Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
mariano1991
Posty: 60
Rejestracja: 07 paź 2021, 15:43
Gramofon: Sony ps-x35
Lokalizacja: Kraków, Rzeszów

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#1531

Post autor: mariano1991 »

Część,

https://www.olx.pl/d/oferta/hitachi-ha- ... S6mPH.html

A takie coś warte ceny ? Zależy mi na takich wymiarach sprzetu żeby na szerokość nie było więcej jak 39cm
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4730
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#1532

Post autor: Mawis »

mariano1991 pisze:
23 gru 2022, 08:57
Część,

https://www.olx.pl/d/oferta/hitachi-ha- ... S6mPH.html

A takie coś warte ceny ? Zależy mi na takich wymiarach sprzetu żeby na szerokość nie było więcej jak 39cm
Masz na giełdzie Onkyo w tym przedziale...od forumowicza, po wymianie kondów...Czasem najciemniej pod latarnią :D
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#1533

Post autor: darkman »

Ano jedna z lepszych ofert w ostatnim czasie. Warto się zainteresować i pogadać. Opinie o tym modelu - na forum, bez problemu do odszukania.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#1534

Post autor: dale »

Mawis pisze:
23 gru 2022, 12:22
Masz na giełdzie Onkyo w tym przedziale...od forumowicza, po wymianie kondów...Czasem najciemniej pod latarnią
darkman pisze:
23 gru 2022, 13:05
Ano jedna z lepszych ofert w ostatnim czasie. Warto się zainteresować i pogadać. Opinie o tym modelu - na forum, bez problemu do odszukania.
Tylko że:
mariano1991 pisze:
23 gru 2022, 08:57
Zależy mi na takich wymiarach sprzetu żeby na szerokość nie było więcej jak 39cm
A w instrukcji stoi :"Dimensions: 435 x 144 x 391mm" To chyba o 45 mm za szeroki? Czy się mylę?
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4730
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#1535

Post autor: Mawis »

dale pisze:
23 gru 2022, 13:43
Mawis pisze:
23 gru 2022, 12:22
Masz na giełdzie Onkyo w tym przedziale...od forumowicza, po wymianie kondów...Czasem najciemniej pod latarnią
darkman pisze:
23 gru 2022, 13:05
Ano jedna z lepszych ofert w ostatnim czasie. Warto się zainteresować i pogadać. Opinie o tym modelu - na forum, bez problemu do odszukania.
Tylko że:
mariano1991 pisze:
23 gru 2022, 08:57
Zależy mi na takich wymiarach sprzetu żeby na szerokość nie było więcej jak 39cm
A w instrukcji stoi :"Dimensions: 435 x 144 x 391mm" To chyba o 45 mm za szeroki? Czy się mylę?
Czepiasz się. Łatwiej poszerzyć półkę niz pociąć wzmaka :D na zasadzie łatwiej kijek pocienkować niz go potem pogrubasić :D :D
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#1536

Post autor: darkman »

Mawis pisze:
23 gru 2022, 14:15
dale pisze:
23 gru 2022, 13:43
Mawis pisze:
23 gru 2022, 12:22
Masz na giełdzie Onkyo w tym przedziale...od forumowicza, po wymianie kondów...Czasem najciemniej pod latarnią
darkman pisze:
23 gru 2022, 13:05
Ano jedna z lepszych ofert w ostatnim czasie. Warto się zainteresować i pogadać. Opinie o tym modelu - na forum, bez problemu do odszukania.
Tylko że:
mariano1991 pisze:
23 gru 2022, 08:57
Zależy mi na takich wymiarach sprzetu żeby na szerokość nie było więcej jak 39cm
A w instrukcji stoi :"Dimensions: 435 x 144 x 391mm" To chyba o 45 mm za szeroki? Czy się mylę?
Czepiasz się. Łatwiej poszerzyć półkę niz pociąć wzmaka :D na zasadzie łatwiej kijek pocienkować niz go potem pogrubasić :D :D
Wymiar to nie moje zmartwienie :) i raczej do wątku "szukam wzmak 39 czy ile tam",
wypowiadam się nie bezpośrednio do kolegi od 39' tylko do uczestników wątku 'wzmak do pińcet'... ponad 100 stron. Prawdę mówiąc nawet nie czytałem jakie toto ma być szerokie.. ale może by wszedł pionowo?
mariano1991
Posty: 60
Rejestracja: 07 paź 2021, 15:43
Gramofon: Sony ps-x35
Lokalizacja: Kraków, Rzeszów

