Rotel vs Yamaha

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
mckarmi
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2013, 21:05

Rotel vs Yamaha

#1

Post autor: mckarmi »

Przede wszystkim witam wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy post, mimo tego iż przeglądam to forum już jakiś czas. Wpadły mi w oko ostatnio dwa modele (marki) amplitunerów. Chodzi tutaj o Rotela rx-403, oraz o yamahę np Cr-600,Cr-620. Jaka jest różnica między tymi amplitunerami w brzmieniu? Zakładam, że yamaha zagra lepiej(kosztuje dwa takie rotele, jak nie 3). Pytanie na ile lepiej i czy faktycznie jest to fajny sprzęt, czy może szukać czegoś innego(może w ogóle uzbierać ~500-600zł i wtedy brać się za kupno czegokolwiek). Wizualnie gustuję w latach 70', więc jakbym coś kupował, to z tamtego okresu. Mam jeszcze pytanie co myślicie o amplitunerkach Pioneera(np sx-626,636). Na amerykańskim forum ludzie twierdzą, że Yamahy grają lepiej od Pionieerów. Sprzęt miałby grać z kolumnami onkyo sc-400, w pokoju 20-25m^2. Muzyka jaką preferuję to rock, hard rock i trochę metalu.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Rotel vs Yamaha

#2

Post autor: Wojtek »

Przy takim gradobiciu pytań nic dziwnego, że nikt nie odpisał :) W końcu coś wybrałeś czy sprawa jest nadal aktualna?
mckarmi pisze:Na amerykańskim forum ludzie twierdzą, że Yamahy grają lepiej od Pionieerów.
To jest bardziej kwestia gustu niż prawda objawiona.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Rotel vs Yamaha

#3

Post autor: Winters »

mckarmi pisze:Na amerykańskim forum ludzie twierdzą, że Yamahy grają lepiej od Pionieerów.
Ja Ci mogę za moment znaleźć wiele opinii odwrotnych ;) Można dyskutować o jakości, o charakterystyce sprzętu, ale to, że komuś w pomieszczeniu x z kolumnami y lepiej gra Yamaha niż porównywalny Pioneer to tylko kwestia gustu.
DIOMEDES KATO
ODPOWIEDZ