Jaki wzmacniacz do kolumn Magnat Vektor 77 ?

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
xr600r
Posty: 19
Rejestracja: 08 cze 2015, 00:27

Jaki wzmacniacz do kolumn Magnat Vektor 77 ?

#1

Post autor: xr600r »

Witam wszystkich serdecznie.

Od razu chcę powiedzieć że nie jestem zbyt mocny w tym temacie. Troszkę czytałem na forach o wzmacniaczach o ich jakości, cenach itp.
Otóż dostałem w prezencie gramofon DUAL 1249 z wieloma płytami. Przypadek był taki że od dawna nosiłem się lub też marzyłem o słuchaniu muzyki w ten sposób. W piwnicy znalazłem stare głośniki Medion chyba nie wielkiej mocy oraz stary wzmacniacz Telefunken RA 100 o dość słusznej wadze około 7-8kg. Nie jestem melomanem ale też na moje ucho słoń nie nadepnął, całość nie grała najlepiej. Na pierwszy front poszła igła w gramofonie do wymiany na nową ORTOFON OM 10, a na drugi głośniki do wymiany na używane Magnat Vector 77, które miałem okazję też prawie w prezencie dostać. Całość dźwiękowo bardzo się poprawiła. Teraz zastanawiam się nad naprawdę konkretnym wzmacniaczem, ale nie z tych nowoczesnych surround, 9.1 itp, tylko konkretne porządne stereo. Jak by był jeszcze z tamtych czasów co DUAL byłoby jeszcze bardziej nastrojowo.. ale koniecznie być nie musi.
Cena? Hmm.. żeby tylko nie zabiła, ale jestem cierpliwy i jak coś dobrego trzeba kupić to dozbieram. Może na początek około 1500zł?

dzięki z góry za jakiekolwiek przejawy chęci pomocy.. :)

P.S http://www.hifi-wiki.de/index.php/Magnat_Vector_77
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jaki wzmacniacz do kolumn Magnat Vektor 77 ?

#2

Post autor: kielek »

Za 1500 zł to kupisz naprawdę bardzo przyzwoity używany wzmacniacz stereo.Nie wiem tylko czy jest na chwilę obecną sens pakować taką kasę patrząc na kolumny oraz gramofon. Sam gramofon to przyzwoita konstrukcja,ale nic poza tym,kolumny to raczej nisko budżetowe średniaki . W mojej opinii wzmacniacz za 500~600 zł w zupełności by starczył na ten obecny Twój tor,chyba że masz zamiar w niedalekiej przyszłości wymienić kolumny,bo to one w głównej mierze były by tzw. wąskim gardłem Twojego systemu.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaki wzmacniacz do kolumn Magnat Vektor 77 ?

#3

Post autor: Wojtek »

Podzielam opinię kielka.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
xr600r
Posty: 19
Rejestracja: 08 cze 2015, 00:27

Re: Jaki wzmacniacz do kolumn Magnat Vektor 77 ?

#4

Post autor: xr600r »

Dzięki za spostrzeżenia, No to mi trochę rozświetlilo umysł. Czyli jak iść do przodu to muszę wszystko na inna klasę zmieniać. Myśle ze na razie tak jak mi doradziliscie wejdę w ciut lepszy wzmacniacz i zajmę się zbieraniem płyt :)
Pózniej można zawsze to co jest spieniężyć i dołożyć do czegoś lepszego.
Jest od kilku dni na ogłoszeniu w Niemczech Marantz SR 2010 za 70euro stan podobno igła. Warty byłby zamiany na ten co mam teraz?
Mam jeszcze pytanie z innej beczki: jedna strona gra mi zdecydowanie ciszej . Zamieniłem kabelki na igle i to samo. Zamieniam kable głośników No to się strona cichsza tez zmienia. Czyli wzmacniacz lub gramofon. Nie wiem jak sprawdzić bo nie mam kabli czinczy tylko starą piątkę u wejścia. Ma ktoś jakiś pomysł. Czy muszę załatwiać inny wzmacniacz do sprawdzenia.

Dzięki jeszcze raz..
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Jaki wzmacniacz do kolumn Magnat Vektor 77 ?

