The best of wintydżytsu amplifikejszyn

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Therion
Posty: 456
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:49

Re: The best of wintydżytsu amplifikejszyn

#211

Post autor: Therion »

Myszor pisze:
15 gru 2017, 18:11
Sęk w tym że stary acu leje po kolei wszystkich zawodników jakich mu podstawiam.
Ten E303? Raz się wybrałem na Ursynów żeby posłuchać i kupić taki w idealnym stanie, bez przeróbek, ale brzmieniowego szału nie było. Może dlatego, że ja jestem uzależniony od dźwięku lampy i podświadomie go z jej brzmieniem zestawiałem a to jednak kompletnie ina szkoła i inne możliwości.
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: The best of wintydżytsu amplifikejszyn

#212

Post autor: charliez88 »

Therion pisze:
17 gru 2017, 23:17
Myszor pisze:
15 gru 2017, 18:11
Sęk w tym że stary acu leje po kolei wszystkich zawodników jakich mu podstawiam.
Ten E303? Raz się wybrałem na Ursynów żeby posłuchać i kupić taki w idealnym stanie, bez przeróbek, ale brzmieniowego szału nie było. Może dlatego, że ja jestem uzależniony od dźwięku lampy i podświadomie go z jej brzmieniem zestawiałem a to jednak kompletnie ina szkoła i inne możliwości.
Tak, to wszystko kwestia szkoły grania, jaką się wyznaje. W Accu najbardziej mi się podoba rozdzielcza góra, ale lampowiczom to na pewno nie podejdzie. Ja szukam rozdzielczości ale z muzykalnością lampy - także mało która lampa mi siedzi bo jest za mało rozdzielcza , a tranzystory za surowe, albo za mocne na dole.
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10462
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: The best of wintydżytsu amplifikejszyn

#213

Post autor: Myszor »

I dlatego trza znaleźć starego luxmana 8-)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: The best of wintydżytsu amplifikejszyn

#214

Post autor: Wojtek »

Myszor pisze:
17 gru 2017, 23:41
I dlatego trza znaleźć starego luxmana 8-)
Jako "panaceum" na powyższe? Ojoj.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Hiper86
Posty: 1274
Rejestracja: 13 maja 2017, 22:32
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Wrocław

Re: The best of wintydżytsu amplifikejszyn

#215

Post autor: Hiper86 »

No coż przyszło mi napisać kilka słów o Pioneer sa 9800, którego miałem PRZYJEMNOŚĆ słuchać dzięki koledze "Myszor-owi"
Ok, wiadomo przesiąść się z HK 3480 na Pioneer sa 9800 to kosmos, no ale opisać moje odczucia to ja mogę? Prawda?:)

Kolumny znacznie się ożywiły, pokazując co potrafią. Bardzo szczegółowy, wyrazisty, dynamiczny dzwięk, dając naprawdę szeroką scenę! czuc moc tego wzmacniacza, a nie przekroczyłem nawet godz 11:)

Dla niektórych może za bardzo koloryzować, za bardzo wyrazisty, mnie to pasuje i godzę się na to!

Przy odsłuchu

Pink Floyd ‎– The Wall
Label:
Harvest ‎– SHDW 411, EMI ‎– 163410

Na stronie C to ja miałem takie ciarki że aż mnie kapcie spadły w momencie wejścia chóru!!! :clap: :clap: :clap: ,

niestety okazało się że jeszcze długa droga przede mną jeżeli chodzi o wydobywanie z płyt różnych smaczków, długa droga do wydobywania DOBREGO dźwięku, no i poprawne nazwanie i opisanie tego co mi się podoba! ( myślałem że HK naprawdę dobrze to robi)

Dziękuję koledze Maćkowi za taką możliwość! Najchętniej napisałbym że wzmak zostaje a my się jakoś dogadamy no ale.... :naughty:

Pozdrawiam
Kenwood KP-990+Denon 103r +NUDAmini+Snell E III+ LAR IA 30mK2 +Rotel RCD 955
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10462
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: The best of wintydżytsu amplifikejszyn

#216

Post autor: Myszor »

Bo prawdziwego samuraja może pokonać tylko szogun...
Załączniki
A19E7773-147B-49DA-A15F-F3ABB29FCCD1.jpeg
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: The best of wintydżytsu amplifikejszyn

#217

Post autor: amrowek »

@ Myszor
Mikołaj upuścił?
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10462
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: The best of wintydżytsu amplifikejszyn

#218

Post autor: Myszor »

Z sanek spadły jak brał zakręt. :auto-car:
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: The best of wintydżytsu amplifikejszyn

#219

Post autor: Zeroqll »

To ten zestaw z Allegro?
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: The best of wintydżytsu amplifikejszyn

#220

Post autor: amrowek »

Myszor pisze:
27 gru 2017, 22:06
Z sanek spadły jak brał zakręt. :auto-car:
dobrze że duży śnieg to się ni poobijał :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10462
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: The best of wintydżytsu amplifikejszyn

#221

Post autor: Myszor »