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#1537

Post autor: mariano1991 »

darkman pisze:
23 gru 2022, 17:56
Mawis pisze:
23 gru 2022, 14:15
dale pisze:
23 gru 2022, 13:43


Tylko że:

A w instrukcji stoi :"Dimensions: 435 x 144 x 391mm" To chyba o 45 mm za szeroki? Czy się mylę?
Czepiasz się. Łatwiej poszerzyć półkę niz pociąć wzmaka :D na zasadzie łatwiej kijek pocienkować niz go potem pogrubasić :D :D
Wymiar to nie moje zmartwienie :) i raczej do wątku "szukam wzmak 39 czy ile tam",
wypowiadam się nie bezpośrednio do kolegi od 39' tylko do uczestników wątku 'wzmak do pińcet'... ponad 100 stron. Prawdę mówiąc nawet nie czytałem jakie toto ma być szerokie.. ale może by wszedł pionowo?
Dziękuję za odpowiedzi panowie. Jednak zależy mi żeby wszedł na miejsce więc szerokość musi mieć 39 cm. Niestety nie mam nieograniczonej przestrzeni. Dlatego moje pytanie brzmi czy po prostu ten sprzęt jest w miarę ok do tej ceny 500 czy ktoś może go polecić być może korzystał ? Czy dajmy na to jakbym wydarł go za 450/480zl to warto jeśli mówimy o stosunku jakości/ceny biorąc pod uwagę że spełnia kryterium szerokości. Czy nie bo nie jest wart tej kasy i faktycznie wtedy będę kombinował z czymś innym ale jak ma to bym minimalna różnica w jakości a cena podobna to zależy mi bardziej na tej szerokości
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#1538

Post autor: Martynka »

mariano1991 pisze:
23 gru 2022, 18:09
miarę
Jestem pewien że główne kondy mają 1/3 nominalnej pojemności a w środku wali wylanym elektrolitem.... w zasadzie wszystkie takie wzmaki roznieram w maseczce co by się nie udusić.

Tyle ode mnie. Wnioski wyciągnij sam.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#1539

Post autor: dale »

darkman pisze:
23 gru 2022, 17:56
Wymiar to nie moje zmartwienie :) i raczej do wątku "szukam wzmak 39 czy ile tam",
wypowiadam się nie bezpośrednio do kolegi od 39' tylko do uczestników wątku 'wzmak do pińcet'... ponad 100 stron. Prawdę mówiąc nawet nie czytałem jakie toto ma być szerokie.. ale może by wszedł pionowo?
Znaczy co, piszesz, aby popisać? Nie bardzo wiesz o czym mowa, ale doradzasz? Trochę nie w Twoim stylu... Zwłaszcza że z tego co zerknąłem, na szybko, to jedyne aktywne poszukiwanie jest kolegi o dokładnie sprecyzowanym kryterium. Ale OK, uczymy się całe życie, poznajemy innych również :)
Martynka pisze:
23 gru 2022, 18:45
Jestem pewien że główne kondy mają 1/3 nominalnej pojemności a w środku wali wylanym elektrolitem.... w zasadzie wszystkie takie wzmaki roznieram w maseczce co by się nie udusić.
Na trzy kupione używki, jeden wymagał zmiany u mnie - ale za to definitywnie, zadymił cały pokój. Ja bym zakładał, że każdy taki używany, jeśli nie był używany przed sprzedażą, przez rozsądnego i znanego nam człowieka wymaga przejrzenia, przeczyszczenia i wymiany starych elementów.
Kupując na forum masz przynajmniej "pod ręką" poprzedniego właściciela - gdyby coś nie zagrało. Ale nawet to nie da Ci 100% pewności że będzie wszystko OK, to używany sprzęt. Naprawy są wliczone w cenę.
mariano1991
Posty: 60
Rejestracja: 07 paź 2021, 15:43
Gramofon: Sony ps-x35
Lokalizacja: Kraków, Rzeszów

