poszukuję przedwzmacniacza bo jak sprawdzę gramofon?

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vivamania
Posty: 38
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:44
Lokalizacja: Wrocław

poszukuję przedwzmacniacza bo jak sprawdzę gramofon?

#1

Post autor: vivamania »

cześć :)
jestem w trakcie zakupu gramofonu (dzięki śliczne za pomoc) ale sobie uświadomiłam, że jak go kupię, nie sprawdzę czy działa, bo nie mam przedwzmacniacza w obecnym sprzęcie!
generalnie mam zamiar zbudować osobny tor dla gramofonu ale na dziś chciałabym podłączyć do kina domowego :oops: (panasonic SA-HT 500 bez phono + kolumny AEG LB 4710)
i moje pytanie czy kupić sam przedwzmacniacz a później rozglądać się za wzmacniaczem bez pre, ewentualnie wyłączanym pre?
czy są dobre, godne polecenia wzmacniacze z wbudowanym pre, na który może bym jeszcze znalazła jakieś zaskórniaki i kupiła od razu...???

akurat elektronika jest ostatnią rzeczą na świecie, o której mam pojęcie, więc musiałabym totalnie zdać się na Waszą wiedzę, mogę jedynie wskazać jaki design wchodzi w grę, bo ta kwestia jest dla mnie ważna ;)

rozważane gramofony to http://allegro.pl/telefunken-s600-shure ... 56702.html
http://allegro.pl/sony-ps-x6-11-kg-odle ... 92856.html
może: http://allegro.pl/technics-sl-1310mk2-g ... 10665.html
o tym jeszcze nie usłyszałam opinii ale rusza mnie jego design http://allegro.pl/gramofon-pioneer-pl-5 ... 57615.html

a jeżeli chodzi o wzmacniacze to podoba mi się coś w tym stylu: http://allegro.pl/marantz-2226-i4823310511.html

no to jak to widzicie??
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

poszukuję przedwzmacniacza bo jak sprawdzę gramofon?

#2

Post autor: Wojtek »

Jak dla mnie to możesz od razu kupić wzmacniacz zintegrowany czy amplituner stereo skoro i tak planujesz budować drugi system, ale nie będę zgadywał ile byś miała na to pieniędzy dzisiaj.
Bez tego ciężko coś radzić.
Kupisz oddzielny przedwzmacniacz teraz, a potem będzie bezużyteczny, chyba że będziesz od czasu do czasu chciała podpinać gramofon pod kino domowe :)

Jeśli zamierzasz zbierać na wydatek to dzisiaj lepiej kupić najtańszy dobry przedwzmacniacz, tj. Vivanco, jako coś przejściowego.

Rozważane gramofony nie mają tutaj za bardzo znaczenia.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
vivamania
Posty: 38
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:44
Lokalizacja: Wrocław

poszukuję przedwzmacniacza bo jak sprawdzę gramofon?

#3

Post autor: vivamania »

Wojtek pisze:Jak dla mnie to możesz od razu kupić wzmacniacz zintegrowany czy amplituner stereo skoro i tak planujesz budować drugi system, ale nie będę zgadywał ile byś miała na to pieniędzy dzisiaj
powiedzmy z 800? :think:
Wojtek pisze:chyba że będziesz od czasu do czasu chciała podpinać gramofon pod kino domowe :)
nie widzę takiej potrzeby

z drugiej strony jak kupię teraz amplituner to musiałabym od razu kupić kolumny... czy zmieściłabym się do 1500???
no chyba że podłącze do kina stare kolumny z zestawu a póki co wezmę te AEG do gramofonu...
takie rozważania

no fajnie to jakie w takim razie wzmacniacze wchodzą w grę?
Awatar użytkownika
vivamania
Posty: 38
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:44
Lokalizacja: Wrocław

poszukuję przedwzmacniacza bo jak sprawdzę gramofon?

#4

Post autor: vivamania »

zaczęłam się rozglądać i wydaje mi się że:
1 ma to być wzmacniacz (bez radia)
2 dobrze, żeby miał możliwość podłączenia wkładki MM i MC (do wkładek jeszcze nie doszłam i nie wiem jakiej będę używała, więc chyba dobrze mieć otwarte obie drogi??)
3 ma to być wzmacniacz stricte do gramofonu
4 niestety nic mi nie mówią parametry techniczne :oops:
5 nic mi nie mówią niektóre marki :oops: , choć obiły mi się o oczy podczas przeglądania wątków i były wskazywane jako bardzo dobre
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: poszukuję przedwzmacniacza bo jak sprawdzę gramofon?

