Grundig PS 8000 - jaka wkładka?

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Grundig PS 8000 - jaka wkładka?

#16

Post autor: zbyszek1982 »

DonDingo pisze:DMS 251 E to wkładka robiona przez Audio Technike, jak mi sie zdaję.
To jest AT-91. Gra dosyć poprawnie, ale cudów nie ma.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Grundig PS 8000 - jaka wkładka?

#17

Post autor: Wojtek »

Można tanio kupić oryginalne igły AT-3600/91. Przy znikomej różnicy w cenie, raczej nie ma sensu tutaj pakować się w zamiennik.
Z drugiej strony, za niewiele więcej można już dostać całą wkładkę AT-95 i tą drogę mogę polecić jako lepszą opcję.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
DonDingo
Posty: 94
Rejestracja: 05 kwie 2013, 06:37
Gramofon: Thorens TD - 150
Lokalizacja: Szczecin

Grundig PS 8000 - jaka wkładka?

#18

Post autor: DonDingo »

Ja o tem wiem , dziękuję , ale widzisz jestem milosnikiem sprzętu oryginalnego. Trafił mi się ten gramofon w bardzo dobrym stanie, żadnych napraw, czy przeróbek i chcę go doprowadzić do oryginalnego stanu. Taka moja FAZA. Lubię stary sprzęt, a szczególnie lubię starocia doprowadzać do stanu oryginalnego. One potrafią nieraz tak zagrać że szczęka opada, zwłaszcza że stare graty można kupić za psie pieniądze albo i wręcz za darmo noooo..... pół litra!. Wbrew pozorom nie jest to drogie hobby ale zajmujące, czasem trza jedną część kupować ze szrota z końca świata....ale zabawa przednia.
Zalicytowałem tę wkładkę cosmi pokazał na allegro i zapłaciłem już , czeka na dostawę.
Za jakiś czas kupię sobię nowoczesną wkładkę wysokiej jakości i raz będę słuchal tej a raz tamtej....taka zabawa...no,
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Grundig PS 8000 - jaka wkładka?

#19

Post autor: Wojtek »

DonDingo pisze:Ja o tem wiem , dziękuję , ale widzisz jestem milosnikiem sprzętu oryginalnego.
Ten gramofon nie był oryginalnie oferowany z DMS 251 (zbyt niska klasa wkładki) więc... możesz sobie odpuścić ;)
Jak chcesz się zbliżyć "do oryginału" to zbieraj na Ortofona OM 10 (to samo co oryginalnie montowana wkładka Dual ULM 65E).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
DonDingo
Posty: 94
Rejestracja: 05 kwie 2013, 06:37
Gramofon: Thorens TD - 150
Lokalizacja: Szczecin

Grundig PS 8000 - jaka wkładka?

#20

Post autor: DonDingo »

Może i tak zrobię
DonDingo
Posty: 94
Rejestracja: 05 kwie 2013, 06:37
Gramofon: Thorens TD - 150
Lokalizacja: Szczecin

Grundig PS 8000 - jaka wkładka?

#21

Post autor: DonDingo »

Na razie to podwoiłem wartość gramofonu dając Mu porządny kabel, bo ta sznurówka która tam była,irytowała mnie strasznie
Załączniki
Nowe kable w Grundigu
Nowe kable w Grundigu
DonDingo
Posty: 94
Rejestracja: 05 kwie 2013, 06:37
Gramofon: Thorens TD - 150
Lokalizacja: Szczecin

Grundig PS 8000 - jaka wkładka?

#22

Post autor: DonDingo »

He ! zabawy mam co niemiara. To będzie coś dla admina bo mało kto tu zagląda . Powyżej umieściłem zdjęcie flaków mojego Grundiga i napisałem że wymieniłem mu kable. Ale od początku... dostałem gramofon bez wkładki i bez Handshella, trochę czasu zajęło mi wyszukanie heandshhela, już mam dwa. Na razie nie mam wkładki , jest zamówiony Ortofon 10 a z Anglii idzie mi Stanton. Żeby na razie usłyszeć choć jakieś dźwięki z gramofonu wsadziłem mu wkładkę którą znalazłem w swoich gratach , mam takigo starego racka w piwnicy w którym kiedyś woziłem sprzetv na koncerty i tam mam kupę starych dźwiekowych smieci, kable, przejsciówki , stary pogłos....no smieci ...i w tych smieciach wygrzebałem jakąś wkładkę gramofonowa , którą nie wiem skąd miałem. Mała ta wkładka , czarna z niebieskim bez sygnowania. Od wczoraj słucham na tej wkładce 2 płyt bo ino 2 mam i dźwięk - porażka. Silnie obcięta góra, brak precyzji w impulsach w dole pasma i bałagan w planach dżwiękowych jak cholera....w dodatku w gęstych orkiestrowych partiach mixu zatracają się indywidualne cech instrumentów. Myslę sobie - stara spieprzona wkładka. Ale dziś wymieniłem kable sygnałowe w gramofonie bo te które były to stare kabelki bardziej do sznurówki podobne niż do sygnałowych kabli. Miałem meter kabla Proela przeznaczony do przesyłania w studiu pasywnych sygnałów niskonapięciowych. Drogi ten kabel jak pieron , ale co tam....chcę sobie wyszykować gramofon , to nie ma co żalować....... i Ludności miła .... większość tych przykrych porażek dżwiękowych ustąpiła. Pojawiła sie wyraźna , dość precyzyjna góra pasma, impulsy w dole z bębnów i basu przestały się zlewać i nabrały jakiej takiej analityczności, a w srodku pasma pojawiła sie tendencja do budowania planów dżwiękowych. Da sie tego słuchać...choć słychać że wkładka to ciągle nie to co trzeba...... ale kabel już tak. Dobry drut ! to połowa sukcesu.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Grundig PS 8000 - jaka wkładka?

