Jaki przedwzmacniacz gramofonowy?

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41625
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaki przedwzmacniacz gramofonowy?

#16

Post autor: Wojtek »

PP2i to nowsza, "poprawiona" wersja PP2, ale jak bardzo się różnią to ja nie wiem, pewnie niewiele.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
flodur
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2012, 19:00

Re: Jaki przedwzmacniacz gramofonowy?

#17

Post autor: flodur »

Witam,

Podepnę się pod temat, bo szukam właśnie jakiegoś przedwzmacniacza na start do reloop'a rp-1000 mk3.
Przejrzałem chyba całe forum i wychodzi na to, że odradzacie kupno Vivanco czy Monacor SPR-6.
Z drugiej strony nie chcę wydawać na początek więcej niż 300 PLN (początkowo myślałem, że 200 zł, ale po przeczytaniu postów na forum stwierdziłem, że mogę dodać jeszcze parę złotych)
Na początku myślałem między: Pro-Ject Phono Box MM a Art DJ Pre II.
Pierwszy zaproponowano mi w sklepie audiopunkt (jako dobry przedwzmacniacz na możliwości tego reloop'a; innego w tej cenie zresztą nie mieli), o drugim dowiedziałem się na tym forum.
Pytanie jest, który z tych dwóch jest teoretycznie/praktycznie lepszy? czy słychać w ogóle jakaś różnicę?
Wojtek pisze:To jest właśnie CA 540P, o którym wspominałem wcześniej :) Tanio poszedł, no ale to w końcu używany egzemplarz.
Dobry przedwzmacniacz.
drugie pytanie pojawia się apropo CA 540P; Wojtek napisał, że to dobry przedwzmacniacz, ale czy lepszy od dwóch wcześniej wspomnianych? jak dobrze wyczytałem na forum, to chyba "najlepszy" z tych trzech; czy faktycznie słychać różnicę?
Art DJ Pre II kosztuje na allegro jakieś 239 PLN, Pro-Ject'a da się kupić za 260 PLN, natomiast udało mi się też znaleźć w necie Cambridga za 330 PLN.
Czy zatem zdecydować się na najdroższego? Jesteście w stanie porównać te 3 preampy?

Dzięki wielkie za pomoc,

R.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41625
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaki przedwzmacniacz gramofonowy?

#18

Post autor: Wojtek »

flodur pisze:Przejrzałem chyba całe forum i wychodzi na to, że odradzacie kupno Vivanco czy Monacor SPR-6.
Monacor odradzamy, Vivanco wręcz polecamy jeśli masz do wydania ok. 100 złotych.
flodur pisze:Pytanie jest, który z tych dwóch jest teoretycznie/praktycznie lepszy? czy słychać w ogóle jakaś różnicę?
Art DJ Pre II raczej wygra w porównaniu z pierwszym Phono Boxem. Różnica jest.

Jeśli nie wierzysz w różnice to możesz zrobić taki myk, że kupujesz Art DJ Pre, a Phono Box wypożyczasz z audiopunktu (może się zgodzą).
Wybierasz ten który Ci pasi. Sprzęt do sklepu zazwyczaj można zwrócić jak nie minęło dużo czasu od zakupu.
flodur pisze:Art DJ Pre II kosztuje na allegro jakieś 239 PLN, Pro-Ject'a da się kupić za 260 PLN, natomiast udało mi się też znaleźć w necie Cambridga za 330 PLN.
Czy zatem zdecydować się na najdroższego? Jesteście w stanie porównać te 3 preampy?
Czy Cambridge byłby lepszy od Art DJ. Ciężko mi to stwierdzić. Zależy z jaką wkładką.
Poza tym, do tego Reloopa to inwestowanie w Art DJ jak dla mnie jest już lekką przesadą :)

Na początek wystarczy z pewnością.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
flodur
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2012, 19:00

Re: Jaki przedwzmacniacz gramofonowy?

#19

Post autor: flodur »

Wojtek pisze:Czy Cambridge byłby lepszy od Art DJ. Ciężko mi to stwierdzić. Zależy z jaką wkładką.
Poza tym, do tego Reloopa to inwestowanie w Art DJ jak dla mnie jest już lekką przesadą :)

Na początek wystarczy z pewnością.
Dzięki Wojtek za odpowiedź :)
Czy mam rozumieć, że mija się z celem kupno cambridga 540p, nawet jeśli wymienię kiedyś wkładkę na lepszą (teraz mam standardową dołączoną w zestawie reloop battle track)? Bo właśnie znalazłem tego cambridga jeszcze taniej (o ile cena jest aktualna), bo za 269PLN (http://www.mediafan.com.pl/Doskona%C5%8 ... r540p.aspx), więc różnica w cenie jest już niewielka.
Nawet jeśli teraz mój sprzęt tego nie wykorzysta to zawsze lepiej mieć preampa "z potencjałem", o ile właśnie ten potencjał jest? Zawsze lepiej później wymieniać sam gramofon, niż gramofon i przedwzmacniacz.
Więc pytanie jest czy brać Art DJ czy CA 540p?

Dzięki za wszelkie rady,
Zdrówko!
R.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41625
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaki przedwzmacniacz gramofonowy?

#20

Post autor: Wojtek »

Sory, że trochę namieszam, ale nie zastanowiłbyś się może po prostu nad zakupem całego wzmacniacza (używanego) do 300 złotych z dobrą sekcją przedwzmacniacza?

