Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bastech
Posty: 143
Rejestracja: 13 lis 2020, 10:34
Gramofon: Technics SL-D3
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#1186

Post autor: Bastech »

Kondzioo pisze:
20 maja 2021, 15:35
Piłka jest jedna , bramki są dwie . Krótko , wybór padł na Nikko NA-990 . Dam znać po odsłuchu . Dziękuję za propozycje :clap:
Jeżeli będzie sprawny, czego Ci życzę, to raczej się nie zawiedziesz.
W tej kwocie to bardzo przyzwoity sprzęt, moim skromnym zdaniem oczywiście ;)
Technics SL-D3 | Onkyo A-8650 | Nikko NA-990 | RPi 4 + PiFi DAC+ | Quadral Tribun 120
Wzmacniacz słuchawkowy DIY hybryda ECC88 + MOSFET-y| Kilka magnetofonów CC i R2R
Awatar użytkownika
Kondzioo
Posty: 76
Rejestracja: 05 kwie 2020, 09:09
Gramofon: Technics SL- D202

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#1187

Post autor: Kondzioo »

Siema siema , :)
Wzmacniacz dotarł nieuszkodzony :pray: . Jak to gra :think: Soczyście , dźwięk nie jest zamulony , czyściutko góra, jest dół jak trzeba . Inny odsłuch jak na mojej Yamaha . No powiem szczerze że kolejny raz się nie zawiodłem . Dziękuję jeszcze raz za porady :clap: :clap: :clap: .
Załączniki
IMG_20210524_124146.jpg
Technics SL-D202 + AT95 , Heco Precision 300 , Nikko NA990 , Nikko NT-990 , Sony TA-F670ES .
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#1188

Post autor: Quarter »

Kondzioo pisze:
24 maja 2021, 12:44
Siema siema , :)
Wzmacniacz dotarł nieuszkodzony :pray: . Jak to gra :think: Soczyście , dźwięk nie jest zamulony , czyściutko góra, jest dół jak trzeba . Inny odsłuch jak na mojej Yamaha . No powiem szczerze że kolejny raz się nie zawiodłem . Dziękuję jeszcze raz za porady :clap: :clap: :clap: .
No i cudnie! Gratki, aż mnie zazdrocha wzięła. Powiedz tylko jeszcze jak oceniasz preamp gramofonowy (chyba, że masz osobny to i tak daj znać jak gra wbudowany).

Jeszcze raz gratulacje - czyli opinia o Nikko się potwierdza :)
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7665
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#1189

Post autor: amrowek »

no i fajnie bo o to chodzi aby cieszyć sie z muzyki i muzyka
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Kondzioo
Posty: 76
Rejestracja: 05 kwie 2020, 09:09
Gramofon: Technics SL- D202

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#1190

Post autor: Kondzioo »

Quarter pisze:
26 maja 2021, 00:09
Kondzioo pisze:
24 maja 2021, 12:44
Siema siema , :)
Wzmacniacz dotarł nieuszkodzony :pray: . Jak to gra :think: Soczyście , dźwięk nie jest zamulony , czyściutko góra, jest dół jak trzeba . Inny odsłuch jak na mojej Yamaha . No powiem szczerze że kolejny raz się nie zawiodłem . Dziękuję jeszcze raz za porady :clap: :clap: :clap: .
No i cudnie! Gratki, aż mnie zazdrocha wzięła. Powiedz tylko jeszcze jak oceniasz preamp gramofonowy (chyba, że masz osobny to i tak daj znać jak gra wbudowany).

Jeszcze raz gratulacje - czyli opinia o Nikko się potwierdza :)

To też zasługa ludzi na forum , dzięki czemu zakupiłem już głośniki i wzmacniacz . Codziennie jak wracam z pracy uśmiecham się do tych urządzeń :D ( może to głupio brzmi ale mają w sobie pewnego rodzaju dusze :) ) .

