Pro-ject Phono Box E

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
slajerek
Posty: 19
Rejestracja: 09 kwie 2015, 16:35

Pro-ject Phono Box E

#1

Post autor: slajerek »

Rozglądając się za tanim przedwzmacniaczem na początek zastanawia mnie co to za "cudo" Pro-ject Phono Box E, czy to klon Pro-Ject Phono Box MM? Jak to się ma do np. DJ Art Pre II?

Szukam czegoś taniego na początek, myślę o Cambridge Audio 551p albo DJ Art Pre II w zależności od finansów :-) i ten Phono Box E wyskoczył mi w wyszukiwarce, a na forum tutaj nie mogę nic o tym znaleźć. Ktoś może miał z tym styczność? Dzięki z góry.
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Pro-ject Phono Box E

#2

Post autor: ROCHO »

Cambridge Audio Azur 551P - 499 zł
Art DJ PRE II - 209 zł
PRO-JECT PHONO BOX MM - 320 zł
PRO-JECT PHONO BOX E - 305 zł
Są to ceny za nowe przedwzmacniacze. Różnicę w cenie widać a napisałeś
slajerek pisze: tanim przedwzmacniaczem na początek
Pierwsze trzy miałem/mam.
Cambridge Audio Azur 551P uważam za dobry przedwzmacniacz.Posiada wyłącznik zasilania, dobrze jest zrobiony. Byłem zadowolony.Polecam.
Art DJ PRE II. Gra czysto. Zaletą jest też możliwość regulacji głośności. Więc jak masz system, który uważasz, że gra Ci za cicho to regulujesz pokrętłem w Art DJ PRE II i masz już głośniej.W szczególności jest to dobre jak przesiadasz się z CD na winyla i stwierdzasz, że jest tu coś nie tak ? Gra ciszej niż CD ? POLECAM. Jest naprawdę dobry.
PRO-JECT PHONO BOX MM - miałem i niczym mnie nie zadziwił.Jest wybór w innych modelach i ja osobiście bym go nie polecił. W szczególności za taką cenę. Więc ja odradzam.
slajerek pisze:Szukam czegoś taniego na początek
Więc polecam Art DJ PRE II. Jest naprawdę dobry.Dobra cena.Nazwa osobiście mi nie pasuje i świecące diody ale naprawdę jest to dobry pre w swojej cenie.
Ceny są za nowe ale można kupić na aukcji.
Pozdrawiam
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Pro-ject Phono Box E

#3

Post autor: kielek »

ROCHO pisze:olony.Polecam.
Art DJ PRE II. Gra czysto. Zaletą jest też możliwość regulacji głośności. Więc jak masz system, który uważasz, że gra Ci za cicho to regulujesz pokrętłem w Art DJ PRE II i masz już głośniej
Nie jestem elektronikiem i się nie znam też zbytnio,ale on ma regulację gain a to nieco coś innego,choć dla laika ( jakim sam jestem) efekt jest zbliżony.To bardziej regulacja wzmocnienia sygnału do momentu przesterowania o czym informuje dioda zmieniając kolor z zielonego na czerwony. Mimo wszystko duży plus dla tego pre,że to posiada jak na taką cenę ;)
Podobnie uważam,że z tą ceną i taką jakością dźwięku jest bezkonkurencyjny do kwoty 500~600 zł za nowy a kilka pre już miałem i kilkanaście odsłuchałem ;)
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Pro-ject Phono Box E

#4

Post autor: ROCHO »

kielek pisze:To bardziej regulacja wzmocnienia sygnału do momentu przesterowania o czym informuje dioda zmieniając kolor z zielonego na czerwony.
Masz rację
Awatar użytkownika
slajerek
Posty: 19
Rejestracja: 09 kwie 2015, 16:35

Pro-ject Phono Box E

#5

Post autor: slajerek »

Dzięki wielkie za podpowiedź. Pisząc "tani" miałem na myśli właśnie do maks. 500zł. Jako że dalej wpinać będę to w amplituner Denon'a co obsługuje przy okazji kino domowe to faktycznie pokrętło regulacji wzmocnienia jest pożądane. Zatem Art DJ PRE II. Dzięki.
ODPOWIEDZ