Zamiana Behringera pp400 na Art DJ PreII ?

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dev
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:37
Gramofon: PS-X60, PS-X4, PS-22

Zamiana Behringera pp400 na Art DJ PreII ?

#1

Post autor: dev »

Krótkie pytanie - czy warto zamienić Behringera na Art DJ ?
Za wzmacniacz robi amplituner KD YAMAHA RX-V430RDS, kolumny CANTON C-880, gramofon CEC BD3200.

Pytam, bo na Behringerze gramofon gra wyraźnie ciszej niż inne źródła dźwięku.

Gra warta świeczki?
1. SONY PS-X60 === ONKYO A-8780 INTEGRA === ONKYO DX-7510 === ONKYO TA-2360 === KEF CRESTA 3
2. SONY PS-22 === KENWOOD KA-6100 === GRUNDIG CD-8150 === ARCUS LOTUS TS-100
3. SONY PS-10F === ONKYO TX-9031RDS === ARCUS TS-100
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zamiana Behringera pp400 na Art DJ PreII ?

#2

Post autor: Wojtek »

dev pisze:Pytam, bo na Behringerze gramofon gra wyraźnie ciszej niż inne źródła dźwięku.
Chyba żaden preamp gramofonowy nie zmieni tej prawidłowości :)
dev pisze:Gra warta świeczki?
To zależy co chcesz osiągnąć.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Latro
Posty: 1921
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Zamiana Behringera pp400 na Art DJ PreII ?

#3

Post autor: Latro »

KD w stereo do bani, znam z autopsji (jestem początkującym audiofilem)
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
dev
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:37
Gramofon: PS-X60, PS-X4, PS-22

Re: Zamiana Behringera pp400 na Art DJ PreII ?

#4

Post autor: dev »

Wojtek pisze:
dev pisze:Pytam, bo na Behringerze gramofon gra wyraźnie ciszej niż inne źródła dźwięku.
Chyba żaden preamp gramofonowy nie zmieni tej prawidłowości :)

Chodzi o to, że tu różnica natężenia dźwięku jest znaczna - przykład: aby uzyskać ten sam poziom głośności z CD oraz z preampa muszę na wzmacniaczu dać odpowiednio -60dB oraz - 35dB.
dev pisze:Gra warta świeczki?
To zależy co chcesz osiągnąć.
Chciałbym się dowiedzieć czy przy tej konfiguracji, którą mam jest sens takiej zmiany w celu:

a) poszerzenia zakresu regulacji głośności
b) regulacji na preampie - widziałem, że DJ Art ma regulację gain trim, tylko nie wiem czy ma ona zastosowanie jakieś realne w mojej sytuacji, tzn. czy nie będzie tylko zniekształcać dźwięku

Poza tym jak te dwa preampy mają się do siebie jakościowo i czy jest sens zamieniać jeden na drugi pod tym kątem, czy też różnica dla ucha będzie niezauważalna?

Latro pisze:KD w stereo do bani, znam z autopsji (jestem początkującym audiofilem)
W moim przypadku zmiana w tym temacie nie wchodzi w grę, w związku z pewnym kompromisem jakim dla mnie jest ampli kd. Po prostu nie mogę tak sobie wstawić klasycznej integry, bo zbyt dużo źródeł korzysta z możliwości KD.
A z kolei zakup wzmacniacza tylko dla gramofonu jest wykluczony przez aktualne warunki mieszkaniowo-finansowe ;)

Tak więc muszę póki co kombinować z tym, co mam.

Ale przede wszystkim musiałbym na własne uszy, we własnym pokoju usłyszeć czy rzeczywiście jest to taka ogromna różnica, bo przyznam, że wszelkie odsłuchy gdzieś u kogoś, w sklepach itp, to nie to samo. Szybka podmianka u siebie i bym wiedział.
Bo z tego co słyszę, nie wszyscy są tacy zachwyceni wzmacniaczami stereo, no ale to głównie zdanie posiadaczy KD :)
To tak jak z gramofonem - niby słyszałem jak gra fajny Technics (niestety nie pamiętam modelu) u brata, ale dopiero jak podmieniłem Bernarda na CEC u siebie i włączyłem tę samą płytę, to odczułem o co tu chodzi :)
1. SONY PS-X60 === ONKYO A-8780 INTEGRA === ONKYO DX-7510 === ONKYO TA-2360 === KEF CRESTA 3
2. SONY PS-22 === KENWOOD KA-6100 === GRUNDIG CD-8150 === ARCUS LOTUS TS-100
3. SONY PS-10F === ONKYO TX-9031RDS === ARCUS TS-100
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zamiana Behringera pp400 na Art DJ PreII ?

#5

Post autor: Wojtek »

dev pisze:a) poszerzenia zakresu regulacji głośności
Niestety, nie rozumiem tego punktu.
dev pisze:Poza tym jak te dwa preampy mają się do siebie jakościowo i czy jest sens zamieniać jeden na drugi pod tym kątem, czy też różnica dla ucha będzie niezauważalna?
Art DJ Pre generalnie stawia się wyżej, więc powinieneś odczuć różnicę.

