Pomoc w wyborze wzmacniacz do Technicsa SL 2000

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
scrug
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:19

Pomoc w wyborze wzmacniacz do Technicsa SL 2000

#1

Post autor: scrug »

Witam
Potrzebuje pomocy w wyborze wzmacniacza do Sl 2000. Chciałbym żeby to był sprzęt porównywalnej klasy. Słucham Bluesa, Jazzu, Rocka i czasem muzyki klasycznej. Z tego co już przeczytałem na forum to nie będę potrzebował przedwzmacniacza jeśli wzmacniacz będzie miał go wbudowanego. Czy coś pomieszałem? Kolumn jeszcze nie mam i zapytam o nie w odpowiednim temacie ale wspominam o tym bo niektórzy radzą by od nich zaczynać. Będę szukał kolumn o mocy nie większej niż 50 W. Jeśli to ma znaczenie przy wyborze wzmacniacza to docelowe pomieszczenie będzie miało max 25m. Mile widziany sprzęt używany ;)
Z góry dzięki za wszelką pomoc.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Pomoc w wyborze wzmacniacz do Technicsa SL 2000

#2

Post autor: kielek »

Podepnij się pod odpowiedni wątek cenowy ;) Nikt nie wie przecież jaką kwotą dysponujesz na ten cel?
scrug pisze:Z tego co już przeczytałem na forum to nie będę potrzebował przedwzmacniacza jeśli wzmacniacz będzie miał go wbudowanego.
Zgadza się :)
scrug
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:19

Re: Pomoc w wyborze wzmacniacz do Technicsa SL 2000

#3

Post autor: scrug »

Nie zakładałem żadnej kwoty. Chodzi mi o sprzęt tej samej klasy co gramofon. Jeśli będzie kosztował 500 zł to go kupie ale 1000 też nie robi mi różnicy.
Nie zrozumcie mnie źle. Nie cierpię na nadmiar gotówki. Po prostu nie ma dla mnie znaczenia czy kupie ten sprzęt w miesiąc czy będę zbierał kasę przez rok. Tak jak napisałem chodzi o sprzęt tej samej klasy. Jeśli ten gramofon kiedyś kosztował np. 2000 zł to jestem gotowy zapłacić za używany wzmacniacz, wkładkę i kolumny z tego samego przedziału cenowego. To jest za coś co kiedyś kosztowało 2000 zł. Rozumiem że akurat igła powinna być nowa.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Pomoc w wyborze wzmacniacz do Technicsa SL 2000

#4

Post autor: kielek »

Nikt za uszy nie będzie Cię ciągnął byś określił budżet na ten cel,ale jak dla mnie to te minimum 400zł musiałbyś przeznaczyć i czym więcej tym lepiej(tak teoretycznie,ale bywają wyjątki).
natalleos
Posty: 31
Rejestracja: 14 wrz 2013, 11:39

Pomoc w wyborze wzmacniacz do Technicsa SL 2000

#5

Post autor: natalleos »

ja pojadę z tego co znam więc dla mnie na dzień dzisiejszy tylko wzmaki cyfrowe wysokiego próbkowania (sam posiadam Tripath,a) i lampy grają dla mojego ucha
to byłby mój typ : MUSE DT-50A TK2050 - http://www.aliexpress.com/item/EMS-DHL- ... 42459.html

i tym bym zasilił konstrukcję 2D ulubioną przeze mnie czyli oversize
http://allegro.pl/kolumny-stereo-kef-c- ... 94920.html

mój zestaw jest zbliżony czyli Tripath + owersize na "papierach i tekstylce" niektórzy określają to jako HI-END dla ubogich :PPP
jest to zestaw bardzo przemyślany przy dobrym dobraniu kabli 2x4* na głośniki

proponuje tanio a dobrze ProCAB LS40 Kabel głośnikowy 2 x 4 mm2 hmm i nie wiem jaka jest przewaga cordiala ... chyba żadna
ja osobiście mam Calliber okuty w Klotz'a i banany Vitalco który brzmi trochę ciemniej
Phono - ? under construction
Ampli + PSU - Tripath HLLY + 120W PSU DIY (active PCF + outher PSU systems)
Speakers - DIY Oversize STX 1,5"+8"
Phones - Westone UM-x (4 drivers 2xTW 1xMR 1xSB) manufacture customs
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41625
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomoc w wyborze wzmacniacz do Technicsa SL 2000

#6

Post autor: Wojtek »

scrug pisze:Nie zakładałem żadnej kwoty. Chodzi mi o sprzęt tej samej klasy co gramofon. Jeśli będzie kosztował 500 zł to go kupie ale 1000 też nie robi mi różnicy.
Nie zrozumcie mnie źle. Nie cierpię na nadmiar gotówki. Po prostu nie ma dla mnie znaczenia czy kupie ten sprzęt w miesiąc czy będę zbierał kasę przez rok. Tak jak napisałem chodzi o sprzęt tej samej klasy. Jeśli ten gramofon kiedyś kosztował np. 2000 zł to jestem gotowy zapłacić za używany wzmacniacz, wkładkę i kolumny z tego samego przedziału cenowego. To jest za coś co kiedyś kosztowało 2000 zł. Rozumiem że akurat igła powinna być nowa.
Nie ma to jak zakładać 3 wątki zakupowe i w każdym wklejać ten sam tekst motywujący :)
Chcesz być traktowany poważnie czy nie bardzo?

Ja nie lubię zakładać, że ktoś ma portfel bez dna, a kwestia "klasy" sprzętu jest częstokroć umowna i nie zawsze przedkłada się ona na drastyczne różnice w wartości (szczególnie przy używkach, a w sumie przy nówkach też).

Nie pomagasz ani sobie ani nam jeśli piszesz, że "nie ma granicy" :)
natalleos pisze:proponuje tanio a dobrze ProCAB LS40 Kabel głośnikowy 2 x 4 mm2 hmm i nie wiem jaka jest przewaga cordiala ... chyba żadna
ja osobiście mam Calliber okuty w Klotz'a i banany Vitalco który brzmi trochę ciemniej
Słuchasz kabli? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
natalleos
Posty: 31
Rejestracja: 14 wrz 2013, 11:39

Pomoc w wyborze wzmacniacz do Technicsa SL 2000

#7

Post autor: natalleos »

Nie słucham kabli ale słychać różnice przy poprawnie skonfigurowanym zestawie . Zwłaszcza tak czułym na zmiany jak zestaw oparty na lampach czy na cyfraku , tranzystory już tego tak nie odczuwają. Jakość zasilania też potrafi spłatać psikusa .
Ogólnie produkuję elementy fornirowane dla Rogoz-Audio http://www.rogoz-audio.com/ , więc znam ludzi którzy jak to określiłeś "słuchają" standów pod kolumny czy platform na sprzęt :P ... ale to już audio-voodoo
Phono - ? under construction
Ampli + PSU - Tripath HLLY + 120W PSU DIY (active PCF + outher PSU systems)
Speakers - DIY Oversize STX 1,5"+8"
Phones - Westone UM-x (4 drivers 2xTW 1xMR 1xSB) manufacture customs
scrug
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:19

Re: Pomoc w wyborze wzmacniacz do Technicsa SL 2000

#8

Post autor: scrug »

Ok. Przepraszam za ten "tekst motywujący". Chciałem jakoś połączyć te tematy. Skoro piszesz że klasa sprzętu jest umowna to myślę że na wzmacniacz mogę wydać maks. 1000zł Dzięki za konkretną propozycje natalleos przejrzę te oferty.
ODPOWIEDZ