ART DJ PRE II vs Behringer PP-400

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: ART DJ PRE II vs Behringer PP-400

#31

Post autor: darkman »

:think: kolumny aktywne?
tucha
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2018, 20:46

Re: ART DJ PRE II vs Behringer PP-400

#32

Post autor: tucha »

Kolumny, ale z subwooferem. Wtedy powinno działać?
sbi
Posty: 215
Rejestracja: 01 lut 2016, 20:51

Re: ART DJ PRE II vs Behringer PP-400

#33

Post autor: sbi »

Kolumny aktywne mają wbudowany wzmacniacz. Czy do tych kolumn jest jakiś zasilacz, mają regulację głośności?
tucha
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2018, 20:46

Re: ART DJ PRE II vs Behringer PP-400

#34

Post autor: tucha »

No dobra, słowo głośnik zastąpiłam naiwnie kolumną... :?
Myślałam o tego typu zestawie:
http://allegro.pl/glosniki-sven-ms2050- ... 6964230018
http://allegro.pl/glosniki-z-subwoofere ... 16637e49fc

Czy jednak faktycznie, odpuścić sobie taki zestaw i lepiej wzmacniacz i kolumny? Moim głównym problemem są koszty i pomyślałam, że pierwszy pomysł byłby lepszy, ale jak przeczuwam, mogę się mylić.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: ART DJ PRE II vs Behringer PP-400

#35

Post autor: Regsoft »

tucha pisze:
12 sty 2018, 10:20
No dobra, słowo głośnik zastąpiłam naiwnie kolumną
To co pokazałaś to właśnie kolumny aktywne z dodatkowymi funkcjami. Wzmacniacz jest wbudowany w obudowę głośnika niskotonowego. Jest wejście uniwersalne więc możesz wpiąć się z gramofonem przez przedwzmacniacz (np. Behringer). Zagra. Z tego co pamiętam Microlab nieco lepiej. Za ten zestaw (z pre) zapłacisz około 450 zł. Za tą kwotę miałabyś lepszy zestaw używany (amplituner lub wzmacniacz z kolumnami i z wejściem gramofonowym). Oczywiście bez możliwości obsługi USB/kart i pewnie z nieco większym ryzykiem. Wszystko ma swoje zalety i wady więc na pewno nie będę Cię przekonywał na siłę do zakupu używek w tej cenie. Tym bardziej że pewnie wymagałoby to od Ciebie więcej pracy. Ważne abyś wiedziała co tracisz a na czym zyskujesz ... :think:

PS. Gramoholizm to nie jest tanie hobby. Oczywiście podstawowy koszt to płyty :roll:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: ART DJ PRE II vs Behringer PP-400

#36

Post autor: darkman »

Lepiej Amplituner z wejściem phono i kolumny. Wówczas phonopre nie będzie potrzebne, czyli 200 dokładasz do ww zestawu i będziesz mieć prawdziwe hifi z epoki.
Pomyśl ile chcesz/możesz wydać i przejdź do stosownego wątku zakupowego- np " amplt wzmak do 500" - pojawiły się dwa fajne np Luxmany z polecenia i popatrz sobie.
Ta kombinacja z głośnikami aktywnymi + radio, to niezbyt dobra opcja.

W przeciwnym razie do słabych głosników kupisz słaby przedwzm., gramofonowy, czyli bez sensu.
To co ma Twój kolega to wyjątkowy badziew, niestety. :roll:
tucha
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2018, 20:46

Re: ART DJ PRE II vs Behringer PP-400

#37

Post autor: tucha »

Okej, to kupię po prostu amplituner tak jak napisałeś i przeszukam tematów na stronie pod tym względem. Ewentualnie będę jeszcze pytać. Dziękuję za pomoc jakże ogromną :)
Awatar użytkownika
tatadilera
Posty: 38
Rejestracja: 27 sty 2020, 09:47
Gramofon: Pioneer PL-600
Lokalizacja: Wrocław

Re: ART DJ PRE II vs Behringer PP-400

#38

Post autor: tatadilera »

Dante pisze:
04 lut 2017, 11:42
Taki off top, ale jest ciekawa opcja na poprawę brzmienia ART DJ PRE.
Kupiłem zasilacz Tomanek SMSL Sanskrit, który planowałem wykorzystać do innego urządzenia.
Na zasadzie "a sprawdzę se" podłączyłem go do ART i zagrał baaaardzo dobrze. Niby Ameryki nie odkryłem, bo od dawna się trąbi, że zasilanie pre do podstawa, ale nie sądziłem, że da się tyle wycisnąć z tego przedwzmacniacza. Przełączałem kilka razy zasilacze aby wykluczyć autosugestię ;) i za każdym razem na nowym zasilaniu było lepiej.
Który z tych zasilaczy https://allegro.pl/uzytkownik/soundstag ... e-1-5-0430 Tomanka byłby jakimś minimum dla upgrade'u ART DJ PRE II ? Ten SMSL Sanskrit nie jest najtańszym a przy tym daje 1000mA a pre fabryczne ma 150mA. Czy większy prąd w tym przypadku działa na korzyść czy może zaszkodzić czy nie ma to znaczenia bo urządzenie weźmie ile potrzebuje i tyle? Wystarczyłby jakiś słabszy (i tańszy)?
Grundig Box 650 Professional, CA CXA60, CA 551p, Pioneer PL-600, Arcam Alpha 7 CD, Allo Digione
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ART DJ PRE II vs Behringer PP-400

#39

Post autor: Wojtek »

tatadilera pisze:
30 kwie 2020, 12:37
bo urządzenie weźmie ile potrzebuje i tyle? Wystarczyłby jakiś słabszy (i tańszy)?
Tak.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