Jaki wzmacniacz do AT -LP 120?

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Bigwalker
Posty: 50
Rejestracja: 17 lut 2013, 15:53
Lokalizacja: Gdańsk

Jaki wzmacniacz do AT -LP 120?

#1

Post autor: Bigwalker »

Witam,
Zastanawiam się nad zmianą wzmacniacza, który dobrze zagrałby z moim AT-LP 1200.
Podpowiedzcie proszę czy lepiej szukać wzmacniacza z wejściem gramofonowym , czy kupić osobno przedwzacniacz?
Zastanawiałem się nad kupnem tego wzmacniacza http://allegro.pl/rotel-ra-935bx-i3064850492.html
Może polecicie coś lepszego w kwocie do 1500zł ?Cos co dobrze zagra z Kefami Q 5.
Kurcze mam wrażenie ,ze czym wiecej czytam ,tym bardziej jestem zielony w tym temacie.

Pozdrawiam Marek
Bigwalker
Posty: 50
Rejestracja: 17 lut 2013, 15:53
Lokalizacja: Gdańsk

Jaki wzmacniacz do AT -LP 120?

#2

Post autor: Bigwalker »

Panowie jestem całkowicie zielony w tym temacie i naprawdę będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc .
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Jaki wzmacniacz do AT -LP 120?

#3

Post autor: Winters »

http://allegro.pl/klasyk-vintage-marant ... 50129.html

http://allegro.pl/amplituner-marantz-23 ... 28777.html -- pewnie wyjdzie poza budżet i trzeba mu trochę poprawić obudowę i w ogóle różne rzeczy
DIOMEDES KATO
Bigwalker
Posty: 50
Rejestracja: 17 lut 2013, 15:53
Lokalizacja: Gdańsk

Jaki wzmacniacz do AT -LP 120?

#4

Post autor: Bigwalker »

Dzięki Winters :)
Szczerze mówiąc myślałem o ciut nowszych sprzęcie , stąd pomysł z tym Rotelem.
Rozważam jeszcze zakup Nada 372,gdyby trafił się w przyzwoitej cenie.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jaki wzmacniacz do AT -LP 120?

#5

Post autor: kielek »

Ten Nad nie ma gniazda phono i trzeba się liczyć,że trzeba wyrzucić kilka stówek na przyzwoite pre do tego wzmacniacza.Choć to zacny wzmacniacz do Kefów ;)
Bigwalker
Posty: 50
Rejestracja: 17 lut 2013, 15:53
Lokalizacja: Gdańsk

Jaki wzmacniacz do AT -LP 120?

#6

Post autor: Bigwalker »

Dzięki Kielek za info :)
Czytam właśnie o NAD 319 i 370 ,ceny są zdecydowanie przyjemniejsze i tez nie mają złych ocen.
Chciałbym dobrze wybrać,tak żeby za rok nie myśleć o zmianie sprzętu :)
Bigwalker
Posty: 50
Rejestracja: 17 lut 2013, 15:53
Lokalizacja: Gdańsk

Jaki wzmacniacz do AT -LP 120?

#7

Post autor: Bigwalker »

Wybór padł na NAD'A 370 , dziś go odbieram :)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jaki wzmacniacz do AT -LP 120?

#8

Post autor: kielek »

No to tylko jeszcze przyzwoity preamp gramofonowy do niego ;) bo ten wbudowany w Twój gramiak pewnie nie jest zbyt wysokich lotów.
Bigwalker
Posty: 50
Rejestracja: 17 lut 2013, 15:53
Lokalizacja: Gdańsk

Jaki wzmacniacz do AT -LP 120?

#9

Post autor: Bigwalker »

Masz rację Kielek,przydałby się jakiś porządny przedwzmacniacz :). Doradzisz coś ? Może tez jakiś NAD ?

Wiem ,ze ten wbudowany w gramofonie jest do d...py ,ale i tak jest mega różnica w odsluchu w porównaniu do Yamachy ,na której słuchałem wcześniej .
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jaki wzmacniacz do AT -LP 120?

#10

Post autor: kielek »

Wydaje mi się ,że Nad nie jest jakimś złym preampem gramofonowym,ale jak na klasę którą prezentuje jest zbyt drogi.Dobre recenzje zbiera też CA 640/651 P.Sam w jednym zestawie używam Art DJ Pre II i mimo niezbyt wygórowanej ceny,niepozornego wyglądu itd gra dość fajnie i w mojej opinii lepiej niż Pro Ject Phono,z którym go porównywałem.W drugim używam przechodzony przedwzmacniacz Kenwood Basic C2 do którego dokupiłem ostatnio końcówkę mocy M1 i gra to ciut lepiej niż Art DJ z Nad 352 albo to tylko sugestia :) Ten Art DJ kosztuje w okolicach dwustu paru zł i moim zdaniem na początek jest bardzo dobrym przedwzmacniaczem i lepszym od preampów w cenie dwukrotnie większej.Zresztą poczytaj opinie o nim w necie i sam się przekonasz,że ogólnie jest chwalony za stosunek cena-jakość.
Bigwalker
Posty: 50
Rejestracja: 17 lut 2013, 15:53
Lokalizacja: Gdańsk

Jaki wzmacniacz do AT -LP 120?

#11

Post autor: Bigwalker »

Dzięki .
Czyli bez sensu jest przeznaczać na prempa 5-6 stówek?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jaki wzmacniacz do AT -LP 120?

#12

Post autor: kielek »

Nie słuchałem tego CA,który ogólnie jest chwalony.Na pewno Pro Ject Phono nie jest warty pieniędzy ile kosztuje w porównaniu do tego Art DJ,bo ten drugi ma dużo więcej ustawień pod gramofon i gra lepiej.Ogólnie można spotkać się z opinią,że przedwzmacniacze Nad,Thorens,Project itd w cenie 400-600zł to mniej więcej ta sama klasa i wiele nie różnią się brzmieniem.Osobiście uważam,że jak masz kasę to możesz np. wypróbować nowego CA(choćby na próbę wziąć z Abatrosa) a jak nie ten Art DJ albo jakiś używany preamp np.coś w ten deseń http://allegro.pl/przedwzmacniacz-yamah ... 02936.html .Nie jestem jakoś zbytnio osłuchany w przedwzmacniaczach,ale z ostatnich zakupów,czyli z tego Kenwood'a i Art DJ jestem zadowolony ;)
Bigwalker
Posty: 50
Rejestracja: 17 lut 2013, 15:53
Lokalizacja: Gdańsk

Jaki wzmacniacz do AT -LP 120?

#13

Post autor: Bigwalker »

To chyba będzie najlepsze rozwiazanie ,posłucham i porównam w Albatrosie .
Zastanawiam się czy z prempami CA jest podobnie jak ze wzamcniaczami tej firmy.Tych których słuchałem brzmiały jak flaki z olejem,zdecydowanie pasuje mi bardziej surowe brzmienie NAD'a
ODPOWIEDZ