przedwzmacniacz do Technics sl-5200

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
xmademanx
Posty: 10
Rejestracja: 05 kwie 2013, 12:58

przedwzmacniacz do Technics sl-5200

#1

Post autor: xmademanx »

Witam
Na wstepie powiem ze to moj pierwszy post na jakimkolwiek forum a majac 27 lat i spedzajac przykomputerze 3-4 godziny dziennie (+8 w pracy) to nie lada wyczyn.

Mam nadzieje ze nie ominolem tematu o przedzmacniaczach do sl-5200, przejrzalem wszystkie przed dodaniem tematu.
Wiec do zeczy
zakupilem gramofon Technics SL-5200 (szukalem sl-5300 lub Q3 <kupie w przyszlosci>)
wydaje mi sie ze jest to jedna z bardziej przyzwoitych maszyn z tego co pamietam sl-5300 , 5200 to nie byly modele high-end'owe tylko raczej customer-class ale jakosciowo sa uwazane za bardzo dobre.
Wiec do sedna :)
Zastanawiam sie nad zakupem (a raczej chce kupic) przedwzmacniacz tylko tu jest problem , jaki?
O dziwo magiczny google nie pomogl mi za bardzo w tym temacie , tzn sa wypisane modele do 300 zł a tyle moge przeznaczyc na ten cel ale nie wiem nic o tym sprzecie.
Tak naprawde to gramofon dostane dopiero w nastepnym tygodniu hehe

Wiec tak,
1. jaki preamp do technicsa SL-5200? (podejrzewam ze to zalezy jaki dzwiek chce uzyskac?)
2. Co oznacza MM/MC powaznie nie wiem, chyba sie starzeje
3. zalezy mi na jakosci dzwieku, a slucham hmm moze zespolami queen, red hoci, jest troche klasyki, the doors, the rolling stones, ink spots, louis prima , moby, fatboy slim, gorillaz no ale takie zeczy jak cypress hill, limp bizkit, metallica i pantera tez, glenn miller , louis armstrong , sinatra itp itd ogolnie sporo gatunkow
potrzebuje cos ogolnie dobrego chociaz ponoc jesli cos jest do wszystkiego to jest do niczego.
4 jesli moge to prosilbym wypisac , wytypowac najlepsze od 300 zł do 1000zl
5 ps jakie okablowanie? czy to bedzie osobny dzial/temat?

Czesto czytam jakies fora i widze jak ludzie pisza zeczy w stylu 'tylko nie pisac co myslicie , obchodza mnie fakty' i takie tam .
Ja podchodze z pokora i za kazda rade z gory dziekuje :dance: HA! zawsze zastanawialem sie z kad ludzie na forach biora te emotki , a tu mamy cala tabele z prawej
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

przedwzmacniacz do Technics sl-5200

#2

Post autor: vinylpiotrek »

WITAJ!
To napisz jeszcze z czym to ma grać (wzmacniacz).
Na początek wkładkami MC, w ogóle nie zawracaj sobie głowy, większość normalnych wkładek to MM, MC to takie drogie hajendowe jednorazówki bez możliwości wymiany igły .
Obrazek
xmademanx
Posty: 10
Rejestracja: 05 kwie 2013, 12:58

Re: przedwzmacniacz do Technics sl-5200

#3

Post autor: xmademanx »

czesc
wzmacniacza tez nie mam , to bedzie kolejny zakup wiec moze i tu doradzisz.
Dodam jeszcze ze mam wkaadke 207C
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

przedwzmacniacz do Technics sl-5200

#4

Post autor: Winters »

No to kup wzmacniacz z wbudowanym przedwzmacniaczem, bo inaczej to to nie ma sensu.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41590
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

przedwzmacniacz do Technics sl-5200

#5

Post autor: Wojtek »

xmademanx pisze:4 jesli moge to prosilbym wypisac , wytypowac najlepsze od 300 zł do 1000zl
Po co skoro i tak nie chcesz tyle wydać? :)

Jeśli i tak planujesz zakup wzmacniacza teraz to nie widzę sensu w zakup oddzielnego przedwzmacniacza, chyba że koniecznie zależy Tobie na wzmacniaczu bez wbudowanego przedwzmacniacza, ale to chyba ma mało sensu przy relatywnie niskich budżetach :)

I nie, o wzmacniaczach to już lepiej nie w tym wątku ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
xmademanx
Posty: 10
Rejestracja: 05 kwie 2013, 12:58

Re: przedwzmacniacz do Technics sl-5200

#6

Post autor: xmademanx »

czesc
hmm czyli zamykamy temat i otwieram nowy o wzmacniaczach, tylko najpierw przeczytam dzial i poszukam czegos.
Bede mial jakies typy i podziele sie uwagami tak aby nie pytac tylko
okej?
ODPOWIEDZ