Nowe wzmacniacze lampowe

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bumbum
Posty: 118
Rejestracja: 14 lis 2011, 13:27
Gramofon: PL30LII+Hana EH

Re: Nowe wzmacniacze lampowe

#106

Post autor: bumbum »

No ja od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem ms-30l i powiem że morda mi się śmieje. Już na fabrycznych lampach jest miodzio. Po wygrzaniu ma być niby lepiej a po wymianie lamp jeszcze lepiej, aż nie chce mi się wierzyć że może być lepiej bo gra to bardzo zadowalająco. Gdyby jeszcze tak poprawić średnicę, minimalnie i nic więcej nie chce.Gra to zupełnie inaczej niż tranzystor, jest wielka stereofonia i rewelacyjną lokalizacja instrumentów. Bas w salonie audio czasami był taki niekontrolowany, było co niby za dużo czy też wzbudzał się, a u mnie w domu jest idealnie. Myślę że pokój odsłuchowy był za mocno wytłumiony.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2017, 11:05 przez bumbum, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Nowe wzmacniacze lampowe

#107

Post autor: darkman »

No to :clap: bum :dance: bum :D !
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Nowe wzmacniacze lampowe

#108

Post autor: MMarek »

Wielkie gratulacje i samych pozytywnych wrażeń!!!! :clap: :dance:
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Nowe wzmacniacze lampowe

#109

Post autor: MISSE »

Tak krótko
http://student.agh.edu.pl/~mejdej/tom/polaryza.htm

Niema tu odpowiedzi na moje pytania ale to nie ten poziom. Z pewnością natomiast wyleczą wielu z pisania głupot o prostych rzeczach.

Co do tanich Chińskich klocków:
Wymieniamy
Lampy (10-100% wartości wzmacniacza),
Transformatory (10-50% wartości wzmacniacza po wymianie lamp)
Elementy bierne toru sygnałowego (10-30%....

Szkoda pisać dalej, ale wskazówka jeśli po zakupie jesteśmy od razu usatysfakcjonowani to już 100% sukcesu. Osobiście zazdroszczę wszystkim którzy doznali takiego przypadku. Ogromna oszczędność i nie musimy znać się na niczym(większość przebudów wymaga choć odrobiny wiedzy)
Warto wiedzieć, że Chińczycy produkują rzeczy o super parametrach, tylko ceny już zbliżają się do towarów produkowanych w Europie. Lampa 300B może kosztować na wschodzie(nowa) od 200zł do 3000zł, ale nie liczcie że klocek za 2K będzie miał lampy za 5K no tak się nie da. :pray:

Jeśli wydałeś 2500zł i nic nie dołożyłeś to powinieneś ze swoim szczęściem grać w totka. Na wielu forach słyszę ja wymieniłem to ja, to ja, to i nikt nie napisał ile kasy wtopił i ile kompletów lamp ma w szafie, a jeszcze myśli o kolejnych udoskonaleniach bo gdzieś ktoś coś napisał i na pewno 100% poprawa dźwięku

No ręce opadają
Awatar użytkownika
bumbum
Posty: 118
Rejestracja: 14 lis 2011, 13:27
Gramofon: PL30LII+Hana EH

Re: Nowe wzmacniacze lampowe

#110

Post autor: bumbum »

