Wzmacniacz zintegrowany lata 70'/80' z dobrą sekcją phono

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
StronyTop
Posty: 9
Rejestracja: 02 lut 2016, 11:58
Gramofon: THORENS TD145 MKII
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Wzmacniacz zintegrowany lata 70'/80' z dobrą sekcją phono

#1

Post autor: StronyTop »

Witam,
od jakiegoś czasu czytam, próbuje się rozeznać, które konkretne modele wzmacniaczy zintegrowanych z przełomu lat 70'/80' takich firm jak: Sansui, Kenwood, Yamaha, Pioneer, Onkyo, Marantz itp. powinienem wziąć pod uwagę szukając na portalach aukcyjnych. Nawet filtrując modele wg interesujących mnie kryteriów ( cena max trochę ponad tysiąc, marki jak wcześniej, lata produkcji jak wcześniej ) jest tego ciągle stanowczo za dużo.

I tutaj prośba do Was drodzy forumowicze w pomocy wybrania kilku konkretnych modeli, na których mógłbym skupić swoje poszukiwania.

Wcześniejsze kryteria chciałbym jeszcze bardziej zawęzić pytając was o modele, które mają najlepszą sekcję PHONO i ew. najlepiej brzmią z muzyką gitarową - metal, rock, blues.

PS. Dodatkowo jeżeli ktoś przekona mnie, że nie ma sensu wydawać tysiaka bo jakiś konkretny sprzęt model (trzymając się kryteriów) w ogóle lub niewiele odstaje od droższych i chodzi po 400-600zł to będę prze szczęśliwy :)
SEO - Web Design - DTPwww.StronyTop.pl
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Wzmacniacz zintegrowany lata 70'/80' z dobrą sekcją phono

#2

Post autor: MeqhabTion »

StronyTop pisze:Witam,
od jakiegoś czasu czytam, próbuje się rozeznać, które konkretne modele wzmacniaczy zintegrowanych z przełomu lat 70'/80' takich firm jak: Sansui, Kenwood, Yamaha, Pioneer, Onkyo, Marantz itp. powinienem wziąć pod uwagę szukając na portalach aukcyjnych.
Z zasady nie jest to dobry trop, ponieważ w przypadku tych wiekowych wzmacniaczy liczy się stan konkretnego egzemplarza. Dodatkowo jeżeli interesuje Cię sprzęt do 1k PLN to masz odpowiednie wątki zakupowe (do 1000, do 800 itp.), gdzie takie przykłady były już kilka razy podawane z mniejszym lub większym omówieniem. Najlepiej poszukaj konkretnego egzemplarza na portalu i wrzuć do oceny. Jak dostaniesz info zwrotne będziesz wiedział w jakim kierunku możesz iść. Poza tym, fajnie gdybyś podał dodatkowo z czym (gramofon widać, a kolumny?) ma to grać.
Awatar użytkownika
StronyTop
Posty: 9
Rejestracja: 02 lut 2016, 11:58
Gramofon: THORENS TD145 MKII
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Re: Wzmacniacz zintegrowany lata 70'/80' z dobrą sekcją phon

#3

Post autor: StronyTop »

Na razie jest gramofon (Thorens TRD145 MkII z wkładką AT95E), teraz szukam wzmacniacza, a później do wszystkiego dobiorę głośniki.

Nie potrzebuję tego wzmacniacza na teraz ( mam zamiar przez kilka tygodni/miesięcy polować na konkretne sztuki w konkretnym stanie ). Niestety nie mam za bardzo czasu żeby codziennie przesiadywać na stronach aukcyjnych i wyszukiwać z wielu modeli coś dla siebie (jednocześnie konsultując się na bieżąco z użytkownikami forum), a szkoda bo to przyjemne zajęcie :), dlatego prośba o pomoc w wybraniu kilku najbardziej udanych modeli (z podanych kryteriów).

Z kilku powodów nie podpinałem się pod ogólne wątki typu "wzmacniacz do 1k": przeważnie prosi się tam o opinię "na bieżąco" mając jakieś upatrzone aukcje, a post szybko się gubią w natłoku piszących ( nie dam rady "na bieżąco", mogę przez jakiś czas zbierać tutaj wasze typy, spostrzeżenia ). Kolejna sprawa to mniej więcej elastyczny budżet przekraczający 1k lub inne sztywne ramy ( za konkretny wybrany model dam tyle ile będzie trzeba nie ograniczając się do złotówki ). A poza tym, ale już w mniejszym stopniu uważam, że temat może się przydać przyszłym szukającym wzmacniaczy zintegrowanych pod gramofon z tamtej ery, a takich konkretnych tematów nie jest za dużo :).

