Jaka wkładka T4P?

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41565
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka wkładka T4P?

#271

Post autor: Wojtek »

Frytejro pisze:
06 gru 2018, 15:50
Wojtek co do OM 5 a 10 czy 20... Słuchałem 5, 10, 20 i jak na moje ucho czy gusta to 10 jest najlepsza i łączy w swoim dźwięku to co ma 5 i 20, eliminując wady 5 jak i 20. Może to dziwne, ale z 2 strony, mzoe mówi o tym czego szukam? :)
Dla mnie to jest nie tyle dziwne co kompletnie niezrozumiałe.
W takiej sytuacji chyba nie jestem w stanie niczego Tobie doradzić, skoro takie rzeczy się dzieją.
Nie spotkałem się jeszcze z opinią że lepiej kupić 10tkę niż 20tkę ze względów brzmieniowych.
Frytejro pisze:
06 gru 2018, 15:50
na przykładzie najtańszej opcji Ci podam o co mi chodzi. Mam at95e i om5e. At jest droższa, a dla mnie zauważalnie gorsza brzmieniowo niż om5e.
Spoko. Podstawowa sprawa: cena nigdy nie jest jakimś ostatecznym wyznacznikiem jakości czy "lepszości".
Dlatego nie skupiaj się na tym.

Każda wkładka ma swój charakter i w praktyce nie ma czegoś takiego że dany model każdemu nie pasuje albo każdemu pasuje.

Dlatego trzeba do tych tematów podchodzić indywidualnie, a nie ogólnikowo.
To jest trudne.
Frytejro pisze:
06 gru 2018, 15:50
20 znów ma tego basu jeszcze więcej, ale już jest sflaczaly i nie wyrabia jak dycha :)...
Że jak? "Sflaczały i nie wyrabia"? Z czym?
Frytejro pisze:
06 gru 2018, 15:50
Z tymi wkładkami miałem na myśli to, że póki co nie kupuje zza granicy, staram się kupować wszystko tutaj
Potężne ograniczenie.
Frytejro pisze:
06 gru 2018, 15:50
staram się kupować wszystko tutaj, a tutaj jakby te wkładki z początku postu są archaizmem jeżeli chodzi o dostępność. A przynajmniej jak zerknąłem na kilka
Dlaczego? Polska dystrybucja nie jest łaskawa dla wymagających audiofili :)
Frytejro pisze:
06 gru 2018, 15:50
Kurde ten shure 92 ma fajną cenę, nieiwle droższy od tej at mojej obecnej, tylko jeśli dobrze zrozumiałem to pazur pokaże dopiero jak wymienię w niej igłę..?
Bingo. Pisaliśmy już o tym na łamach wątku. Podstawowa igła jest dość biedna,
Z tego co pamiętam to w komplecie z M92E jest też adapter do mocowania wkładek T4P na headshell 1/2''.
Frytejro pisze:
06 gru 2018, 19:05
Wadą 5 jest mniejszy bas, zaletą jest on bardzo dynamiczny. W 20 odwrotnie. A w 10 jest dużo dynamicznego basu. Z wysokimi już nawet nie pamiętam. Ale po prostu bardxiej siadla mi 10 niż 20.
Cuda na kiju normalnie.
Frytejro pisze:
06 gru 2018, 19:05
bo zadałem proste pytanie
Oj nie, Twoje rozważania są dalekie od prostych :) No chyba że w Twojej głowie. Problem w tym że to Ty szukasz pomocy u innych, a nie vice versa :D
Frytejro pisze:
06 gru 2018, 19:05
jakieś niedowierzania poubierane w jakieś cierpliwości, tolerancje i inne bzdety.
Pisz mniej bełkotliwie to będzie lepiej.
Frytejro pisze:
06 gru 2018, 19:05
A sens pytania był prosty bardzo wręcz. "Jakie i w jakich pieniądzach będą znacznie lepsze.? I czy może lepiej om10" czyli można było wymienić te 3 wkładki z iglami, dodać te 2 igły do mojej obecnej wkładki, i pierwsza część pytania rozwiązana, a do do drugiej części pojawiła się zagwostka, bo czytając opcje myślenia na temat om20 a nie 10 , to jak to się ma jakosciowo do wymienionych opcji na T4P?
QED. Skoro musisz któryś raz tłumaczyć "proste pytanie" to coś jest na rzeczy chyba :P
Frytejro pisze:
06 gru 2018, 19:05
Ja wiem ze t4p jest ograniczeniem, byłem tego świadomy kupując taki gramofon, ale kupiłem bo zarówno chciałem i taki gramofon i takie wkładki :)
I dlatego powiem Tobie że będziesz miał nielada problem ograniczając się tylko do PL w poszukiwaniu ciekawszych wkładek T4P.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Frytejro
Posty: 57
Rejestracja: 21 lis 2017, 12:29

Re: Jaka wkładka T4P?