#5

Post autor: chudy_b »

vivamania pisze:zaczęłam się rozglądać i wydaje mi się że:
1 ma to być wzmacniacz (bez radia)
Ale bo? Radio jest fajne. Jak mi się nudzi bieganie do gramofonu to przełączam się na jakieś fajne radio i muzyka gra dalej. Jak koniecznie chcesz sam wzmacniacz, to zorientuj się jak wygląda kompatybilny wizualnie tuner do niego. Moim zdaniem radio jest niezbędne.
vivamania pisze: 2 dobrze, żeby miał możliwość podłączenia wkładki MM i MC (do wkładek jeszcze nie doszłam i nie wiem jakiej będę używała, więc chyba dobrze mieć otwarte obie drogi??)
Są wzmacniacze z pre gramofonowym MM i MC, nawet jest ich dość sporo. Problem w tym ,że najczęściej są one (te pre) projektowane pod wkładki własnej marki. Ja używam wzmacniacz SONY i udało mi się kupić nawet nie tak drogo wkładkę MC Sony. Fajnie gra, ale gdybym chciał pójść we wkładki innych firm, to już nie tak prosto. Niemniej jednak chyba jednak fajnie jest mieć we wzmacniaczu opcję MC
vivamania pisze: 3 ma to być wzmacniacz stricte do gramofonu
Chyba nie ma czegoś takiego. Wzmacniacze będą się oczywiście różnić klasą wbudowanego pre, ale to raczej jest tak, że czym lepszy wzmacniacz kupisz, tym będzie ogólnie lepiej grał, w tym będzie miał lepsze pre. Widziałem wzmacniacze zbudowane na trzech tranzystorach, widziałem też takei z porządnymi op-ampami. Jednak żaden z nich nie miał opcji precyzyjnego dopasowania do wkładki. Takie fjuczery maja tylko audiofilskie zewnętrzne pre, albo konstrukcje ahaji ;)

vivamania pisze: 4 niestety nic mi nie mówią parametry techniczne :oops:
Chyba niespecjalnie warto zwracać uwagę na suche parametry. O ile nie planujesz robić dyskoteki, to mocą nie musisz się za bardzo przejmować, Zniekształcenia także na papierze moga zdołować, a w praktyce ... Potrzebne jest to coś, co trudno zmierzyć. Ty jako kobieta powinnaś wiedzieć o co chodzi ;)
vivamania pisze: 5 nic mi nie mówią niektóre marki :oops: , choć obiły mi się o oczy podczas przeglądania wątków i były wskazywane jako bardzo dobre
Chyba każda dobra marka zrobiła wiele modeli kompletnie do du.. bani, ale ma też modele kultowe. Jeśli celujesz w sprzęt z epoki, to raczej nie spotkasz się markami ogólnie kiepskimi, bo te już dawno odeszły w niebyt. Dziś jest raczej odwrotnie, słynne kiedyś firmy dziś robią sprzęt masowy do sprzedaży w marketach, a porządne sprzęty robią firmy o nazwach, które większości nic nie mówią.

I jeszcze jedno - ja nie wiem jakie masz warunki lokalowe. Gramofon planujesz ustawić w tym samym pokoju co kino domowe?
No to potrzebujesz dwóch zestawów kolumn i wzmacniaczy. Chyba że za każdym razem będziesz bawić się w przepinanie kabli. Jeśli tak, to moim zdaniem z bardzo minimalną stratą dla wrażeń przy oglądaniu filmów możesz te 3 kolumny (Centralny - Efekty) wywalić (sprzedać razem ze wzmacniaczem KD) Ja tak zrobiłem, a miałem KD warte kilkanaście tysięcy. Bez żalu. Zrób porządne stereo i do niego podepnij DVD. Zagra tak samo jeśli nie lepiej.
Awatar użytkownika
vivamania
Posty: 38
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:44
Lokalizacja: Wrocław

poszukuję przedwzmacniacza bo jak sprawdzę gramofon?

