Amplituner/wzmacniacz do TECHNICS SL-QL15

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
makosa5
Posty: 85
Rejestracja: 23 lut 2014, 14:35

Amplituner/wzmacniacz do TECHNICS SL-QL15

#1

Post autor: makosa5 »

Witam gramofon juz zakupilem, wiec przyszedl czas na wzmacniacz/ampli tu juz zapoznalem sie z tematem i przejrzalem oferty do 300- 400 zl oraz tematy ktore sa w miare swieze. Mam jednak pare pytan ktorych nie chcialem umieszczac w temacie o zakupie do danej kwoty lecz zalozyc osobny watek.
Zanim zaczne wypytwac podam moja konfiguracje: amplituner onkyo tx-sr 608, kolumny jbl studio (spiete sa kablami na koncowkach bananowych wiec przepinanie do ewentualnego ampli stereo byloby mozliwe)
Pytania podam ponizej by bylo to troche bardziej czytelne i latwiejsze do odniesienia sie:
-Co by bylo mi bardziej potrzebne wzmacniacz czy amplituner stereo przy moim obecnym amplitunerze poniewaz sadze ze ampli to kolejny sprzet pradozerny i chyba bede musial przepinac kable co mi sie srednio widzi.
-Wzmacniacz czy w podobnym przediale cenowym (podaje go nizej) bedzie lepszy niz ampli podobnej cenie.
- Jaki sprzet powiniem sie zdecydowac ampli czy wzmacniacz jesli chce wydac max 250 z kosztami wysylki.(nad modelami obu sprzetow juz sie rozgladalem ale to po odpowiedzi co mi bardziej sie przyda/da lepszy efekt)
Czekam na odpowiedzi i kolejny raz licze na wasza pomoc.
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Amplituner/wzmacniacz do TECHNICS SL-QL15

#2

Post autor: tollo »

makosa5 pisze:(spiete sa kablami na koncowkach bananowych wiec przepinanie do ewentualnego ampli stereo byloby mozliwe)
Jeżeli wzmacniacz/amplituner jaki kupisz będzie miał możliwość podłączania przewodów głośnikowych bananami.
makosa5 pisze:Co by bylo mi bardziej potrzebne wzmacniacz czy amplituner stereo przy moim obecnym amplitunerze poniewaz sadze ze ampli to kolejny sprzet pradozerny
Kup co uważasz, co będzie... Teoretycznie kupisz lepszy wzmacniacz w tej cenie, w praktyce możesz kupić tanio amplituner, wszystko zależy od tego co jest na sprzedaż, co Ci się wizualnie podoba itd. Na porób prądu nie ma co patrzeć. Amplituner ma tylko dodatkowo tuner radiowy, który nieznacznie zwiększa pobór prądu.
makosa5 pisze:i chyba bede musial przepinac kable co mi sie srednio widzi.
Skoro chcesz używać dwóch wzmacniaczy to i tak będziesz przepinał kable głośnikowe. Jeżeli chodzi o tuner radiowy - pobór prądu będzie przy większym wzmacniaczu (Teoretycznie).
makosa5
Posty: 85
Rejestracja: 23 lut 2014, 14:35

Amplituner/wzmacniacz do TECHNICS SL-QL15

#3

Post autor: makosa5 »

Czy moze kupic przedwzmacniacz ktory podlacze pod moj ampli w tedy niweluje przekladanie kabli... jesli tak to czy w kwocie znajde cos co dorowna wzmacniaczowi badz ampli z podobnego przedzialu cze lepsza opcja jest jednak odzielne urzadzenie stereo?