Jednakże tak jak wspomniałem wcześniej, próba wyrównywania poziomów głośności czy dynamiki do urządzeń liniowych (w dodatku pewnie cyfrowych) to swoista syzyfowa praca.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dev
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:37
Gramofon: PS-X60, PS-X4, PS-22

Re: Zamiana Behringera pp400 na Art DJ PreII ?

#6

Post autor: dev »

Wojtek pisze:
dev pisze:a) poszerzenia zakresu regulacji głośności
Niestety, nie rozumiem tego punktu.

Zawile się wyraziłem.

Chodzi mi o to, że w zakresie od -90dB do -40dB głośność rośnie powoli, a później w zakresie -40dB do 0 wzrasta lawinowo, po prostu przeskoki z każdym 1dB są większe.
Jest to zauważalne w przypadku gramofonu. W przypadku innych urządzeń (masz rację większość cyfrowych, ale jedno analog) głośność wzrasta bardziej proporcjonalnie.
dev pisze:Poza tym jak te dwa preampy mają się do siebie jakościowo i czy jest sens zamieniać jeden na drugi pod tym kątem, czy też różnica dla ucha będzie niezauważalna?
Art DJ Pre generalnie stawia się wyżej, więc powinieneś odczuć różnicę.

Jednakże tak jak wspomniałem wcześniej, próba wyrównywania poziomów głośności czy dynamiki do urządzeń liniowych (w dodatku pewnie cyfrowych) to swoista syzyfowa praca.[/quote]

OK, dzięki za tę opinię.

Czyli do zastanowienia. Chodziło mi o to, by nie kupować go tylko dlatego, że jest "fajny" i bardziej renomowany niż Behringer, tylko żeby rzeczywiście coś wniósł.
1. SONY PS-X60 === ONKYO A-8780 INTEGRA === ONKYO DX-7510 === ONKYO TA-2360 === KEF CRESTA 3
2. SONY PS-22 === KENWOOD KA-6100 === GRUNDIG CD-8150 === ARCUS LOTUS TS-100
3. SONY PS-10F === ONKYO TX-9031RDS === ARCUS TS-100
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zamiana Behringera pp400 na Art DJ PreII ?

#7

Post autor: Wojtek »

dev pisze:Chodzi mi o to, że w zakresie od -90dB do -40dB głośność rośnie powoli, a później w zakresie -40dB do 0 wzrasta lawinowo, po prostu przeskoki z każdym 1dB są większe.
Jest to zauważalne w przypadku gramofonu. W przypadku innych urządzeń (masz rację większość cyfrowych, ale jedno analog) głośność wzrasta bardziej proporcjonalnie.
A to nie jest przypadkiem kwestia działania amplitunera? Czy aby na pewno szukasz problemu w dobrym miejscu? :)
dev pisze:Chodziło mi o to, by nie kupować go tylko dlatego, że jest "fajny" i bardziej renomowany niż Behringer, tylko żeby rzeczywiście coś wniósł.
Lepsze sprzęty często rzeczywiście coś wnoszą, w odróżnieniu od wnoszenia wirtualnego :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Zamiana Behringera pp400 na Art DJ PreII ?

#8

Post autor: JacK »

dev pisze:Krótkie pytanie - czy warto zamienić Behringera na Art DJ ?
Za wzmacniacz robi amplituner KD YAMAHA RX-V430RDS, kolumny CANTON C-880, gramofon CEC BD3200.

Pytam, bo na Behringerze gramofon gra wyraźnie ciszej niż inne źródła dźwięku.

Gra warta świeczki?
Moim zdaniem krok w bok, ogranicza Cię amplituner. Po zmianie Art DJ może być ciut inaczej, ale niekoniecznie lepiej. Znajomy miał ten sam problem i rozwiązał go wpinając w tor analogowy korektor na którym podbił troszkę głośność z gramofonu. Nie bardzo mi się to podoba, ale On jest zadowolony.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
dev
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:37
Gramofon: PS-X60, PS-X4, PS-22

Zamiana Behringera pp400 na Art DJ PreII ?

#9

Post autor: dev »

Dzięki za te głosy rozsądku :) Rzeczywiście "podejrzanym" może być tu sam amplituner.

W takim przypadku zostanę raczej z tym co jestem, bo póki co jestem bardzo zadowolony, a z tą głośnością to w sumie taki detal.

A wzmacniacz stereo to by się przydał ekskluzywnie dla samego gramofonu, ale jak pisałem to na razie mission impossible ;)
1. SONY PS-X60 === ONKYO A-8780 INTEGRA === ONKYO DX-7510 === ONKYO TA-2360 === KEF CRESTA 3
2. SONY PS-22 === KENWOOD KA-6100 === GRUNDIG CD-8150 === ARCUS LOTUS TS-100
3. SONY PS-10F === ONKYO TX-9031RDS === ARCUS TS-100
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zamiana Behringera pp400 na Art DJ PreII ?