#272

Post autor: Frytejro »

Wojtek tutaj to fajnie słychać
https://youtu.be/deXYP4sXnQU. Om 20 a już w ogóle ten cały louder tak podbija wysokie że dla mnie połowa muzy ginie zagluszona przez wysokie. Jak gość włącza om10 to od razu jest przyjemniej - wysokie nie biją po uszach jak w unitrowskich wzmakach na konturze, a całość jest bardzo czytelna bo zrownowazona. I od razu czuć pulsujacy bas który jest w tle na 20 zagluszona wysokimi.. :)

A w czym się kotluje? W najtrudniejszej muzyce dla sprzętu czyli ciężkim rocku czy Death gdzie to środkowe pasmo i twardy bas jest potrzebny by podwójna stopa nie robiła mlynu czy inne elementy potrafiły się przebić.

Czyli juz prawie wszystko wiem...

Jeszcze tylko doprecyzowujac :
Czy te 3 wymienione wkładki z innymi igłami to lepsza opcja od mojej obecnej z dokupiona lepsza igła? Czy to będzie ten sam poziom?

I pytanie poboczne, mam też wkładkę dual dn450 - czy do niej da się sensowna shibate kupić?

A co do zakupów zza granicy... Chyba będę musiał się przełamać.. :)

PS nie jestem audiofilem, nigdy nie byłem i nie chce być. ;) mi kable nie grają. Gra mi muzyka, jestem muzykiem a dokładniej basistą :)
Awatar użytkownika
BlackDevil
Posty: 658
Rejestracja: 12 gru 2017, 19:48
Gramofon: S600

Re: Jaka wkładka T4P?

#273

Post autor: BlackDevil »

Frytejro pisze:
07 gru 2018, 11:14
Wojtek tutaj to fajnie słychać
https://youtu.be/deXYP4sXnQU. Om 20 a już w ogóle ten cały louder tak podbija wysokie że dla mnie połowa muzy ginie zagluszona przez wysokie.
Ja tam sądzę że jak coś puszczasz z youtube to gra to tak dobrze na ile sprzęt odbiorczy pozwala wiec jest to nieobiektywne i :lol: :lol: :lol:
Frytejro
Posty: 57
Rejestracja: 21 lis 2017, 12:29

Re: Jaka wkładka T4P?

#274

Post autor: Frytejro »

Tak, wiem, tak samo jak słuchanie sprzętu w salonie audio przed kupnem. Przynosisz do domu i masz wrażenie że ktoś w środku elementy powimienial po cichu :lol:
Wiesz ja wychodzę z założenia, że jak ktoś nagrywa coś by coś pokazać i widać że nie jest to w kuchni nagrywane to robi to odpowiednim sprzętem. Wiadoma rzeczą jest też to, ze zarówno nagrywanie jak i odtwarzanie może się różnić na danym sprzęcie. Natomiast mimo tych różnic, pewnej charakterystyki urządzenia nie da się zmienić :)
Jeden lubi brzmienie czyste jak szklanka, inny brudne. A inny miesza zestawami ;)
Awatar użytkownika
BlackDevil
Posty: 658
Rejestracja: 12 gru 2017, 19:48
Gramofon: S600

Re: Jaka wkładka T4P?

#275

Post autor: BlackDevil »

OM10 kosztuje coś około 200pln niech ktoś z bliskich ci zrobi prezent na święta, ja tak robię jak coś chcę i tym samym pod choinkę dostanę transformator i jestem 500 do przodu :o
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41565
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka wkładka T4P?

#276

Post autor: Wojtek »

Frytejro pisze:
07 gru 2018, 11:14
Wojtek tutaj to fajnie słychać
Frytejro, bądźmy poważni.