Narazie najwięcej słuchałem poprzez streamer , aczkolwiek muzyka filmowa i Bob Marley zawitał na winylu . Basu jest więcej bardziej soczyście , dźwięk zdecydowanie żywszy . W każdej kwestii na + bo wcześniej to była tylko Yamaha .
Technics SL-D202 + AT95 , Heco Precision 300 , Nikko NA990 , Nikko NT-990 , Sony TA-F670ES .
Awatar użytkownika
Kondzioo
Posty: 76
Rejestracja: 05 kwie 2020, 09:09
Gramofon: Technics SL- D202

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#1191

Post autor: Kondzioo »

Zakupiłem jeszcze Nikko NA 790 który jest to przeglądu , ale to w wolnym czasie ogarnę . We dwoje zawsze raźniej :mrgreen: :mrgreen: . Jakość audio też jest na dobrym poziomie.
Technics SL-D202 + AT95 , Heco Precision 300 , Nikko NA990 , Nikko NT-990 , Sony TA-F670ES .
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#1192

Post autor: Quarter »

Kondzioo pisze:
26 maja 2021, 14:11
[Codziennie jak wracam z pracy uśmiecham się do tych urządzeń :D ( może to głupio brzmi ale mają w sobie pewnego rodzaju dusze :) ) .

A mają, mają :) Mnie też to trochę wzrusza, że sprzęty z czasów, kiedy chodziłem do podstawówki czy liceum mają się tak zaskakująco dobrze, a zmywarkę do naczyń trzeba teraz co 3 lata wymieniać na nową. Ale ja mam sentyment do wielu starych rzeczy, w tym wiekowych (w sensie +/- 20-30 lat) samochodów, gitar itp. Tylko sprzęt video warto mieć w miarę nowy :)

Zaskakuje mnie niezmiennie, jak w sumie niska jest wartość rynkowa tych klocków, nawet biorąc pod uwagę, że trzeba czasami przy nich pogrzebać. Ostatnio zbieram się, żeby jednak poczyścić potek we wzmacniaczu i sprawdzić, czy w phono stage wszystko jest ok (w końcu nauczę się może miernik obsługiwać ;) ) - niby mnie drażni, jak od czasu do czasu jeden kanał ciszej zagra, ale wtedy zdaję sobie sprawę, że on kosztuje tyle co.... JEDNA nowa płyta w Empiku :lol: :lol: :lol: NB, płyty po 200 zł??? No, żesz k...., zaczyna być srogo.... :evil:
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Jack_90
Posty: 82
Rejestracja: 18 paź 2020, 20:00
Gramofon: Technics SL-DD33
Lokalizacja: Wrocław

Pierwszy "poważny" wzmacniacz

#1193

Post autor: Jack_90 »

Hej,

trafiłem na to forum gdy zachciałem spełnić marzenie o słuchaniu z czarnej płyty, z Waszą pomocą powiodło się. Kilka winyli się już ma, jeszcze więcej cd i temat wciąga mnie chyba dalej. Żeby uruchomić gramiaka nie mając nic, poszedłem chyba po najmniejszej (i najtańszej) linii oporu i kupiłem pre Art DJ II i używanego Pianocrafta, do tego moduł BT jak sprawdzam nowości na Spotify. Wszstko gra.

Teraz rozglądam się za allegro za jakimś wzmacniaczem, docelowo chciałbym skompletować zestaw klocków z epoki. Czuje się dosyć zagubiony z tym tematem. Czytam tutaj różne watki i zastanawiam się ile więcej da się wyciągnąć z płyt które mam. Czy dobrze zakładam, że dobrze dobrane klocki prześcigną budżetowego pianocrafta?

