lampowy wzmacniacz słuchawkowy/ lampowy wzmacniacz hybrydowy

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Blood_Flippy
Posty: 18
Rejestracja: 28 mar 2015, 08:54

lampowy wzmacniacz słuchawkowy/ lampowy wzmacniacz hybrydowy

#1

Post autor: Blood_Flippy »

Witam.
Z góry powiem coś o sobie. Niestety, popłynąłem w świat audio... nie mogę nazywać się audiofilem, bo brak mi jeszcze wiedzy, jednak przypatruje się wciąż nowym sprzętom, szukam idealnego brzemienia dla siebie (wiedząc, że do końca nigdy go nie znajdę). Jednak do rzeczy.
Wspomniałem już niedawno, że w moim nowo kupionym wzmacniaczu Pioneer sa-7500 nie odpowiada mi brzmienie słuchawek (głośny szum i wydaje mi się ostra góra). Poszukuję więc wzmacniacza słuchawkowego. Ponieważ potrzebuję też karty do komputera (DAC) postanowiłem, że będzie to jeden sprzęt. Zastanawiam się teraz nad kupnem:
Aune T1 SE (ok.1050zł) - Lampowy wzmacniacz, który posłużyłby mi także jako DAC.
Ale znalazłem też inne rozwiązanie:
Taga Harmony hta-700B v.2 - wzmacniacz hybrydowy, DAC, wzmacniacz słuchawkowy w jednym (ok 1300zł)
I teraz pytanie do was. Co radzicie mi kupić. nie wiem do końca jak to działa. Muzyki słucham z komputera, z gramofonu i odtwarzacza cd.
Czy kupienie aune t1 i podłączenie pod wzmacniacz pioneer SA-7500 (jest to możliwe?) da taki sam sens jak kupienie wzmacniacza Taga?
Czy może lepiej mi kupić wzmacniacz Taga, dokupić do niego nowe kolumienki, a obecny sprzęt zachować na mocniejsze rockowe kawałki?.

Mile widziane jakieś wyjaśnienia, z których mam nadzieję troszkę się nauczę :)
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: lampowy wzmacniacz słuchawkowy/ lampowy wzmacniacz hybrydowy

#2

Post autor: blispx »

Wtrącę swoje 3-trzy grosze: tanie, miniaturowe DAC'i słuchawkowe z mojego doświadczenia słabo sprawdzają się jako transport podłączany do wzmacniacza, będziesz miał ogromne problemy z ich poprawnym wysterowaniem. Lepiej poszperać w projektach DIY i podstawa to nie ufać marketingowemu bełkotowi typu wsparcie do DSD itp
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10479
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: lampowy wzmacniacz słuchawkowy/ lampowy wzmacniacz hybrydowy

#3

Post autor: Myszor »

Ja bym nie łączył tylko kupił osobno wódkę i osobno popitkę.
Dyi to idealna opcja na słuchawkowy. Miałem z rok taki dyi polski z allegro w klasie a i był super.
Szukałem linka ale nie ma go już.
Kolega audiofan też zlutował ostatnio słuchawkowy i mówi że ekstra. Jak chcesz to wezmę namiar.
Budżet masz spoko więc daca też kupisz dobrego.
Blood_Flippy
Posty: 18
Rejestracja: 28 mar 2015, 08:54

Re: lampowy wzmacniacz słuchawkowy/ lampowy wzmacniacz hybrydowy

#4

Post autor: Blood_Flippy »

A co z ciepłym brzmieniem lampowym wtedy. Tu mnie zachwyciły te lampy, a sprzęty są naprawdę dobrze ocieniane przez różne osoby. Myślałem nad kupnem osobnie daca i wzmacniacza słuchawkowego, ale wtedy już nie połącze tego z lampą chyba w tak dobrej cenie ;/. Fajnie by było mieć tą lampę do gramofonu, by poczuć "te coś innego" niż dotychczasowe wzmacniacze
Blood_Flippy
Posty: 18
Rejestracja: 28 mar 2015, 08:54

Re: lampowy wzmacniacz słuchawkowy/ lampowy wzmacniacz hybrydowy

#5

Post autor: Blood_Flippy »

A jeszcze pytanie o wzmacniacze słuchawkowe. lepiej kupić wzmacniacz słuchawkowy za 1000 zł i słuchawki za 500 czy odwrotnie? Bo myślałem o słuchawkach AKG K220 mkII, mam k514 ale kabel z racji wieku uległ kilku miejscu uszkodzeniu i chcę zaskoczyć się czymś nowym :)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10479
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: lampowy wzmacniacz słuchawkowy/ lampowy wzmacniacz hybrydowy

#6

Post autor: Myszor »

To nie jest do końca kwestia kasy. Nie ma chyba czegoś takiego jak "ciepłe brzmienie". Wzmacniacz albo jest dobry albo nie w sensie reprodukcji dzwięku. Wzmacniacz jak sama nazwa mówi ma wzmacniać. A kabel można wymienić.
Osobiście bym wolał droższe słuchawki i wzmak dyi. Słuchawek dyi raczej nie zrobisz.
Ja mam akg k550 reference i z tym wzmakiem dyi byl perfect match.
Blood_Flippy
Posty: 18
Rejestracja: 28 mar 2015, 08:54

Re: lampowy wzmacniacz słuchawkowy/ lampowy wzmacniacz hybrydowy

#7

Post autor: Blood_Flippy »

to, że kabel można wymienić to wiem (chociaż sam się za to nie zabiorę- uszkodziłem już tak koss porta pro) jednak pomyślałem, że pora zapoznać się z brzmieniem słuchawek droższych. Mówiąc o tym brzmieniu ciepłych chodziło mi o lampowe, z którym nie miałem jeszcze kontaktu, a zastanawiam się jak by to brzmiało z moimi winylami ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41628
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: lampowy wzmacniacz słuchawkowy/ lampowy wzmacniacz hybrydowy

#8

Post autor: Wojtek »

Blood_Flippy pisze: (chociaż sam się za to nie zabiorę- uszkodziłem już tak koss porta pro)
Biorąc pod uwagę to że te Kossy mają "wieczną gwarancję" producenta... no to brawo :)
Blood_Flippy pisze: Mówiąc o tym brzmieniu ciepłych chodziło mi o lampowe, z którym nie miałem jeszcze kontaktu, a zastanawiam się jak by to brzmiało z moimi winylami ;)
To może poczekaj pierw na kontakt, bo na razie więcej zakładasz niż wiesz :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Blood_Flippy
Posty: 18
Rejestracja: 28 mar 2015, 08:54

Re: lampowy wzmacniacz słuchawkowy/ lampowy wzmacniacz hybrydowy

#9

Post autor: Blood_Flippy »

Wieczysta gwarancja. Spoko, ale na tamten moment było : 40zł i dostajesz nowe, albo 10 zł i sam wymieniam kabel. i jak typowy polak: co, ja nie dam rady? A szkoda bo pomimo wyglądu małego i mocy niezbyt mocnej kosy wspominam jako słuchawki o najbardziej "prawidziwym" brzmieniu (najczęściej słuchawek używam do pianina elektrycznego i w kossach wszystko było naturalne). Nie mam niestety gdzie posprawdzać sprzętów, dlatego też tak wiele pytań niestety
ODPOWIEDZ