Czy Twoje dotychczasowe "słyszałem igły" opiera się na rzeczywistym odsłuchu czy tylko z Youtube'a?
Powiedz szczerze.

Efekt "louder" wynika z tego że koleś dwie różne igły 20 pakuje w jedną wkładkę, a potem się dziwi że jest różnica z tytułu niedopasowania :)
Frytejro pisze:
07 gru 2018, 11:14
Jak gość włącza om10 to od razu jest przyjemniej - wysokie nie biją po uszach jak w unitrowskich wzmakach na konturze, a całość jest bardzo czytelna bo zrownowazona.
Bo 10tka jednak nie sięga tak wysoko jak 20tka i bardziej "muli".
Frytejro pisze:
07 gru 2018, 11:14
I od razu czuć pulsujacy bas który jest w tle na 20 zagluszona wysokimi.. :)
Wysokie tony zagłuszające bas...
To jest tak niepoważne stwierdzenie, ze aż śmieszne.

Ale mnie już chyba nic nie zdziwi :)
Frytejro pisze:
07 gru 2018, 11:14
A w czym się kotluje? W najtrudniejszej muzyce dla sprzętu czyli ciężkim rocku czy Death gdzie to środkowe pasmo i twardy bas jest potrzebny by podwójna stopa nie robiła mlynu czy inne elementy potrafiły się przebić.
Wybacz, ale nikomu bym nie doradził Ortofona OM do takiej muzy przy takich oczekiwaniach brzmieniowych. Błąd zasadniczy.

Analityczna, zimna, neutralna natura grania tych wkładek kompletnie kłóci się z założeniem/oczekiwaniami.
Dlatego pewnie niższe modele jeszcze "jako tako" Tobie grają, bo są bardziej zmulone aniżeli czyste w większym zakresie pasma, a wyższe już nie.
Frytejro pisze:
07 gru 2018, 11:14
Czyli juz prawie wszystko wiem...
Jak dla mnie to właśnie guzik wiesz i na guzikowej wiedzy próbujesz wyciągać wnioski.
Trzeba to naprawić.
Frytejro pisze:
07 gru 2018, 11:14
Jeszcze tylko doprecyzowujac :
Czy te 3 wymienione wkładki z innymi igłami to lepsza opcja od mojej obecnej z dokupiona lepsza igła? Czy to będzie ten sam poziom?
Powtarzając: to nie jest proste pytanie.
Nie jestem w stanie Tobie tego zagwarantować.
Na tym etapie to już Twoje uszy muszą dokonać osądu co Tobie lepiej leży.

Wiem że pewnie nie to chciałeś przeczytać, ale taka bolesna prawda.
Frytejro pisze:
07 gru 2018, 11:14
I pytanie poboczne, mam też wkładkę dual dn450 - czy do niej da się sensowna shibate kupić?
Nie widzisz pewnego wizualnego (co najmniej) podobieństwa między tą wkładką (podałeś symbol igły akurat), a już posiadaną AT-311? :)
Zgaduj zgadula dlaczego tak jest.
Frytejro pisze:
07 gru 2018, 11:14
PS nie jestem audiofilem, nigdy nie byłem i nie chce być. ;)
Od death metalu do audiofilii akurat daleka droga także bądź spokojny :D
Z drugiej strony, gdybyś nie był to byś się teraz nie jebał tak z tym tematem :)

Bo jaki jest cel tej tej dyskusji? Lepszy odbiór muzyki której słuchasz, tak?
W dodatku skupiając się dość mocno na technikaliach czyli jaka wkładka z jaką igłą i w ogóle w jakiej cenie?
Bingo, audiofilia :)

Pogódź się z tym zamiast pisać jakieś kretynizmy o kablach i graniu muzyki.
Frytejro pisze:
07 gru 2018, 12:18
Wiesz ja wychodzę z założenia, że jak ktoś nagrywa coś by coś pokazać i widać że nie jest to w kuchni nagrywane to robi to odpowiednim sprzętem.
To wychodzisz z ultra naiwnego albo po prostu głupiego założenia :)
Frytejro pisze:
07 gru 2018, 12:18
Wiadoma rzeczą jest też to, ze zarówno nagrywanie jak i odtwarzanie może się różnić na danym sprzęcie. Natomiast mimo tych różnic, pewnej charakterystyki urządzenia nie da się zmienić :)
Znów tylko przypuszczenia...
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Frytejro
Posty: 57
Rejestracja: 21 lis 2017, 12:29

Re: Jaka wkładka T4P?