Na początek chciałem zacząć od wzmacniacza. Co byście doradzili w budżecie 400-500 pln? na jakich producentów patrzeć, (jakie parametry), jakie modele polecacie? ;)

Obecny sprzęt stereo stoi w małym pokoju - ok 10 m2, więc nowy wzmak nie będzie musiał napędzać jakiś giga kolumn. Poza gramiakiem chciałbym też słuchać cd (pewnie jak pianocraft pójdzie w odstawkę to się dokupi jak będzie trzeba). Muzyki słucham różnej - najwięcej chyba z gatunku modern classical / postminimalizm, muzyki filmowej, w dalszej kolejności klasyka, ale zdarzają się klimaty muzyki elektronicznej, albo Lana Del Rey czy Moby ;P . Czego bym oczekiwał to trochę więcej przestrzeni w dźwięku i żeby może fortepian był bardzie dźwięczny (o ile można tak napisać). Chciałbym trochę poeksplorować jakie brzmienie można uzyskać przy takiej zmianie. W tym wszystkim chodzi też chyba o sam wygląd klocków (być może za często odwiedzałem wątek "kolekcje sprzętowe forumowiczów") :oops: . Podoba mi się na przykład design Pionerów seri SA np SA - 6200 czy SA - 508. Czy w takich klimatach znajdą się sprzęty dla mnie? :roll:

Spodziewam się też, że pewnie będzie konieczna zmiana kolumn (chyba że to co mam są ok). Może myśląc o wzmaku powinienem przy wyborze kierować się też przyszłymi kolumnami? (czy za 500 - 600 zł max da się kupić coś sensownego?). Zbieranie tego wszystkiego nastawiam się że zajmie mi dużo czasu bo kasę będę sobie odkładał na bieżąco. Na pierwszy ogień idzie wzmak i potem pewnie kolumny. Jak trzeba będzie to cd i na koniec nowa igła do Ortofona który czeka w pudełku.
Zastanawiam się też czy jest opcja że przy dobrym modelu wzmacniacza warto będzie odstawić pre i używać dla gramofonu wejścia phono?

Z góry dzięki za porady i sugestie
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#1194

Post autor: Quarter »

Hej,

Jako, że jestem nakręcony teraz na NIKKO, to jest coś w fajnym stanie (na oko) i rozsądnych pieniądzach. Mam wzmak z tej samej serii, tylko mocniejszy model. Design Ci się spodoba, a grać to będzie raczej bardzo przyzwoicie. Ja słucham teraz Milesa D. na swoim i jest przyjemnie.

https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz- ... IkYAQ.html

To kawał drogi a sprzedający nie wysyła - jeśli Ci się podoba i dogadasz się w sprawie ceny to załatw sobie transport BlaBlaCarem - oczywiście jesli nikt ze znajomych lub forumowiczów nie jedzie na tej trasie. Za BlaBla dorzucisz do ceny jakieś 40-50 zł i wzmak przyjedzie grzecznie osobówką do Twojego miasta. Testowane, działa.

Jeśli możesz trochę nagiąć budżet, to będziesz bardzo zadowolony z tego:
https://www.olx.pl/d/oferta/luxman-l-21 ... 8863d4ec18
Każdy Luxman z serii L-xxx (L-190, L-210, L-215, L-410 itd) to bardzo dobre wzmaki. Design może niezbyt spektakularny, ale grać będą bardzo dobrze.

Inne w podobnej stylistyce i, moim zdaniem, warte uwagi:

https://www.olx.pl/d/oferta/uniwersum-s ... 73765a969a

https://www.olx.pl/d/oferta/nikko-trm-6 ... 3c0876ef58 (no tak, znowu NIKKO ;) ;) ;) )

https://www.olx.pl/d/oferta/luxman-l-2- ... 95065198d5 można rozważyć, ale L-210 to pewniak, ten może być mniej ciekawy, no i stylistyka uboga

https://www.olx.pl/d/oferta/saba-mi212- ... 9f808b3dc3

https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz- ... a55a180f20

Przede wszystkim przegrzeb porządnie wątek zakupowy - tu się wypowiadają naprawdę dużo mądrzejsi ode mnie :)

Powodzenia!
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Jack_90
Posty: 82
Rejestracja: 18 paź 2020, 20:00
Gramofon: Technics SL-DD33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#1195

Post autor: Jack_90 »

Dzięki za propozycje, kilka mi się podoba :) Ten Nikko Stereo Amplifier TRM-230 zdecydowanie, nawet miałbym jak ogarnąc transport
widzę po zdjęciach że te wejścia to nie tzw "cinch", ale jeśli dobrze wygooglowałem to są nazwane DIN ? czy jak się na to potocznie mówi? Zakładam, że kupno przejściówki załatwi sprawę?