Ponizej podaje ampli ktore znalazlem obecnie na allegro:
http://allegro.pl/onkyo-tx-7720-amplitu ... 52615.html
http://allegro.pl/onkyo-tx-7530-japonsk ... 82255.html
http://allegro.pl/piekny-amplituner-onk ... 94078.html

Dlaczego te bo akurat mozna w nich zastosowac wtyki bananowe. Moze cos przeoczylem wiec prosze dorzucie propozycje.
Ostatnio zmieniony 05 mar 2014, 22:20 przez makosa5, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Amplituner/wzmacniacz do TECHNICS SL-QL15

#4

Post autor: tollo »

Kup taki przedwzmacniacz: ART DJ PRE II
makosa5
Posty: 85
Rejestracja: 23 lut 2014, 14:35

Re: Amplituner/wzmacniacz do TECHNICS SL-QL15

#5

Post autor: makosa5 »

tollo pisze:Kup taki przedwzmacniacz: ART DJ PRE II
Dzieki za dopowidz czytalem juz o tym przedwzmacniaczu tutaj na forum. Chcialbym sie odniesc do jakosci jaka urzyskam z niego przy pomocy mojego ampli a podlaczeniem do np amplitunera stereo onkyo ktory podalem badz innego ampli stereo. Dodam ze moj ampli nie najlepiej gra stereo wedlug opini ludzi choc mi odpowiada.
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Amplituner/wzmacniacz do TECHNICS SL-QL15

#6

Post autor: tollo »

makosa5 pisze:Dodam ze moj ampli nie najlepiej gra stereo wedlug opini ludzi choc mi odpowiada.
Jest to amplituner 5.1 więc do stereo średnio, jednak Tobie odpowiada to w czym problem? Chyba, że nie słyszałeś jeszcze lepszego brzmienia :)
makosa5 pisze: Chcialbym sie odniesc do jakosci jaka urzyskam z niego przy pomocy mojego ampli a podlaczeniem do np amplitunera stereo onkyo ktory podalem badz innego ampli stereo.
Ten przedwzmacniacz zagra na pewno lepiej z dobrym wzmacniaczem. Jaka jakość będzie jak podłączysz go pod ten amplituner 5.1? Średnia, to jak już sam słyszałeś nie jest dobry sprzęt do stereo. Uprzedzając ewentualne pytanie: Bardziej satysfakcjonującym rozwiązaniem będzie kupno dobrego wzmacniacza gdy stawiano dużo uwagi na przedwzmacniacz (w "świetlanych czasach gramofonów" główne źródło muzyki). Lepiej wydać 500zł na wzmacniacz z wbudowanym przedwzmacniaczem niż osobno dwie rzeczy. Chociaż nie jest to regułą, zawsze są odstępstwa.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Amplituner/wzmacniacz do TECHNICS SL-QL15

#7

Post autor: chudy_b »

Jesteś pewien, że chcesz się bawić w przepinanie kabli głośnikowych? To strasznie wkurzające jest na dłuższą metę. Ja na Twoim miejscu i w tym budżecie kupiłbym tylko preamp. Masz wszystko spięte na stałe i nie bawisz się w druciarstwo. Jak kiedyś zgromadzisz/zechcesz wydać większe pieniądze, to kupisz porządny sprzęt stereo z dobrymi kolumnami. Ale na razie ... dokładasz jeden klocek i już to jakoś gra.
makosa5
Posty: 85
Rejestracja: 23 lut 2014, 14:35

Amplituner/wzmacniacz do TECHNICS SL-QL15

#8

Post autor: makosa5 »

Ja zadowolony jestem z sowjego zestawu ale byl kupiony glownie do kina domowego gdzie sprawdza sie wysmienicie... jednak widze ze za 140 zl moge kupic onkyo ampli a po drugiej stronie przewzmacniacz za 235 zl ktory moze zagrac srednio z moim sprzetem... onkyo tez da rade podpiac pod moj ampli chyba ale w przepinaniu nie widze problemu bo mam banany wiec mam ulatwiona sytuacje. Kwesta tego czy onkyo>lepszy da "teoretyczny"dzwiek niz przedwzmacniacz?
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Amplituner/wzmacniacz do TECHNICS SL-QL15

