Yamaha rx v 661 i co dalej

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
vanderer
Posty: 25
Rejestracja: 26 gru 2014, 20:11

Yamaha rx v 661 i co dalej

#1

Post autor: vanderer »

Witam
Posiadam amplituner Yamaha rx v 661 . Kupiłem gramofon THORENS TD 280 i niestety gra to w stereo niespecjalnie ( wiem że yamaha jest przystosowana generalnie do kina domowego) Co polecacie zrobic?
-kupic nowy amplituner ,który gra lepiej w stereo - jaki model?
-kupic wzmacniacz - jaki model i jak ewentualnie podłączyc go do mojego amplitunera ?
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Yamaha rx v 661 i co dalej

#2

Post autor: MeqhabTion »

Proponuję kupić wzmacniacz a z kina zrezygnować. Właśnie jestem w trakcie takiej zmiany. Mam ten sam amplituner i poległ w konfrontacji z 35 letnim wzmacniaczem stereo ;)
vanderer
Posty: 25
Rejestracja: 26 gru 2014, 20:11

Re: Yamaha rx v 661 i co dalej

#3

Post autor: vanderer »

MeqhabTion pisze:Proponuję kupić wzmacniacz a z kina zrezygnować. Właśnie jestem w trakcie takiej zmiany. Mam ten sam amplituner i poległ w konfrontacji z 35 letnim wzmacniaczem stereo ;)
Możesz napisać z jakiego wzmacniacza korzystasz?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Yamaha rx v 661 i co dalej

#4

Post autor: Wojtek »

Kupić wzmacniacz. Jaki model? Zależy od pieniędzy :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Yamaha rx v 661 i co dalej

#5

Post autor: MeqhabTion »

Mam wzmacniacz Saba VS 2080... na razie. Kupiłem go, bo po podłączeniu gramofonu do RX V661 czegoś mi brakowało. Po posłuchaniu VS (również w zestawie z CD) już wiedziałem czego, ale okazuje się, że jeszcze nie znalazłem mojego graala. Baaa dopiero zacząłem go szukać ;)
vanderer
Posty: 25
Rejestracja: 26 gru 2014, 20:11

Re: Yamaha rx v 661 i co dalej

#6

Post autor: vanderer »

Wojtek pisze:Kupić wzmacniacz. Jaki model? Zależy od pieniędzy :)
Proponowano mi
NAD 326 1400zł
NAD 356 2200 zł
Czy lepiej używany do 1000 zł i jaki?
Głosniki to B&W 602
Podobno lepiej kupić wzmacniacz bez przedwzmacniacza i potem dobrać odpowiedni (czy to prawda?)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Yamaha rx v 661 i co dalej

#7

Post autor: MeqhabTion »

Są różne "szkoły". Jedni wolą używany z tzw. "starej szkoły" bez przetworników cyfrowych z kolei drudzy mówią, że nowe wcale nie ustępują starym pod względem jakości dźwięku a nowe rozwiązania i możliwości podłączenia nowoczesnych źródeł są nie do przecenienia. I każdy ma swoją rację. Tak naprawdę sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie co Ci najbardziej odpowiada i ile chcesz na to przeznaczyć.

Mam jedną radę. Nie kupuj nic co Ci ktoś proponuje dopóki nie posłuchasz i nie sprawdzisz czy Ci to odpowiada. Jak poradził mi jeden z kolegów i co Tobie radzę: w zakupie zalecam spokój i rozwagę.

Jeżeli chodzi o używki to VS to moje drugie podejście do używanego sprzętu. Pierwszy był grzebany i nie grał jeden kanał w stereo. Saba ma też swoje wady, więc szukam czegoś innego. Niestety takie jest ryzyko przy kupnie używki, że jak Ci coś padnie to możesz tego tak łatwo nie wymienić, trudno trafić sprzęt w naprawdę idealnym stanie, ale nie jest to niemożliwe. Potrzeba tylko czasu.

Co do nowych sprzętów. Masz możliwość odsłuchu najlepiej z Twoimi kolumnami. Ja Ci nie powiem co zagra z nimi najlepiej, bo to Twoje uszy, Twoje pomieszczenie i Twoja ulubiona muzyka. Ja miałem ostatnio możliwość posłuchania kilku zestawów, tak dla własnej ciekawości. Wzmacniacze Cambridge Audio Azur 651A, Arcam A19, Advance Acoustic X-i90, kolumny Monitor Audio Silver 2 i polską produkcję Sounddeco Alpha M2 w różnej konfiguracji. Każdy zestaw zagrał inaczej, testowałem na różnej muzyce od jazzu, po ciężki metal. Najbardziej odpowiednio dla mnie pod względem wszechstronności i muzykalności zagrał CA 651A z Sounddeco. Chciałbym, posłuchać też NADa 356, żeby mieć porównanie. Poszukuję też ciekawej (w dobrym stanie!) używki, ale bez odsłuchu nic więcej nie kupię.

Co do przedwzmacniacza gramofonowego to jak zwykle: są różne zdania.

Jednym słowem: owocnego poszukiwania :D
ODPOWIEDZ