Jaka wkładka do Denon DP-23F?

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
mody
Posty: 45
Rejestracja: 03 mar 2013, 12:39

Jaka wkładka do Denon DP-23F?

#1

Post autor: mody »

Po pierwsze chciałbym się przywitać na forum, pierwszy post i od razu pierwszy problem.

Zostałem szczęśliwym (chyba) posiadaczem DENON-a DP 23 F, wkładka która jest w nim zamontowana to oczywiście denon dl-80mc. Chciałbym ją wymienić, gdyż jest już zużyta (według sprzedającego - gramofonu jeszcze nie widziałem) i tu zaczynają rodzić się pytania. Chodzi o to, czy wkładki w systemie MM lub MI dadzą radę zagrać na w/w sprzęcie? Jeżeli nie to jaka wkładka? Jeżeli tak to jaka wkładka? Bardzo proszę o pomoc, gdyż w tej kwestii narazie moja wiedza jest na poziomie zero (co oczywiście chciałbym zmienić :)) Od razu mogę powiedzieć, że głównie będą na nim grane płyty jazzowe oraz rockowe.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jaka to wkładka?

#2

Post autor: kielek »

Wkładka się nie zużywa a jedynie igła,choć w wypadku wkładek MC zużycie igły równa się praktycznie z wyrzuceniem takiego zestawu do kosza.Co do wyboru wkładki MM to podaj budżet i przejdź do wątku zakupowego,poza tym poczytaj trochę forum,bo jest tam wiele propozycji na najbardziej popularne wkładki z mocowaniem 1/2 cala ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaka wkładka do Denon DP-23F?

#3

Post autor: Wojtek »

Przeniosłem dyskusję, bo zadane pytanie nijak się miało do wątku o identyfikacji wkładek.

Nie widzę powodu dlaczego wkładka MM nie miałaby dobrze zagrać na tym Denonie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
mody
Posty: 45
Rejestracja: 03 mar 2013, 12:39

Jaka wkładka do Denon DP-23F?

#4

Post autor: mody »

Tak jak napisałem wcześniej jestem zielony z tematu, gdzieś przewinęły mi się informacje, że mogą być problemy związane z cichym graniem etc. W kwestii budżetu to chciałbym się zamknąć w 200 pln.
Z góry wielkie dzięki za pomoc.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jaka wkładka do Denon DP-23F?

#5

Post autor: kielek »

Problemy z cichym graniem to występują z wkładką MC jak preamp gramofonowy nie ma wejścia na taką wkładkę.Zakładam,że masz wbudowany lub zewnętrzny przedwzmacniacz gramofonowy z wejściem na wkładkę MM.
Spróbuj może na start z np.AT-95 koszt ponad 100zł lub Grado Black za 220zł.
mody
Posty: 45
Rejestracja: 03 mar 2013, 12:39

Jaka wkładka do Denon DP-23F?

#6

Post autor: mody »

Powiem ci szczerze, że to co napisałeś brzmi jak czarna magia, szczególnie przedwzmacniacz gramofonowy z wejściem na wkładkę MM :) Gramofon będzie podpięty pod amplituner Denon AVR 1706, tyle wiem. Jestem na etapie wyboru wkładki.
Przepraszam za totalny brak wiedzy, który dla wielu z Was może być irytujący.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jaka wkładka do Denon DP-23F?

#7

Post autor: kielek »

Ale Denon nie ma wbudowanego pre,więc by Ci to zagrało musisz się w taki zaopatrzyć ;) bo te KD Denona też nie ma gniazda phono.
mody
Posty: 45
Rejestracja: 03 mar 2013, 12:39

Jaka wkładka do Denon DP-23F?

#8

Post autor: mody »

Czyli mam rozumieć, że teraz po podpięciu gramofonu do amplitunera nic nie usłyszę? i co mam rozumieć poprzez "bo te KD Denona też nie ma gniazda phono"?

Trochę tego nie rozumiem przecież są normalne kable typu chinch.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Jaka wkładka do Denon DP-23F?

#9

Post autor: Winters »

Kable to sobie mogą być. Tutaj jest kwestia tego, co tym kablem puścisz.
Bez przedwzmacniacza nie posłuchasz.
DIOMEDES KATO
mody
Posty: 45
Rejestracja: 03 mar 2013, 12:39

Jaka wkładka do Denon DP-23F?

#10

Post autor: mody »

No i moja radość powoli zaczyna się wypalać.

W takim razie oprócz wkładki potrzebuję przedwzmacniacz, tylko jaki?

Proszę o pomoc. Jakiś w rozsądnej cenie.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Jaka wkładka do Denon DP-23F?

#11

Post autor: Winters »

DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaka wkładka do Denon DP-23F?

#12

Post autor: Wojtek »

Przepraszasz za brak wiedzy, rozumiem. Nie wiem jednak dlaczego nie chce się Tobie jeszcze jakoś specjalnie zagłębić w temat i choćby poczytać pierwsze lepsze tematy, skoro już dostałeś hasło, że potrzebny będzie przedwzmacniacz? :)

W skrócie: sygnał z wkładki gramofonowej (obojętnie czy MC czy MM) nie jest liniowy. By taki był, potrzebny jest tzw. przedwzmacniacz gramofonowy, który odpowiednio podbije sygnał z wkładki (+ dorzuci tzw. korektę RIAA) by doprowadzić go do postaci liniowej, czyli mniej więcej takiej jaka wychodzi z karty dźwiękowej komputera, z odtwarzacza CD czy z magnetofonu.

Jak chcesz tanio i "OK" to kup przedwzmacniacz Vivanco (mniej niż 100 złotych) + polecaną już wkładkę AT-95E (nieco ponad 100 złotych) i zamkniesz się w budżecie. Vivanco to przedwzmacniacz do wkładek MM. Klasyczne wkładki MC wymagają innego rodzaju podbicia sygnałowego.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