Jaka wkładka z dobrym dołem

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ahaja
Posty: 1215
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Jaka wkładka z dobrym dołem

#31

Post autor: ahaja »

40Hz to jest bas, kolega jednak pyta na początku co zmienić by mieć niższe zejście - zatem z tego co posiada nie uzyska niższego zejścia - czy tak jest jaśniej?
Remedium na to nie będzie wymiana wkładki na taka czy inną.
Najlepiej chyba podkręcić sobie bas we wzmacniaczu i po kłopocie.
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Jaka wkładka z dobrym dołem

#32

Post autor: Kocewicz »

Regulacja tonów we wzmacniaczu to w większości przypadków uwypuklanie lub osłabianie wybranej częstotliwości. Jeśli tą częstotliwością będzie 40 lub 50 Hz, to "podkręcenie basu" raczej nie spowoduje efektywnego uwypuklenia częstotliwości niższych, chociaż dla ścisłości należałoby zbadać charakterystykę filtra we wzmacniaczu.
Are you Shure?
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Jaka wkładka z dobrym dołem

#33

Post autor: Winters »

Nie jednej częstotliwości, ale sporego kawałka pasma z obydwu stron od miejsca korekcji.
Od dokładnej korekcji jest equalizer parametryczny, ale tego w układzie przedwzmacniacza raczej nie znajdziesz.
DIOMEDES KATO
Basek
Posty: 59
Rejestracja: 06 sie 2012, 22:29

Re: Jaka wkładka z dobrym dołem

#34

Post autor: Basek »

ahaja pisze:Najlepiej chyba podkręcić sobie bas we wzmacniaczu i po kłopocie.
No nie bardzo, ponieważ słucham w trybie direct i nie bawię się pokrętłami ale i chyba nie o to chodzi żeby ustawić wszystko na maxa :/ Ogólnie wiem że więcej niż wydolą kolumny nie uzyskam (a może hrhrhr), ale wydaje mi się że założenie wkładki podkreślającą niskie tony będzie dobrym pomysłem w moim kierunku. (wkładki jak i kolumny + cała reszta sprzętu ma swoje złe i dobre strony i chyba trzeba tak dopasowywać sprzęt aby uzyskać jak najbardziej zgrany zespół.
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Jaka wkładka z dobrym dołem

#35

Post autor: motown »

Wybierz coś z oferty Shure'a i sprawdź jak to zagra. Musisz się na własne uszy przekonać czy współgra z twoim systemem i czy taki dźwięk ci pasuje. A potem podziel się z nami wrażeniami ;]
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Jaka wkładka z dobrym dołem

#36

Post autor: Robert007Lenert »

Basek a jak jest gdy sluchasz z CD? Wtedy masz tyle basu ile lubisz?
Basek
Posty: 59
Rejestracja: 06 sie 2012, 22:29

Re: Jaka wkładka z dobrym dołem

#37

Post autor: Basek »

Robert007Lenert pisze:Basek a jak jest gdy sluchasz z CD? Wtedy masz tyle basu ile lubisz?
Mój odtwarzacz CD został sprzedany od kiedy zagościł Vinyl :)
Przypomniałem sobie że jest gdzieś jeszcze stary poczciwy Cambridge Audio CD5 i podłączyłem żeby sprawdzić różnice, iiiii, Bożeeeee tragedia, na cd jest wszystko zle, "uszy bolą"
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaka wkładka z dobrym dołem

#38

Post autor: Wojtek »

Winters:
Tak, z fizyką.
Średnica membrany to jedno, a buda i design budy (szeroko-pojęte) to drugie.
Nie wspominając już o konstrukcji samego głośnika.
Winters pisze:Czy każdy głośnik o średnicy "30cm albo lepiej" będzie miał świetny, niski bas? Nie
Wiadomo, ale czy tu mowa o wszystkim czy raczej o tym lepszym sprzęcie? :)
Winters pisze:Czy każdy mały głośnik oznacza zero basu? Bzdura! Różnica pomiędzy 40Hz a 20Hz jest niemała, ale to jest bas i koniec. Kolejną ważną rzeczą, której pominąć nie można jest zestrojenie danego zestawu i to nie tylko w obrębie konstrukcji, ale też w dopasowaniu i rozmieszczeniu kolumn w pomieszczeniu, bo co komu po dużych kolumnach jak ma małe pomieszczenie? To jest bez sensu. Zupełnie.
Zgadza się.