#6

Post autor: vivamania »

w swej naiwność przejrzałam oferty i na czuja takie oto wybrałam

http://allegro.pl/potezny-wzmacniacz-pi ... 53242.html gwarancja i świetny stan

http://allegro.pl/piekny-zestaw-technic ... 42903.html nie wiem co to końcówka mocy :oops: i czy prezentowany sprzęt to wzmacniacz czy tylko przedwzmacniacz :?: ale robi wrażenie ;)

http://allegro.pl/bardzo-solidny-wzmacn ... 58325.html

http://allegro.pl/potezny-wzmacniacz-sh ... 69883.html

http://allegro.pl/solidny-wzmacniacz-te ... 69899.html
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

poszukuję przedwzmacniacza bo jak sprawdzę gramofon?

#7

Post autor: MeqhabTion »

vivamania pisze:z drugiej strony jak kupię teraz amplituner to musiałabym od razu kupić kolumny
Niekoniecznie. Jeśli jesteś zadowolona z brzmienia swoich obecnych kolumn możesz dokupić do nich: Beresford TC-7220 MKII- Przełącznik Audio - 2 pary Wzmacniacz-Kolumny (można znaleźć tu: http://www.gfmod.pl/ ). Przez tą skrzynkę można podłączyć dwa wzmacniacze/amplitunery do jednej lub dwóch par kolumn. Bardzo fajne rozwiązanie i według opinii bez strat na jakości dźwięku. Ja będę testował ją już niedługo ;)
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9678
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

poszukuję przedwzmacniacza bo jak sprawdzę gramofon?

#8

Post autor: Cracker »

vivamania pisze: nie wiem co to końcówka mocy i czy prezentowany sprzęt to wzmacniacz czy tylko przedwzmacniacz ale robi wrażenie
U góry wzmacniacz , w środku przedwzmacniacz, na dole zasilanie wzmacniacza.
Z Twojej listy mój zdecydowany faworyt to Pioneer.
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
vivamania
Posty: 38
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:44
Lokalizacja: Wrocław

poszukuję przedwzmacniacza bo jak sprawdzę gramofon?

#9

Post autor: vivamania »

chudy_b pisze: Ale bo? Radio jest fajne.
chudy_b pisze:Moim zdaniem radio jest niezbędne.
a nie, to tak!!! :)
pomyślałam, że póki co nie będę się rozdrabniała bo mam radio w KD
chudy_b pisze:Jak koniecznie chcesz sam wzmacniacz, to zorientuj się jak wygląda kompatybilny wizualnie tuner do niego
właśnie o tym myślałam :) jak ogarnę temat gramofonu i się trochę odkuję ;) to na spokojnie będę mogła sobie szukać dodatkowych, jak to mówicie, klocków :)
chudy_b pisze:Problem w tym ,że najczęściej są one (te pre) projektowane pod wkładki własnej marki.
to znaczy, że muszę mieć wzmacniacz tej samej firmy jak gramofon?? :shock: ale np nie widziałam wzmacniaczy telefunkena...
chudy_b pisze:Widziałem wzmacniacze zbudowane na trzech tranzystorach, widziałem też takei z porządnymi op-ampami.
czizas o czym Ty do mnie rozmawiasz ;) :P
chudy_b pisze:vivamania pisze:3 ma to być wzmacniacz stricte do gramofonu
to nie tak, mnie chodziło bardziej, że wzmacniacz nie musi mieć miliona wejść łącznie z możliwością podłączeniem lodówki ;)
chudy_b pisze:Chyba niespecjalnie warto zwracać uwagę na suche parametry. O ile nie planujesz robić dyskoteki, to mocą nie musisz się za bardzo przejmować, Zniekształcenia także na papierze moga zdołować, a w praktyce ... Potrzebne jest to coś, co trudno zmierzyć. Ty jako kobieta powinnaś wiedzieć o co chodzi ;)
miut na moje uszy ;)
chudy_b pisze:eśli celujesz w sprzęt z epoki, to raczej nie spotkasz się markami ogólnie kiepskimi, bo te już dawno odeszły w niebyt
pocieszające :)
chudy_b pisze:słynne kiedyś firmy dziś robią sprzęt masowy do sprzedaży w marketach, a porządne sprzęty robią firmy o nazwach, które większości nic nie mówią.
no właśnie o to mi chodzi! gdyby nie Wy dalej bym podejrzewała, że sanyo to chińska podróba sony ;)
chudy_b pisze:Gramofon planujesz ustawić w tym samym pokoju co kino domowe?
tak
chudy_b pisze:Chyba że za każdym razem będziesz bawić się w przepinanie kabli.
a w życiu!!
vivamania pisze:Zrób porządne stereo i do niego podepnij DVD
niezły plan na przyszłość...
MeqhabTion pisze: Ja będę testował ją już niedługo
no to będę śledzić :)
Cracker pisze:U góry wzmacniacz , w środku przedwzmacniacz, na dole zasilanie wzmacniacza.
to dobrze czy źle? ;)
Cracker pisze:Z Twojej listy mój zdecydowany faworyt to Pioneer.
ale że co? te moje intuicyjne znaleziska mają w ogóle ręce i nogi???
Awatar użytkownika
vivamania
Posty: 38
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:44
Lokalizacja: Wrocław