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#1540

Post autor: mariano1991 »

dale pisze:
23 gru 2022, 22:06
darkman pisze:
23 gru 2022, 17:56
Wymiar to nie moje zmartwienie :) i raczej do wątku "szukam wzmak 39 czy ile tam",
wypowiadam się nie bezpośrednio do kolegi od 39' tylko do uczestników wątku 'wzmak do pińcet'... ponad 100 stron. Prawdę mówiąc nawet nie czytałem jakie toto ma być szerokie.. ale może by wszedł pionowo?
Znaczy co, piszesz, aby popisać? Nie bardzo wiesz o czym mowa, ale doradzasz? Trochę nie w Twoim stylu... Zwłaszcza że z tego co zerknąłem, na szybko, to jedyne aktywne poszukiwanie jest kolegi o dokładnie sprecyzowanym kryterium. Ale OK, uczymy się całe życie, poznajemy innych również :)
Martynka pisze:
23 gru 2022, 18:45
Jestem pewien że główne kondy mają 1/3 nominalnej pojemności a w środku wali wylanym elektrolitem.... w zasadzie wszystkie takie wzmaki roznieram w maseczce co by się nie udusić.
Na trzy kupione używki, jeden wymagał zmiany u mnie - ale za to definitywnie, zadymił cały pokój. Ja bym zakładał, że każdy taki używany, jeśli nie był używany przed sprzedażą, przez rozsądnego i znanego nam człowieka wymaga przejrzenia, przeczyszczenia i wymiany starych elementów.
Kupując na forum masz przynajmniej "pod ręką" poprzedniego właściciela - gdyby coś nie zagrało. Ale nawet to nie da Ci 100% pewności że będzie wszystko OK, to używany sprzęt. Naprawy są wliczone w cenę.
Ok czyli tak naprawdę praktycznie wszystko co bym nie kupił na olx czy alle.. używane do tej kwoty będzie pasowało otworzyć i rzucić okiem tak mam to rozumieć? No chyba że trafię na kogoś kto będzie pewny co jest w środku i będzie za to ręczył.

Jeszcze widzę że ktoś inny sprzedaje ale i tam u tu z tego co się dowiedziałem sprzęt nie był ruszany tylko wszystko niby na oryginalnych częściach.

https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz- ... QatQl.html
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#1541

Post autor: darkman »

dale pisze:
23 gru 2022, 22:06
Znaczy co, piszesz, aby popisać? Nie bardzo wiesz o czym mowa, ale doradzasz?
Na forach Marku w ogóle jesteśmy by popisać i wymienić poglądy dajmy na to. Co w tym złego?
Zastanawia mnie zatem po co do mnie dzwonisz i zadajesz pytania, wymieniamy swoje obserwacje i tyle. Jak dla mnie to spoko i dalej zapraszam, ale oczywiście nie mam nic przeciwko wykasowaniu mojego numeru telefonu z kontaktów.
Tak przy Wigilii powiem Tobie, że jak dla mnie strata będzie obustronna ale jak tam sobie winszujesz.
No raczej wiem o czym mowa bo znam ten model i w mojej opinii jest godny polecenia, zwłaszcza w tym budżecie. To właśnie zrobiłem.
Urządzenie zresztą znane i polecane dość często. A tu jest akurat przyzwoita okazja.
dale pisze:
23 gru 2022, 22:06
Trochę nie w Twoim stylu...
Nie znasz mojego stylu. Tu nie mam żadnych wątpliwości.
dale pisze:
23 gru 2022, 22:06
Zwłaszcza że z tego co zerknąłem, na szybko, to jedyne aktywne poszukiwanie jest kolegi o dokładnie sprecyzowanym kryterium
Zapominasz, że zwykle mamy na forum około 100 osób obserwujących, szukających modeli w określonej cenie i parametrach.
dale pisze:
23 gru 2022, 22:06
Ale OK, uczymy się całe życie, poznajemy innych również :)
Oczywiście. I wice wersa.
Rzecz jasna rozszyfrowałeś mnie, nie sprawdzałem tych 100 stron wątku pod hasłem czy ktoś poszukuje wzmacniacza do 500 o szerokości 39,coś tam" i nie zamierzam. W przyszłości też nie. A powinienem? :)

Generalnie Marku to widzę obrywa mi się, bo masz zły humor. Jesli ów atak w jakimkolwiek stopniu pomógł się go pozbyć, to ja jestem kontent. Rań mnie mocniej (E.Bartosiewicz), chciałoby się powiedzieć, jeśli tylko odczujesz ulgę to śmiało.
Może po prostu poleć coś od siebie, rzecz oczywista w oczekiwanych wymiarach. Kto wie czy kolor jest obojętny, bo kolega chyba nie podał?