Tak czy siak, mijamy się Winters jeśli chodzi o temat dyskusji, także zostawiam to na inny raz :)
Basek pisze:No nie bardzo, ponieważ słucham w trybie direct i nie bawię się pokrętłami ale i chyba nie o to chodzi żeby ustawić wszystko na maxa :/
Jeśli Ci czegoś brakuje w brzmieniu to czemu nie? Po to to jest.
Basek pisze:Ogólnie wiem że więcej niż wydolą kolumny nie uzyskam (a może hrhrhr), ale wydaje mi się że założenie wkładki podkreślającą niskie tony będzie dobrym pomysłem w moim kierunku. (wkładki jak i kolumny + cała reszta sprzętu ma swoje złe i dobre strony i chyba trzeba tak dopasowywać sprzęt aby uzyskać jak najbardziej zgrany zespół.
Nadal stoję przy swoim zaleceniu, czyli Shure M44G. Jakieś opory? :)
motown pisze:Wybierz coś z oferty Shure'a i sprawdź jak to zagra. Musisz się na własne uszy przekonać czy współgra z twoim systemem i czy taki dźwięk ci pasuje. A potem podziel się z nami wrażeniami ;]
Otóż to, mówiąc ogólnie.
Basek pisze:Mój odtwarzacz CD został sprzedany od kiedy zagościł Vinyl :)
Szkoda. Pozbyłeś się wszystkich CD? Chyba że w sumie nie miałeś żadnej płyty, która nie była wypalona :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Basek
Posty: 59
Rejestracja: 06 sie 2012, 22:29

Re: Jaka wkładka z dobrym dołem

#39

Post autor: Basek »

Wojtek pisze:Szkoda. Pozbyłeś się wszystkich CD? Chyba że w sumie nie miałeś żadnej płyty, która nie była wypalona
Nigdzie nie napisałem że pozbyłem się cd, tylko odtwarzacza cd (płyty kolekcjonuje i te które mam będą spoczywać godnie w walizeczce)
Wychodzi na to że trzeba wypróbować szczurka :)
Dzięki
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaka wkładka z dobrym dołem

#40

Post autor: Wojtek »

Wypróbuj, wypróbuj. Powinien się sprawdzić, przynajmniej jako pewna odmiana.
Basek pisze:Nigdzie nie napisałem że pozbyłem się cd
Dlatego też zadałem pytanie :) A CD wypada jednak słuchać, a nie tylko zbierać (tak jak winyle), no ale jak chcesz.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Jaka wkładka z dobrym dołem

#41

Post autor: Robert007Lenert »

ahaja pisze:40Hz to jest bas, kolega jednak pyta na początku co zmienić by mieć niższe zejście - zatem z tego co posiada nie uzyska niższego zejścia - czy tak jest jaśniej?
Remedium na to nie będzie wymiana wkładki na taka czy inną.
Najlepiej chyba podkręcić sobie bas we wzmacniaczu i po kłopocie.
Gwoli scislosci. Podkrecajac galke "bas" nie podujemy rozszerzenia pasma /czyli zejscia w dol/ :) Tak to nie dziala :)
Basek
Posty: 59
Rejestracja: 06 sie 2012, 22:29

Re: Jaka wkładka z dobrym dołem

#42

Post autor: Basek »

Robert007Lenert pisze:Gwoli scislosci. Podkrecajac galke "bas" nie podujemy rozszerzenia pasma /czyli zejscia w dol/ Tak to nie dziala
Tylko mamy go więcej :) a nie lepiej :)
Basek
Posty: 59
Rejestracja: 06 sie 2012, 22:29

