QUAD 303/33 - warto?

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
DavidYow
Posty: 1
Rejestracja: 11 lis 2014, 17:23

QUAD 303/33 - warto?

#1

Post autor: DavidYow »

Z racji, że jest to mój pierwszy post to witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

Mam możliwość zakupu wzmacniacza angielskiej firmy QUAD 303 w komplecie z przedwzmacniaczem 33 za 2500 zł. Wzmacniacz jest po renowacji, zostały wymienione w nim kondensatory: 2 x 10000uF i 2 x 6800uF zamiast 4 x 2200uF. W związku z tym, że wzmacniacze tej firmy są raczej rzadkością w Polsce, chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o tej firmie, tym modelu i przede wszystkim: czy warto za tą cenę?? Czytałem wiele pozytywnych komentarzy, głównie na stronach angielskich. Czy rzeczywiście jakość dzwięku jest tak dobra ? Nie kryję, że jestem laikiem i dopiero od dwóch miesięcy posiadam gramofon (Dual 1229) oraz wzmacniacz Sansui 771.Czekam na wasze opinie. Dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

QUAD 303/33 - warto?

#2

Post autor: Wojtek »

Ta oferta to żadna okazja, moim zdaniem.

Quad robił dość specyficzne, ale bardzo dobre i cenione wzmacniacze. Jest to produkt brytyjski który nie był jakoś mocno eksportowany, stąd popularność ogranicza się głównie do rodzimego rynku.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

QUAD 303/33 - warto?

#3

Post autor: chudy_b »

Zgadzam się z Wojtkiem. Za 2500 można znaleźć wiele bardzo ciekawych sprzętów. Ten QUAD jest przede wszystkim strasznie paskudny :D Taka przemysłówka trochę. Wymiana kondensatorów z 2200 na 10000 pewnie nie zaszkodziła, ale czy cokolwiek dała? Raczej wątpię. Warto sprawdzić jakiej firmy są te kondensatory. Markowe przeznaczone do audio o tej pojemności kosztują sporo, więc możliwe że ktoś wstawił tanią chińszczyznę, która za 2 -3 lata spuchnie.Po za tym, a może przede wszystkim pre QUAD 33 nie ma wejścia gramofonowego. O ile google dobre zdjęcia pokazuje.

Ja jestem na nie ale firmy nie znam, wzmacniacza nie słyszałem, cen nie porównywałem.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

QUAD 303/33 - warto?

#4

Post autor: Wojtek »

chudy_b pisze:Ten QUAD jest przede wszystkim strasznie paskudny :D Taka przemysłówka trochę.
Kwestie wizualne pomijam. Takie już są Quady ;)
chudy_b pisze:Po za tym, a może przede wszystkim pre QUAD 33 nie ma wejścia gramofonowego. O ile google dobre zdjęcia pokazuje.
Myślisz że wejście oznaczone "disc input" to od czego jest? ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

QUAD 303/33 - warto?

#5

Post autor: chudy_b »

Wojtek pisze:Myślisz że wejście oznaczone "disc input" to od czego jest?
Od CD? Nie wiem. Może i od gramofonu.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

QUAD 303/33 - warto?

#6

Post autor: Wojtek »

Quad 33 i 303 były produkowane od 1967, więc intencja zastosowania wejścia CD raczej odpada.
Disc = Phono.
Jednak wejście Disc jest konfigurowalne. Poprzez wyjmowalną płytkę drukowaną można zmienić parametry tego wejścia na 4 sposoby, w tym zrobienie z niego wejścia liniowego, więc w praktyce da się tu również zastosować CD, kosztem preampa gramofonowego.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