Dostałem też propozycje troszkę ponad budżet, ale nadal ok, Technics SU 7300K. Czarny, ale też bardzo ładnie wygląda. Czy ktoś może się wypowiedzieć o wrażeniach? Widziałem, że tutaj też czasem był polecany, ale z drugiej strony też są watki w necie gdzie ludzie jadą po Technicsie...

Co do parametrów pod kątem kolumn, na jakie technikalia zwracać uwagę,
Czy jak jest opis ze wzmak ma zakres obciążenia głośników od 4 Ω do 16 Ω to znaczy że mogę podłączać różne kolumny?
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#1196

Post autor: Quarter »

Jack_90 pisze:
12 cze 2021, 12:22
Dzięki za propozycje, kilka mi się podoba :) Ten Nikko Stereo Amplifier TRM-230 zdecydowanie, nawet miałbym jak ogarnąc transport
widzę po zdjęciach że te wejścia to nie tzw "cinch", ale jeśli dobrze wygooglowałem to są nazwane DIN ? czy jak się na to potocznie mówi? Zakładam, że kupno przejściówki załatwi sprawę?

Dostałem też propozycje troszkę ponad budżet, ale nadal ok, Technics SU 7300K. Czarny, ale też bardzo ładnie wygląda. Czy ktoś może się wypowiedzieć o wrażeniach? Widziałem, że tutaj też czasem był polecany, ale z drugiej strony też są watki w necie gdzie ludzie jadą po Technicsie...

Co do parametrów pod kątem kolumn, na jakie technikalia zwracać uwagę,
Czy jak jest opis ze wzmak ma zakres obciążenia głośników od 4 Ω do 16 Ω to znaczy że mogę podłączać różne kolumny?
Przejściówka DIN-RCA(cinch) = 13 czy 15 zł. To załatwia sprawę, ale oczywiście każda przejściówka to ZŁO :) Ale tu jeszcze nie siedzimy w High-End, więc bez przesady. Zawsze możesz kupić wtyki i polutować sobie przewody.

OK, znalazłem Ci linki:

https://allegro.pl/oferta/monacor-cp-20 ... 4f69ac7020

Badziew, ale działa. Najlepiej jednak kupić wtyki (albo stare kable z wtykami i dolutować do nich swoje kable głośnikowe) i zrobić sobie porządnie.

https://allegro.pl/oferta/przejsciowka- ... NWM3MGM%3D

Jeśli wzmak dopuszcza kolumny 4 Ohm to poszerzasz sobie pole doboru kolumn. Niektórzy grają na 4 Ohm kolumnach ze wzmakami, które oficjalnie dopuszczają tylko 8 Ohm, ale oczywiście najbezpieczniej jest trzymać się zaleceń producenta. Odpowiadając wprost na Twoje pytanie - tak, zakres dopuszczalnych obciążeń 4-16 Ohm pozwala podłączyć dowolne kolumny w tym zakresie, czyli mogą być 4 Ohm, albo 8 Ohm, albo 16 Ohm.
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Jack_90
Posty: 82
Rejestracja: 18 paź 2020, 20:00
Gramofon: Technics SL-DD33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#1197

Post autor: Jack_90 »

Quarter pisze:
12 cze 2021, 12:32

OK, znalazłem Ci linki:
Dzięki za pomoc ;)
Czy poza Ohmami zwracać uwagę na coś jeszcze ?
czasami widziałem że danym modelom albo producentom przypisuje się jaki dźwięk produkują i jakie wrażenia maja użytkownicy. Czy tu można sformułować jakieś ogólne sugestie? czy to zbyt złożony temat?
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#1198

