Zamiana Behringera pp400 na Art DJ PreII ?

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Zamiana Behringera pp400 na Art DJ PreII ?

#16

Post autor: JacK »

Z powyższymi dwoma wypowiedziami się nie zgadzam. Świadczą one o braku zrozumienia dźwięku w filmie. Dźwięk przestrzenny został wymyślony dla filmu aby oddać atmosfere widowiska filmowego, nadać realizmu wydarzeniom które oglądamy, podkreślić niuanse i detale rozgrywające się domyślnie poza filmowym kadrem. Jeżeli komuś zależy na takich odczuciach inwestuje w przestrzenne kino w domu, inni poszukujący tylko mocnego pierdolnięcia faktycznie mogą pozostać przy stereo bo czy walnie z przodu czy z tyłu ma marginalne znaczenie. Ciekawe czy znacie jakieś prawdziwe kino z dźwiękiem tylko stereo. Nie ? Ciekawe dlaczego...
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Zamiana Behringera pp400 na Art DJ PreII ?

#17

Post autor: chudy_b »

JacK pisze:Świadczą one o braku zrozumienia dźwięku w filmie.
Z pewnością masz rację.

Ja tylko opisuję swoje wieloletnie doświadczenia z uzytkowania dwóch mocno odmiennych zestawów KD. Przez te lata może kilka razy głośniki efektowe w sposób zauważalny zagrały, przez pozostały czas jedynie zbierały kurz.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10467
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Zamiana Behringera pp400 na Art DJ PreII ?

#18

Post autor: Myszor »

JacK pisze:Świadczą one o braku zrozumienia dźwięku w filmie
Ponieważ w domu oglądam Woody Allena etc., a nie Terminatora to surround nie ma dla mnie większego znaczenia.
Jeden z najlepszych filmów jakie widziałem, koreański "Pusty Dom" prawie wcale nie ma dźwięku i nikt się nie odzywa cały film.
Na "Hobbity" i inne blockbustery chodzę do kina.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Zamiana Behringera pp400 na Art DJ PreII ?

#19

Post autor: klin »

Tolkiena i inne takie to najlepiej na żywo sobie surround zrobić :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=j_ekugPKqFw
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zamiana Behringera pp400 na Art DJ PreII ?

#20

Post autor: Wojtek »

dev pisze:No tak, ale jeśli chciałbym używać źródeł dających dźwięk wielokanałowy (odtwarzacz bd, konsola, dla niektórych zastosowań komputer) oraz standardowo stereo dla reszty to i tak musiałbym mieć dwa zestawy.
Właśnie o to chodzi, że nie. Przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni wpis, ale tym razem ze zrozumieniem,

Chyba że dokupienie samego wzmacniacza stereo + pudełka sygnałowego do rozdzielenia wyjścia na kolumny uznajesz już za oddzielny zestaw :morda:
dev pisze:Chyba, żeby pójść ze wszystkim w stereo
Lepiej nie :) Sensowność dyskusyjna.
dev pisze:ale co ze źródłami cyfrowymi? Przełączyć się na rca? Czyli jeden krok do przodu (gramofon) i trzy kroki do tyłu (cyfrowe źródła)...
Pamiętaj tylko, że słuchamy analogowo ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dev
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:37
Gramofon: PS-X60, PS-X4, PS-22

Zamiana Behringera pp400 na Art DJ PreII ?

#21

Post autor: dev »

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi. Myślę, że jednak na razie zostanę przy tym co jest.
Moja lepsza połowa mogłaby źle przyjąć zakup kolejnego klocka, "bo stereo było w KD za słabe" :)

Analogowo - owszem z płyt analogowych :)

A tak w ogóle myślę, że skupię się teraz właśnie na nich - czas powiększyć marną kolekcję i spróbować odrestaurować to co mam.
1. SONY PS-X60 === ONKYO A-8780 INTEGRA === ONKYO DX-7510 === ONKYO TA-2360 === KEF CRESTA 3
2. SONY PS-22 === KENWOOD KA-6100 === GRUNDIG CD-8150 === ARCUS LOTUS TS-100
3. SONY PS-10F === ONKYO TX-9031RDS === ARCUS TS-100
ODPOWIEDZ