#10

Post autor: Wojtek »

dev pisze:A wzmacniacz stereo to by się przydał ekskluzywnie dla samego gramofonu
W sensie że słuchasz muzyki tylko z winyli? Jeśli nie to masz już dodatkowe plusy :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dev
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:37
Gramofon: PS-X60, PS-X4, PS-22

Zamiana Behringera pp400 na Art DJ PreII ?

#11

Post autor: dev »

Heh, niezupełnie o to mi chodziło, ale w sumie jesteś blisko :)

Ostatnio to tylko radio w pracy i czarne płytki w domu, nawet dzieci usypiają do reggae z winyli :)

Ale szło raczej o to, że fajnie byłoby mieć takie stanowisko tylko dla gramofonu, wzmacniacza do niego i kolumn, a reszta - komputer, cd, blu, konsola, tv chodziłyby sobie na kd.

Ale to nie w lokalu, który obecnie użytkujemy :)
1. SONY PS-X60 === ONKYO A-8780 INTEGRA === ONKYO DX-7510 === ONKYO TA-2360 === KEF CRESTA 3
2. SONY PS-22 === KENWOOD KA-6100 === GRUNDIG CD-8150 === ARCUS LOTUS TS-100
3. SONY PS-10F === ONKYO TX-9031RDS === ARCUS TS-100
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zamiana Behringera pp400 na Art DJ PreII ?

#12

Post autor: Wojtek »

dev pisze:Ale szło raczej o to, że fajnie byłoby mieć takie stanowisko tylko dla gramofonu, wzmacniacza do niego i kolumn, a reszta - komputer, cd, blu, konsola, tv chodziłyby sobie na kd.
A czemu nie wszystko w stereo? Po prostu. Ew. tylko to co faktycznie wypluwa dźwięk wielokanałowy pod KD, stereo pod stereo.
To nie jest tak, że tylko do gramofonów polecamy bardziej pójście w stereo niż w KD. Polecamy taki ruch dla każdego źródła stereo.

W praktyce wystarczy dzisiaj wzmacniacz stereo + dla wygody selektor na kolumny frontowe. Po temacie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dev
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:37
Gramofon: PS-X60, PS-X4, PS-22

Zamiana Behringera pp400 na Art DJ PreII ?

#13

Post autor: dev »

No tak, ale jeśli chciałbym używać źródeł dających dźwięk wielokanałowy (odtwarzacz bd, konsola, dla niektórych zastosowań komputer) oraz standardowo stereo dla reszty to i tak musiałbym mieć dwa zestawy.

Chyba, żeby pójść ze wszystkim w stereo, ale co ze źródłami cyfrowymi? Przełączyć się na rca? Czyli jeden krok do przodu (gramofon) i trzy kroki do tyłu (cyfrowe źródła)...

Jaka byłaby różnica np. w przypadku takiego Władcy Pierścieni na BD w DTS, gdyby podpiąć to przez analog do klasycznego wzmacniacza stereo?
1. SONY PS-X60 === ONKYO A-8780 INTEGRA === ONKYO DX-7510 === ONKYO TA-2360 === KEF CRESTA 3
2. SONY PS-22 === KENWOOD KA-6100 === GRUNDIG CD-8150 === ARCUS LOTUS TS-100
3. SONY PS-10F === ONKYO TX-9031RDS === ARCUS TS-100
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Zamiana Behringera pp400 na Art DJ PreII ?

#14

Post autor: chudy_b »

dev pisze:Jaka byłaby różnica np. w przypadku takiego Władcy Pierścieni na BD w DTS, gdyby podpiąć to przez analog do klasycznego wzmacniacza stereo?
Ja już dość dawno wywaliłem KD ( a miałem porządny zestaw), zostawiłem frontowe kolumny i kupiłem wzmacniacz stereo. Odtwarzacz BD podpiąłem analogiem. W ustawieniach jego dekodera ustawiłem obecność tylko dwóch kolumn i wszystko jest OK. W filmach z porządnymi efektami pewnie jakaś minimalna różnica jest, jednak większość produkcji przez kolumny efektowe odtwarza niewiele. Czyli w stereo zyskałem bardzo dużo, w KD straciłem niewiele. Gdym od razu tak zrobił, to zaoszczędziłby dodatkowo kupę kasy.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10467
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Zamiana Behringera pp400 na Art DJ PreII ?

#15

Post autor: Myszor »

chudy_b pisze:Ja już dość dawno wywaliłem KD ( a miałem porządny zestaw),
Ja też. 13 lat temu stwierdziłem, że po "Black Hawk Down" już nic mnie nie zaskoczy ;)
Można też zainwestować we wzmak z porządnym dac na pokładzie i wtedy wszystkie źródła cyfrowe lecą przez coax lub opti. Mniej kabli.
ODPOWIEDZ