Post autor: Quarter »

Jack_90 pisze:
12 cze 2021, 12:51
Quarter pisze:
12 cze 2021, 12:32

OK, znalazłem Ci linki:
Dzięki za pomoc ;)
Czy poza Ohmami zwracać uwagę na coś jeszcze ?
czasami widziałem że danym modelom albo producentom przypisuje się jaki dźwięk produkują i jakie wrażenia maja użytkownicy. Czy tu można sformułować jakieś ogólne sugestie? czy to zbyt złożony temat?
Obejrzyj sobie na początek to: https://www.youtube.com/watch?v=ax0_63v_2lI

Nie wszyscy się z nim zgadzają, ale to - w mojej ocenie - bardzo cenna seria filmików.

Generalnie najważniejsze, żeby był....sprawny :lol: Spotkasz się z pojęciem "grzebany" vs "nie grzebany" czyli było naprawiane, albo nikt tam nigdy nie zaglądał. Moim zdaniem, jeśli ktoś kiedyś zrobił już serwis na porządnych elementach i porządnie (wymienił np. kondensatory na Nichicony o wartościach wg serwisówki lub wyższych, ale z głową, otworzył i wyczyścił potencjometry itd) to raczej jest to plus niż minus - warunek, że było robione przez kogoś, kto wiedział co robi. Koszt takiego serwisu to kilkaset złotych i - prędzej czy później - w każdym naszym klocku z epoki będzie to trzeba zrobić, albo pójdą na śmietnik. Tu już decyzja jest indywidualna - niektórzy wolą "nie grzebane" :)

Jeśli chodzi o sam wybór wzmacniacza, to kluczowe jest połączenie z kolumnami i decyzja jakiego dźwięku szukamy. To, stety-niestety, nie jest dziedzina ścisła. Określa się dźwięk całą masą mniej lub bardziej precyzyjnych pojęć: ciemny/jasny, detaliczny, ciepły/zimny, wycofany, itd, itp. Do tego dochodzą pojęcia takie jak szerokość i głębokość sceny, separacja instrumentów...no, masa tego. Na początek najlepiej chyba spróbować odpowiedzieć sobie na pytanie czy lubimy dźwięk ciemniejszy (przewaga dolnego i średniego pasma nad górą) czy jednak jaśniejszy. Trzy elementy przede wszystkim wpływają na ten parametr: wkładka gramofonowa i jej ustawienie (np. nacisk - większy = więcej dołu, mniej góry), wzmacniacz, kolumny. Najprościej mówiąc: jak połączysz ciemno grającą wkładkę z ciemno grającym wzmacniaczem i ciemno grającymi kolumnami to dostaniesz dźwięk....no, zgadnij, jaki? :) Oczywiście, właśnie mając dostępne trzy elementy (o kablach nie wspominam) można sobie manipulować dźwiękiem i nieco go rozjaśniać bądź przyciemniać zmieniając poszczególne elementy w torze.

Dalej rozróżnienie: słodko/ciepło czy analitycznie? Ciepło zazwyczaj oznacza też "muzykalnie" - taki miły dla ucha dźwięk, którego można słuchać godzinami. Im bardzie idziemy w stronę analityki (np. chciałbyś móc odpowiedzieć na pytanie, na jakiej grubości strun gra i jakiej marki strun używa gitarzysta) i szukania smaczków, detali, tego, że realizator dźwięku kichnął w czwartym utworze, tym bardziej (zazwyczaj) oddalamy się od "ciepełka". Wiele osób za moment zaprotestuje i powiesi mnie na rynku, więc traktuj te rozważania jako wstępne drogowskazy od człowieka, który sam jest na początku drogi do rozumienia dźwięku.

