasno. Nieco lepiej wypada podobno starsza wkładka 312III STR ale takowej na chwilę obecną nie spotkałem w odsprzedaży

Generalnie można by dość szybko skompletować używaną wkładkę Shure V15 z nową igłą neo SAS od Jico ale wtedy kwota wychodzi już znacznie poza zakładany budżet dlatego próbuję swojego szczęścia w licytacjach (jeżeli takowe się pojawią).
Jeżeli chodzi o Acutex to niestety dobre egzemplarze tych wkładek pojawiają się na aukcjach bardzo rzadko.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa igła / wkładka do gramofonu Dual CS5000

#22

Post autor: Wojtek »

Dla mnie to ograniczenie się tylko do tych dwóch opcji jest zupełnie niezrozumiałe na tym etapie.

Tym bardziej nie widzę sensu od razu zakładanie inwestycji w neoSAS skoro jeszcze masz przed sobą odsłuch V15tki (nawet nie wiem jakiej, III ?) na jakiejkolwiek igle :) Zresztą, pisalismy już o tym na poprzedniej stronie.

Powtórzę może pytanie które chyba nie doczekało się odpowiedzi:
Wojtek pisze: Czyli jaki jest cel? Więcej szczegółów niż na OM 20 + cieplej ?
Chciałbym Tobie pomóc jakoś pójść do przodu z tematem :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
rafi40
Posty: 97
Rejestracja: 09 wrz 2015, 17:47
Gramofon: Dual CS5000
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Nowa igła / wkładka do gramofonu Dual CS5000

#23

Post autor: rafi40 »

Wojtek pisze: Dla mnie to ograniczenie się tylko do tych dwóch opcji jest zupełnie niezrozumiałe na tym etapie.
Ograniczenie wynika z nieznajomości innych wkładek. Generalnie oprócz V15 i Acutex nic więcej w tym wątku się nie pojawiło...przepraszam-zasugerowałeś jeszcze Shure M97xE z igłą VL (oczywiście również do rozważenia). Niestety nie mam możliwości sprawdzenia i odsłuchu innych wkładek, więc w zasadzie na chwilę obecną wiem jedynie jak gra Ortofon.
Wojtek pisze: Tym bardziej nie widzę sensu od razu zakładanie inwestycji w neoSAS skoro jeszcze masz przed sobą odsłuch V15tki (nawet nie wiem jakiej, III ?) na jakiejkolwiek igle Zresztą, pisalismy już o tym na poprzedniej stronie.
Zgadza się - nie słyszałem jak gra V15 (z jakąkolwiek igłą) - zasugerowałem się wątkiem 'Legendarna wkładka Shure V15III', gdzie wiele osób zachwalało bardzo igłę SAS od Jico, aczkolwiek w tamtym okresie igły te były znacznie tańsze. Alternatywą jest oczywiście igła HE, ale napisałeś że można ją porównać do mojej obecnej 20 Ortofon-a więc wydaje mi się, że inwestując już niezbyt małą kwotę na nową wkładkę (przynajmniej dla mnie) można by pójść o krok dalej :-)
Wojtek pisze: Powtórzę może pytanie które chyba nie doczekało się odpowiedzi:
Wojtek pisze:
Źródło posta Czyli jaki jest cel? Więcej szczegółów niż na OM 20 + cieplej ?
Podstawowe założenie - powinna grać cieplej od obecnego Ortofon-a. Jak już pisałem wcześniej - cały mój tor audio jest skonfigurowany z dość jasnym brzmieniem, więc przydałoby się go trochę ocieplić. Wydaje mi się, że obecny Ortofon z igłą 20 to całkiem niezła wkładka choć bywa czasami krzykliwa i zbyt ostra. W kwestii szczegółów - wydaje mi się (bo tylko tak mogę napisać), że igła 20 'wyciąga' z rowka płyty dość sporo szczegółów, ale jak już napisałem - nie mam porównania z innymi wkładkami, więc niewątpliwie da się zagrać przy użyciu innej wkładki dość bardziej szczegółowo :-)
Wojtek pisze: Chciałbym Tobie pomóc jakoś pójść do przodu z tematem
Temat trochę się już ciągnie więc byłbym wdzięczny za wszystkie dodatkowe sugestie i podpowiedzi ponieważ chciałbym wydać zakładaną kwotę w dość rozsądny sposób aby cieszyć się później dobrym brzmieniem nowej wkładki, natomiast moje doświadczenie w kwestii wkładek gramofonowych jest na chwilę obecną dość znikome - dlatego pewne moje przemyślenia mogą wydawać się trochę nieracjonalne ;-)
Awatar użytkownika
rafi40
Posty: 97
Rejestracja: 09 wrz 2015, 17:47
Gramofon: Dual CS5000
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Nowa igła / wkładka do gramofonu Dual CS5000

#24

Post autor: rafi40 »

Zakupiony Acutex LPM 315 III STR. Czekam za przesyłką :-)
ODPOWIEDZ