Wzmacniacz do 1000 zł

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#496

Post autor: kielek »

amrowek pisze:i nie zaniżać poziomu :P
Ot to! :banana-rock:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#497

Post autor: Wojtek »

amrowek, nie każdy ma czas i chęci polowania na okazje. Czasem coś potrzeba na tu i teraz, a nie "no, ta oferta wypada drożej, ale da się kupić to taniej tylko że z większym ryzykiem, moze w ciągu miesiąca się pojawi jakiś wystawkowy wypust na olx" :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7596
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#498

Post autor: amrowek »

ale uważam ze należało by coś takiego zaznaczyć dla przyzwoitości, a nie napisać bierz klocka za 850 bo taniej nie kupisz a za 2-3 dni jest za 400, albo i jednocześnie , ewentualnie wskazać dwa źródła a kupujący wybierze sam. Tylko bez sugerowania weź tu bo tu go naprawili a tamten to szmelc bo od prywatnego.
sam kupujący może się przecież dopytać.
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
zdzrb
Posty: 1
Rejestracja: 06 mar 2017, 19:13

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#499

Post autor: zdzrb »

Witam wszystkich forumowiczow.

Na początku chciałbym zaznaczyć że jestem całkowicie początkujący w temacie. Uwielbiam muzyke folk, jazz, country i wkońcu chyba dojrzałem do decyzji o skompletowaniu sobie małego zestawu stereo. Do tej pory słuchałem muzyki na zestawie Bose 2+1 - nic konkretnego. Ostatnio w pewnym sklepie z winylami usłyszałem jak gra gramofon (jvc), yamaha (7xx), tannoy mercury m1 - naprawde mi się spodobało. Czytając forum natrafiłem na pewną historię kenwood 9150 :) której współautorem jest 'wojtek' dlatego też postanowiłem poszukać coś z tej firmy. W mojej okolicy jest Kenwood 701 do sprzedania w kwocie 900zł, pytanie brzmi czy jest to oferta godna polecenia ?
Wstępnie umówiłem się na odsłuch.

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-ke ... 8fa4dc269c

edit.

Trochę się rozpisałem w sumie nie na temat. Mam pokój ok. 20m2, jeszcze nie posiadam głośników, gramofonu tudzież innego sprzętu. Póki co do wzmacniacza podpiąłbym cd Denon (jakis stary lezy w piwnicy) i odsłuchiwał na suchawkach te akurat są okej (Musical Fidelity), do czasu skompletowania zestawu.
Awatar użytkownika
kubaxvx
Posty: 18
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#500

Post autor: kubaxvx »

Hej.

Szukam wzmacniacza w cenie do 1000 zł. Słucham przeróżnej muzyki, więc chcę żeby był "w miarę" neutralny. Nie mam jeszcze do niego kolumn, będę je dobierał potem (tymczasowo użyję Nordmende LB 758, ale docelowo kupię jakieś podłogówki). Wzmacniacz musi mieć pilota i najlepiej jeśli będzie czarny. ;)

Rozważam chyba te dwa:
http://allegro.pl/marantz-pm-7000-pilot ... 14899.html
http://allegro.pl/denon-pma-925r-rewela ... 68758.html

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z nimi i jest w stanie je jednoznacznie polecić/odradzić?
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#501

Post autor: Dragant »

Cześć,
zacząłem rozglądać się za wzmacniaczem dla siebie. Moja obecna sytuacja przedstawia się następująco: Sony PS-X60, Sony XL15 z igłą ND25e (docelowo DL-103r), pre Musical Fidelity V90-LPS, wzmacniacz Kenwood KA-1500, kolumny Canton Karat 300.
Kilka dni temu miałem okazję mieć u siebie Yamahę AX-550RS, która uświadomiła mnie, że Kenwood nie do końca odpowiada mi w moim torze. Cantony z Kenwoodem grają trochę mułowato, trochę "pod kocem". Z Yamahą zgrały się fajnie, więc chciałbym sięgnąć jeszcze oczko wyżej. Myślę nad jakimś jasno grającym klockiem w cenie do 800zł. Lubię prosty design, bez wodotrysków, kolorowych guziczków, miliona gałek od wszystkiego (i niczego). W oko wpadł mi Rotel RA970BX, Cambridge Audio Azur 640A v2.0.
Jestem świadom tego, że dopóki nie posłucham czegoś u siebie w pokoju, na swoim sprzęcie, to ciężko będzie mi coś wybrać. Ale może ktoś miał podobne dylematy wcześniej?
Rewelacją byłoby gdyby ktoś w Warszawie lub okolicach byłby tak uprzejmy i pozwolił na odsłuch Rotela czy CA...lub czegoś innego. Odwdzięczę się odpowiednio ;)
Rozmawiałem z kilkoma sprzedawcami na allegro, niestety żaden z nich zwrotów wzmacniacza nie przyjmie, bo "skąd ma wiedzieć czy Pan nie grzebał w środku". No i o... nie chcę znów kupować przysłowiowego kota w worku. Dziękuję za każdą pomoc.

