Przedwzmacniacz do Daniela z wkładką Shure M44G i NAD C340

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Przedwzmacniacz do Daniela z wkładką Shure M44G i NAD C340

#1

Post autor: Robertson »

Jak w tytule.Wkładka w drodze a Daniel na przeglądzie .Pod koniec tygodnia będzie juz wszystko w komplecie :) Reszta toru to : wzmacniacz NAD 340 plus końcówka mocy TEAC A-V3000M oraz kolumny Tannoy 611. Obecnie posiadam starszy przedwzmaniacz gramowfonowy Dual TVV47
. Czy ktoś z Was miał z nim kontakt . Nie wiem czy jest to wystarczające urządzenie w moim przypadku czy poszukać czegos lepszego .Co polecacie za rozsądne pieniadze ? Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam .Robert.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przedwzmacniacz do Daniela z wkładką Shure M44G i NAD C340

#2

Post autor: Wojtek »

Robertson pisze:Obecnie posiadam starszy przedwzmaniacz gramowfonowy Dual TVV47
Zły jest? :)
Robertson pisze:Nie wiem czy jest to wystarczające urządzenie w moim przypadku
To ja mam wiedzieć czy ono Tobie wystarcza? :)
Robertson pisze:Co polecacie za rozsądne pieniadze ?
Zdefiniuj pierw co to są rozsądne pieniądze dla Ciebie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Re: Przedwzmacniacz do Daniela z wkładką Shure M44G i NAD C

#3

Post autor: Robertson »

Powertowałęm trochę forum w tym temacie i doszedłem do nastepujacych wniosków. W cenie do 100 zł dobre opinie zbiera Vianco . W tym segmecie moją uwagę zwrócił jeszce Analogis ze względu na jego większą wszechstronność w podłączaniu. Wyeleminowanie tzw. przejściówek z din na chinch.Jest wyposażony w oba gniazda! Będę korzystał z oryginalnego din gramofonu i dokupię jakiś nie zły ekranowany chinch do wzmacniacza! To chyba lepsze rozwiązanie niż tanie przejściówki? Monacora oceniacie chyba najgożej .A jak w Waszym rozeznaniu wypada Analogis? W segmencie pow. 100zł mamy B -TECH BT 26 angielsie "cudo" z Wamatu i przeskok pow. 250 zł. Na Art Dj Pre II , Pro-jet , Reloop.Wyżej to juz Ca , NAD-y i inne Pro-Jety. Ja celuję w segment do 250-300 zł .Nie wiem czy wyciągnę przedwzmacniaczem coś więcej z Daniela na wkładce Shure M44G plus Nad 340. Końcówka mocy mocno podbudowała u mnie najwazniejsze aspekty brzmienia . Kolumny choć starsze ale... doskonale się sprawdzają. Skóteczne - 91 dB.Wyrazista nie przerysowana góra , super przestrzeń i stereofonia , spręrzysty basik potarfiący dość nisko zejść. Odpowiedniki 611 Tannoya http://www.google.pl/search?q=tANNOY+61 ... 80&bih=901 w tej chwili to kilka tysi. Natomiast obecnie posiadany Dual tvv47 http://www.google.pl/search?q=dual+tvv+ ... 80&bih=901 to konstrukcja z przełomu 70-80 lat. Martwię się o elektrolity i całą resztę - kupę lat! Czy mi wystarcza hmm...... nie mam porównania z innym przedwzmacniaczem .Może tak .... bo nie słyszałem innego ;)
Ostatnio zmieniony 08 cze 2013, 11:25 przez Robertson, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Przedwzmacniacz do Daniela z wkładką Shure M44G i NAD C340

#4

Post autor: Winters »

Wątpię, żeby te tańsze preampy były lepsze od starszego Duala. Jak już to zastanawiałbym się nad ArtDJ.
DIOMEDES KATO
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Re: Przedwzmacniacz do Daniela z wkładką Shure M44G i NAD C

#5

Post autor: Robertson »

Facet , który "satwia na nogi Daniela obiecał , że pomierzy też tego podczciwego duala.Może cos z niego jeszce będzie. Dosć rozsadnie podszedł do gramofonu.Sparwdza całą elektronike ,diody czujniki .sensory itp a kończy na smarowaniu i regulacji.Jak dobrze zrobi to wrzucę wam kontakt do gościa ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przedwzmacniacz do Daniela z wkładką Shure M44G i NAD C340

#6

Post autor: Wojtek »

Robertson pisze:najgożej
rz
Robertson pisze:Skóteczne
u
Robertson pisze:spręrzysty
ż
Robertson pisze:to konstrukcja z przełomu 70-80 lat.
Bardziej połowa '70tych. I co z tego?
Robertson pisze:Martwię się o elektrolity i całą resztę - kupę lat!
To je najwyżej wymień.
Winters pisze:Jak już to zastanawiałbym się nad ArtDJ.
Można się zastanawiać, ale czy będzie na 100% lepiej to głowy bym nie dał w tym wypadku.
Zależy od ucha. Te stare układy Duala potrafią zadziwić.
Wiele z nich było też kopiowanych przez innych producentów (w tym chyba polskich).
Robertson pisze:Jak dobrze zrobi to wrzucę wam kontakt do gościa ;)
Najlepiej razem z kosztami robocizny ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Re: Przedwzmacniacz do Daniela z wkładką Shure M44G i NAD C

#7

Post autor: Robertson »

Sorki ..nie wszystkie błędy posprawdzałem :oops: Wstępnie rozmawiałem o kosztach 200-300zł. Sprawdza wszystko po kolei co złe to regeneracja albo do kosza.Poruszył tematy , o których czytałem na forch.Pomierzenie napięć .Czy chociażby kwestia styków główki z ramieniem , luzów , jakości połączeń , kabli itd.Miałem tańszego ..ale cham , gbur i prostak - omijajcie szerokim łukiem w W-wie na Kole ul.Obozowa.Szkoda pisać - odebrałem gramofon po kilku dniach i mało go nie "nastukałem" :evil:
ODPOWIEDZ