#277

Post autor: Frytejro »

Moje doświadczenia są i z yt i z realu tak szczerze. I akurat bardzo podobne są moje wrażenia odsłuchowe tego co słyszałem na żywo z tym co usłyszałem na yt, stad nie skreślam porównań na yt. Bo o ile mogą coś falszowac to jak sam zauważyłeś, że słychać ogólna różnice między tymi om.

Tak wysokie tony zagluszajace bas. Nic tutaj śmiesznego a szczera prawda. Podbite wysokie są na pierwszym planie przez co reszta jest mniej słyszalna. Po prostu wkładka jest przekoloryzowana.
A z wysokimi.. Normalna kolej rzeczy. Czy wiesz co trzeba zrobić, co muszę ustawić we wzmacniaczu basowym bym mógł przebić się przez gitary? 🤔 Zapewne wiesz, tak samo jak to ze to nie są ustawienia stałe a zależne od tego jak dane gitary są ustawione (nie chodzi o lokalizację...) . O tym ze brzmienie, które potrafi przebić się przez gitary nie koniecznie będzie fajne jak bas będzie solo to zapewne też wiesz.

Więc co byś doradzil skoro nie ortofona? Bo to co wypisałes właśnie mnie skłoniło by to do takiej muzy używać. Oczywiście mówię o 5 czy 10.

Chyba dochodzimy do sedna czyli tego że szukam wkładki neutralnej, a nie podkoloryzowanej...

Co do tego osadu, to możesz napisać w skrócie o naturze grania tych igieł w sensie shibata w at vs ten shure.? Bo skoro napisałeś czym charakteryzuje się om20 to tak samo chyba da się z tymi zrobić i wtedy będę miał to co usłyszeć chce.

Co do tego duala i at, tak zauważyłem podobieństwo, nie wiedziałem jednak o tym ze można pakować naprzemiennie do nich igły :) tego nie napisali nigdzie to i wiedzieć nie mogłem :)

Death napisałem z dużej litery, czyli chodziło mi o zespół, a nie gatunek muzyczny. Jako muzyk słucham wszystkiego co dobre czyli i klasyczna muzyka u mnie leci, jazz, blues, a Death tak naprawdę nie jest przodujacym a wręcz niszowym repertuarem. Natomiast jest najtrudniejszy do odtworzenia poprawnie i stąd wiem z testów że jak to zagra dobrze, to w zwykłych popierdolkach audiofilskich typu dire straits czy yellow też się to sprawdzi.

Wybor wkładki i igły i cena to dla mnie nie audiofilia, a rozsądek. Nie lubię przepłacać ani też rzaglowac wkładkami kupując i sprzedając potem. Tylko tyle.

Kupiłem gramofon linearny, nawet Ciebie się pytałem o ten model i gdyby nie Twoja opinia to oddalbym go a nie naprawił. Dlatego uważam że pytając cos się dowiem.

Natomiast by mówić, że linearny gramofon jest pozbawiony błędu IGD - bajki. Może trochę poprawia odsłuch, ale jak płyta ma nadziubdziane ścieżki to smaży pod koniec na S jak i na linearnym. Ja wiem ze to się może zmienic mając lepsza igle ale porównuję teraz te co mam.

Nie chciałem też wchodzić na temat audiofilstwa bo dla mnie to jak polityka czy religia czyli temat który powoduje tylko niepotrzebne wojny.

Nie wiem też dlaczego Ty jako audiofil nie polecasz mi analitycznej wkładki, skoro ja wszystkie zestawy jakie wybieram tto właśnie są analityczne. Nawet ost byłem na pewnym pokazie sprzętu. Przynioslem swoje płyty bardzo skrajne bo tangerine dream jak i wspomniany Death czy Led zeppelin. I w testach brał udział wzmak który jest w okolicach 50k PLN, i do niego kolumny w podobnych pieniądzach. Za głowę się złapałem że Death nie tyle zagrał źle co w ogóle nie był do słuchania. Wszystko się kotlowalo, połowa instrumentów ginela. I to w numerze z dużą dawka jazzu. Natomiast td zagrał pierwsza klasa. Ale wszystko zagrało jak należy na monitorach wartych 1/4 cenę tych kolumn. Bo właśnie były analityczne i wszystko wylapaly bez podkoloryzowywania.