Edit: Zależy mi jeszcze na co najmniej 3 wejściach liniowych, wbudowane pre jest niepotrzebne.
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7596
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#502

Post autor: amrowek »

W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#503

Post autor: Dragant »

Amrowek - dzięki, ale:
1) żaden z nich nie ma co najmniej 3 wejść liniowych (wykluczając Tape)
2)
Dragant pisze: Lubię prosty design, bez wodotrysków, kolorowych guziczków, miliona gałek od wszystkiego (i niczego)
Nie wpasowują się w oczekiwania estetyczne.

Ale dzięki za propozycje ;)
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7596
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#504

Post autor: amrowek »

W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Dimas
Posty: 807
Rejestracja: 25 maja 2015, 12:54
Gramofon: SONY PS X65

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#505

Post autor: Dimas »

Skoro słuchałeś już yamaszki i pasuje pod te kolumny to szukaj czegoś z tej stajni,a w tej cenie łapie się ax900 :whistle:
technics sl-1610->shure v15III,yamaha tc-720,ct-710,ca-710,marantz cd54 ->technics SB7

sony ps x65->xl45,V90LPS,yamaha bd s673,yamaha rx a1070,Sony SS X9ED
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wzmacniacz do 1000 zł

#506

Post autor: Dragant »

Pasował, ale zawsze pozostaje pytanie - czy można lepiej :lol: AX900 w przyzwoitym stanie to już ponad 1.000zł, więc jeszcze nie w tym roku ;)
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
sobek4
Posty: 76
Rejestracja: 24 lut 2014, 08:53
Gramofon: Dual 1228
Lokalizacja: Piła

Wymiana wzmacniacza na... inny

#507

Post autor: sobek4 »

Witam serdecznie całe towarzystwo . Powolnymi krokami wymiana wzmacniacza . Na tę chwile mój zestaw wygląda tak wzmacniacz technics SU - V 40 zachowany idealnie , kolumny to stare ,ciężkie poczciwe , ale w miarę przyzwoicie grające Radiotechniki S90F no i Dual 1228 + shure m 95 glm. Wzmacniacz gra ładnie ciepło ale jest trochę za słaby i chciał bym coś o podobnej barwie ale mocniejszego i żeby preamp gramofonowy był w miarę dobry. Generalnie nie mam sprecyzowanej marki więc liczę na podpowiedzi. Cena myślę do tysiąca pln. Muzyki jakiej słucham jest różna od jazzu po rock , fortepiany szeroki wachlarz. Więc nie stawiam na jeden rodzaj chciał bym coś bardziej uniwersalnego z lekkim naciskiem na saksofon i dźwięki fortepianowe. O basie nie wspominam bo te radiotechniki potrafią mocno kopnąć basem .
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wymiana wzmacniacza na... inny

#508

Post autor: darkman »

sobek4 pisze: chciał bym coś bardziej uniwersalnego z lekkim naciskiem na saksofon i dźwięki fortepianowe. O basie nie wspominam
To zdecydowanie Wayne Shorter - saxophones, Danilo Perez - piano, Brian Blade-dr.
O basie nie wspominam, bo to John Patitucci ;)
:D
do tysiąca się kupi. Lubią się z Shure`m.
sobek4
Posty: 76
Rejestracja: 24 lut 2014, 08:53
Gramofon: Dual 1228
Lokalizacja: Piła

Re: Wymiana wzmacniacza na... inny

#509

Post autor: sobek4 »

Fajne zestawienie. ;) Coś się kupi tylko kwestia co . No i zapomniałem dodać żadne tam dolby digidale , surround y i inne takie . Zwykłe stereo . Tunera też nie musi mieć.
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4723
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Wymiana wzmacniacza na... inny

#510

Post autor: MMarek »

sobek4 pisze: Tunera też nie musi mieć.
No jeśli szukasz wzmacniacza stereo - to raczej tunera w nim nie będzie....
sobek4 pisze: Zwykłe stereo .
Brawo!!!
ODPOWIEDZ