Jaka wkładka z dobrym dołem

#43

Post autor: Basek »

Allegro czy ma ktoś może namiary na dobrą cenę SHURE ?
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Re: Jaka wkładka z dobrym dołem

#44

Post autor: Winters »

@Wojtek: odnoszę wrażenie, że walczę z typowym przekonaniem "nowe be, stare git", a nie z fizyką, z którą w ogóle nie mam zamiaru dyskutować. To, że na charakterystykę dźwięku zestawu głośnikowego wpływa w zasadzie całość jego konstrukcji jest aksjomatem. Ahaja napisał wyraźnie o wielkości głośników i do tego się przede wszystkim odniosłem. To, co ja nazywam "lepszym sprzętem" niekoniecznie ma idealne pasmo przenoszenia, niekoniecznie schodzi bardzo nisko. Dla każdego "lepszy" to, co innego. Poza tym - popatrz sobie na charakterystyki kultowych zestawów jak Dynaco A-25, KLH 5, JBL 4310, JBL L100, czy Altec 19. Tam nie ma 20Hz. Często nie ma nawet 35Hz.

Przepraszam, że bałagan wynikający z tej głośnikowej dyskusji, ale nie lubię niedopowiedzeń. Może warto to jakoś wydzielić.

@Basek: Shure M44G będzie też dobrym wyborem. To jest taka wkładka, którą wypada mieć, chociażby dlatego, że jest idealna do odtwarzania starych płyt mono, starych singli, a nawet płyt szelakowych. Można do niej dostać igły w każdym rozmiarze. Tylko pytanie, czy jak już chcesz wydać więcej to nie lepiej kupić M97xE? Jakby nie było, to jest przetwornik oferujący dużo lepszą jakość dźwięku.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaka wkładka z dobrym dołem

#45

Post autor: Wojtek »

Basek pisze:Allegro czy ma ktoś może namiary na dobrą cenę SHURE ?
Nie pisz o samej marce skoro chodzi o konkretny model. M44G u nas najtaniej kosztuje można dostać w sklepie RMS, na allegro albo w sklepie GuitarDream czy DJShop (chyba najtaniej).
"Normalna" cena to okolice 220-230 złotych.
Winters pisze:@Wojtek: odnoszę wrażenie, że walczę z typowym przekonaniem "nowe be, stare git", a nie z fizyką
To mówisz o "nowe kontra stare"? Nie wiedziałem, że o to tutaj chodzi. Tak czy siak, nie przekreślam nowych konstrukcji :)
Winters pisze:Poza tym - popatrz sobie na charakterystyki kultowych zestawów jak Dynaco A-25, KLH 5, JBL 4310, JBL L100, czy Altec 19. Tam nie ma 20Hz. Często nie ma nawet 35Hz.
Nic w tym dziwnego.
Co innego jak widzimy malutkie monitory, których głośniki nisko-średnio tonowe schodzą "na papierze" do 30Hz.
Cuda albo naiwność. Takie czasy. A tak naprawdę chodzi o metodykę pomiarową i poniekąd marketing :)
Winters pisze:Przepraszam, że bałagan wynikający z tej głośnikowej dyskusji, ale nie lubię niedopowiedzeń. Może warto to jakoś wydzielić.
Nie za bardzo mam jak, tak więc może zostawmy to na inny dzień/inny wątek.
Winters pisze:że jest idealna do odtwarzania starych płyt mono, starych singli, a nawet płyt szelakowych. Można do niej dostać igły w każdym rozmiarze.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Szczególnie z tymi igłami.
Winters pisze:Tylko pytanie, czy jak już chcesz wydać więcej to nie lepiej kupić M97xE? Jakby nie było, to jest przetwornik oferujący dużo lepszą jakość dźwięku.
Prawda, ale pod kątem gatunku house i innej muzyki klubowej to już tak sobie.

Uważam, że nie ma co na tym etapie bardziej mieszać koledze w głowie. Niech posłucha u siebie na swoich płytach M44G.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