#5

Post autor: chudy_b »

xr600r pisze:Czy muszę załatwiać inny wzmacniacz do sprawdzenia
Podłącz do wzmacniacza jakieś inne źródło niż gramofon np.CD albo tuner. Dowiesz się, czy problemem jest wzmacniacz, czy gramofon.
xr600r
Posty: 19
Rejestracja: 08 cze 2015, 00:27

Re: Jaki wzmacniacz do kolumn Magnat Vektor 77 ?

#6

Post autor: xr600r »

Sęk w tym ze nie mam nic na piątkę prócz gramofonu a wzmacniacz ma z tylu tylko piątki. Ale co wymyślę, może dobiorę się do kabla w samym gramofonie i spróbuje zamienić kanały. Ten gramofon ma przedwzmacniacz? Bo jak podłączam na PHONE to jakby dodatkowo coś wzmacniało i na minimum głośniki już wariują.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jaki wzmacniacz do kolumn Magnat Vektor 77 ?

#7

Post autor: kielek »

http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=43 ... 25#p101625
Pogadaj z kolegą na temat tego Marantza
xr600r
Posty: 19
Rejestracja: 08 cze 2015, 00:27

Jaki wzmacniacz do kolumn Magnat Vektor 77 ?

#8

Post autor: xr600r »

okazało się że gramofon ma w środku przedwzmacniacz, który wymontowałem i podłączyłem przewód(piątkę) bezpośrednio do wzmacniacza pod Phono.
Problem cichego kanału zniknął, oba grają tak samo głośno :D . nie wiem czy dłubać przedwzmacniacz.. może kiedyś jak będzie ochota.
Nie działał u mnie też automat ramienia. Nałożyłem gumkę od ołówka na bolec który przesuwa ramię i działa wzorowo ;)
Mam pytanie w zasadzie wszystko działa ale czy mam to wszystko na nowo posmarować i najlepiej czym?

pozdrawiam
xr600r
Posty: 19
Rejestracja: 08 cze 2015, 00:27

Jaki wzmacniacz do kolumn Magnat Vektor 77 ?

#9

Post autor: xr600r »

gumka od ołówka sie ściera!
ma ktoś pomysł?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Jaki wzmacniacz do kolumn Magnat Vektor 77 ?

#10

Post autor: chudy_b »

O tej porze Dualowcy pewnie śpią. Z tego co czytałem, sprawdza się odpowiednio przycięty kawałek koncentrycznego kabla antenowego. Szukaj w necie Dual pimpel
xr600r
Posty: 19
Rejestracja: 08 cze 2015, 00:27

Jaki wzmacniacz do kolumn Magnat Vektor 77 ?

#11

Post autor: xr600r »

Dzięki chudy_b wyciąłem to z gumki do ściągania silikonów dla glazurników. Gumka jest dość mocna. Zrobiłem trochę testów i chodzi, zobaczymy jak długo.

Pozdrawiam :)
xr600r
Posty: 19
Rejestracja: 08 cze 2015, 00:27

Jaki wzmacniacz do kolumn Magnat Vektor 77 ?

#12

Post autor: xr600r »

Mam jeszcze pytanie czy jakość przedwzmacniacza ma pózniej znaczenie w końcowym odsłuchu? Czy są lepsze i gorsze, czy zintegrowane we wzmacniaczach są lepsze lub gorsze od tych oddzielnych? Nie to żebym szukał dziury w całym gra u mnie przyzwoicie, ale chciałbym poprostu wiedzieć.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Jaki wzmacniacz do kolumn Magnat Vektor 77 ?

#13

Post autor: chudy_b »

xr600r pisze: czy jakość przedwzmacniacza ma pózniej znaczenie w końcowym odsłuchu?
Całkiem spore, może nie kluczowe, ale duże.
xr600r pisze:zintegrowane we wzmacniaczach są lepsze lub gorsze od tych oddzielnych?
To trudno powiedzieć. Trzeba porównywać konkretne modele. Z moich obserwacji wynika, że wbudowane przeważnie trzymają ogólny poziom urządzenia do którego są wbudowane. Starsze wzmacniacze często mają słabsze pre gramofonowe od nowszych. Porównuje lata 70 i 80.

Wbudowane są wygodniejsze. Porządne audiofilskie pre to urządzenia zewnętrzne, kosztujące sporo.
ODPOWIEDZ