poszukuję przedwzmacniacza bo jak sprawdzę gramofon?

#10

Post autor: vivamania »

a w ogóle to dzięki Panowie za odzew :D
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

poszukuję przedwzmacniacza bo jak sprawdzę gramofon?

#11

Post autor: klin »

A jeśli po prostu chciałabyś podpiąć gramofon do tego kina domowego (tego z początku tego wątku) to mam na sprzedaż dwa z najbardziej podstawowych przedwzmacniaczy - Vivanco i Monacor SPR6. Jak byś była zainteresowana to odbiór na placu solnym :)
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: poszukuję przedwzmacniacza bo jak sprawdzę gramofon?

#12

Post autor: chudy_b »

vivamania pisze:
chudy_b pisze:Problem w tym ,że najczęściej są one (te pre) projektowane pod wkładki własnej marki.
to znaczy, że muszę mieć wzmacniacz tej samej firmy jak gramofon?? :shock: ale np nie widziałam wzmacniaczy telefunkena...
Wkładka powinna być tej samej marki co wzmacniacz, nie cały gramofon. Gramofon możesz wybrać jaki chcesz. Dotyczy to tylko wkładek MC. Z MM masz dowolny wybór.
vivamania pisze:
chudy_b pisze:Gramofon planujesz ustawić w tym samym pokoju co kino domowe?
tak
chudy_b pisze:Chyba że za każdym razem będziesz bawić się w przepinanie kabli.
a w życiu!!
vivamania pisze:Zrób porządne stereo i do niego podepnij DVD
niezły plan na przyszłość...
Ale dlaczego na przyszłość? Decydując się na takie rozwiązanie zaoszczędzisz trochę pieniędzy, a raczej odzyskasz coś z KD i możesz to włożyć w stereo.
Awatar użytkownika
vivamania
Posty: 38
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:44
Lokalizacja: Wrocław

poszukuję przedwzmacniacza bo jak sprawdzę gramofon?

#13

Post autor: vivamania »

chudy_b pisze:Wkładka powinna być tej samej marki co wzmacniacz, nie cały gramofon. Gramofon możesz wybrać jaki chcesz. Dotyczy to tylko wkładek MC. Z MM masz dowolny wybór.
aaaaa, rozumiem! uff :)
chudy_b pisze:Decydując się na takie rozwiązanie zaoszczędzisz trochę pieniędzy, a raczej odzyskasz coś z KD i możesz to włożyć w stereo.
no raczej niewiele bym odzyskała... sprzęt 12 letni, bynajmniej nie ze złotej ery ;) gdybym chciała kupić, to pewnie celowałabym już w lepszy, ze wszystkim nie wydolę finansowo
poza tym nie wszystko na raz bo nie ogarniam ;)
Awatar użytkownika
vivamania
Posty: 38
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: poszukuję przedwzmacniacza bo jak sprawdzę gramofon?

#14

Post autor: vivamania »

klin pisze:A jeśli po prostu chciałabyś podpiąć gramofon do tego kina domowego (tego z początku tego wątku) to mam na sprzedaż dwa z najbardziej podstawowych przedwzmacniaczy - Vivanco i Monacor SPR6. Jak byś była zainteresowana to odbiór na placu solnym :)
dzięki za propozycję :)
zdecyduję się jednak na zintegrowany...
Awatar użytkownika
vivamania
Posty: 38
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:44
Lokalizacja: Wrocław

poszukuję przedwzmacniacza bo jak sprawdzę gramofon?

#15

Post autor: vivamania »

ale ale dajcie jeszcze proszę jakieś propozycje dobrych wzmacniaczy, żebym się zorientowała w co mniej więcej celować??
na razie mam tylko opinie o pionierze od Crackera (dzięki :))
ODPOWIEDZ