#23

Post autor: JacK »

Niektórzy wymieniają kable, inni wstawiają gniazda rca :)
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
DonDingo
Posty: 94
Rejestracja: 05 kwie 2013, 06:37
Gramofon: Thorens TD - 150
Lokalizacja: Szczecin

Grundig PS 8000 - jaka wkładka?

#24

Post autor: DonDingo »

Wkładka MM daje 5 mV. góra....to jest tak niskie napięcie że szkoda każdego mikro Volta , a każdy styk ma straty....a dobry kabel prawie nie ma. Pamiętam jeszcze z czasów gdy zdarzało mi się kablować studio nagraniowe że interesował mnie temat strat na wtyczkach, gniazdach i łączówkach. Tylko firmy profesjonalnie produkujące osprzęt łaczeniowy audio, publikuja takie dane. No więc te straty są duże. Nie pamiętam szczegółowych danych a nie będę strzelał. Pamiętam natomiast że zwykłe wtyczki Cynch będące standardem z domowym audio mają straty dużo większe niż stare DIN-y takie pięcio bolcowe. A jesli chodzi o podłaczanie kolumn głośnikowych to te wszystkie dostępne banany itp to jest klapa całkowita. Już lepsza zwykła kostka np. 10mm2 ze sklepu elektrycznego.
DonDingo
Posty: 94
Rejestracja: 05 kwie 2013, 06:37
Gramofon: Thorens TD - 150
Lokalizacja: Szczecin

Grundig PS 8000 - jaka wkładka?

#25

Post autor: DonDingo »

No a od dziś gram na takiej wkładce - DMS 251 s Duala, własnie przyjechała z Berlina. Typowe brzmienie połowy lat 80, mało najwyższej góry ale dość by przenieść informacje o barwie , niższa górka ciepła, lekko podkolorowana z mała góreczką w okolicach 6 i pół Khz. dobrze rysuje impulsy blach i daje dobre wrażenie w barwie i nośności wokali i smyków, choć czasem wywala sybilanty. Ale to sprawa realizatora dźwięku. Środek pasma ciepły, z duża ilością parzystych harmonicznych o przyzwoicie wyważonej proporcji między naturalnością a witalnością. Niższy dół z dobrym , solidnym impulsem bębna taktowego i gitary basowej lekko podkolorowany ale bez przesady i dość żwawy, a najniższy dół w dobrej proporcji do reszty pasma i dość neutralny. Na takiej wkładce Gazebo zabrzmi jak HiEnd a Kajagogo będzie w siódmym niebie.
Dobra....Drodzy forumowicze...ta wkładka jest do sprzedania , nie umieszczam jej w postach o sprzedaży bo na razie na niej gram ale już niedługo kupie sobie inną , mam nadzieję że lepszą wkładkę i tę sprzedam. Jeśli kogoś ona interesuję i chciałby ją kupić ,proszę do mnie pisać , umówimy się.
Załączniki
DMS 251 S
DMS 251 S
DonDingo
Posty: 94
Rejestracja: 05 kwie 2013, 06:37
Gramofon: Thorens TD - 150
Lokalizacja: Szczecin

Grundig PS 8000 - jaka wkładka?

#26

Post autor: DonDingo »

oj sorry błąd w nazwie wkładka jest z końcówką E w nazwie , czyli chyba eliptyczna igła....mam szwedzka klawiatur w lapku i czasem coś mnie okłamie
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Grundig PS 8000 - jaka wkładka?

#27

Post autor: kielek »

DonDingo pisze:mam szwedzka klawiatur w lapku i czasem coś mnie okłamie
Też mam szwedzką klawiaturę :) polecam naklejki za 10 zł i nie ma problemów ;)
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Grundig PS 8000 - jaka wkładka?

#28

Post autor: zbyszek1982 »

Ja taką oddałem za darmo.
DonDingo
Posty: 94
Rejestracja: 05 kwie 2013, 06:37
Gramofon: Thorens TD - 150
Lokalizacja: Szczecin

Grundig PS 8000 - jaka wkładka?

#29

Post autor: DonDingo »

Bo Ty gość jesteś...!!!hmmm
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Grundig PS 8000 - jaka wkładka?

#30

Post autor: kielek »

zbyszek1982 pisze:Ja taką oddałem za darmo.
Sorki za offtop,ale mowa jest o klawiaturze od laptopa ;)
ODPOWIEDZ