Stan wzmacniacza oczywiście biorę pod uwagę ze względu na wiek, ale i tak mam zamiar go przeserwisować i zrobić docelowo stan dążący do ideału (jeżeli będzie to w ogóle możliwe).
SEO - Web Design - DTPwww.StronyTop.pl
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Wzmacniacz zintegrowany lata 70'/80' z dobrą sekcją phono

#4

Post autor: zbyszek1982 »

StronyTop pisze: takich konkretnych tematów nie jest za dużo
Nie ma ich za dużo z konkretnego powodu. Nikt nie ma ochoty robić tu darmowej bazy wiedzy dla handlarzy, który potem odpowiednio wywindują ceny.

Dlatego lepiej jest dyskutować o konkretnym egzemplarzu.
Awatar użytkownika
Anderson
Posty: 106
Rejestracja: 04 lut 2016, 09:12

Re: Wzmacniacz zintegrowany lata 70'/80' z dobrą sekcją phon

#5

Post autor: Anderson »

StronyTop pisze: Stan wzmacniacza oczywiście biorę pod uwagę ze względu na wiek, ale i tak mam zamiar go przeserwisować i zrobić docelowo stan dążący do ideału (jeżeli będzie to w ogóle możliwe).
Ale samemu, czy po znajomości? Bo ci co doprowadzają do stanu idealnego, życzą sobie za to spokojnie 500+.
I czy w ogóle da się kupić 40 latka bez konieczności późniejszego serwisowania? Jest szansa, że to przez tyle lat trzyma parametry?
Ps. 72, 12-13 Wyzwoli bowiem wołającego biedaka i ubogiego, i bezbronnego. Zmiłuje się nad nędzarzem i biedakiem i ocali życie ubogich.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Wzmacniacz zintegrowany lata 70'/80' z dobrą sekcją phono

#6

Post autor: zbyszek1982 »

Laimbeer pisze:Jest szansa, że to przez tyle lat trzyma parametry?
Wszystko zależy od konkretnego egzemplarza i jego historii. Wiele wiekowych sprzętów wydaje się działać bez zarzutu, ale sporo usterek może być początkowo niewidocznych. Kolejną sprawą jest to, że większość tego co wisi na alledrogo to sprzęt z wystawek (czytaj: coś co zostało wystawione na ulicę, żeby zabrała to śmieciarka.) Zadbany sprzęt od świadomego użytkownika, albo od kogoś kto używał go od nowości, to reczej rzadkość, za którą trzeba odpowiednio więcej zapłacić.

Realnie patrząc, koszt renowacji tak starego wzmacniacza do stanu "igła" może łatwo przekroczyć koszt zakupu. Jakieś czynności serwisowe trzeba przeprowadzić zawsze. Z mojego punktu widzenia, najistotniejsze jest żeby wzmacniacz miał niezniszczoną obudowę i wszystkie przyciski/pokrętła/przełączniki/wskaźniki itd były sprawne, bo to są części unikalne, których dokupienie może być niemożliwe albo bardzo kosztowne. W przypadku wzmacniaczy tranzystorowych, ważne jest żeby były oryginalne tranzystory końcowe, bo te też będą trudne do dostania.
Awatar użytkownika
StronyTop
Posty: 9
Rejestracja: 02 lut 2016, 11:58
Gramofon: THORENS TD145 MKII
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Re: Wzmacniacz zintegrowany lata 70'/80' z dobrą sekcją phon

#7

Post autor: StronyTop »

Pewnie i racja zbyszek1982.
Ale samemu, czy po znajomości?
Mam nadzieję, że upoluję coś w dobrym stanie i serwis to tylko sprawa "kosmetyczna" będzie, jak się okaże że coś grubiej do zrobienia, to cóż, i tak zrobić będzie trzeba :). Serwisować sam nie będę, powód prosty - nie potrafię :). Albo po znajomości albo inaczej. Tym poprzejmuje się jak już będzie co oddać do przeserwisowania :)
SEO - Web Design - DTPwww.StronyTop.pl
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wzmacniacz zintegrowany lata 70'/80' z dobrą sekcją phono

#8

Post autor: Wojtek »

Ja wiem co byś chciał od nas wyciągnąć, ale tak jak nigdy nie widziałem sensu w pisaniu książki o tych sprawach (a tego tak troszkę oczekujesz), tak teraz również nie widzę.
Tak jak Ty nie masz czasu na wgłębianie się w temat, tak ja nie lubię tracić czas na tego typu cele.