#9

Post autor: tollo »

makosa5 pisze: przepinaniu nie widze problemu bo mam banany wiec mam ulatwiona sytuacje.
Nie każdy amplituner ma możliwość podłączenie wtyków bananowych, a w tych tańszych wzmacniaczach/amplitunerach to to jest raczej rzadkość... Te co podałeś mają taką możliwość ale tutaj nie wiem jak z ich jakością dźwiękową i jakością przedwzmacniacza :)
makosa5
Posty: 85
Rejestracja: 23 lut 2014, 14:35

Amplituner/wzmacniacz do TECHNICS SL-QL15

#10

Post autor: makosa5 »

A czy do kwoty 250 zl mozesz jakis wzmacniacz/ampli podpowiedziec? Czemu akurat ampli/wzmacniacz a nie przedwzmaciacz poniewaz nie wiem jak to sie zgra z mim ampli oraz przy wzmacniaczu moge miec regulacje tonow..
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Amplituner/wzmacniacz do TECHNICS SL-QL15

#11

Post autor: tollo »

Skoro już doszliśmy do tego etapu rozważań należy przenieść się tutaj: http://winyl.net/viewtopic.php?f=47&t=193&start=510
makosa5
Posty: 85
Rejestracja: 23 lut 2014, 14:35

Amplituner/wzmacniacz do TECHNICS SL-QL15

#12

Post autor: makosa5 »

Tylko obecnie poza tym onkyo i niskimi modelami denona nie widze nic sensownego?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Amplituner/wzmacniacz do TECHNICS SL-QL15

#13

Post autor: Wojtek »

tollo pisze:Skoro już doszliśmy do tego etapu rozważań należy przenieść się tutaj:
Niekoniecznie. makosa5 już na początku powiedział dlaczego zdecydował się na oddzielny wątek i jest to dla mnie w pełni uzasadnione, bo jak sami widzicie nie jest to tylko gadka o ofertach. Nadal jesteśmy w dziale zakupowym :)

Z tego co zrozumiałem to makosa5 zastanawia się co będzie lepszym wyborem w jego sytuacji:
a) zakup przedwzmacniacza do wpięcia pomiędzy gramofon, a obecnie posiadany amplituner KD Onkyo
b) zakup zintegrowanego wzmacniacza stereo, który mógłby albo napędzać bezpośrednio posiadane kolumny (przepinanie kabli) albo służyć jako przedwzmacniacz dla gramofonu (sygnał z wzmaka wypuszczony przez wyjście magnetofonowe do amplitunera KD)

Na dłuższą metę lepiej byłoby jednak uderzyć w oddzielny system stereo dla gramofonu bądź w ogóle do muzyki (o ile to będzie możliwe).
Zakup taniego, starszego wzmacniacza stereo może być tutaj dobrym krokiem czy w ogóle warto brnąć w tym kierunku, bo daje więcej możliwości do eksperymentowania.
Poza tym, dobry zakup takiego wzmacniacza raczej nie będzie obarczony taką stratą wartości przy ewentualnej późniejszej odsprzedaży niż zakup nowego przedwzmacniacza.
makosa5 pisze:Tylko obecnie poza tym onkyo i niskimi modelami denona nie widze nic sensownego?
O tych drugich zapomnij, a Onkyo to nie jedyna marka.
Zawsze leży też masa wzmacniaczy Technicsa, Pioneera, Sony, Kenwooda, JVC, Marantza czy nawet Sansui w tym przedziale.
Coś się dobierze.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
makosa5
Posty: 85
Rejestracja: 23 lut 2014, 14:35

Amplituner/wzmacniacz do TECHNICS SL-QL15

#14

Post autor: makosa5 »

Dzieki wojtek za odpowiedz w moim watku... Tylko ciezko znalesc cos co da sie podlaczyc banany w kwocie do 250zl. JEsli masz jakies konkretne modele to zapodaj chetnie spojrze. Ide kimac .
ODPOWIEDZ