Albo może napiszę tak.. Szukam wkladki czy igły która ma twardy dynamiczny bas, nie przekoloryzowana wysokie i nie za dużo średnicy :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41565
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka wkładka T4P?

#278

Post autor: Wojtek »

Frytejro pisze:
08 gru 2018, 16:40
Tak wysokie tony zagluszajace bas. Nic tutaj śmiesznego a szczera prawda. Podbite wysokie są na pierwszym planie przez co reszta jest mniej słyszalna.
1. Wysokie tony zagłuszające niskie tony to twierdzenie zaprzeczające fizyce tak jakby.
Z tego względu trudno mi takie gadanie rozważać ponad kategorię bzdur.
Pewnie masz coś innego na myśli, jak np. podbicie danego fragmentu pasma względem reszty.
2. Ortofony OM nie mają nic podbitego w paśmie. Grają płasko.
Frytejro pisze:
08 gru 2018, 16:40
Po prostu wkładka jest przekoloryzowana.
Najbardziej neutralnie/płasko grająca wkładka dostępna na rynku... przekoloryzowana :)

Pytanie: jak wygląda reszta Twojego toru audio?
Frytejro pisze:
08 gru 2018, 16:40
A z wysokimi.. Normalna kolej rzeczy. Czy wiesz co trzeba zrobić, co muszę ustawić we wzmacniaczu basowym bym mógł przebić się przez gitary? 🤔 Zapewne wiesz, tak samo jak to ze to nie są ustawienia stałe a zależne od tego jak dane gitary są ustawione (nie chodzi o lokalizację...) . O tym ze brzmienie, które potrafi przebić się przez gitary nie koniecznie będzie fajne jak bas będzie solo to zapewne też wiesz.
Nie. Nie mam pojęcia o amplifikacji instrumentów.
Frytejro pisze:
08 gru 2018, 16:40
Więc co byś doradzil skoro nie ortofona? Bo to co wypisałes właśnie mnie skłoniło by to do takiej muzy używać. Oczywiście mówię o 5 czy 10.

Chyba dochodzimy do sedna czyli tego że szukam wkładki neutralnej, a nie podkoloryzowanej...
A ja nie potrafię Tobie w tej chwili nic doradzić, bo nazywasz najbardziej neutralną wkładkę na rynku podkoloryzowaną :)

Staram się teraz zrozumieć skąd się te "rewelacje" biorą.
Frytejro pisze:
08 gru 2018, 16:40
tego nie napisali nigdzie to i wiedzieć nie mogłem :)
W praktyce są to bliźniacze modele. Oczywiście AT je robiło dla Duala.
Frytejro pisze:
08 gru 2018, 16:40
Death napisałem z dużej litery, czyli chodziło mi o zespół, a nie gatunek muzyczny. Jako muzyk słucham wszystkiego co dobre czyli i klasyczna muzyka u mnie leci, jazz, blues, a Death tak naprawdę nie jest przodujacym a wręcz niszowym repertuarem. Natomiast jest najtrudniejszy do odtworzenia poprawnie i stąd wiem z testów że jak to zagra dobrze, to w zwykłych popierdolkach audiofilskich typu dire straits czy yellow też się to sprawdzi.
Śmiesznie :)
Frytejro pisze:
08 gru 2018, 16:40
Wybor wkładki i igły i cena to dla mnie nie audiofilia, a rozsądek. Nie lubię przepłacać ani też rzaglowac wkładkami kupując i sprzedając potem. Tylko tyle.
Niestety zapowiada się że będziesz musiał trochę pożonglować :)
Frytejro pisze:
08 gru 2018, 16:40
Natomiast by mówić, że linearny gramofon jest pozbawiony błędu IGD - bajki.
A ktoś kiedyś twierdził że jest inaczej?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Jaka wkładka T4P?

