Jaka wkładka Technics sl-q2

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
sebawu
Posty: 20
Rejestracja: 31 sie 2010, 00:15
Gramofon: Technics sl-q2

Jaka wkładka Technics sl-q2

#1

Post autor: sebawu »

Cześć,

Na początek co gra:
Technics sl-q2 + Yamaha R-N803d + Dali Zensor 3

Wkładka: Ortofon 2M Red — przyszedł koniec jej żywota, gra już grubo za długo :D
Wyjątkowo nie lubię tego Ortofona przy klasyce. Nie jestem jakoś specjalnie zafiksowany na jeden gatunek muzyczny, wręcz przeciwnie.

Pytanie, jaką wkładkę wybrać do tego zestawu? A może pora dokupić jakiś preamp + wkładkę? 2021 będzie rokiem inwestycji, więc zakładam każdy scenariusz. Co do zasady z Yamahy i Daliego jestem zadowolony. Gramofon trochę ogranicza brakiem ustawień ramienia.

Będę zobowiązany za pomoc. Dzięki.
8-)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka wkładka Technics sl-q2

#2

Post autor: Wojtek »

Budżet? Co nie pasuje w Ortofonie przy klasyce?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
sebawu
Posty: 20
Rejestracja: 31 sie 2010, 00:15
Gramofon: Technics sl-q2

Re: Jaka wkładka Technics sl-q2

#3

Post autor: sebawu »

Gubi mi trochę detali przy skrajnych górach i dołach, wiem że tam są, bo je słyszałem, na cyfrowym zestawie.

Budżet właściwie do 2-2,5k.
8-)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka wkładka Technics sl-q2

#4

Post autor: Wojtek »

Hmmm... budżet konkretny, otwiera się droga do igieł z zaawansowanymi szlifami...
... tyle że tutaj już przydałby się gramofon z możliwością zmiany wysokości podstawy ramienia (tzw. regulacja kąta VTA), a by taki nabyć to już trzeba by budżet wydać na sam gramofon :(

Druga opcja to pójście we wkładki MC, np. Denon DL-301 mk2, tyle że tutaj dodatkowo będziesz jeszcze musiał kupić preamp gramofonowy, który obsłuży sygnał z wkładki MC :(

Kompromis: zostać w świecie Ortofona, a zarazem zachować sobie trochę kasy na płyty, zmieniając 2M Red na model Vinyl Master (VM) Blue, do dostania głównie w Niemczech (eBay albo sklep Thakker np.).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3784
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Jaka wkładka Technics sl-q2

#5

Post autor: Obywatel »

No to napiszę coś na zasadzie "3 groszy od wsiowego głupka" :lol:

Może na początek warto by było po prostu zmienić igłę w tym Ortofonie? Blue, Bronze, Black - the sky is the limit :!:
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
sebawu
Posty: 20
Rejestracja: 31 sie 2010, 00:15
Gramofon: Technics sl-q2

Re: Jaka wkładka Technics sl-q2

#6

Post autor: sebawu »

@Wojtek, dzięki za odpowiedz, rozważam zmianę gramofonu. Od jakiegoś czasu czaję się na Yamahe GT-750, nie mówię nie. Nad preampem tez się zastanawiam, tutaj nie mam jeszcze kandydata. Na ten moment wymienię po prostu igłę i rozważę zmianę talerza. Jak mówiłem 2021 to będzie rok inwestycji, wszystkiego ma raz nie kupię, wiec najrozsądniej wydaje się wymienić najpierw talerz.

@Obywatel - Bronze i Black nie ma sensu wkładać do wkładki z Reda, kompatybilność jest tylko z Blue. No i Bronze i Black średnio do ramienia bez regulacji o czym wspomniał Wojtek.
8-)
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3784
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Jaka wkładka Technics sl-q2

#7

Post autor: Obywatel »

No i zmiana na Blue powinna przynieść wyraźną poprawę dźwięku.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
ODPOWIEDZ