No ale po co ty to Kolego wszystko piszesz? Jak stać Ciebie na wzmacniacz lampowy za 10tys i więcej to proszę bardzo, bo mnie nie, dlatego tez kupiłem chińskiego Yaqina i nie mam zamiaru wymieniać transformatorów czy jakiś tam elementów biernych. Lampy owszem bo to znikomy koszt a poprawa znaczna, chociażby po wczorajszej wymianie lampek RTC za 6pln sztuka. Nie wiem, a może chcesz abyśmy Cię pochwalili za swoją wiedzę?
Jeśli ktoś kupuje np. Skode Fabię to nie będzie jej przerabiać, tuningować aby z niej wyszedł Porsche, chociaż na pewno bardzo by chciał, ale niestety go nie stać zwyczajnie. Ale można jej kupić ładne felgi, pokrowce na siedzenia itp. w miarę rozsądku. To samo jest z tymi co kupują Yaqina MS-30l, chociaż na pewno chcieli aby był to np. Ayon Triton
W temacie tego postu jest
Thrash_Maniac pisze: inwestycja w lampowca to +/- 2-3 tysiące,
, a Ty tu wyjeżdżasz z lampami za 5K.
Następne lampy mocy wymienię na nie droższe niz 100usd, jest to cena adekwatna do ceny wzmacniacza, nie ma w tym nic dziwnego i śmiesznego, że ktoś tak robi skoro jakis tam skok jakościowy jest.
MISSE pisze:
CO TO JEST BIAS??? A po co mi to wiedzieć? Czy każdy kierowca zna budowę silnika? NIE, ma wiedzieć kiedy wymienić olej i filtry i kilka innych drobnych rzeczy
W JAKIM CELU ZMIENIASZ JEGO WARTOŚĆ??? Bo tak jest napisane w instrukcji.
JAK TO DOKŁANIE MIERZYSZ??? jak w instrukcji.
Na resztę pytań nie będę się wysilał bo ręce opadają.
JAK TO SIĘ MA DO KATALOGOWEGO PUNKTU PRACY???
JAK MA SIĘ DO TEGO REZYSTANCJA TRANSFORMATORA WIDZIANA OD STRONY LAMPY???
JAK ZMIANA "BIASU" WPŁYWA NA PRZECHODZENIE Z KLASY A DO AB i B???
JAKI WPŁYW MAJA TE REGULACJE NA POZIOM ZNIEKSZTAŁCEŃ???
Oczywiście, może w miarę użytkowania wzmacniacza coś tam doczytam więcej, ale na pewno nie będę latał wokół niego z oscyloskopem :lol:
Wzmacniacz kupiłem po to by słuchać muzyki. Satysfakcjonuje mnie takie brzmienie na dzień dzisiejszy i nie widzę zasadności by coś w nim grzebać i wydawać kolejne tysiące.
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Nowe wzmacniacze lampowe

#111

Post autor: MISSE »

Na innym znanym forum gdzie i twoje posty się znajdzie, to już trochę inaczej opisali wszystko Twoi koledzy
Nie musisz się wstydzić zakupu ponad dziesięciu EF95 RTC, to mały wydatek (około 100zł)

Za Siemensy zapłacisz już nim 300zł (8szt), Telefunkeny to min 800zł (8szt) -pentody małej mocy (wejściowe)
Za dobre RFT EL34 min 500zł(4szt) ale Telefunkeny to już ..... -pentody mocy
Twoi koledzy z innego forum wstawiali kondensatory w torze sygnałowym za 200-800zł i jeszcze inni wymieniali rezystory a i kilku potencjometr wejściowy pewno też wszystko w cenie ...

Po co udawać łosia, naczytałeś się o zaletach tego klocka na innym forum i ślepo piszesz o rzeczach o których nie masz pojęcia.

Pogratulowałem Tobie zakupu ponieważ jesteś z niego zadowolony, a to jest przecież sensem zakupów.

Pozdrawiam
Marek

PS. Instrukcję na którą się powołujesz powinieneś kilka razy przeczytać ze zrozumieniem. Nie wstydź się jeśli czegoś nie rozumiesz, nikt nie jest naj. Na rzeczowe pytania nie tylko tu otrzymasz odpowiedzi. Miło, że napisałeś że coś sobie doczytasz więcej, to też nie wstyd i każdy uczy się całe życie.
Awatar użytkownika
bumbum
Posty: 118
Rejestracja: 14 lis 2011, 13:27
Gramofon: PL30LII+Hana EH

Re: Nowe wzmacniacze lampowe

#112

Post autor: bumbum »

MISSE pisze: Na innym znanym forum gdzie i twoje posty się znajdzie, to już trochę inaczej opisali wszystko Twoi koledzy
Nie musisz się wstydzić zakupu ponad dziesięciu EF95 RTC, to mały wydatek (około 100zł)
Wcale się nie wstydzę, 100pln za 2 komplety to nie majątek a poprawa jakas jest.
MISSE pisze: Twoi koledzy z innego forum wstawiali kondensatory w torze sygnałowym za 200-800zł i jeszcze inni wymieniali rezystory a i kilku potencjometr wejściowy pewno też wszystko w cenie ...
To koledzy a nie ja, gdybym miał zamiar tyle grzebać, kupił bym drozszy i lepszy wzmacniacz bez grzebania.
MISSE pisze: Po co udawać łosia, naczytałeś się o zaletach tego klocka na innym forum i ślepo piszesz o rzeczach o których nie masz pojęcia.
Na przykład o jakich? Naczytałem się i dalej uwazam ze jest to dobry wzmacniacz w swojej cenie.
MISSE pisze: Miło, że napisałeś że coś sobie doczytasz więcej, to też nie wstyd i każdy uczy się całe życie.
Sam widzisz ze warto czytac, fora internetowe tez, a nie zawsze się przeczyta cos co jest wartosciowe, dlatego potrzeba trochę czasu, a do tego czasu dobry jest yaqin.

Pozdrawiam
Marek
ODPOWIEDZ