Preamp do Shure V15 III

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Preamp do Shure V15 III

#76

Post autor: MMarek »

Regsoft pisze: Tak sobie pomyślałem, że już chyba nie potrzebuję swojego Denona PRA-1100 ... jakby co
Czyżby to była propozycja? :D

Kenwooda nie kupuję.
Kupiłem - w końcu się pokazał :pray: - świeżutkiego, nowego Schiit mani prosto z UK. Zobaczymy, czy w moim systemnie zagra tak, jak to słyszałem kilka tygodni temi u znajomego w Czechcach. A jesli tak zagra - to zostanie ze mną na dłuuugo.... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6379
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Preamp do Shure V15 III

#77

Post autor: Regsoft »

MMarek pisze: Czyżby to była propozycja?
No pewnie. Jak będzie trochę czasu to sklecę jakąś ofertę w dziale Sprzedaży 8-)
MMarek pisze: słyszałem kilka tygodni temi u znajomego w Czechcach
A jakie inne PRE miał ten znajomy do porównania?
Pytam bo tak to napisałeś jakbyś potrafił słuchać na jakimś systemie samego PRE :lol:
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Preamp do Shure V15 III

#78

Post autor: MMarek »

Regsoft pisze: A jakie inne PRE miał ten znajomy do porównania?
PJ Phono Box DS
Regsoft pisze: Pytam bo tak to napisałeś jakbyś potrafił słuchać na jakimś systemie samego PRE
Rano pisałem, to jeszcze spałem chyba.... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6379
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Preamp do Shure V15 III

#79

Post autor: Regsoft »

MMarek pisze: PJ Phono Box DS
Właśnie o to chodzi! I co w bezpośrednim porównaniu do Pro-Ject wysłuchałeś? Gdzie była różnica?
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Preamp do Shure V15 III

#80

Post autor: MMarek »

Regsoft pisze: Właśnie o to chodzi! I co w bezpośrednim porównaniu do Pro-Ject wysłuchałeś? Gdzie była różnica?
Swoje spostrzeżenia opiszę, jak już gdzieś wcześniej wspominałem za niedługi czas. Jestem też po porównaniu z CA CP2 i CP1.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Preamp do Shure V15 III

#81

Post autor: Myszor »

MMarek pisze:
Regsoft pisze: Właśnie o to chodzi! I co w bezpośrednim porównaniu do Pro-Ject wysłuchałeś? Gdzie była różnica?
Swoje spostrzeżenia opiszę, jak już gdzieś wcześniej wspominałem za niedługi czas. Jestem też po porównaniu z CA CP2 i CP1.
Ale ty już masz swojego Schiit'a czy czekasz na przesyłkę ?
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Preamp do Shure V15 III

#82

Post autor: MMarek »

Myszor pisze: Ale ty już masz swojego Schiit'a czy czekasz na przesyłkę ?
Czekam na przesyłkę.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6379
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Preamp do Shure V15 III

#83

Post autor: Regsoft »

MMarek pisze: Swoje spostrzeżenia opiszę
Oczywiście mam nadzieję, że chodzi o porównanie na tym samym pozostałym sprzęcie ...
MMarek pisze: Jestem też po porównaniu z CA CP2 i CP1
Ale co z nimi porównywałeś? W Czechach? Chyba się pogubiłem ... :think:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15102
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Preamp do Shure V15 III

#84

Post autor: darkman »

Szita w CZ z PJ na torze znajomego.
CA CP 2 i 1 w domu na swoim torze lampianym i nie w towarzystwie szitiego ale za to w RP, a u nas inny prąd. :D
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Preamp do Shure V15 III

#85

Post autor: MMarek »

darkman pisze: Szita w CZ z PJ na torze znajomego.CA CP 2 i 1 w domu na swoim torze lampianym i nie w towarzystwie szitiego ale za to w RP, a u nas inny prąd.
Dzięki Dark.
Fakt trochę niejasno napisałem.... ;)

Zatem po kolei.
W grudniu czy też w na początku stycznia (już nie pamiętam) okazało się, że znajomy w czeskiej Ostrawie (50km ode mnie) ma pre Schiit mani i Telefunkena S600 ze szczurkiem V15III. Umówiłem się na odsłuch u Niego i na Jego sprzęcie. Wziąłem tylko kilka swoich płyt. Porównywałem Schiita z PJ Phono Box DS, którego także miał/ma. Po kilku godzinach i kawach doszedłem do wniosku, że DS-a nie chcę, a bardzo chcę Schiita.

Niestety ów Schiit był niedostępny zarówno w UK jak i USA. Pozostało mi czekać. Dostępny dopiero od dzisiaj w UK (kupiłem) i od zeszłego tygodnia w USA (nie kupiłem - bo koszt wysyłki z kosmosu). W międzyczasie wypożyczyłem do odsłuchu już na moim torze Cambridge Audio CP2 i CP1.
Pewnie na pocztku przyszłego tygodnia fizycznie będę już miał u siebie Schitta, który pogra kilka dni i zostanie przeze mnie udostępniony do testu koledze z forum - rzekłbym "aniołowi" :mrgreen:
Awatar użytkownika
kangie
Posty: 218
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:55

Re: Preamp do Shure V15 III

#86

Post autor: kangie »

klin pisze: EDIT: A swoją drogą bywa tu gość co twierdzi, że wszystkie Nudy brumią i że porównywał V15 III na 47K i na 62K i wcale mu lepiej nie grało na 62K i wolał swoje 47K...tak więc to wszystko jest bardzo subiektywne i trzeba wszystkiego spróbować i porównać.
Ten gość bywa i czasami czyta co piszą inni ;) Nigdy nie napisałem, że wszystkie Nudy brumią. Brumiła moja (pożyczona na 3 miesiące od kolegi z Oławy) i 2 szt. mojego przyjaciela z Wrocławia. Zresztą nieważne. To już historia... "Łatkę" mam przypiętą i jakoś muszę z tym żyć ;)

Potwierdzam z pełną stanowczością, że Shure V15 Type III z oryginalną jeszcze fabryczną igłą - na 47kohm gra bardzo ładnie. Oczywiście to inne granie niż MC LO. W żaden sposób nie odczuwam opisywanego rzekomego podbicia dźwięku o 2dB przy 10 kHz i bardzo dużego spadku dB do 20 kHz - tak jak ktoś tutaj wcześniej pisał. Oczywiście jeśli ktoś ma możliwość ustawienia innego obciążenia i pojemności na wejściu pre i mu gra, to tylko się cieszyć i nie szukać dziury w całym.
"Life is too short for boring HiFi..."
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Preamp do Shure V15 III

#87

Post autor: MMarek »

Chcąc jakoś spiąć klamrą czy też podsumować ten wątek czuję się w obowiązku by napisać, że moim zdaniem znalazłem Preamp do wkładki Shure V15III i jest nim SHIIT MANI z zasilaczem Tomanka ULPS mini. Wszystko czego oczekiwałem znalazłem właśnie w tym zestawie i co chyba ważne – nie doprowadziłem się do bankructwa…. :mrgreen:
ODPOWIEDZ