#279

Post autor: Tarkus »

Być może chodzi o problem opisywany już na tym forum. Wkładki OMP mają te same przetworniki i igły, co analogiczne modele OM. OMP5=OM5, OMP10=OM10 itd. Różnica jest - z tego, co się orientuję - tylko w obudowie, dostosowanej do standardu T4P, a nie do 1/2. A jednak dla modeli OMP producent podaje jako nacisk optymalny 1,25g. Tymczasem dla odpowiedników 1/2 nacisk ten podany jest jako 1,5g. Powoduje to, że przy teoretycznie "przepisowym" nacisku wkładka T4P może brzmieć wyżej od swego odpowiednika dla 1/2. Rozwiązaniem byłoby traktowanie wkładki OMP jak wkładki OM i "dociążenie" jej do 1,5g, o ile konstrukcja gramofonu umożliwia taką regulację. Z tego, co się orientuję, większość linearnych Technicsów T4P (jeśli nie wszystkie) ma nacisk regulowany.
W gramofonach pozbawionych takiej regulacji (np. w tańszych "łukowych" Technicsach T4P) połowicznym rozwiązaniem mogłoby być zmodowanie wkładki. Myślałem nad tym i doszedłem do wniosku, że wystarczyłoby zwiększyć jej masę. Kupujemy w sklepie wędkarskim tzw. śrucinek 0,25g i przyklejamy go do obudowy wkładki w miejscu, gdzie nie będzie przeszkadzać w odtwarzaniu płyty. Rozwiązanie takie jest, powtarzam, połowiczne, gdyż nie daje możliwości skorygowania antyskatingu. W gramofonie linearnym problem ten, rzecz jasna, odpada.
Co myślicie?
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41565
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka wkładka T4P?

#280

Post autor: Wojtek »

Zgadza się - Ortofon stosuje te same igły zarówno w OM jak i OMP, więc rekomendowane "1.25" to trochę oszustwo, bo de facto jest to "1.5".
Dociążenie ma sens. O AS nie ma co się martwić.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Jaka wkładka T4P?

#281

Post autor: Tarkus »

Dodałbym jeszcze, że Ortofony - przynajmniej OM/OMP, z innymi nie miałem do czynienia - w moim odczuciu mają trochę "chudy" bas. Być może się nie znam, być może tak jest naturalniej, ale nie każdemu to odpowiada. :)
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jaka wkładka T4P?

#282

Post autor: darkman »

Z moich doświadczeń nie mogę tego potwierdzić. Bas jest dobry. Taki ma być właśnie, choć rzecz jasna brzmienie jest kształtowane przez tor, zatem jak zwykle to kwestia dopasowania tu i ówdzie.
Adi87
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2018, 21:09

Re: Jaka wkładka T4P?

#283

Post autor: Adi87 »

Witam wszystkich po dość długim czasie. Dawno mnie nie było, ale wpadłem zawrócić gitarę specjalistą z tematu. Otóż zastanawiałem się nad kupnem wkładki OMP 10 ale nigdzie nie mogę znaleźć info czy w moim SL-DD3 da się zmienić obciazenie igły że standardowego 1,25g na 1,5g oraz jak to zrobić ? Wiec pytanie czy może ktoś się orientuję ?

Dość intensywnie czytałem przez ostatnie dwa dni temat wkładek t4p i szczerze mówiąc w aktualnych ofertach nie znalazlem nic wyjątkowego na moja kieszeń, bo Shure M92E z igłą od M97xE to w tej chwili wydatek ok 700 zł więc odpada. Mogę wydać max 400 zł i zostają dwie opcje albo OMP 10 albo AT311EP Co polecacie bardziej ?

Słucham głównie starego rocka jak Led Zeppelin, Deep Purple czy Pink Floyd czasem cos mocniejszego czyli klimaty Metallica.

Znalazłem jeszcze w wamacie AT 85 EP. Gdyby ktoś znalazł coś fajnego do t4p to proszę o info.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41565
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka wkładka T4P?

#284

Post autor: Wojtek »

Bierz AT311EP póki jeszcze jest.
AT85EP to ta sama rodzina, ale gorszy model.

Twój gramofon nie ma regulacji nacisku.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Adi87
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2018, 21:09

Re: Jaka wkładka T4P?

#285

Post autor: Adi87 »

Dzięki za pomoc
ODPOWIEDZ