Czas coś skrobnąć o tym duecie bo osłuchałem go jak lekarz internista osłuchuje astmatyka.
Generalnie szukałem czegoś ciekawego z epoki (bo o nowych nie chcę już słyszeć) co zbliży się do mojego samuraja (accuphase e-303). Pawelec podsunął parę modeli godnych uwagi. Ale jak tylko zobaczyłem to cudo na fotkach to od razu coś poczułem w brzuchu. Stan gabinetowy właściwie. Jak z fabryki. Miłość od pierwszego włożenia można powiedzieć.
Szoguna kupiłem właściwie w ciemno ale znam szkołę grania accuphase 1980 więc się nie bałem. Ta sama technologia, mosfety, podwójne układy push-pull itp.
Power amp P-260 ma tylko wejście. Nic ciekawego. Przełącznik sterowania wycieraczkami (off, on i łapacz top peak co 3 sekundy). Mocy podobnie dali. 130w no i dodatkowo 30w w klasie A (dla 8 ohm). Pre C-230 ma bardzo podobny zestaw guzików co e-303.Ciekawostką jest pracujący w klasie A samodzielny wzmacniacz słuchawkowy. Jak zwykle sekcja MM/MC też na pokładzie.
Wykonanie stoi na najwyższym poziomie. Pancerna konstrukcja.

Od pierwszych dźwięków czuć wielką klasę tego sprzętu. Lekkość z jaką płynie muzyka jest niebywała. Zero spiny, udawania i prężenia muskułów. Pełna kontrola i spokój w każdym aspekcie. Jak Szogun każe głośnikom się turlać po podłodze to będą się turlać. A jak każe zapierd...ć na wysokości lamperii to to zrobią. Szogun taki.
Dźwięk jest liniowy i przezroczysty , ZERO kolorowania i barwienia.
Słychać wszystko bez wykręcania volume na max. Zamykanie pokrywy fortepianu, otarcie opuszków o strunę, nabranie oddechu na trąbce...
Scena nie jest jakoś napompowana. Jest w sam raz. Jest ...NATURALNA. I to słowo chyba oddaje sedno tego sprzętu. Instrumenty akustyczne (fortepian!) brzmią naturalnie. Wokale brzmią niezwykle naturalnie. Wspaniałe to jest bo ten sprzęt stoi na szafce i go widzę ale w torze go nie ma. Jest winyl. Jest muzyka. Prosto w twarz. Regulatorów barwy nie chce się tknąć. Moje leciwe Chevioty nabrały ochoty na harce i żyją jakimś drugim życiem, którego, jak widać, do końca nie znałem.
Można też gałkę przestawić na „Class A”....cholera.... szogun się wtedy robi tak gorący, że można podwawelską grillować, z góry nie sposób dotknąć. Dźwięk się robi gęstszy, fakturowany, bardziej dociążony i pełny. Niższy bas. Moje kolumny nie dają rady. No przyznam że jest w tej klasie A jakaś magia.
Wiem, że nie istnieje sprzęt docelowy ale ja prędko tego cuda nie sprzedam. Oj nie.
Nie sprzedaje się mieczy robionych przez Hattori Hanzo ;) Dla mnie 10/10.
Highly recommended!
A propos to ciekawe że nasz Japończyk załapał, że stare gramy grają lepiej niż nowe a nie załapał że to samo dotyczy reszty toru.
Załączniki
12D6B7DC-A288-4D5C-8383-B6F3F166C3C2.jpeg
154AAFCD-0E2E-4C28-A2C5-A01A291F08AC.jpeg
8E20B429-61EE-4BD2-943C-DD946AA03B66.jpeg
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: The best of wintydżytsu amplifikejszyn

#222

Post autor: chudy_b »

No ładne cacko :clap:

W środku prosto i bez ściemy. Wielkie trafo, wielkie kondy i troszkę elektroniki. Nic więcej nie trzeba.

P.S. Tunera Ci brakuje. T-103 też ładny.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10462
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: The best of wintydżytsu amplifikejszyn

#223

Post autor: Myszor »

chudy_b pisze:
28 gru 2017, 19:52
No ładne cacko :clap:

W środku prosto i bez ściemy. Wielkie trafo, wielkie kondy i troszkę elektroniki. Nic więcej nie trzeba.

P.S. Tunera Ci brakuje. T-103 też ładny.
Ech Chudy żeby to było takie proste to ten marantz 11s3 też by gral bo miał giga trafo i kondy.
A on se może co najwyżej szogunowi kabelki rca podlączyć. Przepaść.
Znaczy mógl bo go sprzedalem.
Awatar użytkownika
rafikdm
Posty: 1159
Rejestracja: 14 lip 2013, 09:01
Gramofon: Sony ps x65c
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: The best of wintydżytsu amplifikejszyn

#224

Post autor: rafikdm »

Piękny :clap:
Też takiego chcę :pray:
Sony PS-X65
AT- OC9MLII
MaCaBRiaa
Proton AA1150
Yamaha CX2
Dac (mod by Martynka)
Cyrus CDT
Toshiba SS-810

Proton D1200
Onkyo TX-4500
Arcam Alpha 5 Plus (mod by Martynka)
B&W Matrix 2 s2
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: The best of wintydżytsu amplifikejszyn

#225

Post autor: chudy_b »

Myszor pisze:
28 gru 2017, 20:00
żeby to było takie proste
Proste nie jest, a na pewno nie tanie. Ale jak wzmacniacz nie ma zapasu prądu to żadna kolumna do lamperii nie poleci.
ODPOWIEDZ