Przy czym muszę zaznaczyć że kryteria są dość mocne i nie wiem kto się podejmie zaprezentować przekrojową listę która spełni warunki.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
StronyTop
Posty: 9
Rejestracja: 02 lut 2016, 11:58
Gramofon: THORENS TD145 MKII
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Re: Wzmacniacz zintegrowany lata 70'/80' z dobrą sekcją phon

#9

Post autor: StronyTop »

Rozumiem. W takim razie wracam do poszukiwań i jak tylko coś nabędę podzielę się odczuciami.
Jeżeli jednak ktoś byłby tak uprzejmy i chciałby podpowiedzieć na jakie model zwrócić uwagę, to zapraszam na PW. Za każdą podpowiedź będę bardzo wdzięczny.
SEO - Web Design - DTPwww.StronyTop.pl
michal.pirat
Posty: 18
Rejestracja: 06 sty 2020, 13:33

Re: Wzmacniacz zintegrowany lata 70'/80' z dobrą sekcją phono

#10

Post autor: michal.pirat »

Odświeżę ten temat! Mam aktualnie taki sam problem, nie wiem jakiego wzmacniacza szukać typowo pod gramofon lata 70/80. Jak ktoś ma swój typ i doświadczenia możecie napisać tu, albo może lepiej na priv :roll: ?? Co by handlarzom nie ułatwiać życia... (Luxman, Sansui, Denon itp) Zdaje sobie sprawę że serwis może przekroczyć cenę zakupu sprzętu.
Awatar użytkownika
sponaa
Posty: 157
Rejestracja: 11 lis 2013, 00:40
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Re: Wzmacniacz zintegrowany lata 70'/80' z dobrą sekcją phono

#11

Post autor: sponaa »

Autoreklama (bo każda liszka swój ogonek chwali...) :-)
Nie wiem jaki budżet, ale może Accuphase? Gdyby co - viewtopic.php?f=59&t=17820
Oczywiście serdecznie zapraszam na odsłuchy!
michal.pirat
Posty: 18
Rejestracja: 06 sty 2020, 13:33

Re: Wzmacniacz zintegrowany lata 70'/80' z dobrą sekcją phono

#12

Post autor: michal.pirat »

Gdyby to był 303 :roll: pomyślę.
Swoją drogą słaby odzew na moje pytanie, ciekawe czym to jest spowodowane.. wiedza tajemna, czy już większość przesiadała się na nowoczesną elektronikę.
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wzmacniacz zintegrowany lata 70'/80' z dobrą sekcją phono

#13

Post autor: Quarter »

michal.pirat pisze:
04 gru 2021, 12:13

Swoją drogą słaby odzew na moje pytanie, ciekawe czym to jest spowodowane.. wiedza tajemna, czy już większość przesiadała się na nowoczesną elektronikę
Wiesz, pytanie jest w stylu "chciałbym kupić jakiś klasyczny samochód z lat 70-80, co polecacie?'. Chyba nawet kiepski przykład - zakładam, że marek i modeli wzmacniaczy jest jakieś pierdylion razy więcej niż marek i modeli samochodów. Niestety, ale musisz najpierw sam odrobić pracę domową, potem poszukać sprzętu, który w Twoich oczach (i na bazie wiedzy wyszperanej) wydaje się ineteresujący i w odpowiednim wątku budżetowym podać link do aukcji i zadac pytanie czy warto - o ile ktoś miał doswiadczenie z tym konkretnym modelem, dostaniesz odpowiedź. Wątki w poszczególnych kategoriach budżetowych maja po kilkadziesiąt stron - więc nie mów, że nikt tu nie chce dzielić się wiedzą :) A jeśli pytasz, czy przesiedliśmy się na nowoczesną elektronikę to poczytaj forum. Dla ułatwienia - nie, większość dalej odsłuchuje z zabytków.
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
michal.pirat
Posty: 18
Rejestracja: 06 sty 2020, 13:33

Re: Wzmacniacz zintegrowany lata 70'/80' z dobrą sekcją phono

#14

Post autor: michal.pirat »

Jak sprawował się Twój Luxman 435 ? To jest mój główny faworyt
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzmacniacz zintegrowany lata 70'/80' z dobrą sekcją phono

#15

Post autor: Wojtek »

Jak pytający nie podaje budżetu jaki ma na zakupy to mi się chce zgadywać.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