Jeśli nie to bierz CA 540p, choćby dlatego, że ma on wyłączalny filtr subsoniczny.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
flodur
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2012, 19:00

Re: Jaki przedwzmacniacz gramofonowy?

#21

Post autor: flodur »

Wojtek pisze:Sory, że trochę namieszam, ale nie zastanowiłbyś się może po prostu nad zakupem całego wzmacniacza (używanego) do 300 złotych z dobrą sekcją przedwzmacniacza?
ok,tylko jakiego wzmacniacza szukać? bo rozumiem, że nie każdy z wejściem phono polecasz; który miałby mieć "dobrą sekcję przedwzmacniacza"? jakieś konkretne modele czy może ogólnie producenci, np Yamaha?
no i najważniejsze gdzie szukać? znasz/znacie jakieś pewne miejsca, gdzie można kupić używany sprzęt (domyślam się, że pytanie rzeka)? jako żółtodziób miałbym problem z weryfikacją stanu/bezawaryjności sprzętu przy zakupie, więc jeśli już kupować to od zaufanej osoby... więc owszem, wchodzi to w grę, ale dla mnie wcale to nie jest takie proste ;)

edit:
znalazłem topic, z którym muszę się zapoznać: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=47&t=193, ale uwagi wciąż mile widziane ;)


zdrówko!
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41625
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaki przedwzmacniacz gramofonowy?

#22

Post autor: Wojtek »

Ja nie wiem co Ty planujesz w przyszłości robić z tym zestawem audio i do czego dzisiaj miałbyś podpinać przedwzmacniacz stąd pomysł z zakupem całego wzmacniacza ot tak rzuciłem nie wiedząc właściwie jaki masz plan. Bo może to też nie mieć sensu.

Dobór wzmacniacza do tej kwoty oczywiście nie jest znowuż taki prosty, stąd nie mogę rzucać konkretnymi producentami czy też modelami (bo wszak muszą być one dostępne by takie rozważania miały sens).

A w podanym wątku ostatnio dałem dość długą listę fajnych wzmacniaczy, więc możesz to przejrzeć.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
tomi
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2013, 20:40

Re: Jaki przedwzmacniacz gramofonowy?

#23

Post autor: tomi »

Witam.
Jestem nowym użytkownikiem. Zakupiłem sobie mój pierwszy sprzęt grający; Amplituner Denon AVR 1713, gramofon Music Hall USB 1, i zestaw stereo DALI ZENSOR 5. O ile po HDMI i z USB wszystko gra super, to podczas odtwarzania z gramofonu wszystko traci na mocy. Powiedzcie- czy przedwzmacniacz rozwiąże sprawę ? Powiedzmy taki do 400 zł. Z góry dzięki za odpowiedź. :)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jaki przedwzmacniacz gramofonowy?

#24

Post autor: kielek »

tomi pisze:czy przedwzmacniacz rozwiąże sprawę
Prawdopodobnie tak
tomi pisze:Powiedzmy taki do 400 zł
Tańszy także :)
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Jaki przedwzmacniacz gramofonowy?

#25

Post autor: Winters »

Tak.

ArtDJ może?
DIOMEDES KATO
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jaki przedwzmacniacz gramofonowy?

#26

Post autor: kielek »

Z całym szacunkiem,ale do ampli kina domowego ten Art DJ to full wypas :D .Możecie się śmiać,ale porównywałem go w ostatnim czasie naprawdę z wieloma preampami sporo droższymi i w niczym nie odstaje,a regulacją gain i podstawowymi filtrami zyskuje nad niektórymi przewagę :) Brzmieniowo też nie można mu nic zarzucić.Jedyne co ma złe to mało atrakcyjny wygląd i DJ design :)
Awatar użytkownika
hynas
Posty: 49
Rejestracja: 22 wrz 2013, 14:07
Lokalizacja: Poddębice

Re: Jaki przedwzmacniacz gramofonowy?

#27

Post autor: hynas »

Podepne się z pytaniem odnośnie zakupu przedwzmacniacza.
Zastanawaiałem się nad czymś do kwoty 400-450 zł ale po przeczytaniu wątku nie wiem czy jest sens inwestować np w NAD PP2 lub coś z CA, chociaż CA540 nie znalazłem, są natomiast CA 551.
Zestaw to Braun P1 z ortofon VMS oraz ampli Denon AVR2113, kupić Art Dj Pre II czy myśleć nad czymś wyżej ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41625
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaki przedwzmacniacz gramofonowy?

#28

Post autor: Wojtek »

hynas pisze:kupić Art Dj Pre II czy myśleć nad czymś wyżej ?
Kup, wszak dopiero zaczynasz z tematem :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Jaki przedwzmacniacz gramofonowy?

#29

Post autor: blackholesun »

Byłem kiedyś u kolegi, który miał ten Art DJ wynalazek. Sekcja phono wbudowana w stary wzmacniacz Pioneera grała zdecydowanie lepiej.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jaki przedwzmacniacz gramofonowy?

#30

Post autor: kielek »

blackholesun pisze:Byłem kiedyś u kolegi, który miał ten Art DJ wynalazek. Sekcja phono wbudowana w stary wzmacniacz Pioneera grała zdecydowanie lepiej.
Zapewne sam stary Pioneer zagrałby lepiej niż kolegi ampli od KD,więc ten wynalazek spokojnie starczy do tego KD,bo jaki jest sens pakowania się w drogie pre gramofonowe do ampli KD?
ODPOWIEDZ