BTW, ja zresztą podpisałem się zaledwie pod postem Maćka o ile znajdziesz w sobie tyle siły by sprawdzić parę postów wyżej. ALE, że Maciek nie sprawdził tych wymiarów! :D Mejw dałeś ciała.. zaraz dzwonię Cię postawić w kącie. :D

p.s. miałem kiedyś małą Unitrę w wersji expo Brown, weszła by w te wymiary jak w masło! A fajna i tańsza nawet. BTW, a i do Daniela KOSMOS!
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4730
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#1542

Post autor: Mawis »

Dark, spoko, już posłusznie stoję w kącie :D :D :D
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#1543

Post autor: amrowek »

Można w tej cenie dostać Palladium NSA7000 czyli NEC. I chyba wymiar pasuje , ale nie sprawdzałem bo już nie mam :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#1544

Post autor: dale »

darkman pisze:
24 gru 2022, 10:41
Na forach Marku w ogóle jesteśmy by popisać i wymienić poglądy dajmy na to. Co w tym złego?
Zastanawia mnie zatem po co do mnie dzwonisz i zadajesz pytania, wymieniamy swoje obserwacje i tyle. Jak dla mnie to spoko i dalej zapraszam, ale oczywiście nie mam nic przeciwko wykasowaniu mojego numeru telefonu z kontaktów.
Darku, tak zgadza się w 100% - tylko odpowiedzi na zadane pytania, tutaj wątek uaktywnił się, bo Kolega szukał konkretnej grupy wzmacniaczy (cena i wymiary). Trzeba było doprecyzować że piszesz ogólnie, a nie pod kątem przeróbki regału :) - Jak sugerował Mawis.
darkman pisze:
24 gru 2022, 10:41
ak dla mnie to spoko i dalej zapraszam, ale oczywiście nie mam nic przeciwko wykasowaniu mojego numeru telefonu z kontaktów.
No ale wtedy nie będziesz wiedział kto dzwoni :) Myślę że obejdziemy się bez tego :)
darkman pisze:
24 gru 2022, 10:41
Tak przy Wigilii powiem Tobie, że jak dla mnie strata będzie obustronna ale jak tam sobie winszujesz.
Winszuję sobie dalej utrzymywać znajomość :)
darkman pisze:
24 gru 2022, 10:41
Generalnie Marku to widzę obrywa mi się, bo masz zły humor.
Trochę masz racji, wróciłem z roboty i okazało się że części do myjki którą składam są narysowane w lustrzanym odbiciu i zamiast wrzucić na forum projekt, czekało mnie przerysowywanie wszystkiego :) Więc faktycznie byłem nieco wkurzony...
Wyszło nieporozumienie, ale fajnie jest je przegadać ...
Rozumiem że w tej sytuacji raczej nie ma szans na rabacik przy tym ortofonie który wisi u Ciebie w ogłoszeniu :) ?
mariano1991
Posty: 60
Rejestracja: 07 paź 2021, 15:43
Gramofon: Sony ps-x35
Lokalizacja: Kraków, Rzeszów

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#1545

Post autor: mariano1991 »

amrowek pisze:
24 gru 2022, 13:48
Można w tej cenie dostać Palladium NSA7000 czyli NEC. I chyba wymiar pasuje , ale nie sprawdzałem bo już nie mam :D
Dziękuję za konkretną odpowiedź :D
Zgłębiłem trochę temat i mam jeszcze takie możliwości wzmacniaczy które gabarytami by odpowiadały
https://www.olx.pl/d/oferta/pioneer-sa- ... RSMuf.html

https://www.olx.pl/d/oferta/sony-ta-265 ... QgrgN.html

https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz- ... Dy9hr.html

https://www.olx.pl/d/oferta/kenwood-ka- ... Qvyf9.html

https://www.olx.pl/d/oferta/kenwood-ka- ... NJ2v4.html

Wiem że dwa z trzech zaproponowanych są powyżej 500 zł ale jak już rozpocząłem wątek tutaj to może uda się skończyć.
Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi czy warto któryś z tych sprzętów wybrać do mojego Sony ps-x35 i monitorów canton (pomieszczenie małe) czy też nie odczuje różnicy raczej i brać np. Tego Kenwood bo jest najtańszy ? Będę naprawdę wdzięczny za pomoc i konkretne odpowiedzi :) wesołych!
ODPOWIEDZ