Dobra, zmykam bo robota czeka - masz co oglądać i o czym poczytać :)

PS. Jeden parametr jest dość istotny, ale to bardziej dotyczy kolumn: efektywność kolumn. Jeśli kupisz wzmacniacz o niskiej mocy, to szukając do niego kolumn skup się na tych, które mają wysoką efektywność (np. 90dB i więcej) - wtedy wzmacniacz da radę je "napędzić". Kolumny o małej efektywności (poniżej +/- 90dB) wymagają potężniejszych mocy wzmacniacza. Np. moje NAMCO mają efektywność 94dB i praktycznie każdy wzmacniacz potrafi je rozruszać.
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Awatar użytkownika
dot87
Posty: 1458
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:37
Gramofon: Akai AP D33/Technics
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#1199

Post autor: dot87 »

Jeśli Kolega szuka więcej przestrzeni to nie wiem czy luxman z serii 2xx to dobry wybór (na pewno będzie lepiej niż z pianicrafta ale ogólnie jakoś wspaniale też raczej nie). Chyba że mówimy o wyższych modelach.
Co do nikko to w zależności od serii. Te starsze powinny raczej grać ciut cieplej, ale to najlepiej samemu sprawdzić.
W tym budżecie raczej dobrym kandydatem jest onkyo integra. Co prawda ceny poszły w górę (jak wszystko) ale może warto rozważyć (choć look już raczej nowocześniejszy)
https://www.olx.pl/d/oferta/onkyo-integ ... K1e9j.html
Może jakiś dual?
https://www.olx.pl/d/oferta/dual-cv1400 ... Jtst0.html
Ewentualnie poczekać trochę może coś @amrowek wrzuci, on to raczej sporo wzmacniaczy przerobił (w tym i różne wynalazki chyba).
A wracając do nikko to czasami warto poczekać bo można dobry sprzęt kupić za naprawdę niewielkie pieniądze.
Luxman L230/Rotel RA820Bx3/Wega P120SH/Pickering V15/Stanton 680/Shure m75/Dual CD 1065/HK 27
Philips LFD 3428/Somic V2/AKG 240 Studio/Beyerdynamic DT 770/990 Pro
Jack_90
Posty: 82
Rejestracja: 18 paź 2020, 20:00
Gramofon: Technics SL-DD33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#1200

Post autor: Jack_90 »

im dalej w las, to zaczyna się robić jak z decyzją jaki gramiak wybrać :P
przeglądałem YT i czytałem troszkę, dochodzę do wniosku, że finalnie to muszę się nastawić, że dla mnie to będzie jak kupowanie kota w worku, mimo Waszych najlepszych intencji :oops:

Dzięki Quarte za opis brzmienia.
Quarter pisze:
12 cze 2021, 13:49
Określa się dźwięk całą masą mniej lub bardziej precyzyjnych pojęć: ciemny/jasny, detaliczny, ciepły/zimny, wycofany, itd, itp. Do tego dochodzą pojęcia takie jak szerokość i głębokość sceny, separacja instrumentów...no, masa tego.
pytanie które może mi pomoże:
czy ktoś miał okazje słuchać Pianocrafta i jak można określić to granie? - był by to dla mnie punkt odniesienia

Przeglądałem sobie też aukcje poza wspomnianymi już modelami, pod katem budżetu, stanu i wizualnym wpadły mi no w oko jak poniżej: czy może ktoś wie jak brzmią? (i czy to modele warte uwagi?)
  • wspomniany: Technics SU 7300
  • Hitachi HA 270
  • TOSHIBA SB-230
  • Pioneer SA-5300
  • i podany też ONKYO INTEGRA A-8250
dot87 pisze:
12 cze 2021, 14:32
W tym budżecie raczej dobrym kandydatem jest onkyo integra. Co prawda ceny poszły w górę (jak wszystko) ale może warto rozważyć (choć look już raczej nowocześniejszy)
przyznam, że look przemawia - jeśli miałby okazać się super brzmieniem to jest spoko :)
  • i również wspomniany KENWOOD KA-3700
trochę naczytałem się o Technicsach (może z uwagi że mam też ich gramiaka), nie wiem czy dobrze wnioskuje, że jeśli wzmacniacz powstał przed latami 80tymi powinno być spoko?
ODPOWIEDZ