przedwzmacniacz ok 300 zł

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Mikaragu
Posty: 24
Rejestracja: 04 lut 2016, 22:56

przedwzmacniacz ok 300 zł

#1

Post autor: Mikaragu »

Cześć,
kolega @darkman napisał mi wcześniej w innym wątku:
w przedziale 120-200, plecamy Art DJ Pre;
W przedziale 190-450/500 polecamy Cambridge Audio np CA 540p (około <300 pln lub nasz kolega @Rajaz sprzedaje.. a może już sprzedał 551p - bdb wybór/cena i z dobrej ręki).
Pierwszy nie bardzo odpowiada mi wizualnie. @Rajaz swój sprzedał. Byłam zdecydowana na Cambridge Audio CA 540p, ale już jest niedostępny w sklepach. Inne Cambridge Audio oscylują w granicach 500zł+.
Dwie osoby polecały mi z kolei dostępny bez problemu przedwzmacniacz Pro-ject:
http://allegro.pl/przedwzmacniacz-gramo ... 45231.html

Coś innego ok. 300 zł? Czy Pro-ject jest ok?

Muszę tym przedwzmacniaczem połączyć Technicsa SL-QD3 i głośniki Logitech z906 (zdjęcie subwoofera poniżej).
Załączniki
IMG_2692.JPG
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15176
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: przedwzmacniacz ok 300 zł

#2

Post autor: darkman »

Mikaragu pisze: Pierwszy nie bardzo odpowiada mi wizualnie
Witam w klubie :D mnie też nie, wyjątkowy brzydal, ale ma dobre opinie jako dość uniwersalny.
Mikaragu pisze: Cambridge Audio CA 540p
Bardzo słusznie. Posiadam i polecam. Trzeba zapolować na okazję za około 300 w używce.
Mikaragu pisze: @Rajaz swój sprzedał
Łobuz!
Mikaragu pisze: Czy Pro-ject jest ok?
Najsłabszy z nich, ale daje radę i jest ładny/schludny. Trudny w odsprzedaży i nie odzyskasz nakładów bez straty - sporej. Ta firma ma dobre modele a znacznie droższe. Ten to model podstawowy MM.
Załatwi Twoje obecne zapotrzebowanie i po kłopocie. Ja bym go nie kupił (miałem kiedyś, ale krótko i tylko do testów).
Dobra... już nic nie napiszę. Daję pole chłopakom, bo mogę być stronniczy.

p.s. a poza tym to się spóźniłaś, bo miałem fajny pre na giełdzie forum za małą kasę, ale zachowałem się jak Rajaz@ :? :)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: przedwzmacniacz ok 300 zł

#3

Post autor: kielek »

darkman pisze: Daję pole chłopakom, bo mogę być stronniczy.
Myślę,że wszystko ujęte jak należy,może ewentualnie dorzucić można Infera Mini(podobno też zacny,ale nie miałem więc ciężko mi to zweryfikować).
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15176
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: przedwzmacniacz ok 300 zł

#4

Post autor: darkman »

Też nie miałem, ktoś musiałby się poświecić, ale ciężko będzie. Nawet kiedyś chciałem kupić, ale gość chciał mi sprzedać drożej niż ustawa przewiduje i z logo testowego Audio Cafe, który producent udostępnił do testów obwoźnych/forumowych. Zatem się nie dogadaliśmy, bo gość miał mnie za świeżaka, a ja jego za cwaniaka 8-)
Ma trochę dobrych opinii i trochę tzw milczących.
Schemat jakiś dobry, jak wiesz z lat 70-tych.
Kielek, może jeszcze jakiś MF, ale za 300 się nie kupi raczej.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: przedwzmacniacz ok 300 zł

#5

Post autor: kielek »

darkman pisze: może jeszcze jakiś MF, ale za 300 się nie kupi raczej.
No nie raczej a na pewno :( Jeszcze nie tak dawnymi czasy MF tzw. prosiaczki chodziły po 400-500 zł a teraz coś około 1000 zł a to naprawdę świetnie brzmiące pre.
Mikaragu
Posty: 24
Rejestracja: 04 lut 2016, 22:56

Re: przedwzmacniacz ok 300 zł

#6

Post autor: Mikaragu »

darkman pisze: a poza tym to się spóźniłaś, bo miałem fajny pre na giełdzie forum z
Łobuz!;)

Kupiłam finalnie Pro-jecta. Podłączyłam. Gra. Jestem szczęśliwa:) Gdybym miała porównanie, to może bym marudziła, ale póki co jestem zachwycona. Teraz idę szukać informacji, jak wyczyścić płyty nie używane od jakichś 30 lat:) Dziękuję Wam bardzo za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15176
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: przedwzmacniacz ok 300 zł

#7

Post autor: darkman »

Mikaragu pisze: Łobuz!;)
Oj tam. Przecież ostrzegałem.

Gratulacje. Ładny jest i zgrabny (PJ).
Ile masz tych płyt? Polskie - to kłopot z myciem trochę, - !?
Mikaragu
Posty: 24
Rejestracja: 04 lut 2016, 22:56

Re: przedwzmacniacz ok 300 zł

#8

Post autor: Mikaragu »

darkman pisze: Ile masz tych płyt? Polskie - to kłopot z myciem trochę, - !?
Polskie i rosyjskie. Teraz ok. 60., po świętach BN, jak przywiozę resztę - pewnie koło 100.

Dlaczego problem? Chodzi o papierową nalepkę?
Jeśli nie mycie płyt to co? Część z tych płyt jest w dobrym stanie, bo przez te lata stała sobie na półce w domu, ale część była w piwnicy - mają zniszczone okładki, większość koszulek (czy jak to się wachowo nazywa) jest do wymiany, a na niektórych płytach jest nazwijmy to "nalot" (nie wiem, czy z tych ostatnich w ogóle coś będzie).
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15176
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: przedwzmacniacz ok 300 zł

#9

Post autor: darkman »

Mycie, tak. Jest OK.
Problem z labelem, zwłaszcza czerwonym. Powinnaś uważać na rozmywanie się farby. Stosuje się dobre uszczelnienie owej wyklejki i dość sprawny czas samego procesu mycia, tak by label nie zdążył specjalnie złapać płynu.
Dobry stan to + oczywiście. Płyty będą jednak mocno naelektryzowane. Mycie w płynie forumowym spowoduje ich odkłócenie (nie powinny po tym trzeszczeć i strzelać.. oraz przyciągać włosów z ręki np - to dość dobry test i szybki ;) .
Nalot powinien się zmyć bez problemu, to pewnie jakiś pleśniak.
ODPOWIEDZ