Wymiana sprzętu

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Wymiana sprzętu

#16

Post autor: MeqhabTion »

Zakładam, że jest to jednak AudioTechnika ;)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wymiana sprzętu

#17

Post autor: kielek »

MeqhabTion pisze:Zakładam, że jest to jednak AudioTechnika ;)
Ja też ;) tylko,że człowiek jak chce nawet pomóc to zbytnio nie może,bo sam zainteresowany nie wie co ma a na dodatek budżet na dany cel to też niewiadoma ;)
gawlador
Posty: 11
Rejestracja: 07 sty 2015, 11:52

Wymiana sprzętu

#18

Post autor: gawlador »

Sorry, chodzi rzecz jasna o audio-technikę.
Wracając do tematu to czy jest sens inwestować kasę w nowe zestawy takiego typu: http://www.euro.com.pl/zestawy-muzyczne ... .ds#opinie czy lepiej kompletować sprzęt po kawałku? Co do budżetu to chciałbym przeznaczyć właśnie około półtora tysiąca.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wymiana sprzętu

#19

Post autor: kielek »

W tym konkretnym przypadku kolumny są w miarę ok.,ale wzmacniacz raczej słabizna.Kwestia czego się oczekuje od dźwięku i czy ma to być nowe i używane. Ten zestaw to taka najtańsza budżetówka,ale trzeba przyznać że w dobrej cenie.
Ssczerze powiedziawszy to raczej z używek ciężko złozyć w miarę nowy zestaw,który by kosztował poniżej 1500 zł a przy okazji dobrze brzmiał. Chyba,że to miało by być coś starszego lub vintage to wtedy ok.
gawlador
Posty: 11
Rejestracja: 07 sty 2015, 11:52

Wymiana sprzętu

#20

Post autor: gawlador »

Co do dźwięku to oczekuję ciepłego brzmienia, dobrego basu no i przestrzeni.
Co do kwestii czy "nowości" to może być to również sprzęt używany, czy tam nawet vintage (choć nie do końca wiem co to w tym przypadku znaczy), byle dawało możliwości dalszej rozbudowy no i podłączenia tv.
w przypadku tego zestawu nie wiem czy jest sens inwestować w odtwarzacz cd, skoro mam odtwarzacz blu-ray, i może lepiej zainwestować w amplituner z wyjściem hdmi, ale czy to w tej cenie możliwe?
z góry przepraszam za pewnie mało precyzyjne pytanie i informacje,
ale wielkie dzięki za pomoc
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wymiana sprzętu

#21

Post autor: kielek »

Denon i Pylony to nie będzie tzw. ciepłe brzmienie.
W starszych sprzętach hdmi odpada,wiadomo dlaczego:-)
Jeśli chcesz mieć przyzwoite stereo to raczej amplituner KD też nie bardzo.
gawlador
Posty: 11
Rejestracja: 07 sty 2015, 11:52

Wymiana sprzętu

#22

Post autor: gawlador »

Rozumiem.
Widzę, że nie uda się chyba sprostać moim oczekiwaniom w tym budżecie :(
Wracając do zestawu Denona, to czy nie będzie problemu z podłączeniem gramofonu i jego używaniem? tzn. czy wyjście phono w takim nowym sprzęcie będzie współgrało ze starą Unitrą?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wymiana sprzętu

#23

Post autor: kielek »

Będzie,ale szału nie ma co się spodziewać ani po Unitrze,ani po tym pre wbudowanym w tego Denona.
Jeśli nie chcesz cd i wzmacniacz może być bez hdmi to coś się znajdzie w tym budżecie.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2015, 15:13 przez kielek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41647
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wymiana sprzętu

#24

Post autor: Wojtek »

Jak już ktoś wie co powinien wymienić to powinien udać się do działów zakupowych dot. konkretnego sprzętu, z ustalonym budżetem.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Desperado
Posty: 37
Rejestracja: 21 lis 2014, 12:31
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wymiana sprzętu

#25

Post autor: Desperado »

Jeśli interesuje Cię amplituner to polecam Technicsa SA-AX6(7). To takie 3 w 1. Niezły wzmacniacz: 6x100W (przy 6 Ohmach), możliwość podwójnego okablowania (bi-wire), obsługuje kolumny głośnikowe od 4 Ohm (a nawet mniej), wyjątkowo zrównoważony dźwięk jak na Technicsa, czyli nie faworyzuje wysokich i niskich częstotliwości, posiada wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy MM i złączę GND, regulowana końcówka mocy subwoofera, czyli można podłączyć pasywny głośnik (jeśli wolisz aktywny to też jest taka opcja). Z dekoderów kina domowego posiada tylko pro-logic, ale dziś każde DVD posiada AC3 i DTS, więc nie ma problemu. Można też podłączyć TV, chociaż wejście tylko S-Video. Do tego radio z RDS odbierające na byle druciku. Waga prawie 11kg :) Nowy kosztował 2 - 2,2 tyś. zł, dziś można go dostać za 1 tyś i naprawdę warto, bo sprzęt niezawodny. Używałem go przez kilkanaście lat non stop, teraz pracuje w drugim zestawie hi-fi i jeszcze nigdy nie miałem z nim problemów.
Fisher MT-6355 /Nagaoka MP110/ AT13EaV
Advance Paris X-i125/Arcam Alpha 7R
Rotel RCD-02
Technics RS-AZ6
Avance Omega 530
Awatar użytkownika
wb83
Posty: 160
Rejestracja: 08 sty 2012, 18:01
Lokalizacja: Łódź

Wymiana sprzętu

#26

Post autor: wb83 »

Pozwolę sobie "podpiąć" się pod ten wątek. Zakupiłem sobie gramofon Technics SL-D3 z wkładką ortofon 2m red. I po zmianie gramofonu chciałbym też zrobić krok do przodu z resztą zestawu. Wzmacniacz posiadam Yamaha A-500, kolumny Canton GLX 210. Jak myślicie w pierwszym kroku co lepiej wymienić?
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Wymiana sprzętu

#27

Post autor: zbyszek1982 »

Zbieraj na dobry zewnętrzny preamp gramofonowy.
Awatar użytkownika
wb83
Posty: 160
Rejestracja: 08 sty 2012, 18:01
Lokalizacja: Łódź

Wymiana sprzętu

#28

Post autor: wb83 »

Gdybym taką drogę obrał, to sensowny przedwzmacniacz do mojego sprzętu w jakich granicach cenowych byłby ok?
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Wymiana sprzętu

#29

Post autor: ROCHO »

wb83 pisze: w jakich granicach cenowych byłby ok?
Zależy ile masz zamiar wydać.
Awatar użytkownika
wb83
Posty: 160
Rejestracja: 08 sty 2012, 18:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymiana sprzętu

#30

Post autor: wb83 »

ROCHO pisze:
wb83 pisze: w jakich granicach cenowych byłby ok?
Zależy ile masz zamiar wydać.
Wiesz, mogę wydać i tysiaka na przykład. Tylko czy przy tym sprzęcie którym dysponuję ma to sens? Na ile preamp podniesie jakość mojego zestawu?
ODPOWIEDZ