Dual 1246 + Cambridge 551P

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Waszka0
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2013, 01:30

Dual 1246 + Cambridge 551P

#1

Post autor: Waszka0 »

Witam wszystkich!

Prosiłbym o radę, czy jest sens kupować przedwzmacniacz Cambridge 551P link do gramofonu Dual 1246 link. Aktualnie gramofon chciałbym połączyć z zestawem Logitech z-5500 lecz w najbliższej przyszłości planuję zakup amplitunera nowego typu (bez phono) wraz z kolumnami.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41584
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual 1246 + Cambridge 551P

#2

Post autor: Wojtek »

Sens jest, ale...
Waszka0 pisze:w najbliższej przyszłości planuję zakup amplitunera nowego typu (bez phono) wraz z kolumnami.
Dlaczego? Za tyle ile na to wydasz czegoś lepszego od starszych konstrukcji raczej nie nabędziesz.
Chyba że składasz kino domowe pod filmy, a to już inna bajka.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Waszka0
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2013, 01:30

Re: Dual 1246 + Cambridge 551P

#3

Post autor: Waszka0 »

No tak jak przypuszczałeś. Planuję zakup nowego typu amplitunera z tego względu, że potrzebuję urządzenia bardzo uniwersalnego (karta dźwiękowa, dekoder, blueray i przede wszystkim wejście spdif).
Wnioskuję z Twojej wypowiedzi że połączenie w/w gramofonu dobrze się spasuje z tym przedwzmacniaczem ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41584
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual 1246 + Cambridge 551P

#4

Post autor: Wojtek »

Karta dźwiękowa stereo to akurat pikuś, ale reszta to już typowo pod kino domowe i 5.1 pewnie, a fakt faktem nie każdy ma ten luksus by mieć dwa oddzielne zestawy do muzyki i do filmów.
Waszka0 pisze:Wnioskuję z Twojej wypowiedzi że połączenie w/w gramofonu dobrze się spasuje z tym przedwzmacniaczem ?
Pewnie. To nie jest o tyle kwestia samej kompatybilności z gramofonem, ale bardziej kwestia jak bardzo jakościowy chcesz mieć preamp.

Jak już się z tym uporasz to radzę wymienić igłę w wkładce na jakąś bardziej jakościową, bo tą co masz aktualnie po zakupie przedwzmacniacza stanie się najsłabszym ogniwem zestawu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Waszka0
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2013, 01:30

Re: Dual 1246 + Cambridge 551P

#5

Post autor: Waszka0 »

Jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje... - połączenie gramofonu (DIN) z przedwzmacniaczem z wejściem RCA.
Widziałem że są na rynku przejściówki (link) ale jak to jest z ich jakością ?
Jak byś polecał to wszystko połączyć ?
Jak już się z tym uporasz to radzę wymienić igłę w wkładce na jakąś bardziej jakościową, bo tą co masz aktualnie po zakupie przedwzmacniacza stanie się najsłabszym ogniwem zestawu.
Sprzedawca twierdzi że : "Wkładka z igłą SHURE, igła nowa", więc proponujesz wymienić cała wkładkę wraz z igłą na nową, lepszą (jak tak, to jaką) ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41584
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual 1246 + Cambridge 551P

#6

Post autor: Wojtek »

Waszka0 pisze:Jak byś polecał to wszystko połączyć ?
Najlepiej to by było w ogóle po prostu zmienić kabel sygnałowy w tym Dualu, skoro nie masz ani nie planujesz używać go z czymś co ma wejścia DIN5. W przeciwnym razie na krótką metę trzeba zastosować właśnie tego typu przejściówkę, a co do jakości to bywa różnie.
Zdarzały się przypadki gdzie jakaś przejściówka była źle wykonana i masa nie szła tam gdzie trzeba, w związku z czym gramofon buczał, ale to na szczęście są przypadki mniejszościowe.
Przejrzyj tematy w dziale okablowania, bo było to już wałkowane.
Waszka0 pisze:Sprzedawca twierdzi że : "Wkładka z igłą SHURE, igła nowa"
W tą bajkę to ja nie wierzę, bo po zdjęciach widzę, że siedzi tam oryginalna igła N71, która może mieć nawet przeszło 30 lat.
Tak więc nawet jeśli jakimś cudem jest nieużywana, to z pewnością nie jest nowa :) Poza tym, to jest dość niski model igły do tej wkładki.
Waszka0 pisze:więc proponujesz wymienić cała wkładkę wraz z igłą na nową, lepszą (jak tak, to jaką) ?
Całej wkładki to nie, bo Shure M75 zła nie jest, ale igłę owszem, np. na eliptyk od JICO. Poczytaj wątek o Shure M75.

Poza tym dodam, że trochę przepłaciłeś za ten gramofon, ale zakładam że tak bardzo się spodobał, że nie chciałeś czekać na jakieś lepsze oferty :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
valv
Posty: 218
Rejestracja: 24 sie 2012, 08:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Lublin

Dual 1246 + Cambridge 551P

#7

Post autor: valv »

Witaj,
Waszka0 pisze:połączenie gramofonu (DIN) z przedwzmacniaczem z wejściem RCA.
Widziałem że są na rynku przejściówki (link) ale jak to jest z ich jakością ?
w mojej ocenie nie będzie problemu. Sam też podłączyłem w ten sposób swoją 604kę do pre a następnie do amplitunera.
Gra ładnie, nic nie buczy. O takim połączeniu pisałem w innym poście. Poszukaj, poczytaj, są tam wnioski..
Można też przerobić wtyczkę na RCA, o czym wspomniał powyżej Wojtek. Trzeba tylko pamiętać o odseparowaniu uziemienia, które we wtyczce DIN jest zmostkowane.
W każdym razie u mnie działa na przejciowce, tylko to uziemienie z przejściówki tak dziwnie musiałem podłączyć, bo buczało..

Waszka0 pisze:Wkładka z igłą SHURE, igła nowa", więc proponujesz wymienić cała wkładkę wraz z igłą na nową, lepszą (jak tak, to jaką)
Wkładkę masz całkiem przyzwoitą, ale igła która tam siedzi... Ja bym tylko zmienił igłę na lepszą, tzn. nawet zamiennik, ale przynajmniej eliptyczną, np.
http://allegro.pl/igla-gramofonowa-shur ... 56444.html
lub Jico, ale to troszkę większe pieniążki.
Niemniej koniecznie, bo warto!

PS. gramofonik bardzo fajny.
Co do przedwzmacniacza, to właśnie na takowy/podobny chcę wymienić obecnie posiadane vivanco, które gra, ale nie tak jakbym chciał.
Dual 604 + Audio Technica AT-120 E, Philips 400, Stanton 500
Luxman L-510, Luxman T-404L, Philips CD-820, NAD C658
Wharfedale Diamond 10.7, Dual CL 710, IMF CM2, B&W 705 S2
ODPOWIEDZ